› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Wilk przeciwny rozbudowie Centrum Handlowego Ogrody

› bieżące ponad rok temu    14.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 51 ocen 35 / 89%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Z dumą i niecierpliwością oczekujemy na ukończenie rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody. To jedyna w mieście tego typu inwestycja po upadku projektów Porto 55 czy Rapsodii. Tymczasem warto wiedzieć, że do tej rozbudowy by nie doszło, gdyby Jerzy Wilk kilka lat wcześniej miał większość w Radzie Miasta.

Temat pojawił się podczas naszej debaty wyborczej, którą organizowaliśmy w EPT. Jeden z kandydatów na prezydenta miasta, który na debacie się pojawił, stwierdził iż bardzo żałuje, że nie ma dziś z nami prezydenta Wilka. Ma bowiem do niego pytanie, czy nadal jest przeciwnikiem inwestycji typu galerie handlowe.

Jak dobrze wiemy, nasz prezydent bardzo lubi otwierać wszystkie inwestycje swoich poprzedników, przecinać wstęgi, mówić o tym, jak dokończył te prace, dopilnował terminów itp. Czy podobnie będzie, gdy w przyszłym roku zostanie oddane do użytku Centrum Handlowe Ogrody?

- Szkoda, że z nami nie ma prezydenta Wilka. Miałem do niego przygotowane jedno pytanie. Czy dziś, gdy widzi, jak elblążanie z niecierpliwością oczekują na otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej galerii handlowej, również głosowałby przeciwko tej inwestycji – mówił nam jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta miasta.

Sytuacja dla rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody nie przedstawiała się kilka lat temu tak różowo. Radni musieli zmienić zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego rejonu osiedla Zakrzewo, aby inwestor mógł rozbudować obiekt. Przeciwko takim planom protestowali elbląscy drobni handlowcy, a okoliczni mieszkańcy składali protesty.

Podpisy za inwestycją zbierał wówczas Cezary Balbuza, stojący na czele Forum Rozwoju Elbląga. Protestujących popierali radni PiS z Jerzym Wilkiem na czele.

Do pamiętnej sesji doszło 26 maja 2011 r. Wówczas radni decydowali o zmianach w planie zagospodarowania, aby otworzyć możliwość rozbudowy tego centrum handlowego. Ówczesny radny, Jerzy Wilk, aby blokować decyzję o rozbudowie, zgłasza nawet problem…braku miejca dla autobusów w parkingu podziemnym.

Radni jednak w większości są za rozbudową Centrum Handlowego Ogrody. Od głosu wstrzymuje się trzech radnych z PiS (Marek Pruszak, Zdzisław Olszewski, Paweł Fedorczyk), przeciw głosuje Jerzy Wilk.

Na potwierdzenie tego faktu warto zacytować materiał z Dziennika Elbląskiego z 2011 r.: Na poprzedniej sesji Rada Miejska zezwoliła na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, które umożliwi rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody. - Uchwała przeszła niemal jednomyślnie przy sprzeciwie zaledwie kilku radnych - mówi radny Jerzy Wilki, który jako jeden z nielicznych zagłosował przeciwko rozbudowie Ogrodów – czytamy w Dzienniku Elbląskim.

Gdyby w 2011 r. w Radzie Miasta dominowali radni Prawa i Sprawiedliwości, a prezydentem był Jerzy Wilk, prawdopodobnie do rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody by nie doszło. Na szczęście za inwestycją byli radni Platformy Obywatelskiej, SLD i Dobrego Samorządu (obecnie KWW Witolda Wróblewskiego).

- Chciałem wiedzieć, czy prezydent nadal podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie i czy pojawi się na oficjalnym otwarciu tej inwestycji? – pyta kandydat na prezydenta.

Cóż, Jerzy Wilk na naszej debacie się nie pojawił, pytanie więc nie padło. Skoro jednak ostatnio prezydent stwierdził, że elblążanie mogą jeździć do pracy do Gdańska, to być może jest także zdania, że zakupy w galeriach handlowych też możemy robić w Trójmieście.

