› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Edmund Szwed: To, co proponuję dla Elbląga nie jest szaleństwem

› bieżące ponad rok temu    26.10.2014
Paweł Makowski
komentarzy 62 ocen 24 / 33%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

„Możecie mi nie wierzyć, ale postarajcie się mnie chociaż zrozumieć”- przekonywał Edmund Szwed, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Obywatelskiego Elbląga na wczorajszej konferencji. Kolejne spotkanie tematyczne poświęcone było zagranicznym inwestorom, którzy poprzez swoje działania chcieliby „postawić Elbląg na nogi”.

Na początku spotkania kandydat na prezydenta Elbląga odniósł się do licznych komentarzy pod artykułami w elbląskich mediach internetowych. Przyznał, że nie wini ludzi za to, że mają o nim takie a nie inne zdanie, apelował jednak: - Postarajcie się mnie zrozumieć. To, co proponuję dla Elbląga nie jest szaleństwem.

Podziękował również przybyłym mieszkańcom miasta i przedstawicielom mediów, po czym dodał: - Widać, że tym, którzy dzisiaj przybyli, los naszego miasta nie jest obojętny.

Edmund Szwed wypomniał również nieudane projekty, niezrealizowane plany, które na dłuższą metę mogłyby przynieść miastu duże zyski i uznanie elblążan. Wśród tych nieudanych działań wymienił m. in. zakłady mięsne przy ul. Mazurskiej, wskazując zarazem, że gdyby jeden z poprzednich gospodarzy miasta postarał się je uratować, wielu ludzi znalazłoby w nich zatrudnienie. Innym przedsięwzięciem była obietnica wybudowania ośmiuset mieszkań komunalnych, co do której kandydat na prezydenta również nie miał wątpliwości, że gdyby wszystko udało się doprowadzić do końca, wielu ludzi nie miałoby problemów mieszkaniowych.

Po raz kolejny z ust Edmunda Szweda padły również słowa: - Ja niczego nie obiecuję. Ja się zobowiązuję, że wszystko, co napiszę, co powiem, wykonam.

Zwrócił również uwagę na to, że wielu ludzi powątpiewa w sukces jego zamierzeń. Przekonywał: - Pytajcie jak ja to chcę zrobić. Pytajcie skąd wezmę na to pieniądze i kto za tymi pieniędzmi stoi. Wszelkie wątpliwości biorą się z niewiedzy. Pytajcie, a ja rozwieję wasze wątpliwości.

Podczas swojego wystąpienia Edmund Szwed namawiał elblążan: - Pomóżcie zatrzymać młodych ludzi w kraju. Niech nie wyjeżdżają na zmywak do Londynu. Oni są przyszłością Polski.

W dalszej części konferencji przemawiał jeden z zaproszonych gości z Niemiec. Przy pomocy tłumaczki opowiadał, że przed trzema laty Edmund Szwed zwrócił się do niego z prośbą o wsparcie budowy aquaparku. Z początku projekt, jaki przedstawił, mógł jawić się jako utopia, ale był dobrze przygotowany, co ostatecznie przekonało inwestorów. Jednakowoż nie zyskał poparcia elbląskich władz.

- Dla nas aquapark to nie tylko miejsce wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Może się on również przyczynić do rozwoju w zakresie kultury i sportu, na którym mogłyby być organizowane różne imprezy.

Oprócz pomocy przy budowie aquaparku, niemieccy inwestorzy chcą przedstawić elblążanom nowy sposób pozyskiwania ciepła- poprzez spalanie śmieci i tzw. pelletu (wydajne, ekologiczne i odnawialne paliwo w postaci granulatu z trocin drzewnych- przyp. red.). – Mamy doświadczenie w prowadzeniu tego typu inwestycji. Pellet ma w dodatku większą kaloryczność niż węgiel brunatny, w związku z czym generuje więcej ciepła.- przekonywał zaproszony inwestor.

Kolejna propozycja naszych zachodnich sąsiadów to pomoc w przebudowie Stadionu Olimpii. Po jego odnowieniu, obiekt mógłby być wykorzystywany przy okazji różnorodnych imprez, targów, co generowałoby zyski.

