› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Adrian Meger kandydatem KNP na prezydenta miasta

› bieżące ponad rok temu    10.10.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 44 ocen 162 / 93%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Potwierdziły się nasze informacje. Adrian Meger został oficjalnie zgłoszony, jako kandydat na prezydenta miasta z ramienia Kongresu Nowej Prawicy. 27-letni Meger jest najmłodszym kandydatem na ten urząd.

Kongres Nowej Prawicy dość długo trzymał elblążan w niepewności, jeśli chodzi o wskazanie kandydata na prezydenta miasta. Mówiło się o różnych wariantach. Kongres mógł postawić na osobę spoza partii lub poprzeć innego kandydata. Zdecydowano jednak, że o fotel prezydenta miasta walczyć będzie Adrian Meger.

Adrian Meger jest magistrem administracji. Deklaruje, że zatrudniony jest jako asystent europosła tej partii (dziennikarze pytali czy kandydat ma pracę). Mimo młodego wieku, lider elbląskiego Kongresu startował już w wyborach. Jednak bez rezultatu. Program wyborczy? Ma się wkrótce pojawić. Adrian Meger wskazuje, że chce zająć się głównie gospodarką.

Tworzeniem nowych miejsc pracy i wyciągnięciem miasta z zapaści. Służyć temu ma system zwolnień i ulg od podatków lokalnych.

- Elbląg powinien być miastem młodych ludzi oraz niskich podatków – mówił Meger.

Kongres Nowej Prawicy zapowiada likwidację strefy płatnego parkowania, Straży Miejskiej oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Mieszkania i nieruchomości miejskie KNP chce sprzedać, nawet za przysłowiową złotówkę. Lokatorzy, którzy mają zadłużenie, powinni otrzymać okres 6 miesięcy na spłatę. Jeśli tego nie zrobią, KNP chce wykwaterować dłużników do kontenerów socjalnych.

Na razie jednak nie wiadomo, gdzie takie kontenerowe miasteczko mogłoby stanąć. Prywatyzacja ma objąć także niektóre spółki miejskie, które nie radzą sobie na konkurencyjnym rynku. W pierwszej kolejności pod młotek miałoby pójść Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Kongres Nowej Prawicy liczy, że w tych wyborach zdobędzie kilka mandatów radnych miejskich, a ich kandydat na prezydenta wejdzie do drugiej tury wyborczej.

