› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy my, mieszkańcy Elbląga przeszkadzamy PiS-owi i Panom Wilkowi i Kaczyńskiemu?

› bieżące ponad rok temu    26.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 12 ocen 33 / 64%
A A A
 fot. Bartlomiej Ryś

Chciałbym podzielić się z Państwa czytelnikami kilkoma osobistymi refleksjami po wizycie w naszym mieście Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość. Piszę oburzony, ponieważ takiego lekceważenia elblążan już dawno nie przeżyłem.

Jednak po kolei.

Przede wszystkim o wizycie pana prezesa w naszym mieście dowiedziałem się późno. Pani Borzdyńska powiedziała, że były jakieś wejściówki na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, ale podobno już się rozeszły. Ja jednak jestem człowiekiem upartym. Głosowałem w poprzednich wyborach parlamentarnych na PiS i na Pana Kaczyńskiego. Chciałem, jako mieszkaniec Elbląga spotkać się z Panem Kaczyńskim, w końcu to miało być spotkanie mieszkańców z prezesem PiS.

Poszedłem więc do Urzędu Miasta, aby u Pani Borzdyńskiej dowiedzieć się, jak mogę jeszcze taką wejściówkę otrzymać. Tam jednak dowiedziałem się, że wejściówek już nie ma. Pytałem więc, gdzie ogłaszano, że można takie wejściówki otrzymać. Pani Borzdyńska odpowiedziała, że nie ma czasu ze mną teraz rozmawiać.

Znajomy doradził mi, aby poszedł do biura PiS-u. Poszedłem więc. Tam zastałem młodego człowieka, którego grzecznie zapytałem, czy mogę otrzymać jeszcze wejściówkę na spotkanie z Panem Prezesem Kaczyńskim. Młody człowiek zapytał, czy jestem członkiem PIS. Odpowiedziałem, że nie, ale, że głosują od lat na Pana Kaczyńskiego i teraz chciałbym spokojnie go posłuchać. Młody człowiek zapytał wprost, czy to jakaś prowokacja, spisek, czy chcę zakłócić spokój prezesa. Dodał, że to nie jest spotkanie dla mieszkańców, ale dla członków PiS. Powiedziałem, że nie, że Pani Borzdyńska mówiła, że będzie to spotkanie z mieszkańcami miasta, sympatykami PIS. Młody człowiek machnął ręką i powiedział:

- Wie Pan, to są wybory, to taka zagrywka, aby w mediach pokazali, że przyjechał Pan Kaczyński i wszyscy na sali byli szczęśliwi i popierają Pana Wilka. Media mają taki obraz przekazać.

Zapytałem więc, czy to nie ma być spotkanie z mieszkańcami? Młody człowiek odparł – ależ skąd, to taka reklamówka wyborcza. Prezes już spotkał się z mieszkańcami, na moście, kilka tygodni temu. Poszedłem jednak pod hotel, chciałem chociaż wejść na korytarz i zobaczyć Pana Kaczyńskiego, jednak jakiś człowiek wypchnął mnie z hotelu i powiedział – Pan nie jest zaproszony, nie ma Pan wejściówki. Proszę stąd odejść, Pan przeszkadza.

Czy my, mieszkańcy Elbląga przeszkadzamy PiS-owi i Panom Wilkowi i Kaczyńskiemu?

Z wyrazami szacunku
Andrzej Makowski

+ 21 głosów: 33 (64%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
ponad rok temu ocena: 100%  12
Pan Kaczyński był na jednym moście bo na drugim moście było ZOMO a w ogóle "to spieprzaj dziadu i nie zawracaj gitary..".
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 67%  11
do tutejszy: z kim się spotkał? z wybranymi klakierami. Robią to dokładnie co robiła PZPR. Zwoływali wiece, na których byli sami klakierzy. Powtórka z rozrywki. Blokowanie mostu mając w d... mieszkańców, których odsyłano do drugiego mostu. Taki jest Kaczyński i jego poplecznicy.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu ocena: 88%  10
zapewne była to tajna narada w sprawie przekopu :P
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tutejszy
ponad rok temu ocena: 36%  9
Prezes Kaczyński spotykał się z mieszkańcami Elbląga kilka razy w przeciągu kilkunastu miesięcy. Były spotkania otwarte na starym mieście. Była możliwość zadawania pytań. Co robili w tym czasie dziennikarze którzy teraz są tak mocno pokrzywdzeni ? Jeden stał machał nocnikiem, reszta pisała nie trzymające się kupy pseudo artykuły. Ani jeden nie zadał mądrego pytania dotyczącego spraw naszego miasta. Wczorajsze spotkanie miało charakter konwencji. Było organizowane dla sympatyków PiS oraz mediów.
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OBSERWATOR
ponad rok temu ocena: 31%  8
Panie Andrzeju. Kłamiesz Pan jak najęty. Stałem przed wejściem na salę razem z Panem Lewandowskim i Falkiewiczem i nikt nikogo nie wypychał spod drzwi a tym bardziej z hotelu w którym było dużo gości nie zainteresowanych spotkaniem z Panem Kaczyńskim.
odpowiedz oceń komentarz 4 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% elblążanin
ponad rok temu ocena: 69%  7
PIS zalewa......... utonął my.
odpowiedz oceń komentarz 9 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 40%  6
Wiadomo ze sa mile widziani ale to maj byc mieszkancy a nie wariaci z nocnikami i megafonami co szukaja zaczepki , to nawet nie sa media bo wspieraja okreslony komitet a drugi atakuja
odpowiedz oceń komentarz 8 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamieni kupa
ponad rok temu ocena: 44%  5
Do- redakcji oczekuje z relacji ze spotkania pana chrągiewki Wróblewskiego z mieszkańcami które odbyło się w spółdzielni Zakrzewo. Nadmienię iż frkwencja zwolenników była powalająca ale ze smiechu. Gdyby nie zainteresowane osoby sympatyzujące z Pisem to mógłby bełkotać sam do siebie .ŻAL
odpowiedz oceń komentarz 15 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ f1
ponad rok temu ocena: 78% 4
To jest prostacka katolicka nienawiść właśnie !
~ johnny
ponad rok temu ocena: 87%  3
Nawet gdyby mi takie zaproszenie wyslali to bym nie przyszedl.Ktos kto nawoluje do rewolucji w demokratycznym kraju nazywajac prezydenta prawa reka Putina,premiera zdrajca a Polske porównuje do Bialorusi negujac wszystko i wszystkich nie zasluguje chocby na chwile uwagi.Populizm i demagogia to jedyne co moze zaproponowac PiS.Zadnych konkretnych i merytorycznych dzialan tylko sianie nienawisci,spiski i przesladowanie.Wszedzie agenci,zdrajcy.Nawet katolikow ponoc przesladuje sie w Polsce.Kto?????????????????????????Tego nie wie nikt.
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jerzy K.
ponad rok temu ocena: 81%  2
jakikolwiek komentarz jest zbyteczny. Wystarczy oddać właściwy głos
odpowiedz oceń komentarz 22 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żwirek
ponad rok temu ocena: 89%  1
Bajka jak mchu i paproci
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.