› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanie Razem podsumowują kampanię. Grabowski ostro o kontrkandydatach

› bieżące ponad rok temu    12.11.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 21 ocen 48 / 31%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Na dzisiejszej konferencji Elblążanie Razem podsumowali swoją kampanię wyborczą. Robert Grabowski, kandydat ugrupowania na fotel prezydenta, używając sprecyzowanych danych statystycznych ostro skrytykował kontrkandydatów. Zaapelował m.in. o to, aby inni politycy przestali w końcu kłamać.

Elblążanie Razem to komitet obywatelski, który najpóźniej zaczął się ogłaszać w mediach. Najpóźniej również zaprezentował się Robert Grabowski, 47-latek, prywatnie przedsiębiorca. W szeregach komitetu skupił się na ludziach, dzięki którym obiecuje „wyrwać” Elbląg z depresji, w jakiej się obecnie znajduje.

Robert Grabowski podczas konferencji ani na moment nie usiadł. Żywiołowo opowiadał o swoich kontrkandydatach, operował na danych statystycznych GUSu pokazując, że Elbląg z roku na rok jest w coraz gorszej kondycji.

Miasto z roku na rok coraz bardziej stacza się i upada. Statystyki GUS nie kłamią: - Bezrobocie. Od 2008 roku, do 2013 roku przybyło 2824 osób bezrobotnych, oficjalnie zarejestrowanych w PUP, - Wpływy z opłat targowych na przestrzeni ostatnich 10 lat spadło o 177 tyś zł na rok (w 2004 roku 309 tyś, w 2013 roku 132 tyś), - Od 2008 roku w Elblągu wzrasta tylko liczba supermarketów z 9 (2008r.) do 17 (2013r.). - Od 2010 roku do 2013 roku zlikwidowanych zostało 646 firm. Dziwne, że wg statystyk PUP, każdego roku powstaje około 100 nowych firm. Gdzie one są? Takie efekty przyniosła polityka gospodarcza miasta prowadzona w sumie od 2004 roku.

Zaprezentował również swój spot wyborczy, który, jak sam podkreślił, powstał z pasji i zaangażowania osób, a nie za pieniądze – prezentujemy go poniżej.

Robert Grabowski dokładnie wytłumaczył na czym polega partnerstwo publiczno-prywatne i wyraził żal, że niektórzy kandydaci pomysł ten już podchwycili i głoszą go, choć „sami nie wiedzą o czym tak naprawdę mówią”. Krytyka w stosunku do kontrkandydatów była uzasadniona, a pytania skonkretyzowane:

Nie wiem czy tylko my odnosimy takie wrażenie, że osoby, które do tej pory rządziły miastem mają problemy z pamięcią. Zapomnieli, co obiecywali. Obietnic i hucznych zapowiedzi zawsze było wiele. Dzisiaj już ich nie ma, bo najwyraźniej nie mają konkretnych pomysłów na miasto. Jedyny ratunek upatrują w dotacjach unijnych. A co, jak skończą się pieniądze z unii? Zapewne zrezygnują z kolejnego kandydowania, bo nie poradziliby sobie z palącymi problemami miasta.

Dziennikarze zebrani na konferencji pytali m.in. o współpracę Roberta Grabowskiego z partiami, z którymi przecież spotka się w Urzędzie Miejskim jeżeli zwycięży w wyborach. Kandydat odpowiedział, że widzi współpracę ze wszystkimi, zawsze, jednak pod warunkiem, że te projekty będą miały jeden cel – dobro elblążan. Współpraca ta może być trudna patrząc na to jaki stosunek ma Robert Grabowski do kontrkandydatów.

Kandydat Elblążanie Razem zachęcał dziennikarzy do zadawania pytań kandydatom na radnych, którzy również byli obecni na sali. Media zauważyły, że tak naprawdę tych osób nikt nie zna i trudno oddać głos na osobę, której się nie poznało. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma sensu wydawać pieniądze na plakaty, które tak naprawdę nic nie dają i nic nie mówią o kandydatach. Poszczególni Radni, można by rzec kolokwialnie, pocztą pantoflową będą próbowali przekonać elblążan do oddania głosu właśnie na komitet Elblążanie Razem.

Czy to wystarczy? Wszystko pozostaje w sferze domysłów. Faktem jest, że komitety obywatelskie do tej pory nie dostawały się do Rady, a tym bardziej ich kandydat nie zostawał Prezydentem. Mała ilość osób wie kim jest Robert Grabowski, a jeszcze mniejsza wie kim jest dany kandydat na Radnego z Elblążanie Razem. Tym bardziej dziwi więc fakt, że komitet nie inwestuje w promocję swojego, nomen omen, dobrego i logicznego programu wyborczego. Ostateczny werdykt czy brak kampanii jest dobrą kampanią wydadzą elblążanie przy urnach wyborczych już w najbliższą niedzielę.