+ 150 głosów: 162 (93%) 12 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (44)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ SUBzero
  ponad rok temu ocena: 0%  44
  Ile to trzeba zjeść śniegu, żeby takiego bałwana urodzić
  odpowiedz oceń komentarz 0 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rodowity_elblążanin
  ponad rok temu ocena: 7%  43
  Ludzie, przeczytajcie ze zrozumieniem co pisze pan Meger o swoim programie - jak chce oddłużyć miasto robiąc same ulgi podatkowe? "Miasto niskich podatków" - proponuje p. Megerowi poczytać kto ustala wysokość podatków. Wykwaterowanie ludzi z mieszkań ZBK do kontenerów nie zlikwiduje problemu z zadłużeniem. Nowe miejsca pracy? Niech powie konkretnie gdzie, w jakiej branży, każdy kandydat deklarujący nowe miejsca pracy powinien tak zrobić - trzeba konkretów. Nie popieram kandydatów, którzy startują od lat 90-tych,fakt, trzeba kogoś młodszego i ze świeżym spojrzeniem, ale nie z oklepanymi stwierdzeniami bądź pomysłami, które są nierealne.
  odpowiedz oceń komentarz 1 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxxl
  ponad rok temu ocena: 14%  42
  co gładkie mózgi ? nie przeszły głosy na waszych kandydacików?? jeden 39 a drugi 35 hahahaha ciniusi jesteście, zmieńcie pieluchy
  odpowiedz oceń komentarz 2 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cz
  ponad rok temu ocena: 7%  41
  Ja stawiam na doświadczenie.
  odpowiedz oceń komentarz 1 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nwo
  ponad rok temu ocena: 82% 40
  doświadczenie czy wiek? jedno z drugim w parze iść nie musi. A poza tym jakie to doświadczenie mają inni? hm? starzy komuniści i ich przeciwnicy którym po upadku komuny we łbach się poprzewracało. Może i Meger doświadczenia niema ale ma świadomość co się dzieje w Elblągu że młodzi uciekają gdzie się da, że ceny mieszkań i domów w Elblągu są prawie porównywalne jak w 3 mieście, że roboty dla młodych niema, a Ci starzy to co ? siedzą i pierdzą w stołki. Proszę spojrzeć na UM... urzędnicy zatrudnieni na specjalistycznych stanowiskach a muszą się radzić firm i zlecać badania co trzeba a co nie trzeba robić.... a kasa ucieka... nasza kasa.
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 89% 39
  Doświadczenie powiadasz, no to głosujmy na beton polityczny, od lat tak doświadczony w podnoszeniu podatków, akcyz, tworzeniu absurdalnego prawa i tworzeniu państwa w państwie. Pozdrawiam
  ~ rambo
  ponad rok temu ocena: 29%  38
  Ichigo przestan szerzyc propagande. Jesli uwazasz ze ktos kto fascynuje sie Chavezem ma jaja, to przdprowadz sie na Bialorus tam bedziesz mial co lubisz, ale nie wmawiaj Elblazanom ze cos takiego bedzie lepsze dla miasta bo nikt w to nie uwierzy. Poczytaj dobrze kto palil tecze i komu imponuje Rosja. Co do JKM w UE, to pytnie po co tam poszedl skoro jest przeciwny UE? Po kase i slawe?
  odpowiedz oceń komentarz 4 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 71% 37
  Rambo, ty sam masz tyle wiedzy co nic. JKM głośno i wyraźnie wiele razy powtarzał po co idzie do PE. Co do Rosji to poczytaj, poszukaj i będziesz wiedział jaki jest stosunek KNP do Rosji. Ja nie walczę o Białoruś ale o Polskę więc nie muszę się tam przeprowadzać. Więc jeśli uważasz, że Komorowski, który zrobi to co mu każą jest dobrym prezydentem bez jaj no to przykro mi bardzo. Co do Elbląga, jesteśmy na skraju bankructwa, nas po prostu nie stać na kolejny deszczyk obietnic, tu są potrzebne konkretne działania. Jak zrozumiesz to daj znać.
  ~ mimi
  ponad rok temu ocena: 15%  36
  27 lat i na prezydenta??? żart, mężczyźni mentalnie są 3 lata młodsi, więc 24 latek prezydentem?? a w życiu. Jestem młoda, ale na niego głosować nie będę. Program jak każdy inny.
  odpowiedz oceń komentarz 7 39
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wer
  ponad rok temu ocena: 79% 35
  No tak, lepiej poprzeć 60-letnich złodziei i populistów, a później narzekać, że młodzi uciekają...
  oceń komentarz 31 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krochmal
  ponad rok temu ocena: 31% 34
  Tu nawet nie chodzi o wiek, ale o poglądy. A te Pan Adrian ma pasujące do prezydenta Chaveza, Łukaszenki lub Kim Dzong Una. Do tego nie do końca normalny lider KNP, który przysypia w Parlamencie Europejskim, zamiast walczyć jak zapowiadał! Zwykli pieniacze zdolni spalić tęczę utkaną z kwiatów i kręcenia zadym na mieście. W tym wszystkim jedno jest pewne pędzą do koryta jak inni populiści, którym leciała piana z pyska od frazesów wszyscy skonczyli tak samo, na śmietniku historii!
