› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Janusz Nowak: chcemy powrotu do 49 województw

› bieżące ponad rok temu    22.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 15 ocen 21 / 57%
A A A
 fot. elblag.net

Przyłączenie Elbląga do Pomorza to temat podgrzewany przez niektóre środowiska – tak przewodniczący rady miasta i kandydat na prezydenta Elbląga Janusz Nowak z SLD skomentował w Porannych Pytaniach próby odłączenia miasta od Warmii i Mazur.

- Jest duża grupa osób, która wierzy w to, że w województwie pomorskim Elbląg rozwijałby się dużo szybciej i próbuje grać na sentymentach. Nie trafiają do nich argumenty, że to właśnie województwo warmińsko-mazurskie dostaje najwięcej środków z Unii Europejskiej, a Elbląg, jako drugi ośrodek w regionie, ma szanse na korzystanie z ogromnych środków finansowych – uważa Janusz Nowak.

SLD jest za przywróceniem w Polsce dawnego podziału administracyjnego, czyli 49 województw. Janusz Nowak liczy na to, że wówczas Elbląg ponownie stałby się miastem wojewódzkim. Do Elbląga wróciłyby wówczas instytucje rangi wojewódzkiej, które po ostatniej reformie zostały przeniesione do Olsztyna. Zdaniem gościa Porannych Pytań, Polska rozwijałaby się bardziej równomiernie niż w tej chwili, bo teraz rozwija się 16 ośrodków wojewódzkich, a pozostałe mają z tym spore problemy.

W Porannych Pytaniach Janusz Nowak zapewniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nigdy nie był przeciwny przekopaniu Mierzei Wiślanej. Mówił także o problemach finansowych Elbląga i jego pomysłach na uzdrowienie miejskich finansów.