- To miasto jest pełne możliwości- przekonywał jeden z gości.- Szkoda, że nie realizuje się w nim projektów podobnych do tych, które proponujemy. To do państwa należy ostateczna decyzja, czy chcą państwo, aby wasze miasto się zmieniało na lepsze, czy aby wszystko pozostało takim, jakie jest.

Drugi z zaproszonych gości wyjawił, że jego przodkowie ze strony ojca niegdyś mieszkali w Elblągu. Dodał, że bardzo by się ucieszył, gdyby projekty, które proponuje, zyskały przychylność władz, bo wówczas mógłby częściej przyjeżdżać do rodzinnego miasta swoich przodków.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie, Edmund Szwed powiedział: - Elblążanom żyje się coraz ciężej. Tak być nie musi i tak nie będzie, jeśli 16 listopada wybiorą mnie państwo na prezydenta miasta.

Na koniec zapowiedziano kolejne spotkanie tematyczne. Tym razem omawiana będzie kwestia miejsc pracy.

+ 8 głosów: 24 (33%) 16 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (62)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ POLKA
  ponad rok temu 62
  ROSSMANY ,LIDLE, BIEDRONKI,i NIEMIECKI PAPIER TOALETOWY LUDZIE RTUNKU NIEDLUGO NIE BEDZIE MOZNA MOWIC PO POLSKU
  odpowiedz oceń komentarz 0 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ siny
  ponad rok temu 61
  Ile tutaj malkonetntow ehh polowa pewnie zmienia nicki i wypisuje hjeterskie regułki.Wiecznie niezadwoleni wola bardziej kogos udupic kto chce cos zrobić w Elblagu i maja jakiś pomysl to nieeeeee zabierzmy go do piekiełka niech nie buja w obłokach.Jak się czyta wiekoszosc tych komentarzy to zastanawia się człowiek co się zmeini w tym kraju z takim podejściem na NIE.Jesli smi nie chcemy dawac sobie szansy mamy pretensje do innych ze jej nam nie daja to już lepiej zakopać się w piasku i polozyc chryzantemy na gorze albo uciekać za granice po waszym toku rozumowania tak stwierdzam.Jak cos ma isc do przodu jak większość będzie się upierala jak kiedyś z teoria geocentryczna ze tak jest a ten co mowi o helicetrycznej teorii to bajarz ,szarlatan itd. ...tak to widze....czas isc do przodu a nie tkwic w zadupiu streotypow.tyechnika się zmienia wiec i prawdopodobiestwo sukcesu tak trudno w to uwierzyć ?
  odpowiedz oceń komentarz 0 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ BarmanZEpoki
  ponad rok temu ocena: 100%  60
  Lewandowski dwulicowcu, proszę żebyś publicznie odszczekał, że powołanie spółki Aquapark było błędem, twój idol twierdzi zupełnie coś innego. Nie dawno mało w środek perskiego oka nie wszedłeś Wilkowi, że likwiduje tę Spółkę, Twój nowy idol twierdzi, że było to błędem, co ty na to? Zdecyduj się chłopie, bo widze, że głupota przesłoniła ci rzeczywistosć na tyle, że nawet nie znasz programów własnych kandydatów!
  odpowiedz oceń komentarz 13 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 59
  Lecz się chłopie i nie myl faktów. Poczytaj raporty z konferencji w sprawie renowacji basenu - jak było tam napisane że spółkę akwapark należy przekształcić w spółkę do renowacji basenu otwartego i poprosić Elblążan o przekazanie na ten cel 1 % . Gdyby Jerzy Wilk posłuchał dziś basen byłby już remontowany a dzięki inwencji Pana Pruszaka wzrosła kwota przekazywana organizacją pozarządowym które w większości dbają o własne interesy a gdzieś mają interes Elblążan.
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 83% 58
  Daj spokoj Lewandowskiej ona w zakladzie karnym jeczala po katach to sie nie ma co dziwic ze trauma sprawila ze przez internet jest taka szczekliwa. Kto ma wiedziec ten wie.
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 88%  57
