› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Cezary Balbuza kandydatem EKO na prezydenta miasta

› bieżące ponad rok temu    16.09.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 38 ocen 98 / 52%
A A A
W 2013 roku Cezary Balbuza również kandydował na prezydenta miastaW 2013 roku Cezary Balbuza również kandydował na prezydenta miasta fot. elblag.net

Elbląska Koalicja Obywatelska będzie wspierała Cezarego Balbuzę w walce o prezydenturę miasta. EKO zapowiada, że wystawi pełne listy kandydatów do Rady Miejskiej. Jest też już program wyborczy, który działacze Koalicji będą chcieli przedstawiać mieszkańcom na cotygodniowych spotkaniach.

Stefan Rembelski (Stronnictwo Demokratyczne) stwierdził, że formuła koalicji obywatelskiej, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców Elbląga, którzy mają już dość szyldów partyjnych w samorządzie.

- Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że komitety obywatelskie przegrywają z partiami politycznymi wybory. Dlatego idziemy w szerokiej koalicji. W 2013 roku komitety wyborcze wyborców zdobyły tyle samo głosów co Platforma Obywatelska. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na taką inicjatywę – mówił Stefan Rembelski. – Jest z nami również duża liczba mieszkańców Elbląga, którzy nie są zrzeszeni w żadnych partiach. Nasz komitet jest komitetem obywatelskim, nie politycznym.

Rembelski wskazał, że od wielu lat poszczególnie partie polityczne nie mają żadnego programu ani pomysłu na Elbląg. Jedynie potrafią konsumować środki unijne.

- My chcemy rozwijać Elbląg, mamy dobry program dla miasta i wiemy, jak to zrobić – dodał Rembelski. – Chcemy dążyć do stworzenia aglomeracji elbląskiej. Kandydatem Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta jest Cezary Balbuza.

Balbuza ubiegał się już o to stanowisko w 2013 r., z listy Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, uzyskując wynik 3 procent poparcia.

- Jest osobą wszechstronnie wykształconą, nie jest uwikłany w żadne układy partyjne – mówił Rembelski. – Elbląg zaś potrzebuje kandydata, który nie dzieli, a łączy elblążan.

Najważniejszy cel dla EKO to przywrócenie płynności finansowej miastu, racjonalność w obsadzaniu stanowisk w Urzędzie Miejskim, wdrożenie programu naprawczego dla Elbląga.

- Przez 25 lat Elblągiem właściwie rządzili ci sami ludzie, z różnych partii politycznych. Dokonaliśmy analizy tego okresu i wnioski nie są optymistyczne. Elbląg zyskał ładną kosmetykę ale jesteśmy bardzo zadłużonym samorządem – mówił Cezary Balbuza. – Jesteśmy gotowi dać miastu nową jakość rządzenia, tak aby Elbląg ruszył w kierunku rozwoju, a mieszkańcy zaczęli się bogacić.

Paweł Nieczuja-Ostrowski zapowiedział, że EKO nie będzie składało wyborcom nierealnych do realizacji przez samorząd obietnic.

- Nie będziemy zajmowali się przekopem przez Mierzeję, czy odłączeniem Elbląga od województwa warmińsko-mazurskiego, ponieważ nie są to decyzje leżące w gestii samorządu – mówił. – Sami możemy zadbać o miasto i je zmieniać.

Cezary Balbuza nie obawia się o wynik wyborczy Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. Jak stwierdził, poprzednie wybory samorządowe były specyficzne, ponieważ przyspieszone. Partie polityczne ściągnęły do Elbląga całą czołówkę swoich liderów.

- W tym roku wybory odbywają się w całym kraju. To oznacza, że tych „gwiazd” do nas przyjedzie znacznie mniej. Będzie więc więcej czasu na debaty programowe. Liczymy na pewno na kilka miejsc w Radzie Miejskiej – mówił Balbuza.

Stefan Rembelski natomiast zapowiadał, że druga tura wyborów prezydenckich jest w zasięgu kandydata Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej.

