› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg, to nie jest ring, dlatego będziemy współpracowali z każdym

› bieżące ponad rok temu    30.09.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 52 ocen 32 / 91%
A A A
 fot. elblag.net

Dlaczego Platforma Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata na prezydenta miasta? Jak będzie wyglądała kampania wyborcza w Elblągu i z kim PO chce szukać porozumień po wyborach samorządowych. O tym rozmawiamy z Jerzym Wcisłą, szefem tej partii w Elblągu.

Platforma Obywatelska podjęła decyzję o nie wystawieniu własnego kandydata na urząd prezydenta miasta. Z czego wynikała taka decyzja?

Powód jest oczywisty. Bo Witold Wróblewski wydaje się być najlepszym kandydatem na prezydenta Elbląga na nadchodzące lata. Ogromne doświadczenie w prowadzeniu wielkich inwestycji, negocjowaniu z różnymi, silnymi podmiotami. Znakomicie zorganizowany, można powiedzieć: człowiek idealny na nadchodzące czasy dla Elbląga. Ja z Witoldem Wróblewskim współpracuję w Urzędzie Marszałkowskim od czterech lat i widzę, jak umiejętnie zarządza bardzo trudnymi sprawami. Chciałbym, by tą wiedzę wykorzystał dla Elbląga.

Czy w PO brakuje obecnie liderów, którzy mogliby z sukcesem walczyć o ten urząd?

Oczywiście, że w PO są liderzy, którzy mogli skutecznie walczyć o fotel prezydenta. Kilka kandydatur poważnie rozpatrywaliśmy. Oczywiście, walorów ludzi nie da się „zważyć”, stwierdzić, że jeden jest trzy deko lepszy od drugiego. Bez wątpienia, że na końcową decyzje miała wpływ chęć pokazania, że popierając kandydata spoza członków PO, nie patrzymy na wybory pod kątem zdobywania stołków, lecz przydatności dla Elbląga.

Jak wygląda współpraca z Witoldem Wróblewskim i jego komitetem?

Obydwa komitety zdają sobie sprawę, że taka kampania jest dużym wyzwaniem. Koncentrujemy się więc na szukaniu pozytywnych rozwiązań, a nie utrudnianiu sobie życia. Póki co, nie widać żadnych raf, które by tą współpracę mogły skomplikować.

Jaki cel stawia sobie PO jeśli chodzi o te wybory samorządowe? Ilu radnych chcecie wprowadzić do Rady Miasta?

Nasz cel jest koalicyjny. Dla sprawności kierowania dobrze mieć trzynastu życzliwych radnych. To o trzech radnych więcej niż w wyborach po referendum. Jestem przekonany, że to cel osiągalny.

Jaki jest program wyborczy dla Elbląga Platformy Obywatelskiej? Czy macie jakieś konkretne punkty, na których chcecie się skupić?

Na programem jeszcze pracujemy. Ponieważ ma to być program nie tylko wyborczy, ale też realizowany, praca nad nim zajmuje sporo czasu. Przy tym – należy jednak pamiętać – że pracujemy w ramach dwóch komitetów, które muszą swoje zamierzenia ze sobą synchronizować.

Czy PO ma już skompletowane listy radnych? Czy obecni radni znajdą się na tych listach?

Mamy już skompletowaną listę kandydatów do rady Miejskiej. Oczywiście, obecni radni są na tych listach – przecież się sprawdzili. Ale jest też sporo osób nowych, spoza Platformy oraz polityki. I powiem szczerze, bardzo mi się podoba entuzjazm, jaki wnieśli do naszych działań.

Z kim PO może współpracować po wyborach samorządowych w Radzie Miasta?

Oczywiście, naszym partnerem będą radni Komitetu Wyborczego Witolda Wróblewskiego. Ale jesteśmy otwarci na współpracę, praktycznie z każdym. Elbląg, to nie jest ring, dlatego będziemy współpracowali z każdym, kto będzie miał pomysł i wolę wspólnej pracy dla Elbląga i subregionu.

Czy z Witoldem Wróblewskim zostało zawarte porozumienie wyborcze? Jeśli tak, co one zakłada po wyborach?

