› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Brutalna walka wyborcza trwa. Ktoś zniszczył plakaty radnej

› bieżące ponad rok temu    6.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 44 ocen 46 / 83%
A A A
 fot. nadesłane

Zniszczone plakaty i billboardy, pomalowane farbą, porozrywane. Stojące obok samochody również zostały zniszczone. Czy to chuligańskie wybryki czy już raczej brutalna walka polityczna o miejsca w Radzie Miasta.

Kampania wyborcza ostatnio toczy się na salach sądowych oraz na ulicy. Pomówienia, oszczerstwa, próby manipulacji wyborcami. To wszystko śledzimy w kolejnych publikacjach prasowych. Tymczasem jednak walka wyborcza przenosi się również na ulice miasta. Plakaty są zrywane i zaklejane.

Edmund Szwed żali się w materiałach płatnych, że jego wizerunek jest zaklejany przez innych kandydatów. Jednak jeśli spojrzymy na nasze ulice i słupy zobaczymy, że właśnie najwięcej wizualizacji posiada Edmund Szwed. Nic więc dziwnego, że inne komitety, nie mając wyjścia, bo miejsca brak, kleją jeden plakat na drugim.

Walka plakatowa jednak się brutalizuje. Ostatnio ofiarą ataku padła radna Maria Kosecka (PO). Ktoś w nocy zniszczył jej plakaty. Oblał farbą tak niefortunnie, że ta substancja znalazła się również na zaparkowanych obok samochodach. Radna była w szoku. Jak sama mówiła, próbowali z mężem plakaty i samochody wyczyścić. Jednak bez rezultatu.

W tej sprawie oświadczenie wydał sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej: 

Opublikowany dziś na portalu elblag.net płatny materiał jednego z komitetów wyborczych, poświęcony wzajemnemu zaklejaniu plakatów kandydujących do RM czy na urząd prezydenta miasta, pokazuje niemały problem ze sposobem działania niektórych komitetów. W załączonym filmie widzimy też zniszczone materiały wyborcze jednego z kandydatów. Tymczasem niszczenie banerów reklamowych nie dotyka tylko jego. Na ulicach widać wiele uszkodzonych billboardów i plansz z plakatami innych kandydujących. Walka odbywa się nie tylko pomiędzy kandydatami na najwyższy urząd w mieście, ale ich ofiarą padają także kandydaci do RM. Połamane reklamy czy zamalowane billboardy wzbudzają wśród przechodniów negatywne emocje i zapewne nie budują pozytywnego nastawienia do kandydata. Zastanawiające jest, czy sztaby zgłaszają takie akty wandalizmu na policję? Czy prowadzący brudną kampanię mogą czuć się bezkarni? Czy wygra cwańszy i bardziej przebiegły, działający nieuczciwie?

Sztab wyborczy PO ubolewa nad faktem uporczywego niszczenia plakatów jednej z kandydatek do Rady Miasta, Marii Koseckiej. Jej plakaty są notorycznie niszczone.

Nie chodzi już tylko o zaklejanie ich przez kontrkandydatów, ale zamazywanie sprayem lub obrzucanie farbą, nie bez szkody dla otoczenia. Trudno uwierzyć, że są to działania zwykłych mieszkańców miasta, którzy mogą nie przepadać za konkretną opcją polityczną, ale częściej przejdą obojętnie obok reklamy kandydata niż zdobędą się na masową dewastację wszystkich jego plakatów czy banerów. Nie ma co ukrywać – zdaniem sztabu jest to działanie zorganizowane przez przeciwników politycznych. W załączeniu zdjęcia dokumentujące powyższe.

Co zastanawiające, obok zniszczonych plakatów Marii Koseckiej znajdowały się również wizualizacje kandydatów na radnych z list Prawa i Sprawiedliwości. Te plakaty jednak pozostały nietknięte. Przypadek?

W tej sprawie kontaktowaliśmy się także z Komendą Miejską Policji w Elblągu.

