› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Wilk wysyła elblążan do pracy w …Gdańsku?

› bieżące ponad rok temu    14.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 31 ocen 30 / 33%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

To była bardzo ważna debata dla kandydatów na urząd prezydenta miasta. Tym razem politycy spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Miejsce – hotel Elbląg. Główny bohater – Jerzy Wilk (PiS).

Jerzy Wilk powinien dostać brawa. Pojawił się bowiem na debacie z pozostałymi kandydatami na urząd prezydenta miasta. Naszej, redakcyjnej debaty nie zaszczycił swą obecnością, nie pokusił się nawet o kilka zdań wyjaśnienia. Społeczników jednak nie odważył się zlekceważyć.

Organizacje pozarządowe skupiają bowiem dużą część mieszkańców naszego miasta. To zaangażowani w życie miasta i problemy jego mieszkańców obywatele, świadomi swoich praw.

Pozarządowcy pytali kandydatów o wzorce współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, o walkę z bezrobociem oraz chcieli wiedzieć, jak zachęcić elblążan do większej aktywności społecznej. Kandydaci na prezydenta miasta zgadzali się, że organizacje pozarządowe powinny być partnerem dla samorządu. Miasto powinno zaś delegować wiele zadań dla organizacji, ponieważ stowarzyszenia i fundacje mogą zająć się wieloma sprawami, i zrobić to taniej.

Witold Wróblewski wskazał na potrzebę aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W tym celu należy utworzyć centrum integracji społecznej. To ma być pierwszy etapu do tworzenia spółdzielni socjalnych, które zapewnią pracę osobom bezrobotnym.

Na spotkaniu doszło również do spięcia pomiędzy prezydentem Wilkiem a dziennikarzami elblag24.

- Nie widzę większego problemu aby młodzi ludzie tu mieszkali i żyli, a pracowali np. w Trójmieście, w Gdańsku. Niebawem będziemy mieć ładną drogę do Trójmiasta i pokonanie jej nie będzie stanowiło większego problemu - stwierdził Jerzy Wilk.

Na to zareagował Sebastian Bona Kuchejda, wydawca elblag24, krzycząc: wstyd!

- Spodziewałem się, że nie będzie można kulturalnie podyskutować jak pana zauważyłem - odpowiedział Jerzy Wilk.

- Kulturalnie? Przecież to co pan, panie prezydencie opowiada to wstyd i hańba dla młodych mieszkańców Elbląga! To właśnie świadczy o braku kultury wobec elblążan – odpowiedział Kuchejda. - Jak pan, jako prezydent miasta śmie twierdzić, że nie widzi problemu aby młodzi elblążanie szukali pracy w Trójmieście, aby tam do pracy dojeżdżali? Pańskim zadaniem jest zadbać o miejsca pracy tutaj, w Elblągu!