  Do wszystkich, polecam zapoznać się z materiałami dotyczącymi sprawowania rządów przez Stefana Oleszczuka Kamieniu Pomorskim i zobaczyć jakie prezydent ma kompetencje w tworzeniu warunków, by firmy na terenie miasta się rozwijały i tworzyły miejsca pracy. Także Pan Szwed może i jest nowy, świeży ale jego program, w którym obiecuje miejsca pracy czy budowę mieszkań moim zdaniem jest trochę naciągane.
  odpowiedz oceń komentarz 7 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 56
  A gdzie ? W opisie technologi - atestach budowlanych finansach czy matematyce ?
  ~ hjltsvb
  ponad rok temu ocena: 67% 55
  "Trochę naciągane" - to eufemizm.Po prostu są to bajki
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 100% 54
  Panie Mariuszu, google nie gryzie, wpisze Pan Kamień Pomorski i Stefan Oleszczuk. Rozumiem, że korzystanie z internetu to wielka trudność dla Pana, skoro chce Pan szukać dokonań Pana Oleszczuka w atestach budowlanych. Jeszcze wiele mu się Pan nauczyć.
  ~ milusia
  ponad rok temu ocena: 93%  53
  JUŻ NIE MOGĘ PATRZEĆ NA SZWEDA !!!!!! Szkoda ze tej kasy co wydał na kampanie nie przeznaczył na jakiś szczytny cel a nie lansowanie swojej d..... !!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 13 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 52
  Nie patrz - szkoda twoich kaprawych oczek.
  ~ siny
  ponad rok temu 51
  Każdy musi się lansować w wyborach hellooo,tak glupia,glupi jesteś ? Niech wszyscy kandydaci oddadzą w takim razie pieniądze z kampanii Twoim tokiem myslenia...jeśli chcesz sprowadzać do jednej osoby swoje skryte zale.Jesli chcesz już psiac obraźliwie to lepiej daj swoja dupe na wyższe cele może ktoś zapłaci a nie hejtujesz bezsensu.
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 90%  50
  wpiszcie sobie na youtubie:ferdek kiepski-kielbasa browary. Piosenka przedstawia kampanie wyborcza szweda. A oto teks tej piosenki: Kiełbasa, browary i inne towary narodzie kochany, ja Tobie dam opiekę lekarską i rentę wysoką tylko mnie wybierz na prezydenta Kokosy, banany, narodzie kochany a zamiast pracy taniec i śpiew i każden będzie miał, co tylko będzie chciał tylko mnie wybierz na prezydenta Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam, tralalala
  odpowiedz oceń komentarz 9 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 49
  Tańce to domena Pana Czyżyka - coś ci się chłopie pod tym turbanem zagotowało ,,,,,,
  ~ yiiyt
  ponad rok temu ocena: 67% 48
  O,wlasnie.Żądamy wiecej obietnic!!A swoją droga,śmiesznie pan Szwed obiecuje,jak w tej piosence,dokładnie
  ~ NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ
  ponad rok temu ocena: 100%  47
  To śmierdzi z daleka!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 11 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 46
  Głupotą dodam od siebie że twoją....
  ~ dede
  ponad rok temu ocena: 100% 45
  O,komentarz Seppupu jak zwykle ne jego wysokim poziomie
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 80% 44
  Nikt sie nie da oszukac bieda umyslowa tego kandydata a la "sprzedawca telewizorow".
  ~ dziwna sprawa
  ponad rok temu ocena: 100%  43
  Najpierw fanatyk Wilka a Teraz Szweda - lewy niech się zdecyduje .A tak na marginesie czy człowiek wypowiadający się czasami językiem wulgarnym i ponizajacy niektóre osoby ,życzący śmierci dzieci niektórym radnym powinien pełnić funkcje członka miejskiej komisji wyborczej
  odpowiedz oceń komentarz 23 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zuraffff
  ponad rok temu ocena: 100% 42
  Dokladnie.a czy czlonek komisji wyborczej musi byc niekarany? Droga Redakcjo,prosimy o sprawdzenie tego.nie chcielibysmy,żeby wybory okazaly sie niewazne.
  ~ zuraffff
  ponad rok temu ocena: 100% 41
  Dokladnie.a czy czlonek komisji wyborczej musi byc niekarany? Droga Redakcjo,prosimy o sprawdzenie tego.nie chcielibysmy,żeby wybory okazaly sie niewazne.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 40