+ 15 głosów: 48 (31%) 33 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Elblążąnin
  ponad rok temu ocena: 70%  21
  Panie Robercie, a nowe miejsca pracy to system sprzedaży bezpośredniej, FM,AMWAY czy coś podobnego? W tym ma Pan doświadczenie dość dobre :)
  odpowiedz oceń komentarz 7 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanin123
  ponad rok temu ocena: 44% 20
  a ty w czym jesteś dobry??? w poceniu się przy kompie? śpij dalej! wystarczy spojrzeć na twój nick ŻAŁOSNY!!!
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 19
  Amwey to jeden z większych pracodawców toś se strzelił w łeb aż miło...
  ~ szarak
  ponad rok temu ocena: 36%  18
  Zgodzę się, nie umie kłamać i nie wiele wie o kombinowaniu... jest po prostu uczciwy i chce pomóc elblążanom. Ważne jakim się jest człowiekiem, bo wiedza to rzecz nabyta jak pieniądz, a uczciwości się nie nauczysz. Z tym się człowiek rodzi.
  odpowiedz oceń komentarz 5 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Głosuję na EKO
  ponad rok temu ocena: 55%  17
  Grabowski niestety niewiele wie i niewiele umie.
  odpowiedz oceń komentarz 11 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 16
  Wie zdecydowanie więcej niż Czaruś nauczył się na pasku z dotacji oświatowej ,,,, i umie powiedzieć co wodzi bez kłamstw i zakłamania, To mocny człowiek z zasadami i nie klęka przed byle kim za parę groszy
  ~ szarak
  ponad rok temu ocena: 35%  15
  Przejrzałem na oczy. Już nigdy nie zagłosuję na partię polityczną. Sam sobie się również dziwię, że nie wybory chodziłem w kratkę. To był bardzo dużo błąd. Głosując na kandydatów niepartyjnych miałby szansę rozwalić obecny układ, który do niczego nas nie prowadzi. Panie Robercie dobrze Panu z oczu patrzy i mam szczerą nadzieję, iż zostanie Pan prezydentem. Jest Pan rodzynkiem ponieważ w polityce nigdy nie spotkałem się z kimś kto jest uczciwy - po prostu. Popieram was, a wszystkich niezdecydowanych (też taki byłem) zapraszam do obejrzenia filmiku - http://www.cda.pl/video/120017...
  odpowiedz oceń komentarz 6 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anatol Pierdziszewski
  ponad rok temu ocena: 63% 14
  Irydolog jakiś czy co?
  ~ POwerCom
  ponad rok temu ocena: 0%  13
  To dla miasta szansa nie pojęta Witold Grabowski na prezydenta :D
  odpowiedz oceń komentarz 0 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanin123
  ponad rok temu ocena: 80% 12
  pewnie szczytowałeś po tych wypocinach co wytworzyłeś, marnujesz się poeto. Spróbuj sił pisząc wiersze hahaha
  ~ elby
  ponad rok temu ocena: 29%  11
  Czytałem WASZ program.Jest wiarygodny ,jest coś nowego ,warto postawić na coś nowego i nazwa ELBLĄŻANIE RAZEM daje dużo nadziei. A w wyborach nie wybieram znajomą TWARZ a wybieram program i uczciwość .
  odpowiedz oceń komentarz 6 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PowerCom
  ponad rok temu ocena: 65% 10
  raczej włazisz w dupe bez wazeliny :D
  oceń komentarz 11 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PowerCom
  ponad rok temu ocena: 44% 9
  raczej włazisz w dupe bez wazeliny :D
  ~ wer
  ponad rok temu ocena: 69%  8
  Precz z socjalistami. Tylko KNP!
  odpowiedz oceń komentarz 20 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KlakierPiSu
  ponad rok temu ocena: 46%  7
  A ja nie ufam krasomówcom! Stawiam na EKO, tam są ludzie którzy mają zasługi dla Elbląga, które mogą wymienić, bo reszta kandydatów nigdy społecznie nie działała i niczym dla miasta się nie zasłużyła! A większość to urzędnicy z krwi i kosci (Wilk, Wróblewski, Nowak), albo populiści jak Meger czy Szwed. Do tych ostatnich pasuje też Pan Grabowski, który nie ma planu na poprawę sytuacji, ale ma szczere chęci (jak większość z reszta). Nie podoba mi się to, że ktoś chce zbić kapitał wyborczy na krytykowaniu konkurentów. Kampania powinna pokazywać w dobrym świetle kandydata, który ma coś do powiedzenia, ale jak sie nie ma nic do powiedzenia pozytywnego na swój temat to się atakuje konkurentów, to normalka, Panu Robertowi widać pozostało to w genach po PiSie, z którym kiedyś ściśle współpracował!
  odpowiedz oceń komentarz 13 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanin123
  ponad rok temu ocena: 38% 6
  ile ci za to płacą? a fee... galareta w głowie ci stężała !!!
  ~ elblążanin123
  ponad rok temu ocena: 38% 5
  ty prostaku tworząc takie wypociny (na pewno nie za darmo) to ty budujesz kapitał polityczny eko na krytykowaniu, cóż nie każdy musi myśleć, a dla ciebie jest to czynność ci nieznana
  ~ KaczaPaczka
  ponad rok temu ocena: 88% 4
  Brawo elblążaninie, pokazujesz jaki elektorat, albo może jaką kadrą przyszłych radnych dysponuje Pan Robert Grabowski, po takich komentarzach pokazujecie taką samą patologię jak PiS. Komitet Elblążanie Razem to fikcja, jest to zbieranina przypadkowych ludzi chętnych wziąć sprawy własne w swoje ręce za pieniądze publiczne. Można to coś co nazywacie Komitetem Elblążanie Razem a zawiązaliście kilka miesięcy temu na wybory i zaraz po wyborach zakończycie, nazwać tymczasową przybudówką PiSu, albo PiS BIS!
  ~ yataman
  ponad rok temu ocena: 29%  3
  chyba najbardziej ro0zsadny wybor na niedzielne wybory. inni to juz odgrzewane kotlety,partyjniacy, szuje, trupy polityczne i populisci. tak wiec glosuje na grabowskiego
  odpowiedz oceń komentarz 9 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ milllla
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Brawo Panie Robercie szkoda ze inni nie sszanują kasy tak jak Pan. I wydają na kampanię a ile dobrego można by za to zrobić :)
  odpowiedz oceń komentarz 11 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Amen
  ponad rok temu ocena: 94%  1
  Bez komentarza to najlepszy komentarz!
  odpowiedz oceń komentarz 17 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.