+ 51 głosów: 98 (52%) 47 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (38)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do mądrali
ponad rok temu ocena: 100%  38
Panie mądraliński M.L - jak się pisze poniektórzy
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40% 37
Sorki - jak zawsze gapowe....
~ To mi się podoba
ponad rok temu ocena: 40%  36
Konsekwentnie krok po kroku EKO buduje sobie solidną pozycję. Teraz glosy PO rozłożą sie zgodnie z preferencjami elektoratu PO. Zdecydowana wiekszość poprze pana Balbuzę.
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maryjan
ponad rok temu ocena: 44%  35
Pan Balbuza na tle Lewaków z PiS,i KNP i SLD wygląga jak mąż opatrznościowy - ostatni pomysł lewactwa to zniesienie opłat targowych.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdziwiony??
ponad rok temu ocena: 100%  34
Balbuza poparł Gelertową - Gelertowa popiera Balbuzę. Idzie nowe hahaha!
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zadowolony
ponad rok temu ocena: 50%  33
Bardzo się cieszymy z poparcia pani poseł Gelert - dziękujemy .
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wróbelek
ponad rok temu ocena: 100%  32
Jak ćwierkają wróbelki kandydat Szwed jeszcze oficjalnie nie zgłoszony a już się wycofał?
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kronikarz
ponad rok temu ocena: 73%  31
To już mamy pełny garnitur kandydatów: 1. Jerzy Wilk - zaorał ELSIN i w rok dołożył Elblągowi dodatkowo prawie 50 mln długu. 2. Witold Wróblewski - razem ze Słoniną współrządził 8 lat zostawili budżet miasta w opłakanym stanie. 3. Janusz Nowak - zobacz historię ELBROL-u , ludzie do dzisiaj spłacają kredyty za mieszkania których nigdy nie otrzymali. 4. Edmund Szwed - ??? zobaczymy po oświadczeniu lustracyjnym. 5 Adrian Megier - wielbiciel Hugo Chaveza. 6. Cezary Balbuza - dyrektor szkoły Żak. Wybierajcie kochani uważnie - nikt nie może powiedzieć że nie ma wyboru. Nawet Mariusz L ma w czym wybierać
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13% 30
Ja już sobie wybrałem ale dzieki za auto da fe. Ale Nowak może się okazać pomyłką.... Sitwa ma swoje prawa i co poniekturzy muszą się zmyć żeby ich nie zmyli. To może być zmyłka,,,,
~ Magda
ponad rok temu ocena: 40%  29
Każda kampania to zbiór deklaracji mniej lub bardziej możliwych do realizacji. Pomijam te idiotyczne typu darmowa komunikacja czy miliard od inwestorów ze Szwajcarii. Ocena należy do nas wyborców. Propozycje EKO nie dość że mają duży stopień wiarygodności to jeszcze są logiczne a to w dzisiejszych czasach rzadko spotykana cech. Mnie przekonują i mają mój głos.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POlitolog
ponad rok temu ocena: 77%  28
Jeżeli "ktos taki" jak Mariusz L. jest przeciw, to znaczy że pan Balbuza jest najlepszym kandydatem na Prezydenta i może liczyc na poparcie wielu normalnych, uczciwie pracujących ludzi bez przeszłości kryminalnej!
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 15%  27
Panowie klakierzy naprwdę sądzicie że nie widać waszej aktywności na zasadzie wklej na wszystkich portalach ? Tyle że nic z tego nie wynika - możecie piać peany na cześć własną i kolegów ale nikt się już wami nie przejmuje. Strając po stronie Nowaczyka Pan Balbuza pokazał nawet ślepym że interes Elblążan ma gdzieś i liczy się dla niego tylko łaskawy sponsor z Ratusza bez względu na to co robi i jak drenuje kieszenie mieszkańców. Zabawa w politykę bez kręgosłupa już się przejadła i czas na konkret dla ludzi a nie skakanie po ich głowach na stołki dla siebie i kolesi,,,,
odpowiedz oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kazik
ponad rok temu ocena: 80% 26
Demokracja aby była pełna musi mieć też idiotycznych błaznów - Elbląg ma jednego i wystarczy , demokracja jest wiec pałna.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 14% 25
Dzięki że się przedstawiłeś - dobrze wiedzieć kogo się czyta,,,,
~ psychiatra
ponad rok temu ocena: 80% 24
A już myślałem, że wyciągnąłeś kopyta bo przez kilka dni się nie udzielałeś. Byłeś na leczeniu w zakładzie psychiatrycznym czy miałeś już takie zaburzenia psychiki, że nie mogłeś nic idiotycznego napisać ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 23
Kolejny ,,,, jeszcze któs ?
~ ichkb
ponad rok temu ocena: 60%  22
Ten pan prowadził kurs komputerowy, na który uczęszczałam, dawno temu, ocena kursu mierna :) cena za to bardzo wysoka!!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 42%  21
Dotąd głosowałem na PO ale nie zamierzam głosować na Wróbla, EKO i Balbuza mają mój głos i głosy wielu dotychczasowych wyborców PO! Tak pradę mówiąc pan Cezary to jedyny rozsądny kandydat który ma wszechstronne wykształcenie, konkretny program wyborczy i nie gada głupot jak inni kandydaci na Prezydenta miasta!
odpowiedz oceń komentarz 5 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popieram
ponad rok temu ocena: 31%  20
