› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

J. Wcisła: Kosecka – radna z... długiem wobec PO

› bieżące ponad rok temu    22.12.2014
Informacja prasowa
komentarzy 18 ocen 35 / 54%
A A A
 fot. elblag.net

Radna Maria Kosecka po wygraniu wyborów z list Platformy Obywatelskiej, bez słowa wyjaśnienia zrezygnowała z członkostwa z Klubie Radnych PO, ani razu nie biorąc udziału w jego spotkaniach. W oświadczeniu przesłanym mediom użyła wielu obraźliwych określeń, żadnego nie uzasadniając faktami. Warto więc przedstawić fakty.

Maria Kosecka startowała z list PO już po raz trzeci. Nikt nigdy nie żądał od niej, by wstąpiła do partii. W 2013 roku i obecnie otrzymała pozycję lidera w swoim okręgu. Jej indywidualna kampania była bardzo mocno wspierana tzw. kampanią wspólną, w efekcie której, była mocno promowana w mediach elektronicznych, telewizji i prasie.

Zatem opowiadanie o tym, że osiągnęła wynik jedynie własnym wysiłkiem jest niczym innym tylko dowodem braku szacunku dla wspólnego wysiłku. Nikt nie kwestionuje dobrego wyniku Marii Koseckiej, ale jest to także efekt wcześniejszych dokonań E. Gelert i G. Kluge w tym okręgu oraz faktu, że najpoważniejsi kandydaci na prezydentów Elbląga startowali z list do rady w innych okręgach. Wystarczy założyć, że konkurentem Koseckiej byłby J. Wilk (1462 głosów), a nie J. Hajdukowski (671 głosów), by wyobrazić sobie wynik M. Koseckiej o kilkaset głosów niższy. Zalecam więc więcej pokory dla dumy ze swoich osobistych dokonań wyborczych.

M. Kosecka twierdzi, że logo i program PO nie miał znaczenia na jej „wspaniały" wynik, a dla wyborców liczyła się tylko jej osobista praca. W rzeczywistości, dobry wynik w wyborach jest zawsze sumą osobistych przymiotów danej osoby oraz „popularności" partii, z której list się startuje. Dlatego wyborów w Elblągu nigdy nie wygrywają żadne komitety obywatelskie lecz partie. I właśnie z tego powodu uważam, że osoba, która opuszcza listę, z której uzyskała mandat radnego, powinna zostać go pozbawiona. Oczyściło by to politykę z ludzi, którzy program wyborczy i listę traktują wyłącznie jako trampolinę do osobistej kariery.

Osobną sprawą są zarzuty, którymi Maria Kosecka obrzuca Platformę Obywatelską, z list której – nie zapominajmy – jest radną od czterech lat i ma mandat na następne cztery lata. Bez decyzji władz PO, które zatwierdziła listy wyborcze z Kosecką na pozycji lidera nie byłaby dzisiaj radną. A decyzje powyborcze, za które tak M. Kosecka krytykuje PO, dotyczące np. pracy w komisjach Rady Miejskiej zapadały w Klubie Radnych PO, na posiedzeniach którego M. Kosecka – mimo zaproszeń - ani razu się nie pojawiła. Najkrócej mówiąc: Pani Kosecka wygrała wybory z PO, by natychmiast po wyborach odwrócić się od osób, z którymi wystartowała.

Oczywiście, „problem Koseckiej" nie wziął się znikąd. Maria Kosecka uznała, że należy się jej synekura w postaci co najmniej przewodniczącej Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych. Tyle że w sytuacji, gdy większość głosów w radzie miejskiej posiadają radni PiS, Klub Radnych PO nie był w stanie jej tego zagwarantować. Inna sprawa, czy radni Klubu byliby skłonni poddać się takiemu szantażowi. I te fakty – nie ujawnione w oświadczeniu radnej – są w moim najgłębszym przekonaniu - powodem nie przystąpienia M. Koseckiej do Klubu Radnych PO.

Na temat poziomu kultury Marii Koseckiej zaprezentowanych w słowach uznawanych powszechnie za obraźliwe nie będę się wypowiadał.