+ 10 głosów: 30 (33%) 20 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (31)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ gość
  ponad rok temu ocena: 40%  31
  Jeździć za co
  odpowiedz oceń komentarz 2 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 0% 30
  Za to co Ci zapłacą ! :-D
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 19%  29
  A może by tak zacytować całą wypowiedź tego niejakiego Wilka a nie wyrywać coś z kontekstu. Przecież każdy mądry człowiek stwierdziłby, że nie widzi problemu żebyśmy mieszkali w Elblągu a pracowali w innych miastach jeżeli nam się to opłaca. Kogo by się nie spytać w Elblągu czy chce pracować w Gdańsku za uczciwe wynagrodzenie odpowiada, że nawet od jutra !!! No, chyba że będziemy zadawać takie pytanie lumpowi, leserowi i znanemu elbląskiemu cwaniaczkowi to wiadomo jaka będzie odpowiedź: WSTYD, HAŃBA, BRAK KULTURY, ETC.
  odpowiedz oceń komentarz 3 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 33% 28
  Sam jesteś wariat. Wiem co mówię. Wilk traktuje ludzi za gówno. Nawet własna matkę ma za nic. Wyprzedaje Elbląg bo mu się liczby nie zgadzają. Oczywiście można dojeżdżacz do pracy, ale po co jeżeli w Elblągu tez można strwoży miejsca pracy. Tylko p.Wilkowi i całej hołocie nie chce się ruszyć sznureczkiem który maja w głowie i pomyśleć. Taki Malbork lepiej stoi z miejscami pracy i się rozrasta a jest mniejszy od Elbląga. A ja Tobie lotto kto będzie prezydentem to się nie udzielaj i idź po rozum do głowy. Bo jak znowu wybiorą takiego pasożyta to ciekawe co wtedy powiesz jak czynsze będą lecieć do góry. " KUP SE KÓŁECZKO I STUKNIJ SIĘ W CZÓŁECZKO ''
  ~ daxoop
  ponad rok temu ocena: 70%  27
  Lepsza jest norwegia, praca przy rybach bez znajomości jezyka 12000 do 32 000 koron. Korona to 50 gr. Kto chce moze policzyć.
  odpowiedz oceń komentarz 7 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odwdzięczę się
  ponad rok temu ocena: 40% 26
  daj namiary
  ~ NIE dla Wilka
  ponad rok temu ocena: 60%  25
  Niech Wilk sam szuka pracy w Gdańsku - tu go nie chcemy!
  odpowiedz oceń komentarz 12 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 10% 24
  "tu go nie chcemy" Czyli kto go nie chce bo np. mi i wielu moim znajomym, a mam ich dużo to lotto czy prezydentem Elbląga będzie Wilk czy też inny ssak!!!!!
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 45%  23
  dobrze ze wilku podal tak blikie miasto jak gdansk gdzie mozna dojechac samochodem w godzine i tego samego dnia wrocic. Oszust i zdrajca narodu zwany tusk wyslal polakow do pracy do UK , pamietam jak niesiolowski(oszolom z PO) w TVN24 takze otwarcie mowil ze polacy nie musza pracowac wpolsce moga sobie przeciez pracowac w innych krajach uni. i wtedy jakos nikt lamentu nie podnosil. obluda i hipokryzja tych oszolomow z PO nie zna granic.
  odpowiedz oceń komentarz 9 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 71%  22
  Dziś byłam na Rynku zrobic zakupy, i o zgrozo! tak głośno, kto to wydał zgodę na takie przyspiewki o Wilku, to normalne zakłócanie spokoju, nie słyszałam głsu sprzedającej mi ziemniaki. Kto dał tym ludziom takie prawo? w Kosciele niech sobie siedzą , ale i na Rynku.Dosyc PISowców.
  odpowiedz oceń komentarz 15 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Snake
  ponad rok temu ocena: 82%  21
  no będziemy mieli nową drogę do gdańska, tylko jeszcze trochę to potrawa, a druga sprawa czy każdemu kto będzie chciał tam pracować wilku kupi auto aby mógł ta droga jeździć?... jeszcze troche to i do warszawy będzie ładna droga...
  odpowiedz oceń komentarz 18 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vladmir Putin
  ponad rok temu ocena: 67%  20
  Czyli ten facet nie ma pomysłu na miasto.Jego interesuje tylko pensja i jego moherowy elektorat.16 listopada młodzi nie powinni iść głosować na niego !!!
  odpowiedz oceń komentarz 14 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 71%  19
  No co można wymagać od takiego p. Wilka. To jest osoba, która sama siebie słucha i dba o siebie. Tylko Elbląga Żal.
  odpowiedz oceń komentarz 15 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żegnamy PO
  ponad rok temu ocena: 53%  18
  Bardzo "obiektywne" sprawozdanie z debaty. Redaktor naczelny tyle z niej zapamiętał. Wcale się nie dziwię że prezydent Wilk nie zaszczycił swą obecnością debaty organizowanej przez wasz portal. Z artykuły wnioskuję , iż pan Wróblewski utworzy "centum integracji społecznej" przy którym powstaną miejsca pracy " dla swoich".
  odpowiedz oceń komentarz 18 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mgr R
  ponad rok temu ocena: 48%  17
  Jerzy Wilk suxxcesy zawodowe: postawienie Elsinu (zakład pracy chronionej- koszty pracowników pokrywa PFRON) w stan likwidacji. Szkalowanie konkurencji (taśmy Wilka). Wykształcenie - Jański w Elblągu - licencjat. Obniżenie pensji o 300zł czyli 2.5% od kwoty 12000. Fałszywe życie religijne - ŚWIĘTOKRADZTWO.
  odpowiedz oceń komentarz 19 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tutejszy
  ponad rok temu ocena: 57%  16