  Drogi Panie fanatyk prawdy po pierwsze. Język wypowiedzi mam zmienny - dla osób wulgarnych wulgarny dla osób wysublimowanych wysublimowany. Nikogo nie poniżam ale pokazuje co kto robi lub czego nie robi i prawda nie może nikogo poniżając lub wywyższać. Nie życzę nikomu śmierci ale jeśli Bóg uzna że ktoś ma umrzeć to jestem zdanie że tragedia ma dotykać winnych zaniedbań . Co zaś do funkcji jaka pełnię czynię to najlepiej jak potrafię i jeśli ktoś uważa że nie podołam tej funkcji to proszę złożyć wniosek o moją dymisję. Zaiste będzie to bardzo ciekawy wniosek bo w ordynacji wyborczej nie ma zapisu że członek komisji ma ograniczone prawa obywatelskie . Ale chętnie poczytam taki wniosek i zapoznam się z wnioskami wnioskodawcy i chętnie go posłucham ,
  ~ lelektryk
  ponad rok temu ocena: 100%  39
  Dla mnie pan Szwed, to mąż swojej żony. Myslę, że to Ona miałaby więcej do powiedzenia.
  odpowiedz oceń komentarz 11 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zuraffff
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  Smutne,ze jakiś gosc sie pojawia i ma elblążan za kretynów.Nastepnym razem jak chcecie kogoś omamić to przygotujcie sie lepiej.Dusco polo i kielbasa to za Malo,a ściemniactwo aż zionie z calej tej akcji.Brak wam podstaw teoretycznych nawet do tego,żeby dobrą scieme przygotować.Mnie interesuje: wyksztalcenie pana Szweda,nazwa tej niemieckiej " firmy".To tak na początek.I dajcie spokój z tym disco polo,bo niektorzy mają mózgi.
  odpowiedz oceń komentarz 18 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wkurzony elblążanim (FB)
  ponad rok temu ocena: 95%  37
  I pojawił się w Elblągu nikomu wcześniej nieznany magik, który przed wyborami niczym króliki z kapelusza, wyciąga rzeszę inwestorów nagle zainteresowanych Elblągiem. Osoby i firmy które przedstawia są tak samo znane dla nas, jak i sam kandydat na prezydenta. Podobno od wielu lat z sukcesem prowadzi firmę, zatrudniającą wielu pracowników. Dlaczego jednak jest tak skromny, że nie podaje nawet nazwy swojej firmy. W końcu niezależnie od wyników wyborów jest to jednak dodatkowa reklama.
  odpowiedz oceń komentarz 19 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 36
  To nie magik a Elbląg to nie królik. Żaden poważny biznes nie wiąze się z politykami szczególnie w obcym kraju. Daltego rozwijają się miasta kierowane przez ludzi bezpartyjnych / Jak Gdynia / a zwijają te rządzone przez sitwy i kliki polityków - jak Elbląg. To już nie mrzonki i fanaberiw ale fakty i kazdy kto zna Gdynię o tym wie.
  oceń komentarz 0 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ czytelnik
  ponad rok temu ocena: 83% 35
  Panie M.lewandowski wiemy, szwed to pewnie kumpel co?? a wracając do tematu i pana wypowiedzi. Co ma piernik do wiatraka??
  oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 25% 34
  O ile wiem to bez mąki nie ma pierników ,,,,
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 94%  33
  Ma racje to nie jest szalenstwo to jest czysty populizm
  odpowiedz oceń komentarz 15 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 32
  To czysta ekonomia i fakty gospodarcze . Ale co ststystyczny stolarz wie o budowie kwazarów ?
  oceń komentarz 0 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 100% 31
  Ktoś kto obiecuje miejsca pracy to panie Mariuszu fakty gospodarcze ? jeśli rząd tworzy miejsca pracy wpierw musi je utworzyć z podatków, dodatkowo obłoży je podatkiem dochodowym. Miejsca pracy tworzą przedsiębiorcy, którzy zatrudniają a nie rząd czy prezydenci. Urzędnicy mają jedynie tak tworzyć prawo, by nie przeszkadzać w rozwijaniu się firm i przedsiębiorstw. Także nie wiem jaką ekonomię Pan zna ale ludzka działalność to nie podatki a praca i rozwój.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 30