Nie spisywaliśmy porozumienia. Wiemy, czego możemy od siebie oczekiwać. Nikt z nas nie pojawił się w samorządach znienacka. Lata współpracy są ważniejsze niż wytargowane jakieś stanowiska czy inne apanaże. Jak już mówiłem przed wyborami najważniejsze są uzgodnienia programowe, bo Elbląg ma przed sobą i dużą szansę i wiele zagrożeń.

Jak będzie wyglądała kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej w Elblągu? Czy pojawią się jacyś znani politycy PO w naszym mieście?

Nie przewidujemy inwazji liderów partyjnych z centrali. Mamy nadzieję, że uda nam się – także z udziałem mediów - nakierować kampanię na dyskusję o przyszłości. Niełatwą dyskusję, ale każdemu kandydatowi na pewno się ona przyda, a mieszkańcom ułatwi podjęcie decyzji wyborczej. Mam wielką nadzieję, że mieszkańcy rankiem 16 listopada uznają, że warto oddać głos i że większość z nich uzna, że najlepiej oddać ten głos na Witolda Wróblewskiego.

+ 29 głosów: 32 (91%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (52)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nieznajoma
ponad rok temu 52
PO bardzo dobrze rozgrywa tę partię, lepiej poprzeć silnego kandydata niż rozmieniać się na drobne. Oby tylko PIS wygonić, swoje już napsuli w tym mieście.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiłan
ponad rok temu ocena: 0%  51
Nie wystawiliście kandydata bo jesteście totalnie skompromitowani. Cała masa miast ukrywa swego kandydata PO pod inną nazwą KW lub podpinają się pod innego. Byle do koryta,byle trwać. Nic nie wnosząc, a wręcz wynosząc kolesiostwem i wałami. To jest obraz wszego szamba. Żeby nie było, że jestem Pisorem to w innych partiach nie jest lepiej. SLD-piaskowe dziady z największym złodziejstwem, PSL-rodzinna złatwianka, PIS- tylko walczy i ciągnie do siebie. To koszmar-naprawdę macie szczęście że media są po waszej stronie.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 67%  50
Panowie klakierzy postarajcie się bardziej - głupota wasza i waszych instruktorów staje się widoczna nawet dla licealistek. Odrobina klasy choćby podstawowej,,,,
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ major
ponad rok temu 49
Żołnierzu. Spocznij!
~ na tak dla PO
ponad rok temu ocena: 75%  48
artykuł bardzo na miejscu, Panie Jurku życzę wytrwałości i wygranej oraz efektów w postaci realizacji zamierzeń.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 75%  47
Konkretne słowa, konkretne plany, zacznijmy być dumni z naszego miasta, pokażmy, że umiemy wyciągać wnioski z błędów naszych i naszych włodarzy. To co się działo z finansami miasta w ostatnim roku, mijanie się z prawdą, obietnice byle tylko dostac się na odpowiedni stołek, chyba pokazuje kto tak na prawde myśli o dobru naszego miasta, mojego miasta i mieszkańców. To prawda, że jeszcze sie nie narodził taki, który zadowoliłby wszystkich, ale pan Wróblewski jak i PO pokazują, że na naszym podwórku potrzeba jest wola pracy a nie walki.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A2
ponad rok temu ocena: 88%  46
I bardzo dobrze, popieram! Fajnie, że otwierają się na młodych, spoza świata polityki - widać, że coś się dzieje.
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 89%  45
Bardzo konkretnie i rzeczowo. Czas na niezależnego i doświadczonego prezydenta. Jak słyszę wśród moich znajomych, wielu poprze Witolda Wróblewskiego.
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grzela
ponad rok temu 44
krzysiu pan wróblewski był prawa ręką pana słoniny i zadłużył elbląg razem z nim, rządził przez 12 lat
~ Bob
ponad rok temu ocena: 50%  43
Ciekawe czy elektorat lewicy bedzie glosowac na KWW jak wspolpracuje z ludzmi co Słonine zniszczyli mam na mysli PO oczywiscie i czy elektorat PO bedzie glosowac na KWW jak lewica byla ich najwiekszym wrogiem ?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krystek o
ponad rok temu ocena: 40%  42
brawo Turban, brawo Lewandowski. Nic dodać nic ująć.!!!!