Wiem, że to dobry kandydat na Prezydenta Elbląga! Nie znam nikogo, kto tak interesowałby się sprawami tego miasta jak Pan Cezary. Moja rodzina zagłosuje na niego.
odpowiedz oceń komentarz 5 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yatamne
ponad rok temu ocena: 27%  19
Daje szanse każdemu a jak mnie przekonają kulturą i konkretnymi pomysłami nie mówię nie.
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znam
ponad rok temu ocena: 35%  18
Znam pana Czarka z dobrej strony, idealny kandydat na prezydenta, ja glosuje na niego!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kazik
ponad rok temu ocena: 29%  17
I co ja zrobię , że pana lubię panie Cezary - pójdę i zagłosuję razem z rodziną. Po prostu mądrych ludzi trzeba wspierać
odpowiedz oceń komentarz 5 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wolny
ponad rok temu ocena: 35%  16
w końcu jakaś opcja w zbliżających się wyborach, bo na dwie zżerające się partie nie głosuję, a reszta to populizm. Czekam więc na konkrety!
odpowiedz oceń komentarz 6 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EKOwyborca
ponad rok temu ocena: 35%  15
Brawo EKO dobry konkretny kandydat na Prezydenta! Cała moja rodzina i większość znajomych bedzie głosowac na kandydatów EKO, trzeba przewietrzyc Ratusz z tych gości przyspawanych od 20 laty do stołków!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ave_Cezar
ponad rok temu ocena: 41%  14
Ma mój głos. Mam dość Solidaruchów farbowanych lisów kiedyś kumpli a teraz najgorszych wrogów z PiS i PO, którzy w przypadku nie powodzenia zmieniają nazwę partii!
odpowiedz oceń komentarz 7 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
ponad rok temu ocena: 33%  13
Ta kandydatura to dobry wybór i szansa dla Elbląga!
odpowiedz oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To nasze sprawy
ponad rok temu ocena: 45%  12
Uważam, że warto dać szansę nowym ludziom. Pan Cezary Balbuza, to człowiek żyjący sprawami naszego miasta od lat-myślę, że to dobry kandydat.
odpowiedz oceń komentarz 10 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w przedbiegach przegracie
ponad rok temu ocena: 67%  11
Mają miny jakby już znali wynik, czyli porażka. Nie tędy droga Panowie, nie w tym kraju inicjatywy lokalne, nie tu i nie teraz. Może kiedyś, ale to jak będziemy drugą Szwajcarią.
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu ocena: 88%  10
Widzę, że wolne media kasują wolne media kasują niewygodne wolnych ludzi, na szczęście wyborcy z Elbląga znają poczynania pana o tym nazwisku i wybiorą kogoś innego. Tusk i Nowaczyk są idealnymi partnerami dla temu podobnych kandydatów
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miksa Duży
ponad rok temu ocena: 46%  9
Idioci na lekach i opłacani przez błaznów niech piszą co chcą a o tym kto wygra zadecydują wyborcy świadomi.
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu ocena: 73%  8
Znam to nazwisko, jak zdawałem na prawo jazdy to pan o tym nazwisku był największym....., dwa razy mnie uwalił za to, że nie potrafiłem go przekonać, chodziło o ..... Zakładam, że rodzina a jabłko od jabłoni za daleko nie upadnie.
odpowiedz oceń komentarz 16 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 17% 7
Panowie Redaktorzy - o ile wiem w sprawie o której pisze internauta zapadł prawomocny wyrokj skazujący - na jakiej zatem podstawie dokonujecie cenzury wpisu ????
~ feniks
ponad rok temu ocena: 68%  6
bez szans , gwiazdorzeniem mógł czarować staruszki jak sprzedawał ubezpieczenia ten wszechstronnie wykształcony kandydat
odpowiedz oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konik Garbusek
ponad rok temu ocena: 36%  5
Potrzebny jest nowy horyzont myślowy, a co za tym idzie inne środowisko - bo dzisiaj w Elblągu jest jak w z kopanym jeździmy w kunika aż kuń padnie ale po elektryczny pojazd nie sięgniemy no bo dyć to ani zapochu nimo i jakesik to takie nijokie
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roman
ponad rok temu ocena: 37%  4
ciekawi ludzie, konkretne pomysły, jest nadzieja na skończenie partyjnej wojny w samorządzie
odpowiedz oceń komentarz 16 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koneser sztuki
ponad rok temu ocena: 41%  3
no widać że pislam i reszta minusuje tylko co to da? Dziecinada!
odpowiedz oceń komentarz 18 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddd
ponad rok temu ocena: 63%  2
Jachimowicz napisze ze trzy projekty o partycypacji, zatrudni rodzinę i wybory wygrane a elblążanie przynajmniej ci z najbliższej rodziny bogatsi
odpowiedz oceń komentarz 27 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 29% 1
To nie tylko rodzina - to fajne POwiązania z całym środowiskiem Olsztyna . Dlatego EKO uznaje referendum 2014 za głupotę bo boi się uczciwej konkurencji i woli taplać się w znanym bagienku pod swoiskimi szuwarami .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.