Jerzy Wcisła przewodniczący PO w Elblągu

+ 19 głosów: 35 (54%) 16 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  18
No to się Jureczek wysypał i przyznał publicznie że trzecia rzeczypoospolita to polityczna synekura dla partyjek które mają obywateli w dupie . Tyle że za cztery lata moze się okazać że tym razem ruch obywatelski zmiecie te partyjne synekury z marionetkami sterowanymi przez partyjne kartele a wtedy ani Maria ani Jureczek ze swoją bezradnością nie będą mieli niczego co warto pokazać i co ludzie zmęczeni gdaniem wybiorą. Ale przyznanie jakie mechanizmy funkcjonują w polityce to pierwszy pozytyw po stronie Jureczka co warto odnotować po setkach kłamst jakie powtarzał od lat jak zaczadzony. Widać w wigilię i politycy mówią prawdę.... Cuda Cuda ogłaszają....
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karabasz
ponad rok temu ocena: 75%  17
Z pełnym szacunkiem Panie Wcisło, ale cała ta ordynacja jest do dupy, bo kazdy chcący coś zrobić musi wystartować z listy partii politycznych, a te majc w swoich szeregach nierobów i innej maści nepotyków wpychają na stołki ciągle tych samych. Dlatego od lat w Elblągu i Polsce nic się nie zmienia bo rządzą ciagle ci sami ludze z nadania partyjnego (tzw. pacynki). Nie jest to uczciwe, bo 80% w waszej śmiesznej partii to statyści, którzy dzięki Pani Marii m.in. siedzą teraz na swoich stanowiskach i kompletnie nic nie pożytecznego dla mieszkańców i obywateli. Gdyby to osoby z największą ilością głosów dostawali się do UM, w tym mieście było byo wiele lepiej, bo czuli by, że jesli nic nie będa robili w nastepnych wyborach wyborcy ich oleją. A tak fortuna kołem się toczy i w UM siedzą ludzie na których głosowało raptem kilkadziesiąt osób! Trochę pokory Panie Przewodniczący, gdyby nie głosy oddane na Panią Marię w obecnym UM mielibyście góra 8 radnych!
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rowerzysta
ponad rok temu ocena: 60%  16
Brawo, "lokalny patrioto". Zgadzam się z tobą, mam tylko jedno zastrzeżenie: ten pan nazywa się Wcisła, "a" na końcu. A poza tym wszystko się zgadza.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 77%  15
Wcisło jesteś, małym prowincjonalnym cwaniaczkiem. Mając nie załatwione sprawy w Nowym Dworze nie powinieneś brać się za politykę potrzebni są tam ludzie uczciwi pokroju Pani Koseckiej. Nie dorastasz jej do pięt i to cię boli.
odpowiedz oceń komentarz 17 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 84%  14
Dług to może mieć ktoś, kto np. przywłaszczył sobie rower przeznaczony na nagrodę.Jeśli natomiast Kosecka ma dług to wobec wyborców. A ich lista jest długa. Mniemam, że lista sympatyków też nie jest krótka. Pan Wcisła pluje pod wiatr, co żeglarzowi (nawet malowanemu) nie przystoi. I to w przeddzień świąt. Nastał przecież czas dzielenia się opłatkiem....
odpowiedz oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Duży Bobas
ponad rok temu ocena: 61%  13
OGŁASZAM WAM NOWINĘ NOWĄ . ŚMIERĆ POLITYCZNA KOSECKIEJ Jak ta "biedna blondynka" teraż przeżyje z samej chudej diety radnej sobie zaradnej w innych sprawach bezradnej? może jakąś ściepę zrobimy? bo bieda Koseckiej w oczy zagląda:) Wszak te drobne 2500zł to chuda dietka,bez dodatków za udział w komisjach na niej tylko cienki krupnik bez wkładki ugotuje:).http://info.elblag.pl/56,39219,Kto-kogo-przezywa-tak-samo-s… Tak konczą elbląscy politykierzy, którzy w dupie mają sprawy Elbląga . następne wybory bedą Koseckiej do...rejestracji w Pośredniaku, ha,ha
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 61% 12
Forma i treść wpisu wskazuje, że tekst jest dziełem osoby niezrównoważonej psychicznie. Także przez internet mozna znaleźć adres niejednego psychiatry. Życzę udanych poszukiwań.
oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elbinger
ponad rok temu ocena: 46%  11
