› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dyrektor elbląskiego WORD chce rządzić Rychlikami

› bieżące ponad rok temu    20.11.2014
Wawrzyniec Mocny
komentarzy 12 ocen 5 / 100%
A A A
W. MocnyW. Mocny fot. W Rychlikach będzie druga tura zmierzy się w niej obecny wójt Kiejdą z szefem elbląskiego WORD i radnym powiatowym Z. Lichuszew

W gminie Rychliki (powiat elbląski) o stanowisko wójta nada walczy Zbigniew Lichuszewski, obecny dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, a zarazem radny powiatu elbląskiego minionej kadencji. Zmierzy się on w drugiej kadencji z obecnie urzędującym wójtem Henrykiem Kiejdą.

Jak już podawaliśmy w naszym serwisie, w gminie Rychliki jest szczególnie ostra rywalizacja. Po intensywnej kampanii, w której spotkań indywidualnych z wyborcami nie brakowało, można było spodziewać się drugiej tury.

I tak też się stanie. 

Gminna Komisja Wyborcza w Rychlikach zarządziła, dogrywkę na 30 listopada w godzinach 7.00 – 21.00, w tych samych lokalach wyborczych. Powodem rzecz jasna jest nieuzyskanie przez żadnego z kandydatów więcej niż połowy ważnych głosów. Przypomnijmy: Henryk Kiejdo (KKW H. Kiejdo „Nasza Gmina”) otrzymał 769 głosów, a Zbigniew Lichuszewski (KWW Z. Lichuszewskiego) 576. O stanowisko wójta ubiegał się jeszcze Krzysztof Barański (KWW K. Barańskiego „Wspólne Rychliki), uzyskując jednak tylko 362 głosy. 

Zwycięzcy pierwszej tury zmagań o fotel wójta nie ukrywają, że spodziewali się drugiej tury wyborów.

- Startowałem w wyborach, wiedząc, że mam realną szansę na wygraną, dlatego zakładałem drugą turę – stwierdza krótko Zbigniew Lichuszewski. 

- Gdybym inaczej to oceniał w ogóle bym nie kandydował. Wspólnie ze swoim komitetem na kampanię poświęciłem wiele czasu. Chodziłem od domu domu. Organizowaliśmy spotkania w świetlicach wiejskich. W jednym z nich uczestniczyło 110 osób. Łącznie uzyskaliśmy cztery mandaty w Radzie Gminy. Oceniam ten wynik, jako dobry, jednak mogłoby być lepiej - ocennia.

Obecny wójt Henryk Kiejdo jest zadowolony, że dojdzie do drugiej tury. Nic nie odpowiedział jednak na pytanie, czy uważa swojego ostatniego kontrkandydata za trudnego przeciwnika. - Dokonałem przełomowych zmian i myślę, że mieszkańcy gminy docenią moją pracę. Mam duże poparcie społeczne. Uważam, że moi wyborcy mieli kompletną informację o mnie i osobach z mojego komitetu. W drugiej turze dalej będę przedstawiał swój program. Zresztą, jak pokazały tegoroczne wybory – druga tura to nic nadzwyczajnego – odbędzie się ona w 800 miejscowościach w Polsce.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ donald
ponad rok temu ocena: 60%  12
http://www.nowaczykwatch.elbla... ciekawa lektura
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do bo
ponad rok temu 11
pani prezes stowarzyszenia nie moze się powstrzybać bez głupich linków z przed 37 lat
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do bo
ponad rok temu 10
pani prezes stowarzyszenia nie może sie powstrzymać od głupich linków z przed 37 lat he he he.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo
ponad rok temu ocena: 22%  9
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/...
odpowiedz oceń komentarz 2 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jakiśniewyraźnyon
ponad rok temu ocena: 78%  8
W II turze ścierają się ogień i woda. Przecież Kiejdo od lat wali konkretami, a Lichuszewski wygląda przy nim jak uśmiechnięta mamałyga. Wzbudził zainteresowanie na początku, ale jak zaczął robić spotkania, stracił, stracił dużo.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,
ponad rok temu ocena: 33% 7
tak, a byłeś na takim spotkaniu? podejrzewam, że nie. Bo głosy w gminie są takie, że akurat bardzo dużo zyskał. A Kiejdo to ... i tyle, zastraszanie, agresywna kampania. Pan Zbigniew miał świetny wynik, gratuluję uczciwemu i pracowitemu człowiekowi.
~ słabszych nie było w PO niż Lichuszewski?
ponad rok temu ocena: 78%  6
Platforma wystawiając tak miernego kandyta jak Lichuszewski dużo ryzykuje. Rozczarował wiele osób, które na początku mu sprzyjały. Otoczył się wulgarnymi krzykaczami, które opowiadają o swoim równym przyjacielu Zbyszku... Panowie z PO - trochę refleksji. Wieś nie jest ciemna, na podstawowe pytania nawet milicjant potrafi umieć odpowiedzieć.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weryfikator
ponad rok temu ocena: 33%  5
Kejdo był donosicielem w sb o pseudonimie Heniek - specjalnie po to zapisał sie do seminarium by donosić na księży. Po tym jak go wywali z seminarium sb chciało sie go pozbyć, lecz on był nieugięty i dalej chciał donosić na księży. Ostatecznie sb go wywaliło w 80 roku jako bezuzytecznego - zroodło strona internetowa IPN i rozmowy z ludźmi - redakcja powinna o tym napisać szczególnie ze teraz Kiejdo gra świętego- poza tym to jest despotą ktory nie ma szacunku dla ludzi.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hella
ponad rok temu ocena: 100%  4
Panie Mocny, nazwisko Kiejdo nie Kiejdą! Pan jest dziennikarzem i nie zna zasad odmiany nazwisk?? Co to jest "ocennia"? "Nic nie odpowiedział jednak na pytanie, czy uważa swojego ostatniego kontrkandydata za trudnego przeciwnika." - co to ma znaczyć. Ludzie, wy w tej redakcji nie widzicie, że ten czlowiek nie umie po prostu pisać? Ktoś to czyta przed zamieszczeniem? Ośmieszacie się!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolega z firmy
ponad rok temu ocena: 44%  3
Tak trzymaj Zbyszek, trzymamy kciuki i powodzenia .
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ n..
ponad rok temu ocena: 54%  2
Kiejdo raptem się nie wypowiedział na temat przeciwnika? Jak chodził po ludziach i gadał na pana Zbigniewa to było dobrze, wszyscy o tym wiedzą. Zresztą znany jest z tego, kampania agresywna i żenująca. Bardzo nietrafiony tytuł artykułu - żeby była jasność - p. Lichuszewski NIE CHCE rządzić - on chce coś zmienić naprawdę, pracowity i inteligenty człowiek.
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ franc
ponad rok temu ocena: 53%  1
Potrzeba nowego spojrzenia na sytuację w gminie , potrzebna jest nowa inicjatywa i nowe spojrzenie, oraz pozyskanie środków unijnych - regulacja cieków wodnych, kanalizacja, inicjowanie powstawania lokalnych stowarzyszeń , przeszkolenie urzędników w tematach dofinansowań i projektów unijnych , poprawa funkcjonowania oświaty i GOPS , inicjowanie powstawania lokalnych przedsięwzięć i wielu innych działań - jestem za zmianami w gminie a zarazem przeciw marazmowi i niekompetencji ......
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.