› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy Janusz Nowak na pewno nikogo nie popiera?

› bieżące ponad rok temu    21.11.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 17 ocen 6 / 67%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Wczoraj konkurencyjny portal podał informację (nieoficjalną), że lider SLD Lewicy Razem Janusz Nowak w II turze poprze Witolda Wróblewskiego. Do naszej redakcji również dotarły (nieoficjalnie) takie informacje. Skąd ta nagła zmiana podejścia?

Przypomnijmy: Janusz Nowak, kandydat na prezydenta z ramienia SLD Lewicy Razem, podczas wieczoru wyborczego zarzekał się, że nie poprze żadnego kandydata:

- Nie zastawialiśmy się nad tym kogo poprzemy. Nie ma to większego znaczenia, bo ludzie wiedzą jak i na kogo mają głosować. Takie przekazywanie głosów czy rekomendacja niczego nie zmienia. Jeżeli będę miał coś do powiedzienia to będę rekomendował żeby nie popierać nikogo – niech mieszkańcy sami decydują.

Skoro wiedzą jak i na kogo głosować, to skąd ta nagła zmiana decyzji? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podczas czwartkowego spotkania członków elbląskiego oddziału SLD podjęto decyzję o oficjalnym poparciu kandydatury Witolda Wróblewskiego.

Kandydat startujący z własnego komitetu ma już silne wsparcie ze strony Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Można “gdybać” nad tym czy rzeczywiście wyborcy SLD zagłosują na Wróblewskiego, czy pomoże mu to w II turze wyborów prezydenckich.

Zastanawia jednak fakt skąd zmiana decyzji u Janusza Nowaka? Czy elbląscy działacze SLD wywarli na nim aż tak silną presję? Czy może chodzi jednak o “przymierze” w najbliższej kadencji pomiędzy PO, PSL i SLD przeciw PiSowi?

Warto wspomnieć również o słowach Edmunda Szweda, które padły na debacie zorganizowanej przez naszą redakcję. Kandydat Obywatelskiego Elbląga twierdził, że Janusz Nowak był u niego na rozmowie, w której padło zapewnienie, że w przypadku wygranej Szweda Nowak obejmie stanowisko wiceprezydenta. Tej informacji nie potwierdził kandydat SLD.

Oficjalną decyzję SLD poznamy prawdopodobnie w następnym tygodniu na konferencji prasowej Lewicy.

#ponadpodziałami

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 100%  17
Postkomuniści poprą każdego kto zaoferuje stołek. Układanie się Wróblewskiego ze wszystkimi ugrupowaniami od lewa do prawa odbije się czkawką
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do nowak
ponad rok temu ocena: 75%  16
daj spokój nie żebraj, kiedyś żebrałeś u Wilka teraz u Wróbla całe sld
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anonimek1
ponad rok temu ocena: 80%  15
Dla mnie Pan Wilk jest spalony jako kandydat na Prezydenta (mało inwestycji, podszywanie się pod inwestycje poprzedników, kłamstwa na temat prywatny, niejasna sytuacja z budową domu, tragiczni zastępcy itd.) ale Pan Wróblewski jest chyba jeszcze gorszym kandydatem. Dla stołka jest w stanie się dogadać z PO, PSL'em a teraz jeszcze z SLD (ciekawe co im obiecał za poparcie ? jakie stołki ? jakie przekręty już zaplanowali ?). Jeśli pójdę na drugą turę wyborów to stanę przed pytaniem, wybrać dno totalne, czy bagno.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 64%  14
Nowak mądry polityk widzi zagrożenie płynące od strony PIS, brak jakiejkolwiek możliwości kontroli władzy absolutnej..........
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xya
ponad rok temu ocena: 64%  13
Widać, ze dla pana Nowaka to najważniejsi są mieszkańcy Elbląga, wszystko inne idzie na dalszy plan, a to najważniejsze w człowieku, że liczy się interes elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RI
ponad rok temu ocena: 55%  12
Mam nadzieję ,że Pan Nowak to przeczyta .Oficjalnie powinien Pan olać II turę ,głośno powiedzieć ,że skupia się teraz na poprawie wizerunku SLD w mieście, i wzroście poparcia dla swojego ugrupowania .Z 3 głosami w RM można być też dobrą opozycją -konstruktywną- dla mieszkańców, a za 4 lata ponownie spróbować. Powodzenia.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witold S.
ponad rok temu ocena: 53%  11
Nowak miał mniejsze poparcie od Szweda. Wstyd żeby przewodniczący Rady Miejskiej zdobył mniej głosów niż nieznana osoba, człowiek zagadka. Pana poparcie nie ma znaczenia Panie Nowak.
odpowiedz oceń komentarz 9 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 44%  10
Nowak tak się odwdzięcza PiSowi za stołek przewodniczącego rady? Wstyd panie Nowak.
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 12%  9
Wilk musi wygrac te wybory jest jedyna zapora ktora obroni nasze piekne misto przed powodzia Liberalnej Lewicy ktora zniszczyla to miasto a ona sie zbliza w postac KWW PO
odpowiedz oceń komentarz 2 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elbinger
ponad rok temu ocena: 8%  8
Tylko Jerzy Wilk może zapewnić stabilizację w mieście ma większość w radzie i będąc prezydentem może bez przeszkód realizować swój program naprawczy dla miasta. Głosuję na Wilka
odpowiedz oceń komentarz 1 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 92%  7
Nowak popiera Wróblewskiego, Szwed nikogo nie poprze, Grabowski publicznie zadeklarował, że na pewno nie poprze Wilka. Reasumując Wilk pozostał sam wraz z pislamską sektą na polu boju i nikt go więcej nie poprze czyli ma PO wyborach!;)
odpowiedz oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 37%  6
Wszystko sie okaze jak bedzie oficjalne i konkretne zdanie Nowaka bo teraz to sa domysly co sa podsycane przez media aby elektorat SLD na Wróblewskiego zaglosowal ale jesli Nowak naprawde go poprze to straci twarz a SLD bedzie na poziomie komitetów lokalnych
odpowiedz oceń komentarz 7 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 29%  5
Dla Pana Nowaka najważniejszy jest stołek przewodniczącego rady miejskiej dlatego popiera Wróblewskiego z którym kiedyś był w konflikcie. Fałsz i obłuda. Głosuję na Wilka.
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 73% 4
Od razu widać, że jesteś zwolennikiem PISu = zero pojecia o realiach!;) Jak Nowak ma byc przewodniczącym Rady jak PIS ma 13 na 25 Radnych?;) Chyba nie sądzisz, że mając bezwzględną wiekszość w Radzie radni PIS wybiorą na przewodniczącego Nowaka?;)
~ xya
ponad rok temu ocena: 75%  3
Widać , ze dla pana Nowaka najważniejsze jest dobro elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 81%  2
Bo pan Nowak zrozumiał że wybór Jerzego Wilka - to władza absolutna PiS-u i to bez jakiejkolwiek kontroli. Dlatego należy wybrać Wróblewskiego i postawić na rozwój naszego miasta.
odpowiedz oceń komentarz 21 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ politolog
ponad rok temu ocena: 36%  1
No cóż jeżeli SLD poprze Wróblewskiego to raczej będzie całkowity koniec SLD w Elblągu, a ich elektorat nieodwracalnie wchłonie Wróblewski.
odpowiedz oceń komentarz 8 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.