- Jak do tej pory mieliśmy nieliczne zgłoszenia w sprawie uszkodzeń plakatów wyborczych. Zgłoszono nam około pięciu takich przypadków - mówi Jakub Sawicki z zespolu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

+ 38 głosów: 46 (83%) 8 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (44)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nie POPiSuj sie
  ponad rok temu ocena: 29%  44
  Jestem pewien, że to celowe zagranie tej osoby z plakatu oraz dziennikarza. Czysta reklama. Nie ważne jak i co się mowi i pisze. Wazne ze jest
  odpowiedz oceń komentarz 2 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marcin Pszczółkowski
  ponad rok temu ocena: 33% 43
  Twój idiotyzm właśnie sięgnął zenitu.
  ~ kol
  ponad rok temu ocena: 43%  42
  To sami kandydaci płacą za swoje ulotki, plakaty, itd. Przysłowiowy Kowalski ani złotówki nie dołożył do plakatów kandydatów na radnych.
  odpowiedz oceń komentarz 3 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kowalscy i Nowakowie
  ponad rok temu ocena: 25%  41
  Jedni wieszają plakaty z fotkami swoich ryjów drudzy je niszczą a ludzie, którzy mają to głęboko w d. pośrednio płacą za ich zabawę (podatki i inne daniny dla państwa) !!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 3 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 23%  40
  Widze ze kobieta jest bardzo lubiana przez spoleczenstwo
  odpowiedz oceń komentarz 3 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 997
  ponad rok temu ocena: 45%  39
  w tym przypadku nie zniszczył tylko upiekszył , taki elbląski Photoshop
  odpowiedz oceń komentarz 5 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ trew
  ponad rok temu ocena: 80%  38
  Naród z partią, partia z narodem to miłość namiętna i nieprzemijająca
  odpowiedz oceń komentarz 8 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Robur3000
  ponad rok temu ocena: 52%  37
  Ludzie niszczą te plakaty bo nie mogą znieść waszej obłudy. Waszych kłamstw i przyspawania do stołków. Od 25 lat codziennie robicie robotę tak by ludzie gardzili wami. Politycznymi kurtyzanami. Cała rada potrzebuje zmiany. Wszyscy powinni wylecieć na zbity pysk. To młodzi ludzie powinni zastąpić tych kombinatorów.
  odpowiedz oceń komentarz 11 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanniec
  ponad rok temu ocena: 59%  36
  Zgadzam się z Dariuszem.A tak na marginesie będę głosował na Panią Marię
  odpowiedz oceń komentarz 10 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pampi - ZAWADA
  ponad rok temu ocena: 63%  35
  Elblążanie, być może niszczą wszelkie plakaty, bo czują się nimi osaczeni ?? Czyż nie jesteśmy ???
  odpowiedz oceń komentarz 12 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dariusz
  ponad rok temu ocena: 69%  34
  Niech chcesz glosowac na daną osobę to tego nie rób. Nikt nie zmusza nikogo by lubił i glosował na danego kandydata, ale nie trzeba pisac mu po twarzy! Takie zachowanie to szczyt chamstwa!
  odpowiedz oceń komentarz 11 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 40%  33
  rzygam wyborczym gównem
  odpowiedz oceń komentarz 8 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zyx
  ponad rok temu ocena: 20% 32
  No to urozmaicone masz posiłki :)
  ~ Madzia
  ponad rok temu ocena: 58%  31
  Karygodne zachowanie! Zawiść i chęć wygranej widać prowadzi niektórych ludzi do czynów desperackich!!! Po trupach do celu! Tak to jest jak ktos nie moze dojść do sukcesu uczciwie i ciężka praca! Powodzenia Pani Mario!
  odpowiedz oceń komentarz 15 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 35%  30
  A kandydaci z PO zaklejają swoimi plakatami materiały wyborcze kandydatów PiS na słupach ogłoszeniowych. Nieładnie.
  odpowiedz oceń komentarz 7 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 40% 29
  Albo odwrotnie-tak jest na słupie koło gimnazjum na Browarnej
  ~ 607
  ponad rok temu ocena: 72%  28
  Plakaty to nic takiego. Rykoszetem ucierpiały samochody przypadkowych osób - to jest chamstwo i prostacja! Swoją drogą - ciekawe skąd tyle zdjęć zniszczonych plakatów... Czyżby fotograf chodził za grupą wandali?
