› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jarosław Kaczyński z wizytą w Elblągu. Przybył, by wspierać Jerzego Wilka.

› bieżące ponad rok temu    15.10.2014
Paweł Makowski
komentarzy 23 ocen 16 / 69%
A A A
 fot. Marcin Pszczółkowski

„To, co zostało obiecane, jest spełniane, można by nawet rzec- zostało spełnione”- mówił o działaniach Jerzego Wilka prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który przyjechał dziś do Elbląga, by wesprzeć kandydata na prezydenta miasta ze swojej partii politycznej.

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczęło się z drobnym opóźnieniem. Nie zraziło to zebranych sympatyków jego partii i przybyłych członków Solidarnej Polski czy Klubu Gazety Polskiej, którzy cierpliwie wyczekiwali pojawienia się prezesa PiS.

Kiedy wspomniany zbliżał się do Mostu Wysokiego, miejsca spotkania z elblążanami, zebrani podnieśli w górę chorągiewki z logo PiS-u i zaczęli nimi energicznie wymachiwać. Gdy gość, w towarzystwie posła Adama Hofmana i kandydata na prezydenta, Jerzego Wilka, zajął wyznaczone miejsce, nastała cisza.

Po przedstawieniu zebranym prezesa Prawa i Sprawiedliwości, poseł Hofman oddał głos Jarosławowi Kaczyńskiemu, który powiedział: - Elbląg był zablokowany różnego rodzaju mało przemyślanymi, nieskoordynowanymi inwstycjami. Dzisiaj jest przejezdny, zakończono remonty ulic w terminie.

Wspominał on również o dokonaniach Jerzego Wilka, m. in. o wprowadzeniu Karty Dużej Rodziny, z której korzysta ok. 600 rodzin; o przeznaczeniu 10 mln złotych np. na zajęcia z języka angielskiego, które- jak podkreślił prezes PiS-u- są niezwykle istotne. Część ze wspomnianej kwoty została przeznaczona na zajęcia korekcyjne, logopedyczne. - Są pieniądze na to, by dzieci, niezależnie od sytuacji materialnej, były wspierane, by ich ewentualne wady były naprawiane- przekonywał.

Jarosław Kaczyński chwalił również inicjatywę obywatelską, dzięki której elblążanie mogą zgłaszać swoje projekty do Rady Miasta. Zaznaczył, że jest ona wciąż rzadkością i w wielu polskich miastach jej brakuje.

Kontynuując rozmowę o dokonaniach kandydata na prezydenta Elbląga, prezes PiS-u wspomniał o wybudowaniu trzech nowych zakładach pracy, jako jednej ze spełnionych obietnic wyborczych Jerzego Wilka, podkreślając, że wkrótce mają powstawać kolejne. Skomentował to w sposób następujący: - Jeżeli się chce działać, jeśli się ma dobrą wolę, to można spełniać obietnice i działać dla mieszkańców, „pro publico bono” (łac. dla dobra publicznego- przyp. red.). można by rzecz, iż Elbląg jest swoistym poligonem działania dla dobra ogółu.

W wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nie zabrakło również odniesień do różnego rodzaju utrudnień, hamujących rozwój miasta. Wspomniał np. o niedokończonej inicjatywie, związanej z przekopem Mierzei Wiślanej. - Gdyby realizowano plany mojego rządu, to w roku 2013 przekop ten już by działał, powstałby port. Ilość rzeczy, które ożywiałyby Elbląg oraz ilość miejsc pracy z całą pewnością byłaby znaczna- stwierdził.

Gdy Jerzy Wilk zabrał głos podkreślił, że w ciągu piętnastu miesięcy jego kadencji odbyło się 17 spotkań z mieszkańcami miasta. Powiedział również, że część inwestycji, których realizacji się podjął, wynikało z potrzeb elblążan: - To oni mówią, czego oczekują, co jest im potrzebne do dobrych warunków życia. Stąd właśnie inicjatywa uchwałodawcza, Budżet Obywatelski. To są działania, w których prezydent miasta powinien korzystać, ponieważ służy mieszkańcom. I ja to robię.- odrzekł. Później dodał: - Liczę, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości Elbląg będzie się dalej rozwijał.

Obecność Jarosława Kaczyńskiego była doskonałą okazją dla dziennikarzy z ogólnopolskich stacji, by zadać pytanie w kwestii Pani Premier Ewy Kopacz. Prezes PiS przyznał, że nie przygląda się poczynaniom pani Kopacz i nie chciał komentować jej działań.
 

