› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Idź na wybory. Możemy razem zmienić Elbląg

› bieżące ponad rok temu    14.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 7 ocen 7 / 57%
A A A
 fot. elblag.net

Nieobecni nie mają racji. To stare powiedzenie świetnie sprawdza się przy okazji wyborów. Jeśli nie głosujesz, nie wybierasz, nie masz wpływu na przyszłość miasta. Nie masz też prawa narzekać i krytykować wybraną władzę. Jednak nie łudź się. Jeśli nie zagłosujesz, zrobią to za Ciebie.

Wybory możesz zlekceważyć. Nie pójść głosować, bo co to zmieni? Co da mój głos? Bo mi się nie chce. Polityka to bagno a Oni – kandydaci dbają tylko o własne tyłki. Pewnie w dużej mierze masz rację. Politycy często nas zawodzą, nie spełniają swoich obietnic. Często dbają tylko o swoje interesy. Oszukują nas, wyborców. Obiecują jedno, a robią coś innego, lub zupełnie nic.

Jednak powinieneś wiedzieć, że niektórzy politycy właśnie liczą na takie Twoje zachowanie. Czy chowając głowę pod kołdrą sprawisz, że te wszystkie problemy znikną? Czy Twój obywatelski sprzeciw coś może zmienić? Nie. Ponieważ są ludzie, którzy pójdą do wyborów i zagłosują za Ciebie. Wybiorą władze miasta bez Twojego udziału. Wtedy możesz być pewien tego, że nic się nie zmieni w Elblągu.

Masz więc wielką szansę na to, aby jednak Oni nie zagłosowali za Ciebie. Kiedyś pojawiła się akcja „zabierz babci/dziadkowi dowód”, aby nie poszli na wybory i nie głosowali na Prawo i Sprawiedliwość.

Weź swój dowód i idź na wybory, aby w naszym mieście przerwać kilkunastomiesięczny marazm i zastój.

Elbląg potrzebuje prezydenta na trudne i ciężkie czasy. Bo takie czasy właśnie nadchodzą. Musimy wybrać osobę, która zarówno ma doświadczenie samorządowe, jak i wie w jaki sposób pozyskiwać środki unijne (te nam będą teraz bardzo potrzebne) i jak je dobrze wykorzystać dla nas i naszego miasta.

Nie potrzebujemy na stanowisku prezydenta znów partyjnego działacza, wiernego swojej partii i swojemu prezesowi, a nie nam, elblążanom. Potrzebujemy kandydata, który potrafi łączyć, nie dzielić, budować, nie niszczyć i wyprzedawać miejski majątek. Potrzebujemy prezydenta, który ma charyzmę, doświadczenie, odwagę do przeprowadzenia potrzebnych miastu zmian.

 

Dlatego tak ważne są te wybory 16 listopada br. Ważne nie tylko teraz, dla nas, ale ważne także dla naszych dzieci. Abyśmy w końcu znów mogli być dumni z naszego miasta.

 

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edward Pukin
ponad rok temu ocena: 0%  7
Wyrażanie swoich myśli a tym bardziej ich pisanie - bez cenzury - nie jest takie proste... Często na kolanach. http://www.wiadomosci24.pl/art...
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EKOman
ponad rok temu ocena: 45%  6
Elblązanie jeżeli nie odsuniemy partyjniaków od władzy w mieście to tu sie nic nie zmieni na lepsze, będzie tak jak było tylko, że zaczną się drastyczne podwyzki bo zadłużenie dobija do 400 mln zł!!! Chcecie zmian na lepsze to idźcie na wybory!
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TT
ponad rok temu ocena: 33%  5
Głupi tekst. Jeżeli żaden z kandydatów mi nie odpowiada, to nie będę szedł na wybory, aby tylko zagłosować. Elbląg ma pecha, gdyby tu kandydował pan Szczurek z Gdyni, pierwszy bym na niego głosował.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 75% 4
TT taka drobna uwaga pan Szczurek zanim został "bezpartyjnym" wygrał pierwsze wybory jako kandydat partyjny! Druga sprawa, nie wiem czy teraz go polubią w Gdyni jak bedzie musiał oddać UE mase kasy za lotnisko?;)
~ gerda
ponad rok temu ocena: 58%  3
Bardzo fajny tekst, daje do myślenia, warto iść w niedzielę na wybory i zmienić Elbląg. Bo to co jest teraz to jakaś karykatura rządów, nieudolność, marazm, pisowskie rządy.
odpowiedz oceń komentarz 7 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciuś88
ponad rok temu ocena: 94%  2
Panie redaktorze bardzo dobry tekst czym grozi bierność wyborców, przyłączam się do Pańskiego apelu by wziąć udział w tych wyborach, jednak Pańskie ostatnie zdanie przekreśliło cały dobrze zapowiadający się tekst. Słowa: "Musimy wybrać osobę, która zarówno ma doświadczenie samorządowe, jak i wie w jaki sposób pozyskiwać środki unijne" nachalnie promują jednego z kandydatów na prezydenta tfu!
odpowiedz oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wer
ponad rok temu ocena: 88% 1
i to chyba gorszego nawet od Wilka...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.