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dasawz
ponad rok temu ocena: 17%  41
czy ten Wcisła nie może się gdzieś schować. Mam go dosyć.!!!!. Ględzi byle tylko się pokazać.!!!!
odpowiedz oceń komentarz 2 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 89%  40
Lewy - nic ci nie da te ujadanie - głosuje na PO
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 80%  39
Pani Kosecka pokazuje najbardziej ze Po z kazdym moze wejsc w koalicje
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xb
ponad rok temu ocena: 100%  38
Świetnie.Podoba mi się ton tej wypowiedzi. Konkrety, zero wścieku,jak PIS.POpieram.
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 15%  37
No cóż kolejne kłamstwa Pana Jerzego Wcisła. Owa troska o Elbląg była bardzo dobrze widoczna 1 maja gdy imć Jerzy Motorówka wraz z pozostałymi Dwoma Dezertereami sterował tak by Premier ominął stanowisko Elbląga . Polityczne kłamstwo widać jak na dłoni a puste deklaracje i obietnice kogoś kto się już nie raz zbłaźnił mogą brać poważnie jedynie partyjni klakierzy .
odpowiedz oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawandowski
ponad rok temu ocena: 100% 36
Mariuszu Lewatywo, Wilk kompromituje się na każdym kroku. PO nie musi prowadzić kampanii. Wystarczy, że Wilk to robi i to zraża do niego ludzi. Jesteś jedynym, który trzyma mu brązowy paluszek. Z Donem Kichotem masz tylko jedną wspólną cechę. Niepoczytalność. Tobie nie chodzi o ideały, o działanie na rzecz Elbląga. Tobie chodzi o robienie zamieszania. Choć raz się zastanów nad tym co wygadujesz. "Miliardy dla samorządów" - musimy to wykorzystać. Jeśli będzie inaczej to Elbląg będzie dziurą zabitą dechami przez kolejne dziesięciolecia. Nie czas teraz na rycerza bez skazy. Trzeba wybrać fachowca do ciężkiej roboty aby wykorzystać ostatnią szansę. Więcej takiej kasy już nie będzie. Także zrób jedno dla mieszkańców, zacznij myśleć o przyszłości a nie karm swojej chorej próżności i chęci parcia na szkło.
~ Zośka
ponad rok temu ocena: 79%  35
czas na zmiany, czas na działanie. osobiście liczę, że poprawa sytuacji przeciętnego mieszkańca Elbląga jest możliwa ale potrzeba dobrego sternika - patrz Wróblewski jak i charyzmatycznych działaczy PO. jak dotąd Pan prezydent przypisuje sobie zasługi i mydli oczy.
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też na tak
ponad rok temu ocena: 81%  34
Popieram, Pan Wróblewski ma wielkie możliwości i duże szanse na wygraną przy boku PO. Jest najlepszym kandydatem
odpowiedz oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mila
ponad rok temu ocena: 92%  33
Co mi sie podoba w PO. Nie stosują czarnego PR tak jak pisiory. Za to szacunek
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAK
ponad rok temu ocena: 84%  32
Krótko, merytorycznie i na temat. Trudno teraz znaleźć tak konkretne i zwięzłe wypowiedzi. Będę głosował na PO to ludzie godni zaufania. PiS nie będę krytykował, niech przedstawią konkretny program rozwoju miasta a nie tylko polewają oponentów brudem.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 78%  31
Kochani, tylko Platforma Obywatelska i Witold Wróblewski. Tak głosujemy
odpowiedz oceń komentarz 18 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahah
ponad rok temu ocena: 35% 30
yebnij siue w czoło!!! tylu afer jak za czasow PO to nie bylo nigdy. szczyt hipokryzji zaklamania,buty i arogancji to PO. obejzyj sobie spot wyboorczy donka z 2005 roku oraz z roku 2007 i porownaj z rzeczywistoscia yebniety lemingu!
oceń komentarz 6 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cogito ergo sum
ponad rok temu ocena: 75% 29
Widzisz gdzieś te osoby? porównaj sobie zadłużenie miasta sprzed objęcia władzy przez Wilka. jest na stronie gus-u. Myślę jak Jarosław + wierzę w "fakty" = nie jestem lemingiem. wyprane mózgi prostych ludzi. Walka na argumenty przerasta ich wolne umysły. Poczekajmy jak za publiczne pieniądze Borzdyńska zrobi konferencję. to Kolega będzie już wiedział jak myśleć :)