  Drogi ichigo - powtarzasz to co mówi Szwed za jednym wyjątkiem - jego zdaniem urzędnicy mają pomagać a nie tylko nie przeszkadzać. Ja drogi Panie znam bardzo prosta ekonomię - jak się pracuje to się zarabia a pracuje się jak jest praca. Budownictwo to koło zamachowe którym posłużył się Hitler po upadku republiki Waimarskiej. Oczywiście zaraz dowiem się od Pana że wtedy nie było podatków a Wermacht budował czołgi z puszek po piwie,,,,
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 100% 29
  Lewandowski, co ty nie powiesz. No skoro Pan twierdzi, że Wermacht budował drogi z puszek po piwie no to ja nic nie poradzę, że ma Pan taką wiedzę. Ktoś, kto mówi, że zbuduje, wyremontuje, da pracę to wg pana i pańskiej ekonomii mówi prawdę ? czyżby to rząd tworzył miejsca pracy a nie przedsiębiorstwa ? co do podatków, były zawsze tylko w różnych formach. Dziś mamy nadmiar systemu podatkowego.
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Ma racje to nie jest szalenstwo to jest czysty populizm
  odpowiedz oceń komentarz 12 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 27
  Czysty - bo ma zaspokajać najistotniejsze potrzeby człowieka pracy i mieszkania. Ale pewnie wystarczy kilka tabletek LSD.....
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Ma racje to nie jest szalenstwo to jest czysty populizm
  odpowiedz oceń komentarz 14 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie dajmy się oszukać!
  ponad rok temu ocena: 97%  25
  Jakoś Szwed nie budzi mojego zaufania, a tym bardziej jego "inwestor". Takie pierduły, że" nie obiecuję, a gwarantuję" - mnie to odrzuca. Ten pan w mojej ocenie realizuje czyjś plan-ktoś chce wykorzystać Urząd Prezydenta, by robić tu interesy. Z całą pewnością Szwed nie wyłożył ogromnych pieniędzy na kampanię, by uszczęśliwić elblążan - w to nigdy nie uwierzę!
  odpowiedz oceń komentarz 30 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 24
  Niecj cię odrzuca poki nie siądziesz i nie policzysz . Jak policzysz zrozumiesz a jak liczyć nie umiesz to się naucz. Wierzyć to se możesz w Śwaiatowida - w gospodarcze liczy się efekt finansowy .
  oceń komentarz 0 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marta
  ponad rok temu ocena: 100%  23
  Ci panowie z "niemiec" wyglądają na bardzo obolałych na tej "konferencji". Co ich tak boli, przygniata, uwiera i irytuje? Pytania o prawdziwe intencje? Prawda?
  odpowiedz oceń komentarz 26 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 22
  intencją każdego jest cos po sobie pozostwić. Kaplicy Sykstyńska Piramidy w Gizie czy Piramida Słońca nic cio nie mówią ? Cheopsa pewnioe tęż irytowało pytanie po co buduje piramidę,,,
  oceń komentarz 0 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pampi - ZAWADA
  ponad rok temu ocena: 97%  21
  " Edmund Szwed: To, co proponuję dla Elbląga nie jest szaleństwem " ale ja np : nie chcę tego sprawdzać . Więc, na Pana nie zagłosuję .
  odpowiedz oceń komentarz 30 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 20
  Słusznie - nie głosuj to twój głos ale nie płacz potem że musisz wyjechać do Angli na zmywak.
  oceń komentarz 0 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Peter
  ponad rok temu 19
  Co wy do tego zmywaka się uczepiliście :P Taka jest jak widzę opinia człowieka który nigdy nie pracował na takim zmywaku. Następny debil z Polski co widział Anglie macając atlas geograficzny.
  ~ bubu
  ponad rok temu ocena: 96%  18
  Szukałem ostatnio w sklepie sciemniacza do sypialni a tu idealny się znalazł
  odpowiedz oceń komentarz 24 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 17
  Bardzo dobre porównanie - tyle że Szwed właśnie zaczął rozjaśniać kulisy władzy i jak każdy ściemniacz ma funkcję rozjaśniania - z tym że widać nie kazdy umie myśleć.