+ 11 głosów: 16 (69%) 5 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (23)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 0%  23
  PIS chociaz sie nie boi ludzi ma znimi kontakt a PO i KWW ciagle sie od nich izoluja przyklad to konferencje co sa otwarte tylko dla mediów po prostu boja sie prawdy czyli nie zachowuja sie dojrzale
  odpowiedz oceń komentarz 0 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 67%  22
  Na fotkach widać, że na spotkaniu był cały kwiat elbląskiej młodzieży. :-D
  odpowiedz oceń komentarz 4 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 80% 21
  Tak ,,moherowej'' i tej wracającej ze szkół paru z PIS-u z ich logo
  ~ Aisza Kediv
  ponad rok temu ocena: 82%  20
  Od samego początku w PIS króluje fałsz, obłuda i zakłamanie. Jest to partia frustratów, nieudaczników i ludzi nienawidzących innych ludzi. I ktoś taki, co żony lub innej kobiety nie ma , nie ma też prawa jazdy czy konta bankowego , jako stary facet ma rządzić moim krajem? A w życiu...
  odpowiedz oceń komentarz 9 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 36%  19
  A ja postawą polityków PIS jestem głeboko zawiedziony - Pan Prezydent słucha Elblążana a Pan Prezes już ma ich w d,,,e ? Skoro zaproszenie mówiło o rozmowach a ich nie było to jest to oszustwo a komu jak komu ale Panu Kaczyńskiemu oszukiwać nie wypada. Postawa Pana Hoffmana to kolejna degręgolada i to nie o oddawanie moczu rzecz idzie / bo się zdarzyć może kazdemu / ale o sposób prowadzenia konferencji i ucieczkę od tematu zamiast stawienia mu czoła. Mężczyzna nie ucieka a Hoffman zdezerterował przed skromnym dziennikarzem Borysem Tuckim ale co gorsza - przed Elblążanami kórych nawet nie przeprosił za swoje zachowanie,
  odpowiedz oceń komentarz 4 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bernadetta
  ponad rok temu ocena: 13%  18
  Ufam i w pełni popieram, głosuję na Jerzego Wilka i kandydata do Rady Miejskiej z PIS-U.
  odpowiedz oceń komentarz 2 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bernadetta
  ponad rok temu ocena: 13%  17
  Super że P. Kaczyńskiego interesują sprawy Elbląga. Głosuję na Jerzego Wilka i kandydata Pis-u do Rady Miejskiej.
  odpowiedz oceń komentarz 2 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EuPi
  ponad rok temu ocena: 85%  16
  Wilk to dobry zarządca. Jak dźwignął ELSIN, to gdyby nie budynki Elsinu pod wynajem, to już by go nie było. Za zasługi jest prezydentem. Jak wygra, to poprowadzi Elbląg do dobrobytu, czyli przeklasyfikuje miasto do rangi gminy, a sam odejdzie na emeryture i tak doprowadzi do dobrobytu (siebie). I jak tu na niego nie zagłosować. Przyjaciel naszego słoneczka narodu Jarosława Praworządnego, dbającego o przyrost naturalny Polaków. I jak nie zagłosować Panie Prezydencie?!!
  odpowiedz oceń komentarz 11 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tatus505
  ponad rok temu ocena: 11%  15
  Jakimi słowy. Jakimi słowy opisać cię mam Ojczyzno moja jedyna którą jak matkę rodzoną kocham choć czasem łez jesteś przyczyną. Patrzę na wzloty twe i upadki i czasem aż świerzbią mi dłonie chciałbym to wszystko rozgonić w trzy wiatry i oddać ster w mądre dłonie. Pielgrzymki z kraju ciągną w świat za chlebem choć Polska to nie jest kraj ciasny mamy od wieków patent na biedę bo grabi nas naród własny. Za krew przelaną naszych synów daj nam dziś szczęście i chleb powszedni natknij rządzących siłą mądrości Boże nie chcemy słuchać dalej bredni. Chcę widzieć radość w ludzkich oczach nie smutek i zwątpienie niech wszędzie zabrzmi uśmiech dziecka nie emerytów cienie. Dźwignij się nasza droga Ojczyzno zwal z siebie brzemię biedy od lat stawiamy takie pytanie czy to nastąpi kiedy. I tylko jedna zawsze myśl mi przyświeca tkwi ona w mym sercu jak po kuli blizna trzy słowa które tak wiele znaczą Bóg Honor i Ojczyzna. Henryk Siwakowski.
