› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Wcisła: Elbląg. Fakty i mity

› bieżące ponad rok temu    27.09.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 22 ocen 22 / 77%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

To bardziej właściwy tytuł bezpłatnego pisemka opiewającego zasługi Jerzego Wilka jako prezydenta Elbląga. Pismo, które do mieszkańców dotarło, ma charakter typowej reklamówki wyborczej, choć nie wiadomo, kto je wydał, a więc także, kto za nie zapłacił.

Próbował tego dociec portal Elbląg.net, ale nie bardzo wierzymy w odpowiedzi, jakie dziennikarze uzyskali od Moniki Borzdyńskiej – rzeczniczki sztabu wyborczego PiS i rzeczniczki prezydenta Jerzego Wilka w jednej osobie? Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości Monika Borzdyńska próbowała przekonywać, że brak stwierdzenia „Materiał finansowany przez...” to zwykły błąd w druku: „W projekcie wysłanym do drukarni był zapis: Materiał finansowany przez K.W. Prawo i Sprawiedliwość. Przez niedopatrzenie do druku trafiły gazetki bez tego zapisu” – oświadcza.

Sporo tych „niedopatrzeń”, które służyły propagandzie PiS-u, lub krytykowaniu politycznych rywali tej partii przytrafia się w Elblągowi. Mamy nadzieje, że chociaż na pytanie, kto za tą broszurę zapłacił nie będzie budziła wątpliwości. Co do samego pisma, to bardziej stosowny od tytułu „Elbląg. Fakty” byłby tytuł „Elbląg. Fakty i mity”.

Mit pierwszy z brzegu. Jerzy Wilk przypisuje sobie zasługi związane z modernizacją biegnących przez miasto dróg 503 i 504. Tymczasem jego „zasługa” polega jedynie na tym, że drogi oddano w terminie wyznaczonym przez jego poprzedników. W pisemku nie wspomina się, że gdy Jerzy Wilk został prezydentem Elbląga, zapowiadał skrócenie czasu trwania inwestycji, a że tej zapowiedzi nie dotrzymał, więc i chwalić się nie ma czym.

Kolejnym takim nadużyciem jest wiązanie budowy Żuławskiej Fabryki Mebli przy ul. Żuławskiej z prezydentem Jerzym Wilkiem. Decyzje prywatnego inwestora zapadły na długo przez objęciem przez Jerzego Wilka urzędu prezydenta Elbląga, a jeżeli już na siłę szukamy zasług Jerzego Wilka, to może wspomnijmy tę, że w inwestycji nie przeszkadzał.

Puenta: jeśli nie ma się zbyt wielu własnych zasług, zawsze warto przypisać sobie cudze. „Ciemny lud to kupi” – jak mawiał „syn marnotrawny” PiS-u Jacek Kurski.

Stanowisko PO w Elblągu na temat wydawnictwa „Elbląg. Fakty”.