  odpowiedz oceń komentarz 13 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Weronika
  ponad rok temu ocena: 86%  27
  Chamstwo i prostactwo. Takie zachowanie to brak kultury osobistej. Żenujące! Stop takim zachowaniom!
  odpowiedz oceń komentarz 18 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krystyna
  ponad rok temu ocena: 76%  26
  Widać, kontrkandydaci boją się o swoje miejsca w RM, że działają w tak żałosny sposób. Niech się Pani nie przejmuje prostackim zachowaniem tych ludzi, nawet gdyby żadnego Pani plakatu nie było, to i tak ma Pani tyle zwolenników, że i tak mandat Pani otrzyma. POWODZENIA i DUŻO WYTRWAŁOŚCI
  odpowiedz oceń komentarz 19 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odpowiedz
  ponad rok temu ocena: 54%  25
  Uczciwi i doceniający prace Pani Marii na pewno zagłosują - a wy sobie plujcie .Bo wami kieruje zawiść i głupota .A ty Elblag zastanów się nad tym co piszesz sama sobie pomalowała i zniszczyła materiały wyborcze - to jest chore .Dobrze ,że w niektórych miejscach sa zainstalowane kamery - policja będzie miała materiał dowodowy
  odpowiedz oceń komentarz 14 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wrss
  ponad rok temu ocena: 48% 24
  Ha HA HA Kosecka i uczciwość to dwa wykluczające się pojęcia
  oceń komentarz 14 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elbląg
  ponad rok temu ocena: 36%  23
  Biorąc pod uwagę Wasz artykuł, mogę dywagować że Pani Kosecka sama sobie pomalowała plakaty żeby wzbudzić litość wśród wyborców. Artykuł daje do zrozumienia że plakaty Pani Koseckiej zniszczyli członkowie PIS, co stanowi pomówienie.
  odpowiedz oceń komentarz 12 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ramona5
  ponad rok temu ocena: 38%  22
  Uczciwi Elblążanie na pewno nie zagłosują na p kosecką , trzeba było przychodzić na dyżury i pracować kiedy był na to czas , a nie ruszac z kampanią dopiero przed samymi wyborami. Oplakatowanie całego Elblaga nic tu nie pomoże, więc bez sensu jest liczenie ilości plakatów tej pani .
  odpowiedz oceń komentarz 11 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cvvvv
  ponad rok temu ocena: 69% 21
  Sorry,.jestem uczciwa a nie zagłosuję.
  ~ MASAKRA
  ponad rok temu ocena: 86%  20
  Straszne to co się wyprawia. Niech kampania będzie fair dla wszystkich, wyborcy zdecydują na kogo oddać swój głos. LUDZIE OPAMIETAJCIE SIĘ nie niszczcie plakatów, ulotek itd. Nie chcesz głosować to nie idz na wybory!
  odpowiedz oceń komentarz 24 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TERAZJA
  ponad rok temu ocena: 58%  19
  A ja jestem w grupie osób, które sprzeciwiając się wandalom oddam głos na Marię Kosecką. Trzeba dać odpór chamstwu i zdziczeniu. Walka brudnymi sposobami z uczciwym człowiekiem zasługuje na potępienie, dlatego proszę wszystkich uczciwych elblążan: dołączcie do naszej grupy.
  odpowiedz oceń komentarz 23 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adamo
  ponad rok temu ocena: 62%  18
  Widać, że boją się koseckiej
  odpowiedz oceń komentarz 23 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ,..,
  ponad rok temu ocena: 86%  17
  pewnie tatusia plakaty wisza kilka metrow dalej i dlatego,NAJLEPIEJ TO POWYBIJAJCIE SIE NA WZAJEM TO MOZE ZOSTANA NORMALNI LUDZIE W TYM KRAJU
  odpowiedz oceń komentarz 19 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rozsądny
  ponad rok temu ocena: 67%  16
  Jest to bardzo podłe!!!! Można się nie zgadzać ale zawsze trzeba uszanować. Konkurenci Pani Koseckiej sami wystawili sobie świadectwo. Wyborcy nie lubią chamstwa!!!
  odpowiedz oceń komentarz 22 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ po co
  ponad rok temu ocena: 89%  15
  Niszczenie zawsze zasługuje na potępienie. Tak naprawdę to ci, którzy zniszczyli te plakaty raczej jej pomogli niż zaszkodzili. Opinia publiczna zawsze stoi po stronie pokrzywdzonego. Głupota i wandalizm.