  odpowiedz oceń komentarz 1 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 100% 14
  Tylko że Oni nie mają sumień ani Boga w sercu,a robią to dla kasy.
  ~ KlakierPiSu
  ponad rok temu ocena: 88%  13
  PiSowska obłuda nie ma granic. Robicie z Elblążan idiotów? Co uwierzyć Kaczyńskiemu i Wilkowi, że firmy na Modrzewinie w 1 rok, nabyły grunty zaprojektowały budynki, ogłosiły przetargi, wykonały projekty budowlane, uzyskały pozwolenia na budowę, wyłoniły wykonawców i wybudowały fabryki? Mamy uwierzyć, że przez 3 lata elbląskie ulice czekały na Wilka, żeby mógł dokończyć ich budowę? Zrozumcie, nie mieszkamy w mieście dla obłąkanych, tu ludzie (przynajmniej niektórzy) potrafią samodzielnie myśleć! A czemu nikt nie wspomniał o powiększeniu zadłużenia miasta w 1 rok o 70 mln zł - co akurat jest możliwe!
  odpowiedz oceń komentarz 15 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kiełba wyborcza
  ponad rok temu ocena: 16%  12
  Kaczyński to człowiek godny zaufania. Interesuje się jako jedyny z polityków pierwszej ligi sprawami Elbląga. Jest blisko związany z tym miastem. Głosuję na Jerzego Wilka i kandydata PiS-u do rady miejskiej.
  odpowiedz oceń komentarz 3 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 17%  11
  Super że Kaczyńskiego interesują sprawy Elbląga. Ufam temu politykowi.
  odpowiedz oceń komentarz 4 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gifas
  ponad rok temu ocena: 100% 10
  nie zesraj sie z zachwytu :D
  ~ Szefo
  ponad rok temu ocena: 92%  9
  A co z przeniesieniem Elbląga do Pomorza o czym Pan Prezes tak szumnie mówił podczas ostatniej kampanii
  odpowiedz oceń komentarz 11 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 94%  8
  Wmawianie mieszkańcom nie zgodnych z prawdą "zaslug" p. Wilka to nic innego jak traktowanie nas - jako ciemny lud to kupi? Otóż mieszkańcy naszego miasta już wiedzą, że praca kontraktowa p. Wilka w UM przez 17 miesięcy to czas stracony dla Elbląga, czy nie taka jest prawda?
  odpowiedz oceń komentarz 15 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ v1
  ponad rok temu ocena: 75%  7
  Nie wspierać a raczej reanimować "trupa" samorządowego. Pożegnamy Pana Wilka w listopadzie.
  odpowiedz oceń komentarz 12 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 77%  6
  Brawo narescie jaka merytoryka u politykow z najwyzszego szczebla
  odpowiedz oceń komentarz 10 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zła
  ponad rok temu ocena: 83%  5
  Masakra patrzac na te geby wymiotowac sie juz chce. Bezpartyjny prezydent powinien byc nie zwiazany z polityka tylko z Elblagiem. Starczy rzadzenia tym chuja starym.
  odpowiedz oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pkif
  ponad rok temu ocena: 83%  4
  Nie zrobił nic tylko dokończono co było zaczęte -dlaczego kłamie.Dobrze źe wybory blisko-ludzie docenią
  odpowiedz oceń komentarz 15 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lokalny patriota
  ponad rok temu ocena: 86%  3
  Dlaczego tym ludziom kłamstwa przychodzą tak łatwo? Jak można wypinać pierś do nie swoich zasług. Mają jeszcze czelność głosić to w imię Boga i pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość. Tak więc nastanie prawo i sprawiedliwość 16 listopada dostaną kopa w d..pę i z powrotem do Elsinu. Tylko czy jeszcze będzie do czego?
  odpowiedz oceń komentarz 18 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mała mi
  ponad rok temu ocena: 91%  2
  Koniec rządów Wilka !!!
  odpowiedz oceń komentarz 20 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mlla
  ponad rok temu ocena: 77%  1
  Szkoda gadać!
  odpowiedz oceń komentarz 17 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.