+ 31 głosów: 35 (89%) 4 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (51)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zażenowany
  ponad rok temu ocena: 0%  51
  głosujcie na WIlka to nic nowego nie powstanie w Elblągu, bo wsyztskie inwestycje poprzedników juz się kończą...
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rety
  ponad rok temu ocena: 0%  50
  Czyli te CH Siódemka przy obwodnicy nie ma szans na powstanie ,mimo ze pozwolenie lezy juz 5 lat ,bo prezydent nawet palcem nie kiwnie zeby sprawie pomóc ,chodzi o zjazd z siodemki co blokuje Olsztyn -SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanka
  ponad rok temu ocena: 0%  49
  Już wiecie dlaczego nie głosować na Wilka?
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oswieconaw trymiga
  ponad rok temu ocena: 0%  48
  To ja dzisiaj przy urnie "podziękuję" im za to
  odpowiedz oceń komentarz 0 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Z poza Elbląga
  ponad rok temu ocena: 62%  47
  Mam nadzieję że tych IDIOTÓW Z PIS-U NIKT,NIKT,NIKT,NIE WYBIERZE!!!To są chore i zawzięte umysły,których nie powinno być w Elblągu,Polsce,a może nawet i w Europie,niech jada na Madagaskar rządzić pingwinami...(król Julian im da popalić)hehe...
  odpowiedz oceń komentarz 13 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ APEL DO MŁODTCH
  ponad rok temu ocena: 76%  46
  Apeluję do ludzi młodych - idźcie na wybory! Wasze głosy mogą wiele zdziałać! Nie pozwólmy, by o przyszłości Elbląga zadecydowali w większości emeryci - POTRZEBUJEMY NOWEJ ENERGII
  odpowiedz oceń komentarz 22 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ krak
  ponad rok temu ocena: 65%  45
  Niektórzy tu piszą ze Wilk nie byl przeciwny budowie galerii ale jakimś sprawom podatkowym. Bzdura, pamiętam tamta sesje i tamte wydarzenia. Wilk i PIS robili wszystko aby nie dopuścić do rozbudowy. Sugerowali nawet inna lokalozacje i inne rozwiązania
  odpowiedz oceń komentarz 17 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ na nie
  ponad rok temu ocena: 66%  44
  Nie dla likwidatora - nie dla PIS .Już niedługo koniec rządów kolesi
  odpowiedz oceń komentarz 23 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wybierzdobrze
  ponad rok temu ocena: 65%  43
  Kampania obłudy sie skończy 30 listopada. Wygra czy nie osiądzie na laurach. Nam trzeba człowieka energicznego i sprawnego a nie pozorów emeryta. Przemyślcie ten głos który zamierzacie na niego oddać>
  odpowiedz oceń komentarz 11 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Live
  ponad rok temu ocena: 55%  42
  Wilk i tak nie ma źle w przeciwieństwie do zwykłych elblążan bo wróci do elsinu.Nie wszyscy mają takie szczęście,że mają od razu robotę.
  odpowiedz oceń komentarz 11 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bynio199
  ponad rok temu ocena: 25% 41
  a kto go tam przyjmie, a czy czasem Elsin nie odżył od momentu jak Wilk z niego odszedł ?
  ~ EKOman
  ponad rok temu ocena: 46%  40
  Pamiętam dobrze tę akcję Wilk trzymał stornę tych elblaskich psudokupców z Gildii, a Cezary Balbuza zainicjował akcję zbierania podpisów za rozbudową, CH Ogrody. Balbuza to mądry facet który chce rozwoju miasta i działa na rzecz Elblaga także społecznie nie tylko podczas kampanii wyborczej. Głosuje na Cezarego Balbuzę i EKO bo to jedyna szansa na rozwój Elblaga!
  odpowiedz oceń komentarz 11 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Manipulacja informacją, kazdy news ma drugie dno.
  ponad rok temu ocena: 45%  39
  Był przeciwny, ale nie budowie marketu, ale przeciw temu, ze nie zostanie ani grosz zapłaconego podatku w Elblągu za ten moloch. Manipulacja informacją, dobra rzecz , nie elblag.bzdet?
  odpowiedz oceń komentarz 18 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ no nie
  ponad rok temu ocena: 40% 38
  hahaha a może się pomylił, może myślał że chodzi o ogrody działkowe na bielanach, biedny pan wilk