Jerzy Wcisła

+ 17 głosów: 22 (77%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bENEK
ponad rok temu ocena: 50%  22
ten Wilk to Wilczysko z ostrymi zębami :) liczę że Wróbel wygra a m.in. Wcisły będzie realizował zamierzone cele, widać ma facet łeb na karku i leży mu na sercu dobro miasta. Wilk to obłudny karierowicz co przypisuje sobie osiągnięcia innych. jakieś to niesmaczne.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 57%  21
Dobre!!! Panie Wcisła nie odpuszczać. Punktować i nagłaśniać!!! Prawda musi zwyciężyć.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Misiaczek
ponad rok temu ocena: 71%  20
Gdyby PiS wydal gazetkę ze swoimi dokonaniami, miałaby wielkość wizytówki.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 71%  19
Elblążanie już rozszyfrowali Wilka. To nieudacznik. Rozwalił Elsin teraz zadłuża Elbląg.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 25%  18
Myślę że prezydent Wilk ma jednak sporo zasług . Wcisła wprowadza ludzi w błąd. Obniżka opłat komunalnych, cen biletów komunikacji , budowa Centrum Rekreacji Wodnej , wprowadzenie karty dużej rodziny, terminowe zakończenie inwestycji drogowych, poprawienie kontaktu urzędników z mieszkańcami miasta. To jest namacalny efekt działalności prezydenta. Myślę że przeciętni obywatele docenią te działania.
odpowiedz oceń komentarz 3 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ może być inaczej
ponad rok temu ocena: 80%  17
Trudno walczyć z kimś, kto gra nie fair. Ktoś zapomniał się podpisać i my mamy w to uwierzyć. Swoją drogą chcę, by ludzie, którzy wykorzystują władzę do własnych celów dali już sobie spokój i odeszli z polityki. Zniechęcają tylko nas wszystkich. Dlatego ważne jest byśmy poszli na wybory i powiedzieli dość. Głosujmy na ludzi uczciwych.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MJ
ponad rok temu ocena: 77%  16
Coś mało tych zasług Panie Prezydencie. Nieładnie jest przypisywać sobie zasługi poprzednich władz. Za zadłużenie Elbląga też bierze Pan odpowiedzialność czy będzie Pan wmawiał mieszkańcom, że to nie Pana wina?
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 80%  15
Ustawa Kodeks wyborczy :art. 496. Kto, w związku z wyborami, nie umieszcza w materiałach wyborczych wyraźnego oznaczenia komitetu wyborczego od którego pochodzą – podlega karze grzywny. Całkowicie inną sprawą jest ewentualne finansowanie tych materiałów ze źródeł niewiadomego pochodzenia. to już grubsza sprawa. Ale niektórzy maja w tym doświadczenie - patrz ulotki drukowane w Iławie przeszło rok temu do których raz się ktoś przyznaje a następnym razem zaprzecza. Wtedy na sucho i pewnie teraz też. Opozycjo PIS, ruszcie d..ę i złóżcie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do policji lub prokuratury. Wilk już by tam na waszym miejscu był. A wy jak dzieci we mgle. Chcecie te wybory wygrać czy strach was obleciał?
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mimi
ponad rok temu ocena: 67%  14
tak na marginesie. Wreszcie odzew PO. A z drugiej strony, jak tu walczyć skoro przeciwnik tak mały...
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mimi
ponad rok temu ocena: 75%  13
szaleństwo, dokonania pierwsza klasa ;p kontynuacja zaczętych przez poprzedni rząd działań nie jest żadnym dorobkiem. Zresztą najwazniejszy dla Wilka jest PR i kampania wyborcza przez cały czas rządzenia. parodia, jak mamy stanąć na nogi kiedy kierują nami ludzie widzący jedynie czubek własnego nosa
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 40%  12
Prezydent Wilk ma jednak pewne dokonania w czasie swojej krótkiej kadencji : 1/ rozpoczęcie budowy basenu ,2/ otwarcie dla ruchu aut mostu przy Galerii El3/ postawienie 2 ławek dla osób starszych na Pl. Słowiańskim .
odpowiedz oceń komentarz 6 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok Igor
ponad rok temu ocena: 57%  11
Przyjdzie jeszcze taki dzień kiedy ludzie uczciwi, pracowici a więc i zamożni nie będą się wstydzili tego do czego doszli, a słowo prawo mi sprawiedliwość kojarzyć się bezie o wiele pozytywniej niż dziś! Panie Jerzy Wcisło dziękuję, że przywrócenie mi nadziej że nadejdzie taki dzień kiedy ludzie odważni przeciwstawią się złu ludzi, którzy w myśl słów obecnego (to jest parodia) prezydenta działali "...by wyper...ć tych z PO..." Brawo panie Wcisło chamstwo i kłamstwa należy wytykać.
odpowiedz oceń komentarz 8 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 71%  10
Przy kościele prowadzi kampanię wyborczą ,rządzi rok i wszystko co dobre przypisuje sobie,oj nieładnie Panie Prezydencie
odpowiedz oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 30%  9
Panie Wcisło kończ waść wstydu oszczędź. Pańska formacja polityczna straciła mandat do sprawowania władzy w Elblągu. Niespełna 3 letnie rządy PO w naszym mieście zapisały się czarną karta w historii. Podwyżki opłat komunalnych, wycieczki do egzotycznych krajów, remont prezydenckich gabinetów, niebywały nepotyzm przy zatrudnianiu urzędników który widać do dnia dzisiejszego. Można wymieniać dalej .... myślę że Elblążanie nie mają na tyle krótkiej pamięci żeby zagłosować na was w wyborach do rady.
odpowiedz oceń komentarz 8 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hemel
ponad rok temu ocena: 27%  8
Panie Wcisło czy Wcisła prosze nie wciskać kitów. Pan jako były dziennikarz powinien wiedzieć, ze nie ma mozliwosci zatytułować gazety "Fakty i mity", bo takowa juz istnieje. wydaje ja były ksiadz katolicki poseł Roman Kotliński. Żegnam ozieble!
odpowiedz oceń komentarz 8 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 78%  7
Jeszcze trochę a dowiemy się, że p. Wilk jest /był?/ "ojcem założycielem" Elbląga?
odpowiedz oceń komentarz 21 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mlla
ponad rok temu ocena: 44%  6
Czy widział Ktoś tandetę?.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 54%  5
Doczekałem się w końcu reakcji ze strony PO na bzdury wypowiadane i wypisywane przez Wilka. Nie można poprzez pasywność milcząco potwierdzać wszystkie kłamstwa i chwyty tego osobnika rozpowszechniane w przestrzeni publicznej. Bierność powoduje, że w przypadku braku reakcji i zdania obnażającego prawdę jego propaganda zyskuje. Gratuluję Panie Jurku czekamy na kontynuację.
odpowiedz oceń komentarz 15 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 29%  4
Jurek ty jesteś chory pytam sie kiedy na kwiatowej zrobią nowe chodniki .....
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 15%  3
Faktycznie same mity ,,,,
odpowiedz oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takie tam
ponad rok temu ocena: 24%  2
niewątpliwą zasługą PO ( a co za tym idzie pana Wcisły i innych) jest to że Elbląg zadłużyliście na 57,71 % - ...........
odpowiedz oceń komentarz 7 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pislamista
ponad rok temu ocena: 74%  1
Ciemny lud tego nie kupi ale elektorat koscielny PiS-u jak najbardziej.
odpowiedz oceń komentarz 20 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.