› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

EKO podsumowuje starcie wyborcze w sądzie

› bieżące ponad rok temu    22.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 14 ocen 23 / 91%
A A A
 fot. Marcin Pszczółkowski

Drodzy elblążanie, tworząc Komitet Wyborczy Wyborców Elbląska Koalicja Obywatelska kierowaliśmy się dobrze rozumianą troską o Elbląg i jego mieszkańców. Nasz komitet tworzą ludzie uczciwi, pracowici, wykształceni, szanowani społecznie, którzy swoją troskę o Elbląg wykazują, nie tylko w pracy, ale także poprzez działalność społeczną publicystyczną i to bynajmniej nie tylko w okresie wyborczym.

W obecnej kampanii chcieliśmy poprzez merytoryczną i kulturalną debatę medialną, zachęcić wszystkie Komitety do poważnej dyskusji na temat stanu miasta, sposobów wyrwania go z marazmu i wprowadzenia ścieżkę rozwoju. Nasz plan realizujemy z żelazną konsekwencją, mamy dobry program i ciekawe pomysły, z którymi dzielimy się z wyborcami.

Niestety nie wszystkie strony wyborczego wyścigu grają fair i są zdolne do kulturalnej merytorycznej debaty. W sobotę, 11 października 2014 w portalu internetowym „elblag24" pojawiła się publikacja pt. „EKO – Elbląski Komitet Opłacanych przez Jerzego Wilka". Niestety tekst ten nie ma wiele wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem! Składa się w większości z kłamstw, oszczerstw i pomówień pod adresem członków KWW EKO w tym kandydata na Prezydenta tego Komitetu i jego ojca oraz jednego z kandydatów do Rady Miasta. Postanowieniem Sądu Okręgowego Wydział I Cywilny w Elblągu z dnia 21.10.2014 zostaliśmy oczyszczeni ze stawianych nam w publikacji portalu elblag24 zarzutów, a uczestnik postępowania Sebastian Bona – Kuchejda dostał nakaz publikacji przeprosin w elbląskich mediach.

Wyrażamy nadzieję, że to Postanowienie da do myślenia niektórym „dziennikarzom" i ukróci proceder bezpodstawnego szkalowania ludzi za pomocą publikacji internetowych. Niech będzie to wkład KWW EKO w odrodzenie moralne w elbląskiej polityce, jak i mediach. Możemy mieć różne poglądy i się spierać, ale w kulturalnych dyskusjach z poszanowaniem prawa i godności drugiego człowieka.

Na koniec smutna refleksja, nie mamy, co prawda dowodów, kto inspirował powstanie wspomnianego „odrażającego tekstu", jednakże jego autorem jest Borys Tucki! Przypadkiem jest on także redaktorem naczelnym „elblag24" jak i pełnomocnikiem finansowym KWW Obywatelski Elbląg, którego kandydatem na Prezydenta Elbląga jest Edmund Szwed. Jeżeli dodać do tego, że portal „elblag24" wygląda obecnie jak prywatny blog wyborczy Edmunda Szweda, na którym on sam jest wychwalany pod niebiosa, a jego polityczni konkurenci są deprecjonowani na wszelkie sposoby to można dojść do smutnych wniosków i to pozostawiamy elbląskim wyborcom do przeanalizowania.

KWW Elbląska Koalicja Obywatelska

 

+ 21 głosów: 23 (91%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ TAK DLA OBYWATELI
ponad rok temu 14
Panie i Panowie z EKO, nikt nie wierzy Szwedowi, Kuchejdzie i całemu OE. Jestem dumny, że w Elblągu są zwyczajni obywatele, którzy mieli w sobie tyle samozaparcia, aby bez funduszy na kampanie wyborczą od państwa tak jak partie polityczne wziąć sprawy w swoje ręce.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EKOman
ponad rok temu ocena: 100%  13
News dnia!!! Gdański Sąd oddalił zażalenie SBK i teraz musi on przeprosić EKO w elbląskich mediach i ma na to tylko 48 godzin, zobaczymy jak się ukorzy przed polskim wymiarem sprawiedliwości!;)
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roman
ponad rok temu ocena: 100%  12
Widać e24 szykuje kolejne kłamstwa. Dziwne, że nie atakują wilka, nowaka czy wróbla tylko inny komitet bezpartyjny. Czyżby takie było ich zadanie?
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e24
ponad rok temu ocena: 14%  11
Czas więc ujawnić to co wiemy o Babocjiu - prezesie EKO.
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 100% 10
I co ujawnisz kolejne kłamstwa, pomówienie i lewych świadków?;)
~ turban
ponad rok temu ocena: 92%  9
Kampania szweda przypomina mi jeden z odcinków swiata według kiepskich, w ktorym ferdek zapragnał byc prezydentem i spiewał sobie tak: Kiełbasa, browary i inne towary narodzie kochany, ja Tobie dam opiekę lekarską i rentę wysoką tylko mnie wybierz na prezydenta Kokosy, banany, narodzie kochany a zamiast pracy taniec i śpiew i każden będzie miał, co tylko będzie chciał tylko mnie wybierz na prezydenta Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam ja obiecuję wam, ja obiecuję wam, tralalala jak nic pasuje to do szweda w 100%
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 86% 8
Podejrzewam, że na parę dni przed wyborami obieca nam nieśmiertelność albo życie do 150 lat z siłą i wyglądem nastolatków a po śmierci wszystkim niebo. :-D
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 94%  7
Zgadzam się w pełni z tym, że poziom kampanii wyborczej pana Szweda jest żenująco niski, a fakt uciekania się do pomówień i kłamstw na temat politycznych konkurentów- dyskwalifikuje go zupełnie.
odpowiedz oceń komentarz 15 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SBK
ponad rok temu ocena: 100%  6
Tak elblag24 broniony wiec komentarz znow kogos co ma z tym czyms zwiazek... Jak kiedys naczelny mowi reszta szuka artykolow i komentuja by "nie bylo tak zle" ;)
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ looz
ponad rok temu ocena: 29%  5
Nie zgodzę się w pełni z Panem Balbuzą, na elblag24 są promowane wszystkie obywatelskie komitety, prócz EKO właśnie, co nie dziwi, wszak nie można promować i wbijać szpili jednocześnie. Może e24 się za daleko posunął ale powiedział prawdę tam, gdzie inni się boją. Podobnie jest z M.Lewandowskim, strach się odezwać w komentarzu, bo już ten Pan straszy sądem i prokuraturą. Chyba ma jakieś urazy, na terapię powinien zacząć uczęszczać.
odpowiedz oceń komentarz 4 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 4% 4
Jeśli piszesz prawdę zawsze wygrasz jeśli piszesz pomówienie nie powieneineś. Ale ten wyrok pokazuje że któs knebluje usta prasie - Redakcja dostała już moje stanowisko opublikowane na Twierdzy Elbląg,
oceń komentarz 1 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
ponad rok temu ocena: 100% 3
Mariusz, a kogo oprócz Ciebie obchodzi Twoje stanowisko w tej sprawie?
oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 86% 2
A jaką to prasę reprezentujesz? portal na którym wiecznie jest o polityce i o aktualnej władzy, kto musi rządzić żebyście pisali pozytywnie ? Ty? A nazywanie ten twór prasą to trochę za dużo powiedziane a prawda jest taka że w Eg nie ma prasy żadnej.
~ Koń
ponad rok temu ocena: 100% 1
Mnie obchodzi stanowisko mecenasa Mariusza. Koń z Janowa Podlaskiego. :-D
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.