  oceń komentarz 0 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ siny
  ponad rok temu 16
  sciemniacz w sypialni a co już na swoja stara nie możesz patrzeć ? :p hahaha
  ~ T.RACZEK
  ponad rok temu ocena: 93%  15
  Jak nazywają się niemieccy inwestorzy, jak nazywa się ich firma. Oglądałem ostatnio taki film pt. "Wkręceni". Fabuła wydaje się być podobna.
  odpowiedz oceń komentarz 25 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ eloman
  ponad rok temu ocena: 95% 14
  rzecz w tym, że nazwa była podawana tylko ustnie, nie było widać żadnego logo firmy, nazwiska inwestorów też nigdzie nie były zapisane. sprawdzając później w internecie informacje na ten temat w oparciu o to, co zapamiętałem, zarówno nazwy firmy jak i nazwisk zagranicznych gości nigdzie nie zanalazłem. przypadek?
  oceń komentarz 21 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 13
  Ja oglądałem "Ptaśka" - autor wypisz mymaluj taki sam jak w filmie..
  oceń komentarz 0 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawski
  ponad rok temu ocena: 90%  12
  Jakie masz pan wykształcenie Panie Szwed?
  odpowiedz oceń komentarz 28 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 92%  11
  Czyli niemcy chcą nam coś sprzedać :-) A już myślałem, ze chodzi o Elbląg :-)
  odpowiedz oceń komentarz 23 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ powiec
  ponad rok temu ocena: 90%  10
  Szwed chyba na prawdę ma elblążan za idiotów!!! Jaki poważny inwestor chcący zainwestować w mieście 100 mln euro wysyła na rozmowy z władzą śmiesznego mitomana?! Jakby chcieli zainwestować to by przyjechali gadać bezposrednio z Prezydentem i tyle w temacie! Szwedzie przestań w końcu ściemniać i wraz ze swoją E24 spadaj do Szwecji i daj nam spokój!!!
  odpowiedz oceń komentarz 27 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 7% 9
  Nowoaczuk zabrał do Dóbaju Ratusz wraz z Katedrą ? Na żadnym zdjęciu z liznych podróży naszego EX Prezydenta nie ma loga Elbląnga ani jego banerów. Rozumiem też że Naowaczyk wizytował wszystkie polksie sepołki akcyjne wpadając do ich zarządów z ulicy i żadająnc spotkania z Prezesem czy Radą ? Głupiś hłopcze jak bót i widze szkołe Jerzego Motoróki - strzelasz sobie w kolano ...
  oceń komentarz 1 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 67% 8
  A co to jest Dóbaj???
  ~ dfilyb
  ponad rok temu ocena: 93%  7
  Co za oszołomstwo...panie Szwed,masz nas pan za totalnych kretynówZ?
  odpowiedz oceń komentarz 28 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 6
  A ty jesteś kretynem ?
  oceń komentarz 0 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ czytelnik
  ponad rok temu ocena: 90% 5
  dokładnie!!!! setki miejsc pracy?? gdzie?? w urzędzie?? czy pozakłada własne firmy?? Inwestycje miejskie przynoszące straty przekształci w dochodowe?? - każdy to robił i co??? i wielkie g... odciąży budżety domowe elblążan?? hahahaha, co zrobi?? będzie dostarczał jedzenie?? płacił rachunki?? Elbląg miastem turystyczno targowym??? buehahaha, gorszej paranoi nikt nie wymyślił. Naprawdę większość tych "kandydatów" ma Nas za debili
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 33% 4
  Kretynem jest Mariusz Lewandowski.
  ~ siny
  ponad rok temu 3
  a ty atleta na strzala tyle z atlety co wali w necie bzdety
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 10%  2
  Brawo tego nam potrzeba rozwoju miasta, a nie tak jak jest dotychczas bieda smrod i brud Edmund masz moj glos
  odpowiedz oceń komentarz 4 36
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ esbek
  ponad rok temu ocena: 89% 1
  seba wyluzuj
  oceń komentarz 25 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.