  odpowiedz oceń komentarz 16 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maciek
  ponad rok temu ocena: 52%  14
  Wiadomo czyje to robota. To "pieski Wilka" zieją nienawiścią. Plują żółcią na forach i na ulicy wyrażają swoją frustrację. Te wybory tak jak poprzednie przegrają także.
  odpowiedz oceń komentarz 16 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wrss
  ponad rok temu ocena: 60% 13
  Wow zabrakło Palikotów to teraz PIS przeją ich rolę?
  ~ lokalny patriota
  ponad rok temu ocena: 70%  12
  Jak brakuje argumentów prymitywy sięgają po farbę i przemoc. Przykro, że antagonistów politycznych stać jedynie na takie prostackie, zwierzęce odruchy. No cóż niestety cham zawsze będzie chamem.
  odpowiedz oceń komentarz 19 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wybory2014
  ponad rok temu ocena: 85%  11
  Lewy jaki ty jesteś beznadziejny - to co zrobiono to fakt - a twoje wypociny i brak szacunku dla innych jest szeroko znane .Wsadz te swoje dyrdymały gdzieś i lepiej pilnuj plakatów twojego nowego wybranka
  odpowiedz oceń komentarz 22 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TT
  ponad rok temu ocena: 39%  10
  To nie konkurencja. To na pewno zawiedli się wyborcy.
  odpowiedz oceń komentarz 14 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ komun (i) a
  ponad rok temu ocena: 76%  9
  Nie można wygrać słowem, to zamazać, zniszczyć. A najlepiej wydać zarządzenie, że będzie tylko jedna partia rządziła i zlikwidować wybory. Nikt nie będzie nikomu przeszkadzał! Ot, ocieramy się o komunę - trza szybko iść do komunii...
  odpowiedz oceń komentarz 25 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ powiec
  ponad rok temu ocena: 79%  8
  To jak nic robota bojówek pislamu lub tego skandynawa tylko tam pełno psycholi!
  odpowiedz oceń komentarz 30 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zołza
  ponad rok temu ocena: 70%  7
  Lubię czy nie lubię, znam czy nie znam - nie ważne. Niszczenia jako takiego nie znoszę. Widać ktoś uznał, że Pani jest za silna, skoro w taki siłowy sposób chce ją osłabić...
  odpowiedz oceń komentarz 28 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ frc
  ponad rok temu ocena: 27% 6
  A te plakaty gówniane które już wszędzie są to niby nie niszczą przestrzeni miejskiej????
  oceń komentarz 8 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ eh...
  ponad rok temu ocena: 44%  5
  Pani Kosecka to,że Pani plakat zniszczono nie znaczy to ,ze osoby z innej parti wiszące na słupie to zrobiły przyzna Pani ,że te osoby by skierowały same na siebie podejrzenie.Prosze sie zastanowić.Myśli Pani,że takie akty wandalizmu były by ze strony tych osób? Właśnie te osoby też tego nie popierają nawet z przeciwnej parti wrecz są obużone i prosze sie zastanowić a nie zrywać plakaty innym za kare ,że Pani zniszczono.
  odpowiedz oceń komentarz 16 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 74%  4
  Czy p. Wilk wyda oświadczenie, że on jak i PiS nie mają z tym nic wspólnego? A winnych przy pomocy Straży Miejskiej złapie i doprowadzi do Policji.
  odpowiedz oceń komentarz 29 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 17%  3
  No a taki mamy bezpieczny Elbląg .,,,,, Ja jako komisja nie pozwalam,,,, Mnie jako komisje musicie wybrać,,,, Ja polskiego prawa czytać nie zamierzam ale mam być radną i bezradną.....
  odpowiedz oceń komentarz 9 43
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ arysto
  ponad rok temu ocena: 76% 2
  no faktycznie jesteś bezradną więzienną marionetką
  oceń komentarz 13 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ je,je,je
  ponad rok temu ocena: 34%  1
  ..Oj, biedna Marysia, rzewne łezki leje a Elblążanin mądry, z blondynki się śmieje. Plakaty wywieszone, pieniążki stracone. A co się stanie , gdy marysi nie wybiorą? nie bedzie za co skonczyc budowy domu, oj biedna ta Marysia, biedna, po 16 listopada, nie tylko ona jedna będzie biedna:)
  odpowiedz oceń komentarz 16 31
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.