~ jestem za
ponad rok temu ocena: 86%  28
Merytorycznie i na temat - już was popieram - były członekPIS
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vladmir Putin
ponad rok temu ocena: 84%  27
Cieszę się,że PO jest tak dojrzała i odpowiedzialną partią.Praca dla naszego miasta ponad podziałami.Nie to co Wilk same kłamstwa,obłuda oraz obietnice bez pokrycia.16 listopada powiedz tak dla Witka Wróblewskiego,daj czerwoną kartkę Wilkowi.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 33%  26
A czy z Panem Mariuszem Lewandowskim, Falkiewiczem itp też?
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuchejdawatch
ponad rok temu ocena: 100% 25
z lewandowskim to działa kuchejda i szwed (jako marionetka), bo oni obaj grają na Wilka. Falkiewicz się nie liczy obecnie. Pewnie płacze po wyborach, bo myślał że tłumy porwie :D
~ Vladmir Putin
ponad rok temu ocena: 89%  24
Widać,że PO ma wizję rozwoju Elbląga.Witold Wróblewski to świetny kandydat z doświadczeniem,dlatego PO zrezygnowała z wystawienie swojego kandydata dla dobra naszego miasta.Nic nie dadzą krzyki Pisowców bo tylko się chwalą obniżką czynszów i biletów,które wprowadził Wilk.Niestety jest to robienie kampanii za publiczne pieniądze.Dlatego 16 listopada daj Wilkowi czerwoną kartkę i wybierz Witka Wróblewskiego.
odpowiedz oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahha
ponad rok temu ocena: 22% 23
jaka wizje rozwoju? chyba wizje rozrkadzenia i rozbioru polski z tego co sie jeszcze ostało?facet odpowiedziaqlny za dwie katastrofy kolejowe liczne szwindle i korupcje przy budowie drog na euro 2012 zostal ministrem sprawiedliwosci? granda! chyba tylko skonczony debil zaglosuje na PO
oceń komentarz 4 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oburzony - bis
ponad rok temu ocena: 75% 22
facet, który oddaje pieniądze unijne, facet, który nie ma pojęcia po co mu 150 tys. zł. facet, który zwalnia dyrektora, który wypracował ZYSK dla MPO, aby teraz spółką miejską kupować za 1,5 mln zł budynki należące do majątku MPO bo są nierentowne. Facet, który sam publicznie powiedizał "być może to niewiele 50 ławek i 100 śmietników, ale ludzie widzą zmiany", a zmiany te były przygotowane przez Zieleń Miejską w 2013 r. facet, który kłamie na potrzeby kampanii, facet, który boi się merytorycznej konfrontacji i piszczy jak furiat (było widać czerwieć na twarzy w telewizji elbląskiej) zamiast odpowiedzieć na rzeczowo zadane pytanie. Sługa Jarosława Kaczyńskego, który chce emarga na węgiel (co spowoduje zamknięcie portu elbląskiego (tego IV RP) no dajcie spokój ile jeszcze argumentów potrzebujecie????
~ mimi
ponad rok temu ocena: 75%  21
pieknie, rzeczowo, konkretnie, bez wciskania kitu i z myślą o Elblągu a nie politycznych zagrywkach. Brawo
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 84%  20
Wróblewski faktycznie dobrze się kojarzy. Zamiast ciągłych awantur w końcu zaczną pracować.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 74%  19
Brawo Panie Wcisła. Nareszcie Elbląg będzie miał szansę jak inne duże miasta.
odpowiedz oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppp
ponad rok temu 18
na co bedzie miał szansę elbląg ?
~ to się może udać
ponad rok temu ocena: 85%  17
Może to jest dobre rozwiązanie. Sprawny urzędnik Wróblewski plus radni z pomysłami i inwencją, bez partyjnych klapek na oczach. Tego jeszcze nie było. Wybierajmy z głową.
odpowiedz oceń komentarz 17 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Madzia P.
ponad rok temu ocena: 100% 16
mam wrażenie, pozytywne zresztą, że społeczeństwo szuka prawdy, co mam nadzieję że będzie widoczne w wyborach. Ja na czułe słówka Wilka nabrać się więcej nie dam. Widzę pare sensownych osób, które mają realne szanse zmienić Elbląg. Pani Maria Kosecka ma moje poparcie, zaangażowana i kompetentna.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 88%  15