Więcej: http://ro.com.pl/janusz-nowak-chcemy-powrotu-do-49-wojewodztw/01163948

+ 12 głosów: 21 (57%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 100%  15
Zrozumieć SLD , ich senatorów , posłów , radnych nie sposób ! Jak SLD było przy władzy z Millerem na czele to dlaczego tego powrotu do 49 województw nie zrobiło ?? Bo trzeba by było zatrudnić dodatkowych kilkadziesiąt tysięcy URZĘDNIKÓW , a tego nie wytrzymałby żaden minister finansów . Teraz jest ich w kraju 550 . 000 !! Kto ich utrzymuje ???
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łonkier
ponad rok temu ocena: 100%  14
Pan zasnął w 1989 i dopiero teraz się obudził. Idź Pan stąd! - nikt tu Pana nie chce.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzak
ponad rok temu ocena: 100%  13
No nie Janusz przegiąłeś, to ja cię wychwalam u wszystkich a ty wyjechałeś z taką dziecinadą, to już lepiej było trzymać się likwidacji Straży Miejskiej. Ale pojechałeś bracie. A może wrócimy do ustroju sprzed 89?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mechanik_amator
ponad rok temu ocena: 100%  12
Panie Januszu pisząc takie bajki, tylko się Pan ośmiesza. Społeczeństwo nie jest takie ciemne jak za komuny i wie, że nie ma szans na powrót do 49 województw. Proszę się lepiej zająć sytuacją w Elblągu, pomyśleć o oddłużeniu miasta, ściągnięciu tutaj inwestorów, a co za tym idzie stworzeniu nowych miejsc pracy, a nie pisać kto co by chciał, szczególnie, że z góry wiadomo, że nie ma możliwości powrotu do 49 województw.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 0%  11
Lewica juz zadluzyla elblag wiekszych dlugow juz nie chcemy wiec wybieram Pis
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żurafffff
ponad rok temu ocena: 78%  10
Hahahaha! Chce pan powrotu do 49 województw? A ja chce Np kolonii na Madagaskarze,i co? Nic.tak samo nic z pana chcenia.Sorry,ale jak czytam za jakich idiotów na pan elblążan to sie slabo robi...na szczęście pana tez powaznie nie bierzemy.taka jest sytuacja,sorry.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 36%  9
Oczywiscie ze najlepszym kansydatem jest Wilk a jego zaslugi dla miasta to dluga lista ale jesli mial bym sie ograniczyc do lewicy to bym wybral Nowaka bo chociaz nie zdradzil lewicy w przeciwienstwie do Wróblewskiego co ze z reprezentacja nieudacznikow sie z bratal a rok temu bym przeciw nim , a Wilk to jest prawdziwy przywodca na jakiego Elblag czekal
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuraffffff
ponad rok temu ocena: 25% 8
Weź jeszcze wiecej tego co brales przed napisaniem tego belkotu i idz spac.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 50%  7
Panie radny to już nie ten czas. A Elbląg i bez takich "obiecanek" będzie znaczącym i rozwijającym się miastem, oczywiście po wygranej PO i pana Wróblewskiego.
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody z Pis
ponad rok temu ocena: 67%  6
Taki stary koń a na plewy chce nabrać sfrustrowanych elblążan - Panie Januszu kandydacie , na początek niech Pan spróbuje przywrócić 22lipca jako dzień wolny od pracy. Zbierzcie 100 tys podpisów i heja - to bardziej proste jako wstępne ćwiczenie.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Republikanin
ponad rok temu ocena: 18%  5
Wybory wygra Jerzy Wilk. To odpowiedzialny prezydent który dba o miasto. Obniżka czynszów , opłat komunalnych, nowe inwestycje przypomnijcie sobie jak miasto wyglądało za czasów Nowaczyka czy Słoniny . Chcecie powrotu tamtych czasów ? Zagłosuję na obecnego prezydenta to najlepszy wybór.
odpowiedz oceń komentarz 4 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 60% 4
trolololooo haha dobry troll, a jeśli nie troll to idź się lecz człowieku.... głosujcie na pis po sld psl to nie narzekajcie że jest jak jest... banda komuchów siedzą w polityce bo nic innego nie potrafią, odwagi im brakuje żeby zrobić porządek w UM, wywalić nierobów i zatrudnić ludzi znających się na robocie, rozwiązać straż miejską.... obiecują cuda wianki a potem zwalają na innych że się nie da bo to bo tamto...ale w sumie co oczekiwać po elblągu jak tu same babcie i dziadkowie.
~ Polak
ponad rok temu ocena: 50%  3
a ten znów swoje tu chodzi o miasto a nie o wojewodztwo znów sld ściemia pod publikę, zaraz powiedza, że chcą aby w Elblągu były czyny partyjne
odpowiedz oceń komentarz 8 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pouniwerku
ponad rok temu ocena: 82%  2
Miliardy to My mamy, premier Szczurek ostatnio nawet wyznał, że strata 3 miliardów przez opieszałość w zapisie ustawy to nic, więc mamy tylko rządzić i rządać, bo inaczej to wszystko wywiozą i będą płacili podatki za granicą.Wcale to nie jest nierealne powrót do 49 województw. Trzeba o to walczyć, żeby to zdecentralizować. A tak sama Warszawa ma ileś set pracowników umysłowych i cały czas przybywa, niema nad tym kontroli, dla rządzących najważniejsze żeby zatrudniać i to dla swojego ugrupowania,żeby mieć głosy. A takie mieściny jak My no cóż, musimy zacząć działać. Decentralizacja Urzędów to najwazniejsze, bo Nas całkiem zminimalizują.
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inc
ponad rok temu ocena: 77%  1
doskonale wiemy...a jak nie wiemy to uświadomcie tym którzy uwierzą w te niemożliwe brednie podobne do tego co klepie szwedzki pan ze administracyjnie kosztowałoby to miliardy!!!towarzysz gintowt jest specjalista w tej dziedzinie wiec może podpowie...
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.