› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Amnezja czy celowe ogłupianie mieszkańców.

› bieżące ponad rok temu    10.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 20 ocen 116 / 96%
A A A

Platforma Obywatelska powstała w 2001, jako partia o charakterze konserwatywno-liberalnym. Tworzyli ją ludzie, dla których rzekomo ważne były wartości chrześcijańskie oraz liberalne podejście do gospodarki. Ludzie złapali się na ten lep. Zaufali i oddali swój głos więżąc, że wybór wprowadzi oczekiwane reformy wolnorynkowe, a przedstawiciele klubu będą stać na straży tradycyjnych wartości. Powszechnie mówiło się o formacji Donalda Tuska „partia centroprawicowa.”

Dziś nic z tych pięknych idei nie pozostało. Platforma Obywatelska stała się partią wodzowską, która nie wprowadziła żadnej reformy wolnorynkowej, a tradycyjne wartości stały się dla niej zupełnie obce. Świadczy o tym na przykład forsowanie przez tą partię projektów o związkach partnerskich. Podwyższenie podatku VAT także potwierdza, że liberalizm gospodarczy jest czymś zupełnie innym w wydaniu PO. Dziś Platforma Obywatelska jest partią lewicową o charakterze socjalno-demokratycznym.

Dokładnie w tym samym kierunku podąża PO w Elblągu popierając kandydaturę Witolda Wróblewskiego, zaufanego człowieka i przyjaciela Henryka Słoniny. Przypomnijmy, że Witold Wróblewski był wiceprezydentem za czasów Henryka Słoniny i jest on osobiście odpowiedzialny za dziesiątki decyzji pod którymi widniał jego podpis. Niestety większość z nich to decyzje przeinwestowane i przeprowadzone w sposób zupełnie nieprzemyślany. Owoce tej współpracy do dziś spłacamy w rosnącym zadłużeniu Elbląga.

To właśnie nie kto inny jak Witold Wróblewski rozpoczął na dobre politykę zadłużania miasta nie bacząc na przyszłe pokolenia. Wielomilionowe inwestycje wyrastały jedna po drugiej niczym sen szalonego socjalisty. Takim pomnikiem socjalizmu w naszym mieście jest Modrzewina postawiona za astronomiczne pieniądze. To tam wiją się puste drogi prowadzące do inkubatora rzekomej przedsiębiorczości. Dług miasta jest długiem wszystkich mieszkańców, jest długiem każdego z nas. By dziś go spłacić, każdy mieszkaniec musiałby podarować miastu 2700 zł.

Właśnie za dużą część tej kwoty jest odpowiedzialny Witold Wróblewski. Jego poprzednie działania pokazały dobitnie jak ten kandydat liczy się z Twoim długiem i jak chętnie podwoi go gdy będzie taka możliwość.

Odejście od wartości to nie jedyny grzech Platformy Obywatelskiej. W Elblągu klub PO przeszedł swoistą amnezję, albo traktuje wyborców jak wioskowych głupków. Czy przypadkiem radni PO wielokrotnie nie podnosili głosów krytyki dla rządów Słoniny, w których lewą ręką był Witold Wróblewski? Czy Platforma Obywatelska zapomniała, że nie udzieliła absolutorium rządom Henryka Słoniny i Witolda Wróblewskiego? A może to zwyczajna hipokryzja jakże powszechna wśród polityków PO. Drogi wyborco Platformy Obywatelskiej, jeśli ważne są dla Ciebie idee, na które nabrała Cię Platforma Obywatelska.

Boisz się rosnącej siły Prawa i Sprawiedliwości?

Postaw na Nową Prawicę, która zawsze będzie stać na straży wartości konserwatywno-liberalnych. Jesteśmy jedyną nadzieją w tym zwariowanym świecie w którym każdy robi zupełną odwrotność swych deklaracji.

Nowa Prawica Janusza Korwin Mikke w odróżnieniu od PO, PiS, SLD oraz PSL liczy się z Twoimi pieniędzmi i nie pozwoli na ich marnotrawienie. Jeśli chcesz mieć człowieka w radzie, który powie STOP zadłużaniu miasta oraz wymuszaniu na Tobie coraz większych podatków, postaw na Kongres Nowej Prawicy.

Pamiętaj stawiając na kandydata PO Witolda Wróblewskiego- wybierasz Henryka Słoninę!

Łukasz Nosarzewski
Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy w Elblągu