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 37%  37
  Choc jesli mam byc szczery to uwazam ze hejterzy i kontkandydaci atakuja Wilka poniewaz zazdroszcza mu wynikow umiejetnosci charakteru i przede wszystkim uczciwosci i to jest jedyne logiczne wytlumaczenie i dlatego tak go atakuja z nienawiscia z powodu tepej zazdrosci
  odpowiedz oceń komentarz 15 26
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ludzie złoci
  ponad rok temu ocena: 38% 36
  jakich wyników wymień jeden, ludzie są zażenowani i nie wiedzą jak ma z nich ujść para, to piszą i krzyczą o pomoc
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 70%  35
  "Czy dziś, gdy widzi, jak elblążanie z niecierpliwością oczekują na otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej galerii handlowej, również głosowałby przeciwko tej inwestycji – mówił nam jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta miasta." DZIWNE. Mam kontakt z wieloma elblążanami i większość z nich mówi, że na wuj nam w Elblągu galeria handlowa jak my nie mamy pieniędzy na robienie zakupów w tych sklepach, które istnieją. Ludzie chcą zakładów pracy aby w nich pracować i zarabiać pieniądze na życie a nie chodzić na wycieczki do galerii handlowej i oglądać towar, który by się kupiło gdyby się miało za co więc nie można generalizować i pisać, że: "elblążanie z niecierpliwością oczekują na otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej galerii handlowej" bo większość jest odmiennego zdania ! Co do pozostawiania pieniędzy przez Rosjan. Przecież znajdujące się w galerii sklepy są w większości zagraniczne i pieniądze nie zostają w Elblągu a nawet w Polsce tylko idą Bóg wie gdzie !!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 23 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 78% 34
  100/100 % trafności wywodu - BRAWO!
  oceń komentarz 21 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ realista
  ponad rok temu ocena: 34% 33
  Przeciez taka galeria to rowniez miejsca pracy i to duzo ok 1000miejsc. Poza tym w tego typu galeriach nie jest wcale drogo i sa liczne promocje. Wiec takie gadanie to czysta demagogia czlowieka, ktory chyba nigdy nie byl w centrum handlowym. Najlepiej kupowac w gildii i elzamie, gdzie sprzedawcy nie oplaca sie byc milym i kupowac chiszczyzne za ogromne pieniadze.
  oceń komentarz 10 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mój nik
  ponad rok temu ocena: 86% 32
  Owszem, będą tu nowe miejsca pracy. Ale ile tu ludzie zarobią? Najniższą krajową? Będą robić w piątek świątek! Takiej pracy elblążanie potrzebują?
  oceń komentarz 18 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zdegustowana
  ponad rok temu ocena: 67% 31
  do ~mój nik : No pewnie! Lepiej marudzić...: za mało kasy, najniższa krajowa, trzeba w weekendy... I właśnie w ten sposób powstaje bezrobocie, bo takie marudy na wszystko psioczą, mają pokończone zawodówki, ewentualnie technikum i myślą że od razu dyrektorami będą! Jak kogoś tak bardzo bieda ciśnie to i za najniższą krajową pójdzie pracować, a nie będzie siedział i marudził jak to w tym mieście jest źle... Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza. Lepiej nie mieć nic, niż najniższą krajową, prawda?
  ~ taka prawda
  ponad rok temu ocena: 63%  30
  Wilk to marazm, zaniechanie, stagnacja. Zawsze będzie tak, że jakaś inwestycja będzie miała przeciwników. Wilk jest populistą, przecież budowę sądu też by wstrzymał. A przecież to są konkretne miejsca pracy dla elblążan.
  odpowiedz oceń komentarz 10 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 74%  29
  Już za dużo tego p. Wilka i na banerach i na portalach. A ten p. Wilk i tak sobie z nas kpi i się cieszy i się bawi i zaspakaja swoje ambicje i myśli jaki to on jest ważny, że przecina wstęgi. Przypisuje sobie zasługi poprzedników, zgłaszane przez radnych, z poza PiS-u, inicjatywy przedstawia jako swoje. Nie stać naszego miasta na takiego pracownika w Urzędzie Miasta.