  oceń komentarz 11 24
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 68% 33
  do Krochmala, ja już bym wolał za prezydenta człowieka z jajami a jego styl rządzenia byłby bliższy dyktatorowi niż kogoś, kto tylko uda, że rządzi, przykładem jest Tusk. Co do spania JKM na obradach w PE to ty też byś przysnął gdyby gadali, jak prawidłowo ma się obracać bęben w pralce czy ile mocy ma mieć suszarka aby nie pobierała zbyt dużo mocy. Tak, takimi sprawami zajmuje się Bruksela. To nie KNP spaliło tęczę ale Narodowcy na Marszu Niepodległości. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia poza farmazonami to nic nie mów.
  oceń komentarz 13 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marcin11
  ponad rok temu ocena: 82%  32
  W końcu pojawił się ktoś, kto będzie likwidował koryto. Jeśli chcemy zmian, to musimy dać szansę młodym, dlatego ma mój głos.
  odpowiedz oceń komentarz 31 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niemy ...
  ponad rok temu ocena: 26%  31
  Hahahah kandydat ... swoim sąsiadom z którymi mieszka od urodzenia grzecznościowego "Dzień Dobry" nawet nie powie ... przykro patrzeć na tych kandydatów ... może by kandydat błysnął swoim przebiegiem zatrudnienia i jakie doświadczenie zdobył ... absolwentów administracji jest 1/4 elbląga ... dla mnie ... żaden kandydat ...
  odpowiedz oceń komentarz 12 34
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 57% 30
  A ty mówisz każdemu "dzień dobry" ? mi nie powiedziałeś ;)
  ~ nwo
  ponad rok temu ocena: 71%  29
  Panie Adrianie mój głos i mojej rodziny masz Ty i KNP, czas odświeżyć całe to toważystwo i dać szansę młodym... dla was starych to i tak bez różnicy... ale to my młodzi jesteśmy przyszłością.... no może nie w Elblągu bo tu stare kacapy zostały i kolesiostwo...
  odpowiedz oceń komentarz 30 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ add
  ponad rok temu ocena: 67% 28
  Zapraszam do słownika ortograficznego...a tak poza tym to chyba śmieszny jesteś, że na niego chcesz głosować..znam go z podstawówki i już na 100% bym nie zagłosowała
  ~ nwo
  ponad rok temu ocena: 33% 27
  add masz prawo mieć swoje zdanie a ja mam prawo je mieć w dupie.
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 27%  26
  Dzieciaku, .....jakie masz doświadczenie w temacie zarządzania, prowadzenia dużej firmy /miasto Elbląg/, wydawania środków publicznych, ?? Zapraszam do startu na prezydenta za 20 lat, do tego czasu proszę trochę popracować, poznać realia życia, zdobyć trochę doświadczenia........
  odpowiedz oceń komentarz 14 38
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wer
  ponad rok temu ocena: 94% 25
  A jakie doświadczenie ma twój guru Wilk? Doświadczenie w likwidacji Elsinu i Elbląga i oszukiwaniu mieszkańców? Jeśli chcemy zmian, to trzeba glosować na nowych, wiarygodnych ludzi.
  oceń komentarz 33 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 24% 24
  Zważywszy że Elbląg od 1990 się zwija doświadczenie Pana Prezydenta Jerzego Wilka jest drogi głupcze wprost bezcenne. Głosować nalezy na ludzi mądrych a nie koniecznie młodych bo młodość z doświadczeniem w parze nie idzie a doświadczenie to najlepsza nauka .
  oceń komentarz 5 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nwo
  ponad rok temu ocena: 100% 23
  Na lewandowskiego to już słów szkoda..... awanturnik i fanatyk....
  oceń komentarz 20 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  ponad rok temu ocena: 100% 22
  Za Lewandowskiego vel Lewatywa pozostaje nam tylko się modlić i prosić Boga aby choroba jego się zatrzymała.
  oceń komentarz 20 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  ponad rok temu ocena: 100%  21
  Chodź, chodź Lewandowski, nam Ciebie tutaj potrzeba, by nie weszli Twoi ludzie do nieba!
  odpowiedz oceń komentarz 28 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 20
  Grzegorzu - nie ma moich. Proponuję zmianę trawy - ta panu nie służy,,,,,
  oceń komentarz 0 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  ponad rok temu ocena: 100% 19
  Uderz w stół a nożyce się odezwą. Wołałem mojego znajomego Zdzisława Lewandowskiego a odezwał się jakiś idiota. Widać na foto, że nie tylko wyglądasz na głupiego ale też nim jesteś.?
  oceń komentarz 17 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tolek
