› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy biuletyn samorządowy powinien służyć kampanii wyborczej?

› bieżące ponad rok temu    3.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 16 ocen 18 / 94%
A A A
 fot. elblag.net

Mamy wątpliwości, czy biuletyn samorządowy, wydawany ze środków miejskich, powinien służyć za miejsce polemik medialnych prezydenta Miasta, w sprawach, które bardziej dotyczą partii, z której się wywodzi niż funkcji prezydenta - pisze Małgorzata Adamowicz, przewodnicząca klubu radnych PO.

We wrześniowym wydaniu „Elbląskiego Serwisu Miejskiego” ukazał się artykuł zatytułowany „Prezydent Wilk: Potrzebne tony przekopanej ziemi, a nie tony papieru”. Treść artykułu w dużej mierze jest polemiką z argumentami prezentowanymi przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Elblągu i jednocześnie przedstawiciela marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa w konsorcjum powołanym dla realizacji projektu „Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną”.

Mamy wątpliwości, czy biuletyn samorządowy, wydawany ze środków miejskich, powinien służyć za miejsce polemik medialnych prezydenta Miasta, w sprawach, które bardziej dotyczą partii, z której się wywodzi niż funkcji prezydenta. Warto bowiem zaznaczyć, że dyskusja dotyczy programu rządowego, rozpoczętego przez rząd Jarosława Kaczyńskiego (PiS) i kontynuowanego przez rząd Donalda Tuska (PO). Programu, w którym wprawdzie Elbląg oficjalnie uczestniczy, bo 7 lipca 2007 roku przystąpił do Konsorcjum powołanego dla realizacji projektu „Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną”, ale, który będzie realizowany poza terenem naszego Miasta.

Skoro jednak prezydent Jerzy Wilk zdecydował, że na łamach „Elbląskiego Serwisu Miejskiego” podejmie polemikę z wywołanego w artykule z imienia i nazwiska przewodniczącym PO w Elblągu Jerzym Wcisła, to mamy prawo domagać się umożliwienia odpowiedzi na przedstawiane argumenty i zarzuty w tymże samym magazynie i w podobnej wielkości.

Jest to zgodne z zasadami dialogu społecznego, kultury politycznej, a także z zasadami prawa prasowego dającego osobie, której materiał prasowy dotyczy, prawo do polemiki i sprostowań.

Małgorzata Adamowicz
przew. Klubu Radnych PO Rady Miejskiej w Elblągu

+ 17 głosów: 18 (94%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu 16
Pani Adamowicz jak widzę cierpi na amnezję lub wpadła na pomysł prowadzenia polityki kłamstw w stylu Pana Wciła. Biuletyn wydawać zaczął Pan Nowaczyk i kłamstwa jakie tam wypisywał wołają z piekielnego kotła dziennikarskich kłamstw, Umowa zawarta niestety trwa i skoro nasi lokalni politykierzy zrobili narzędzie propagandowe to niech się nie dziwią że Jerzy Wilk z niego korzysta. Problem z Panią Adamowicz jest ten że myśli zawsze PO a powinna myśleć przed tym zanim coś napisze a szczególnie zanim za czymś zagłosuje . Pora by Małgosie wróciła do szkoły bo jakoś polityka jej nie wychodzi skoro łapie się oszczerstw....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hetman
ponad rok temu 15
Lewy ku..wa ty kogoś do szkoły pier...ny analfabeto wysyłasz? Sam się doucz. Przecież Ty się na niczym nie znasz. Ty jesteś pierd...nym bezrobotnym, siedziałeś w więzieniu, nic Ci nie wyszło, nawet rodziny nie masz. A pouczasz cieniasie innych? Weź spójrz gnido na siebie najpierw.
~ ups...
ponad rok temu ocena: 100%  14
taki informator miejski to nie czas i miejsce na prywatną promocję. Czas gościa odciąć bo mąci cały czas.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciechan
ponad rok temu ocena: 33%  13
Dzięki cyklicznym spotkaniom z mieszkańcami prezydent rozwiązał wiele spraw min. mieszkaniowych elblążan. Co było do załatwienia urzędnicy spisywali w notatnikach i umawiali się na spotkania z mieszkańcami w urzędzie. Byłem na prawie każdym z nich więc wiem co mówię
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elb
ponad rok temu ocena: 71%  12
Słusznie pisze Pani Adamowicz. Jeżeli ma to być polemika za nasze pieniądze, to niech to będzie prawdziwa polemika, np z Jerzym Wcisła.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W czym problem???
ponad rok temu ocena: 83%  11
A w tym właśnie problem, że prawie wszystkie media kiedyś popierały Wilka a dziś wszyscy zrozumieli jaki to nieudacznik. A Prezydent powinien docierać do mieszkańców poprzez swoje czyny. Ile to było spotkań z mieszkańcami. I co z tego wynikło. WIELKIE NIC!!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 100%  10
Ten biuletyn to pieniądze wyrzucone w błoto. Elblążanie już rozszyfrowali krętactwa i matactwa Wilka.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 100%  9
Bardzo mądre uwagi. Dlaczego Wilk robi kampanię PISu za nasze pieniądze? Niech lepiej je przeznaczy na wsparcie najbiedniejszych.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W czym problem ???
ponad rok temu ocena: 25%  8
A ja nie widzę w tym niczego dziwnego że prezydent polemizuje z lokalnym politykiem na łamach informatora miejskiego. Praktycznie wszystkie lokalne media sprzyjają obecnej opozycji . W jaki sposób prezydent ma docierać do mieszkańców ??????
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bryza
ponad rok temu ocena: 100%  7
Gdy czyta się ten biuletyn, widać, że to jest kampania wyborcza (przypominająca słynne: "Łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu") . Jakoś wcześniej się biuletyn w naszych skrzynkach nie objawiał. Dopiero bliskość wyborów spowodowała jego masowe rozprzestrzenianie. Przypadek?
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Władzuchno kochana, wsadz se w dupę tę gazetę.
ponad rok temu ocena: 100%  6
My mieszkancy ulic:Chopina, Skłodowskiej, Władysława 4 , Traugutta, Moniuszki, Kopernika i innych ulic pobliskich tego gówna nie dostajemy. Czy jesteśmy , ten teren miasta, ludzmi gorszej kategorii? Podludzmi? UM o nas zapomniał, dac nam te gazetki. Ale wysłać faktury do zapłaty podatków, to UM o nas nie zapomina, nie?
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 91%  5
Pani radna nie wie, że PiS-owi jest obcy dialog społeczny. Przecież PiS uważa, że społeczeństwo jest ... dwa poziomy niżej. I czy postępowanie pana Wilka nie jest tego przykładem? Tylko Elbląga Żal.
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgadzam się
ponad rok temu ocena: 92%  4
Małgosiu zgadzam się z przedstawioną opinią .Życzę powodzenia
odpowiedz oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henry
ponad rok temu ocena: 73%  3
no przepraszam bardzo a z jakich pieniędzy mamy prowadzić kampanię Pis? Działamy dla dobra narodu, to w ich interesie leży żebyśmy zostali przy władzy. Nic się nie stanie jak wykorzystamy pieniądze publiczne dla dobra narodu.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 50%  2
Biuletyn to biuletyn a nie kampania wyborcza.
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojojoj
ponad rok temu ocena: 100% 1
ja też uważam, że nie jest to miejsce do promocji PISu. Jakoś znowu mało smaczna zagrywka Wilka.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.