  odpowiedz oceń komentarz 14 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 36% 28
  chyba Szweda jest za duzo zakleja plakaty w miejscach gdzie nie ma prawa wiec jak ma on zostac prezydentem jak lamie prawo na samym starcie
  ~ Bartosz
  ponad rok temu ocena: 60%  27
  Do Kinga,,prezydentura jest świetna''chyba Ci płacą za te posty w czym świetna?
  odpowiedz oceń komentarz 9 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lala
  ponad rok temu ocena: 59%  26
  Skoro Wilk był przeciwny mam nadzieje,że go tam nie zobaczę
  odpowiedz oceń komentarz 10 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zakaz
  ponad rok temu ocena: 75% 25
  DOBRE trzeba wydrukować zdjęcia z podobizną wilka i przekreślić na zakazie wjazdu i przykleić gdzie się da w ogrodach
  ~ Ania
  ponad rok temu ocena: 78%  24
  Skoro Wilk nas młodych wysyła abyśmy pracowali w Gdańsku widać,że nie zależy mu na nas.Ważne aby dokończył swój dom nad zalewem.16 listopada trzeba mu dać takiego kopa aby się znalazł w Gdańsku.
  odpowiedz oceń komentarz 14 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~~
  ponad rok temu ocena: 42% 23
  ...oparłaś swój wywód na jednym zdaniu, czytaj i analizuj to nic nie kosztuje...powodzenia
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 30%  22
  po pierwsze to widze ze prezydentura Jerzego Wilka naprawde byla świetna skoro lokalni hejterzy musza wyciagac jakies teksty z przed lat jak byl radnym co nawet nie jest to artykul tylko ogolnik , wiadomo teraz ze Wilk nie ma zadnych brudów bo juz dawno by o tym pisali i dlatego ma moj glos i calej mojej rodziny
  odpowiedz oceń komentarz 13 30
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nie rozśmieszajmnie
  ponad rok temu ocena: 50% 21
  hahaha to mało jeszcze brudów wilka wyszło na jaw, chcecie kolejnych, naprawdę chceci??????????
  ~ Wilk to tragedia
  ponad rok temu ocena: 63%  20
  Cała nadzieja w 2 turze,że kilku kandydatów się skuma i przekaże głosy na Wróblewskiego.Wtedy będzie duża szansa,że Elblążanie odpoczną od Wilka.Potrzebna jest tylko mobilizacja była podczas referendum to i może być i teraz.
  odpowiedz oceń komentarz 22 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pendolino
  ponad rok temu ocena: 72%  19
  Wilk za to wyremontował targowisko miejskie tak ma Elbląg wyglądać wg Wilka a centrum handlowego by nie musiało wcale być bo, przecież jego elektorat nie chodzi po galeriach.
  odpowiedz oceń komentarz 21 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elblązani
  ponad rok temu ocena: 20% 18
  Jestem za Panem Wilkiem, i chodzę po galeriach. Żałośni jesteście z tymi nieprawdziwymi informacjami. Chodziło nie o budowę, tylko o nie płacenie podatków przez tę galerię i temu był przeciwny Pan Jerzy Wilk
  ~ wilczur
  ponad rok temu ocena: 18% 17
  galerie są w gdańsku i wystarczy jak ktoś chce niech jedzie
  ~ gosc
  ponad rok temu ocena: 57% 16
  To sobie zobacz ile babc chodzi do cerfura tylko sie czaja zeby jaks promocje wylapac.
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 42%  15
  ale pszczolkowski jedzie po wilku, widac POwcy sypneli srebrnikami? a czemu pan pszczolkowski nie pisze o tych zmarowanych funduszach unijnych itych tandeciarskich obiektach za nie budowanych kiedy przy korycie byl wrobel? dlaczego redaktor pszczolkowski nie napisze kto przyczynil sie do likwidacji nadzalewowki? dlaczego redaktor pszczolkoski nie napisze komu zawdzieczamy likwidacje elblaskich zakladow miesnych? dlaczego readaktor pszczolkowski nie napisze kto wywalil miliardy zl w nikomu niepotrzebna i nierentowna modrzewine? dlaczego redaktor pszczolkowski nie napisze kto jest odpowiedzialny za ten syf ogrodzony plotem z blach po pawilonach przy bylym kinie syrena? sprzedaliscie sie za garsc srebrnikow1 wstyd!
  odpowiedz oceń komentarz 16 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sprawiedliwy