  ponad rok temu ocena: 4%  18
  Siana mu dajcie,on nawet nie umie czytac hahaha
  odpowiedz oceń komentarz 1 27
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wolf
  ponad rok temu ocena: 89%  17
  Głosowałem ostatnio na PO, ale oni zdradzili swoje liberalne ideały i stali się socjalistami, więc tym razem dam szansę KNP.
  odpowiedz oceń komentarz 32 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SLD-KGB
  ponad rok temu ocena: 87%  16
  Widać, że facet jest ogarnięty mimo młodego wieku i ma ciekawy program. Ma mój głos.
  odpowiedz oceń komentarz 33 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ George
  ponad rok temu ocena: 91%  15
  Podoba mi się pomysł liwkidacji SPP, oby tak dalej!
  odpowiedz oceń komentarz 31 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wer
  ponad rok temu ocena: 86%  14
  Wielkie brawa za odwagę, KNP pokazał, że nie są to zwykli internetowi napinacze, tylko poważni ludzie, nie bojący się wzięcia odpowiedzialności za losy miasta.
  odpowiedz oceń komentarz 30 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawy
  ponad rok temu ocena: 13%  13
  a co to za smarkacz kacapski??
  odpowiedz oceń komentarz 5 35
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tolo
  ponad rok temu ocena: 18%  12
  ...co za bzdury opowiada kandydat, żadnej wiedzy na temat podatków, ekonomii, a już nie wspomnę o działalności samorządowej - polecam dalej prowadzenia serwisu na temat bajek dla dzieci,..one w to uwierzą...
  odpowiedz oceń komentarz 8 36
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nikt
  ponad rok temu ocena: 88% 11
  Proszę zobaczyć wykształcenie kandydata. Administracja- ma większe pojęcie o rządzeniu niż wszyscy inni kandydaci razem wzięci.
  oceń komentarz 29 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zak
  ponad rok temu ocena: 19%  10
  Cała Polska już się z nas śmieje. Najpierw Wilk a teraz ten chłopiec, z tym zboku.... To chyba jakieś ŻARTY
  odpowiedz oceń komentarz 9 38
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 997
  ponad rok temu ocena: 24%  9
  JAJA !!!!
  odpowiedz oceń komentarz 11 35
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 27%  8
  Startował już w wyborach-nie dostał się na stołek i tym razem teź tak będzie.Mam taką wielką nadzieję
  odpowiedz oceń komentarz 13 36
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Czyn znajdzie się odważny, kto poda w stan oskarżenia Grupę Referendalną Obywatelski Elbląg, w trybie wyborczym, za sprzeniewierzenie list z podpisami?
  ponad rok temu ocena: 98%  7
  Tam były Elblążan pełne dane , nazwiska, adresy, numery dowodów osobistych, PESEL. Gdzie te listy są, kto je ukradł?
  odpowiedz oceń komentarz 42 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tolo
  ponad rok temu ocena: 100% 6
  zostały odsprzedane - w celu zarobienia, to są drogie rzeczy - tak twierdzi F. Kiepski
  oceń komentarz 31 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 5
  Chętnie popatrzę na takiego odważniaka a potem osobiście złożę zawiadomienie o tym że złamał prawo. Żaden przepis polskiego prawa neinakazuje zwrotu podpisów ani ich przekazania komukolwiek. A pana panie Tolo przesłucha prokuratura - skoro posiada Pan wiedzę w zakresie takiego obrotu to chętnie i je się z nią zapoznam.
  oceń komentarz 0 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tolo
  ponad rok temu ocena: 100% 4
  A pana panie Mariusz Lewandowski przesłucha psychiatra - skoro jest Pan chory umysłowo i chętnie się zapoznam z jego diagnozą.
  oceń komentarz 16 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tytus.AD
  ponad rok temu ocena: 76%  3
  Świeża krew w ratuszu jest konieczna by przełamać te wojenki i przepychanki. Jestem z wami.
  odpowiedz oceń komentarz 45 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prorok Igor
  ponad rok temu ocena: 32%  2
  Uchowaj nas Panie! Wówczas cyrk Monty Pythona to pikuś w porównaniu z tym co jest! A na rzecznika lewatywe, sekretarza bajkopisarza elbląskiego, a tego frajera w kanarkowych kolorach na skarbnika, oszusta wielokrotnie skazanego na rzecznika i wtedy tylko prosić o cud.....
  odpowiedz oceń komentarz 20 42
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nikt
  ponad rok temu ocena: 97% 1
  Cyrk to jest przez ostatnie 20 lat, ja mam dość zadłużania się miasta jak i Polski na mój koszt.
  oceń komentarz 28 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.