› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Wilk kontra elblag24. Czy dziennikarze napisali prawdę?

› bieżące ponad rok temu    4.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. elblag.net

Już dziś w sądzie kolejna rozprawa w trybie wyborczym przeciwko redakcji elblag24. Tym razem skarżącym jest Jerzy Wilk, który poczuł się dotknięty publikacją na swój temat. Dziennikarze portalu zarzucili prezydentowi, że nie mając ślubu kościelnego uczestniczy we wszystkich praktykach katolickich.

Czy Jerzy Wilk może przyjmować wszystkie sakramenty kościoła katolickiego, nie mając ślubu kościelnego z obecną żoną? Takie dywagacje wysnuli dziennikarze portalu elblag24, wskazując, że obecny prezydent nie żyje ze swoją żoną w związku sakramentalnym, a przystępuje do komunii świętej. Tym samym oszukuje swój elektorat, który ceni wartości katolickie.

W materiale opublikowanym na portalu elblag24 dziennikarze twierdzą, że Jerzy Wilk jest po rozwodzie, a pomimo tego przystępuje do komunii świętej. W dowód tego zamieszczają nagrany materiał video, na którym wyraźnie widać aktualnego prezydenta, który w jednym z elbląskich kościołów przyjmuje od kapłana Ciało Boże. Materiałowi towarzyszy znana piosenka zespołu Kult – Grzesznik. Portal powołuje się tym samym na anonimowego informatora, który donosi, iż małżeństwo Jerzego Wilka z żoną Teresą to jego drugie małżeństwo.

Tym samym autor artykułu pyta: dlaczego prezydent, który żarliwie mówi o wartościach katolickich, sam ich nie przestrzega? W dalszej części publikacji czytamy, że portal skierował kilka pytań w tej sprawie do samego zainteresowanego. Jerzy Wilk odpowiada: „(...) pragnę zwrócić uwagę, że treść tych pytań narusza moje dobra osobiste.” i dodaje „(...) dobra osobiste a w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, wizerunek, wyznanie, pozostają pod ochroną prawa.”

Prezydent poczuł się oburzony publikacją i skierował sprawę do sądu w trybie wyborczym. Podczas ostatniej konferencji prasowej, Jerzy Wilk jednak nie znalazł czasu na spotkanie z dziennikarzami. Monika Borzdyńska, rzecznik prasowa Wilka, która prowadziła konferencję, nie chciała rozmawiać o tej sprawie. Stwierdziła jedynie, że publikacje prasowe elblag24 na temat obecnego prezydenta to kłamstwo.

Nie wiemy jednak do tej pory, czy pozew prezydenta Wilka przeciwko elblag24 dotyczy sprawy ujawnienia kwestii dotyczącej życia prywatnego kandydata czy też tego, że publikacja na ten temat jest nieprawdą.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 50%  7
Czy dziennikarze napisali prawdę? przecież to prywatna sprawa, prawda.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 25%  6
To co robi Kuchejda przekracza granice nie tylko prawa ale jakiejkolwiek kultury osobistej i granice morlane . Ten tabloid podsycający nienawiść i dzielący elblążan powinien zniknąć z rynku raz na zawsze.
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwa
ponad rok temu ocena: 86%  5
Uważam, że dla elektoratu pana Wilka to powinno mieć znaczenie - czy ich kandydat jest przykładnym katolikiem i nie ma nic do ukrycia czy też jest obłudnikiem.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opus
ponad rok temu ocena: 67%  4
Spokojnie Elblążanie po 16 listopada i sromotnej porażce tego śmiesznego ludka w kanarkowych kolorach sami między sobą się rozprawią oskarżając się nawzajem przez kogo przegrał ten prezes wielu firm.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biały kieł
ponad rok temu ocena: 67%  3
Gazeta jak gazeta , ja na ich stronę nie wchodzę i nie czytam . Gazety Polskiej ani pornografii też nie kupuje . Mamy niby demokrację i nikt nikogo nie zmusza do czytania tego , czego nie chce.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 67%  2
E24 jako 'neutralne' media nie ma prawa istniec
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 67%  1
Jak może w przestrzeni publicznej funkcjonować portal, który manipuluje, kłamie nie stosuje się do prawa, neguje ludzi i wyroki sądu........
odpowiedz oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.