  ponad rok temu ocena: 78%  14
  "Przeciwko takim planom protestowali elbląscy drobni handlowcy, a okoliczni mieszkańcy składali protesty." Okoliczni mieszkancy skladali protesty, czyli mieszkancy glownie uilicy Zyrardowskiej. W zwiazku z tym proponuje tym Panstwu dac Zakaz wstepu do obiektu - spisac nazwizska, zrobic zdjecia i dac komentarz: "tych klientow nie obsluguje" + kupcy z gildii i Elzamu wraz z rodzinami. Niech zapamietaja na cale zycie to zrobili!!
  odpowiedz oceń komentarz 14 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bez nicka
  ponad rok temu ocena: 73%  13
  Wilk z pewnością sprawdziłby się w roli ministranta a nie jako prezydent miasta.16 listopada dajemy Wilkowi kopa na rozpęd.
  odpowiedz oceń komentarz 19 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1111
  ponad rok temu ocena: 76%  12
  To jest idiota. "Nowe" centrum-nowe miejsca pracy, kino-"rozrywka" i jest gdzie zakupy robic. Ruskie robią zakupy czyli wydają u nas kase a nie u siebie. ...Szuka miejsc gdzie tylko mor.de pokazać i w łape wziasc
  odpowiedz oceń komentarz 19 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elbinger
  ponad rok temu ocena: 65%  11
  I co Pisowcy prawda boli wasz Wilk chciał zablokować dobrą inwestycję na,którą czekają mieszkańcy a tylko dlatego,że wtedy w Elblągu rządziło PO a nie on.
  odpowiedz oceń komentarz 17 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NIE dla Wilka
  ponad rok temu ocena: 72%  10
  Wszystko przemawia za tym, by Wilka odsunąć od władzy!!!
  odpowiedz oceń komentarz 23 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 41%  9
  Większej bzdury nie słyszałem. Może autor artykułu podałby uzasadnienie dlaczego jeden radny w osobie Jerzego Wilka był przeciwny podjęciu tej uchwały. Jeżeli były poważne zastrzeżenia co do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego to zagłosował przeciw .
  odpowiedz oceń komentarz 13 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ f1
  ponad rok temu ocena: 63% 8
  Jeźeli chce się coś dobrego zrobić to , to się robi a nie narzeka, źe ........ samo się nie robi ! Kler mu kazał być przeciw bo na tacę będzie mniej. Elsin rozwalił teraz co robi ? Nic nie robi. Gdyby chciał coś zrobić to pomoc z budową dróg dojazdowych do CH SIÓDEMKA. Przy tej inwestycji Elbląźanie znajdą pracę i podatki spłyną a tak to czarna ......
  ~ Józek
  ponad rok temu ocena: 27% 7
  Gdyby podali uzasadnienie to nie byłoby sensacji i artykuł nie miałby sensu. To są ogólnie stosowane triki mediów. Wyrwać coś z kontekstu i napisać w formie sensacji a prości ludzie to kupują i huzia na Józia !
  ~ Marta
  ponad rok temu ocena: 67%  6
  Dla Wilka liczą się msze św,jego pisowsko-babciny elektorat i co najważniejszego gruby portfel z dobrą prezydencką pensją.
  odpowiedz oceń komentarz 20 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sundio
  ponad rok temu ocena: 30%  5
  Ludzie czym wy sie zajmujecie naprawde na Wilka nie ma zadnych hakow ze takie bzdury piszecie
  odpowiedz oceń komentarz 11 26
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olimpia Elbląg
  ponad rok temu ocena: 76%  4
  Ten Wilk to nie ma kwalifikacji aby zarządzać nawet wioską.Oczywiście jak CH OGRODY będzie otwierane to pierwszy będzie przecinał wstęgę.
  odpowiedz oceń komentarz 29 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kolo
  ponad rok temu ocena: 71% 3
  Niczego nie będzie przecinał, bo jakiekolwiek przecinanie kończy się dla niego wraz z najbliższym weekendem a do tego momentu CH "Ogrody" jeszcze nie wybudują.
  oceń komentarz 10 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dante
  ponad rok temu ocena: 77% 2
  wtedy już go nie będzie ;)
  oceń komentarz 10 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  Wywalić na zbity pysk. I jeszcze dać kopa na pożegnanie.
  odpowiedz oceń komentarz 27 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.