Do "Krystyna". Znaczenie ma to z jakiego komitetu się startuje i czy ten komitet zdobywa dużą liczbę głosów na swoje listy w okręgach . Obowiązuje zasada proporcjonalności Pani Kosecka może sobie startować z komitetu obywatelskiego lub z małej partii politycznej, zdobyć 2000 głosów a i tak nie wejdzie do rady. Nie ważne jest poparcie ważna jest waga tego poparcia.
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 45%  10
Prawda jest taka, że Pani Kosecka przez te wszystkie lata swojej społecznej pracy zdobyła zaufanie już tylu mieszkańców, że nie ważne z jakiej partii będzie startowała i tak poparcie ma i będzie miała.
odpowiedz oceń komentarz 14 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ursus
ponad rok temu ocena: 86%  9
wlasnie POdnioslem klape od sedesu, a tam?! a ktoz by inny?! wcisla!
odpowiedz oceń komentarz 18 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bbmmmm
ponad rok temu ocena: 79%  8
znowu Wcisła, otwieram lodówkę a tam Wcisła
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 62%  7
Zbliżają się Święta więc panie i panowie POkój wam niech będzie!;) Skończcie już tą publiczną szarpaninę, niech radna Kosecka przystąpi do klubu KWW WW i będzie PO sprawie!;)
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ don
ponad rok temu ocena: 25% 6
Typowy partnerski hipokryzja. Tak trudno zrozumieć, że ktoś może mieć dość matactw i krętactwa i na pewno nie wybierze popluczyn po po czyli komitetu Wróblewskiego jaśnie Pana prezydenta?! Gratuluje pani Osieckiej odwagi pójścia pod prąd ratuszowej ukladziwi:-)
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 72%  5
Kto nie popiera J Wcisła i nie bierze udziału w jego knuciach i intrygach ,to spotyka się z taką nagonką .Jest to człowiek myślący tylko o sobie .Za Nowaczyka mącił .Przewodniczacy partii ,który po referendum nie wszedł do rady ,po tych wyborach słabszy wynik niż radni niezależni to dopiero kompromitacja.Wczesniej brak akceptacji za strony władz krajowych na start jako kandydat na senatora - do tej pory nie może się dźwignąć
odpowiedz oceń komentarz 18 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BRUTUS
ponad rok temu ocena: 64%  4
Szanowni Państwo. Gdybyście choć trochę znali się na marketingu politycznym, tobyście wiedzieli, że nie należy się błotem obrzucać na łamach mediów, tylko załatwić to cicho. To nie przynosi pozytywnych wrażeń dla elektoratu PO. Pan Wcisła powinien nieco pohamować swoje akcje medialne, skoro jest szefem PO.
odpowiedz oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uhdfh
ponad rok temu ocena: 50%  3
Jestem za odebraniem mandatu radnej.Taka postawa jest dziecinna,niepoważna i świadczy negatywnie o motywacjach radnej.Trzeba bylo to oglosic przed wyborami,a nie teraz.Wstyd.
odpowiedz oceń komentarz 11 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ursus
ponad rok temu ocena: 79%  2
czy musicie jeszcze przed swietami zamieszczac tu te wypociny tego pajaca? iech te dyrdymaly zamieszcza na swoim profilu na fb a nie w mediach. Komu ten aparatczyk sie tlumaczy? przewodniczacy elblaskiej PO okazal sie marnym przewodniczacym poniewaz rozsypal partie. elblascy POwcy to nieudacznicy. nie warto na nich glosowac. teraz widac co dla nih najwazniejszE! najwazniejsze to wizerunek parti a nie dobro mieszkancow. Partia POnad wszystko, elblag i elblazanie gdzie tam na koncu. zamiast zajac sie oczysczaniem zalewu wisalnego aby mozna go bylo wykorzystac w turystyce to ten blazen toczy jakies gierki z kosecka!?! kt na niego glosowal?! to byly glosy zmarnowane
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trzeba ja rozliczyć
ponad rok temu ocena: 44%  1
Oczywiście, że Wcisło ma rację. Chętnie poznałbym za jakie wartości wymierne przez lata ta kobieta kreowała swoja karierę i w ilu partiach wcześniej była?
odpowiedz oceń komentarz 11 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.