  Byłem na tym spotkaniu to jest wypowiedź wyrwana totalnie z kontekstu. Prezydent zaznaczył że jeżeli już ludzie nie będą mogli znaleźć pracy na miejscu to mają alternatywę i nie widzi w tym niczego złego. Mówiono tu o młodych inżynierach którzy mieliby możliwość pracy na terenie aglomeracji trójmiejskiej czy w obwodzie kaliningradzkim który ma świetną bazę noclegową, niskie podatki oraz wysokie zarobki. Mowa była o kadrze zarządzającej średniego szczebla. Kuchejda celowo manipuluje ludźmi.
  odpowiedz oceń komentarz 21 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 52% 15
  Ty ślepy jesteś ?? Widzę ze jesteś chyba z Pisu? A ile Wil nakradł dla siebie a z ludźmi obchodzi się jak z gó...nem. Przez tak krótką kadencje wybudował sobie Wille za Elblągiem. A z czego? Z naszych pieniędzy. Wyprzedaje Elbląg jak może a nowych miejsc pracy nie tworzy. Nie każdy ma jak dojeżdżać taki kawał do innego miasta. Elbląg robi się wiochą a nie miastem, które kiedyś miało miejsca pracy a teraz tylko Banki, kebaby itp. Troche rozumu !!.
  oceń komentarz 12 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 17% 14
  Mieszkanka już więcej nie pij bo zamiast Wilka będziesz widziała białe myszki. Spróbuj zgniatać w dłoniach papier to ponoć uspokaja wariatów !
  ~ Naczelny krytyk
  ponad rok temu ocena: 29% 13
  Tutejszy masz w 100% rację. Nadmieniam, że nie interesuje mnie polityka i ten cały Wilk. Też zauważyłem, że stwierdzenie to wyrwane jest z kontekstu. Tak właśnie robią media żeby podnieść zainteresowanie swoich artykułów a tym samym przy okazji zepsuć czyjąś reputację. Wydaje mi się, że jest to niemoralne ale co zrobić, ludzie tak chcą co widać po komentarzach pod takimi artykułami. Czyta taki półgłówek artykuł i uważa, że jak media o czymś piszą to tak jest i basta. Nie ważne czy są to fakty, czy zmanipulowane fakty, czy też brednie wyssane z palca. Ważne, że piszą tak jak ja bym chciał i zgodnie z moimi poglądami a czy to jest prawda to mnie nie interesuje albo inaczej nie chcę się tym interesować.
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 54%  12
  Widze ze jak merytorycznie nie moga pokonac Wilka to trzeba go przekrzyczec widze poziom gimnazjum
  odpowiedz oceń komentarz 21 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k145
  ponad rok temu ocena: 15% 11
  taka jest polityka
  oceń komentarz 3 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 37% 10
  To jest chore wiedza ze nikt Wilka nie pokona normalnym sposobem bo jest z nich wszystkich najlepszy wiec trzeba stosowac falszywa socjotechnike tylko po to zeby byc przy korycie jakie to jest smutne
  oceń komentarz 7 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 46%  9
  Ja widze kolejna mainpulacje zeby na sile zdeskredytowac prezydenta Wilka specjalnie sa pomijane jego dokonania dla miasta a na sile sie kreuje ze jest zlym prezydentem bo dane osoby maja z nim konflikt wywolany przez ich flustracje i błedy ,
  odpowiedz oceń komentarz 18 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ello
  ponad rok temu ocena: 65% 8
  Jakie dokonania? Jakoś nic specjalnie nie dostrzegam, zakończył tylko to, co Nowaczyk zaczął robić.
  oceń komentarz 20 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 28% 7
  hmm pomyslmy obnizka bieltow , czynszy i smieci ktore akurat poprzednik dal podwyzki za te rzeczy , brak podwyzek za wode isiceki pierwszy raz od 15 lat , karta wielkiej rodziny , remont drog na czas co poprzednik nie mogl sie wyrobic i co najwazniejsze zalatwil fabryke wójcik oraz 5 inwestorw na modrzewinie co do tego czasu te dzialki zborjone staly odlogiem za nasze pieniadze a Nowaczyk nikogo w ciagu 2 lat znależć a Wilk znalazl w ciagu roku
  oceń komentarz 5 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 33% 6
  A które z tych spraw nie były podnoszone w Referendum ? Załatwić to soboie moze się Jerzy Wilk w WC a piećiu inwestorów to właśnie wynik tego że o Elblągu stało sie w Polsce głośno i zaczęlismy być rozpoznawalni ...
  ~ prez0
  ponad rok temu ocena: 42%  5
  brawo panie prezydencie to jest opinia godna prezydenta któremu zależy na rozwoju miasta. może powinien pan startować w wyborach na księzycu?
  odpowiedz oceń komentarz 15 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 53%  4
  A my wysyłamy Wilka do Elsinu - jak go przyjmą
  odpowiedz oceń komentarz 20 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ endek
  ponad rok temu ocena: 35%  3
  PO w programie wyborczym mówi podobnie jak Wilk: "realizujących swe zawodowe, artystyczne czy inne ambicje np. w Trójmieście"
  odpowiedz oceń komentarz 9 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dźizas
  ponad rok temu ocena: 53%  2
  Co by nie było Kuchejda ma racje. Rodziny rozsypane przez wyjazdy za chlebem, a tu takie słowa.
  odpowiedz oceń komentarz 21 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MP:)
  ponad rok temu ocena: 46%  1
  I po raz kolejny muszę polubić Bona-Kuchejdę chociaż tego bardzo nie lubie. Gdybym dzisiaj miał wybierać prezydenta pomiędzy Wilkiem a Bona-Kuchejdą to z przykrością muszę stwierdzić że wybrałbym tego drugiego, bo widać że leży mu na sercu Nasze Miasto i Elblążanie.
  odpowiedz oceń komentarz 19 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.