› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Wcisła: Niech Jerzy Wilk zachowa się jak mężczyzna

› bieżące ponad rok temu    6.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 11 ocen 52 / 21%
A A A
 fot. Marcin Pszczółkowski

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej, szef tej partii w Elblągu – Jerzy Wcisła zarzucił prezydentowi Wilkowi, że ten działa na szkodę przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Wezwał też włodarza do skierowania swoich słów w czyn.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną jest ważny dla polityków elbląskiej Platformy Obywatelskiej. W tej inwestycji, połączonej z projektem Pętli Żuławskiej oraz renowacją Kanału Elbląskiego widzą olbrzymią szansę dla rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu.

Dlatego też wczoraj przewodniczący PO w Elblągu, Jerzy Wcisła skrytykował Jerzego Wilka za, jego zdaniem, działanie na szkodę inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

- Oczywiście, kanał przez Mierzeję w tej układance ma strategiczne znaczenie. Dlatego tak groźne dla Elbląga są wypowiedzi obecnego prezydenta Jerzego Wilka, który miesiąc temu zagroził, że złoży doniesienie na projekt budowy kanału do prokuratora. Jerzy Wilk złoży doniesienie do prokuratora na realizacje największej w powojennych dziejach inwestycji, której beneficjentem będzie Elbląg. Czyli zatrzyma realizację tej inwestycji – mówi Jerzy Wcisła. - A powód? Bo ma informacje, że ktoś wykupił działki, i żeby ten ktoś mógł na nich zarobić, to zmieniono lokalizację budowy kanału. Jednym słowem spisek totalny. Miesiąc temu groził i zapowiadał że sprawdzi. Ja mam w związku z tym propozycję, by raz Jerzy Wilk zachował się jak mężczyzna i nie straszył, ale złożył doniesienie na polski rząd – bo to on będzie inwestorem – że fałszuje dokumentację, naraża skarb państwa na ponad 30 mln zł strat i „KOMUŚ” daje zarobić na manipulacjach działkami. Mi wystarczył jeden dzień, by sprawdzić, że to wszystko jest nieprawdą. Wystarczy wykonać trzy telefony lub pisma: do Urzędu Morskiego, Lasów Państwowych i Gminy Sztutowo. Oczywiście Jerzy Wilk mi nie uwierzy, więc czekam na zapowiadane doniesienie do prokuratury. Jeszcze przed wyborami.

Jerzy Wcisła wskazuje, że od ponad 13 lat lokalni politycy zabiegają na różnych szczeblach władzy, aby zacząć rozwijać w naszym regionie gospodarkę opartą na transporcie wodnym.

- Wielkie rzeczy, inwestycje powstają w bólach, trwają długo ale kończą się szczęśliwie – mówi Wcisła. – Jednak nie powinniśmy wokół przekopu przez Mierzeję Wiślaną wytwarzać atmosfery skandalu, niedomówień, podejrzeń. Ponieważ ta inwestycja musi być finansowana ze środków rządowych. Nie powodujmy więc niechęci rządu do przekopu przez Mierzeję. Tu powinniśmy mówić zdecydowanie jednym głosem.

Jerzy Wcisła krytycznie odniósł się też do informacji, że Urząd Miejski w Elblągu nie chce udostępnić lokalu dla spółki Pętla Żuławska w budynku USC.

- Jeśli prezydent Wilk nie chce tu, w Elblągu Pętli Żuławskiej, to ja powiem, gdzie ta spółka znajdzie swoją lokalizację. W Gdańsku. Tam tylko czekają na to, aby siedziba zarządcy tego projektu znalazła się w ich mieście – mówi Wcisła.

Po chwili jednak dodał, że nie pozwoli na to, aby Elbląg stracił tak ważną instytucję dla rozwoju turystyki wodnej w naszym regionie. - Za długo o to zabiegaliśmy. Jeśli będzie trzeba, Urząd Marszałkowski zapewni odpowiednią lokalizację dla biur tej spółki w Elblągu– dodaje.

+ 11 głosów: 52 (21%) 41 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sasza
ponad rok temu ocena: 33%  11
Platformo Obywatelska zawiodłaś swoich wyborców a teraz zawarłaś sojusz z Wróblewskim, którego interesuje tylko"korytko". Gdyby to był człowiek honoru nie mydliłby oczy ELBLĄŻANOM.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 60%  10
Dość niekompetencji i ignorancji Wilka!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 9 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 77%  9
To nie ważne, kto porusza ten problem, skoro pan Wilk miał przekazać sprawę do Prokuratury, to Ja wyborca chce wiedzieć jak sprawa przebiega. Samo " przekazać do Prokuratury" nic nie wyjaśnia Panie Wcisła trzeba tak informować.
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin\
ponad rok temu ocena: 67%  8
Panie Wcisła, gdyby Pan zachowywał się jak mężczyzna dawno odszedłby Pan z polityki.
odpowiedz oceń komentarz 18 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 30%  7
Ten p. Wilk zachowuje się jak "dziecko". Co uslyszy od innych od razu przekazuje jako swoje przemyślenia, a jeśli coś się jemu nie udaje zwala to na innych. Czy to nie jest syndrom małego dziecka, p. Wilk
odpowiedz oceń komentarz 9 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ owczarek niemiecki
ponad rok temu 6
no jest i co ja mam zrobić
~ berecik olo
ponad rok temu ocena: 76%  5
jak ten Wcisłą śmie się pokazywać i jeszcze takie brednie opowiadać.!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 28 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 82%  4
haha i kto to mowi ?wcisla? ty aparatczyku lepiej przedstaw raport robot i stanu pochylni na kanale elblaskim. Czy w raporcie znajdzie sie adnotacja o uzyciu oryginalnych czesci uzytych do ponownego ich zlozenia? Okoliczni mieszkancy juz od dawn mowia ze oryginalne elementy tych zabytkowych urzadzen zostaly rozkradzione wskutek niewlasciwego zabezpieczenia a raczej jego braku. I jak w tym momencie ma sie to do programu platformy w punkcie turystyki regionu? I drugie pytanie kiedy panie wcislo uprzatniecie dno zalewu wislanego na ktorym spoczywaja barki z chemikaliami ? o ktorych pisal Pan Kulas z jagodna?
odpowiedz oceń komentarz 31 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 79%  3
Niech ludzie z Po zachowaja sie jak ludzie najpierw bo Wilk jest prawdziwym czlowiekiem z empatia
odpowiedz oceń komentarz 33 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ciebie syniu
ponad rok temu ocena: 100% 2
hahaha o kur......a hahahaha uuuuuuuuuuuu hahahha kur.....a nie mogę. Kto ty jesteś, co ty pier.....lisz. Ty znasz wilka w ogóle?
~ Dość PO
ponad rok temu ocena: 85%  1
Panie Wcisła widzę że po kompromitacji jaką było sprawowanie władzy w naszym mieście odżyłeś coraz więcej ataków ze strony "partii miłości". Ludzie naprawdę mają was dość i 16.10 pokażą wam czerwoną kartkę i skierują na śmietnik historii.
odpowiedz oceń komentarz 41 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.