Sfinansowane ze środków KW Nowa Prawica

+ 111 głosów: 116 (96%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dfvg
ponad rok temu ocena: 0%  20
Co to znaczy :"więżąc".Oj,panie Kandydacie-ortografia się kłania....
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 94%  19
Skoro już nawet TVN24 i te komunistyczne szmaty (typu GW) zaczynają gubić się we własnej propagandzie, to znak że Kongres Nowej Prawicy jest już nie do powstrzymania. Jak to powiedział Artur Dziambor z KNP: Tej siły już nie powstrzymacie!
odpowiedz oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KaczaPaczka
ponad rok temu ocena: 18% 18
Tak se tłumacz! Ileż to już partii populistycznych próbowało wkręcić biedny polski naród?! Jak kończyli??!! Kazdy wie!
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 17
Tak sobie tłumaczymy deszcz obietnic POPiSu ;) powiedzieli co mieli do powiedzenia i na tym się kończyło
~ zgrywus
ponad rok temu ocena: 96%  16
Kiedyś głosowałem na PO, dziś stawiam na Megera i KNP. Czas na młodość!
odpowiedz oceń komentarz 24 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 91%  15
Ależ co niektórzy hejtują, widać jak się boją stracić układy, stołki. Jak dla mnie to każda obecna partia sejmowa to stado oszołomów, Tusk kłamie, Kaczyński udaje opozycje, ci z PSL mają rolników w dupie i mówią o nich "frajerzy", SLD to partia komuchów, gdzie Senyszyn jasno stwierdziła, że kobiety to niedorozwoje. Także mówcie co chcecie, hejtujcie KNP ale zmiany w systemie są nieuniknione, jak zagłosujcie teraz podziękują wam wasze dzieci i koledzy, co emigrują bo tu nie ma przyszłości. Dalej, śmiało brońcie systemu i marudźcie, że nic się nie zmienia. Dalej siedźcie i wcinajcie chipsy. KNP to jedyna opcja czy tego chcecie, czy nie.
odpowiedz oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Płk.Zubert
ponad rok temu ocena: 81%  14
W poniedziałek urzędy pracują?Widać tak. Ludzie się budzą i głupie zabawy Wróblewskiego z okularami nic nie pomogą. Hejtujcie lemingi.
odpowiedz oceń komentarz 17 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ franc
ponad rok temu ocena: 40%  13
Następna partia oszołomów .....
odpowiedz oceń komentarz 12 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 86% 12
Znam taką jedną partię oszołomów, należeli do niej Grodzka ps. Bęgowski (komuch) i reszta dewiantów
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 36%  11
Gdzie Ty próbujesz się wepchać z poparciem swojego śpiącego wodza, który tam w Bukseli gdzieś pluje. Oczywiście nie spał na obradach tylko myślał jak Ciebie wypromować.
odpowiedz oceń komentarz 9 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Płk.Zubert
ponad rok temu ocena: 71% 10
Nie lepszy twój Zwiewka i inne szumowiny z PO i PSL które o 7 rano z walizkami ustawiają się by złożyć podpis i lecieć do kraju. Lista podpisana i pieniądze zarobione. Obłudnicy. Pokaż jak w sejmie spał Tusk i Kaczyński razem! Pokaż całą plejadę posłów co oglądają pornosy na tabletach w sejmie. Wszystko co zarabia JKM i inni unio posłowie KNP wraca do kraju by zasilić lokalne struktury, a nie własne portfele. JKM ma dwie fundacje dzieci niepełnosprawnych i wspierania sportów umysłowych i tam idzie duża część jego unio pensji. Wszyscy o tym wiedzą, a wy cały czas powtarzacie swoje kłamstwa podszyte strachem. Zakłamani ludzie.
oceń komentarz 17 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 9
Ludzie uwielbiają powtarzać zasłyszane frazesy, taka prawda. Media jak widać propagują dalej
~ Maciuś88
ponad rok temu ocena: 94%  8
O ile na PO mógłbym zagłosować to na pewno nie na Wróbla dobrze, że to ktoś podkreślił
odpowiedz oceń komentarz 17 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 83% 7
Będziesz głosować na bandę złodzieii ? gratuluję, czeka nas kolejna fala emigracji z powodu wysokich podatków i kolejnych samobójców
~ wiza
ponad rok temu ocena: 32%  6
Chłopie rób swoją politykę, ale przemyślenia na temat dywagacji o innych zostaw dla siebie i swoich kolegów.
odpowiedz oceń komentarz 9 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P.Z
ponad rok temu ocena: 82% 5
Ta polityka jest mym codziennym życiem. Kto mnie coraz bardziej okrada z podatków, kto każe płacić ZUS i mówi, że nie mam co liczyć na emeryturę, kto zadłużył region do takiego stopnia, że dziś tu wszystko umiera przez wasze idiotyczne inwestycje. To mnie nie dotyczy? Czym jestem-maszynką która ma oddać na was głos? Mam swój rozum i na pewno nie zagłosuję na tego socjalistę i populistę. Miliardy dla samorządu. Dobre.
oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 4
Czemu to urzędnik decyduje o moich pieniądzach i na co je wydać ?
~ endek
ponad rok temu ocena: 55%  3
Radykalna zmiana ? To raczej rządy PO-PSL są radykalne: podniesienie podatków, podwyższenie wieku emerytalnego, zabranie pieniędzy z OFE, wysłanie pod przymusem 6latków do szkół, podręcznik "darmowy", zabranie darmowych leków dla najbiedniejszych, ozusowienie umów a teraz debatują nad 6dniowym tyg pracy! To jest dopiero radykalna polityka!!
odpowiedz oceń komentarz 16 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 27%  2
Następny od ogłupiania?PartiaKorwina-w życiu
odpowiedz oceń komentarz 10 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 82% 1
Wybierz zielonych, dadzą ci trawkę
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.