Platforma Obywatelska zawsze przynajmniej 1 krok przed PiS-em. Takie działania o których mówi pan Wcisła to jest właśnie realne dbanie o nasze miasto. Dzialacze PiS-u "nazywają się" patriotami, a pisząc "gotowce"!nie używają polskich liter. Oto patriotyzm wg PiS-u.
odpowiedz oceń komentarz 23 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nardilien
ponad rok temu ocena: 20%  14
Tzn. że Wróblewski jest lepszym kandydatem niż pan, Czyżyk czy inni WIELCY z PO? No to gratuluję, jest się czym chwalić, nie ma co. A tak w ogóle to czy pan Wròblewski to ze Słoniną nie rządził? Wtedy był zły jako wice prezydent a teraz nagle ok się zrobił ? Tylko kretyn w to uwierzy, grunt wam sie pali pod nogami, a posady jakoś trzeba utrzymać.
odpowiedz oceń komentarz 4 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 23%  13
To znacz ze gdyby byl rozbior polski to Po by z rosja chcialo rzadzic bo oni z kazdym moga rzadzic
odpowiedz oceń komentarz 5 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zegarmistrz
ponad rok temu ocena: 41%  12
Generalna zasada - Zegarka nie może naprawiać facet, który go popsuł .
odpowiedz oceń komentarz 7 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 25%  11
Tak tak pod siuś Jurek to Niemca
odpowiedz oceń komentarz 4 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jasio
ponad rok temu ocena: 20%  10
dosć tych obłudnych bredni!! wstydu oszczędż!!
odpowiedz oceń komentarz 5 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 33%  9
panie wcisła! zygac mi sie juz chce na panski widok! daj pan juz spokoj! po co si pan pchasz do tego koryta? chcesz pan wjechac na wroblu doratusza niczym koniem trojaskim i dorwac sie do wladzy dla zasady. pan juz siedzisz w ratuszu od kilkunastu ups kilkudziesieciu la! i gdzie pan i panscy koledzy doprowadziliscie to miasto? nad przepasc bezrobocia, gigantycznej emigracji ludzi mlodych w wieku produkcyjnym. Zrobiliscie to miasto zadupiem polski wschodniej. i jeszcze masz pan czelnosc zabierac glos w sprawah elblaga? wstyd! zniknij pan z eteru bo zygam!
odpowiedz oceń komentarz 11 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 68%  8
Bardzo sensowne słowa. Dość już opluwania każdego bez względu na przynależność. Panie Jurku, tak trzymać. Mój głos macie, a i moich przyjaciół także.
odpowiedz oceń komentarz 19 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wnikliwy
ponad rok temu ocena: 68%  7
Krótko, merytorycznie i na temat. Trudno teraz w zalewie słowotoku znaleźć tak konkretne i zwięzłe mądre wypowiedzi. Dlatego będę głosował na PO to ludzie godni zaufania.
odpowiedz oceń komentarz 19 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cacko z dziurką
ponad rok temu ocena: 22% 6
Dobrze mieć tę pewność, że dymają cię wyłącznie ci którym ufasz. Zadłużyli kraj na ponad bilion złociszy, doją cię z kasy na lewo i prawo. A ty im ufasz. Głupimi wszak łatwiej rządzić.
~ palec w dziurkę
ponad rok temu ocena: 89% 5
nie ufasz, tylko zaufam w nadchodzącej kadencji. dlaczego? bo myślę a nie pierdaczę o bilionach złociszy, od tego są wybory parlamentarne. 16 listopada trzeba wybrać tego, co potrafi wyrwać kasę olsztynowi i rozsądnie wydać ją w naszym regionie. Wilkiem tego nie zrobimy i trzeba schować ogólnopolskie spory do kieszeni i pomyśleć jak patriota lokalny a nie jak mocher
~ generał ferreira
ponad rok temu ocena: 28%  4
Jeśli Elbląg to nie ring to dlaczego atakujecie?
odpowiedz oceń komentarz 7 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 31%  3
Ludzie bez pogladow zawsze sa za kazdym a po drugie to widac ze Po zalosna partia boi sie rozliczenia Pisu
odpowiedz oceń komentarz 8 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ teresa
ponad rok temu ocena: 66%  2
Bardzo fajny wywiad, więcej takich proszę.
odpowiedz oceń komentarz 21 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inc
ponad rok temu ocena: 40%  1
jurek motorowka znowu w akcji
odpowiedz oceń komentarz 10 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.