› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kongres Kobiet i EKO poprze Witolda Wróblewskiego

› bieżące ponad rok temu    27.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 23 ocen 17 / 82%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Ostatnio poparcie dla Witolda Wróblewskiego zapowiedział Janusz Nowak z SLD. Na dzisiejszej konferencji grono osób i organizacji, które stanęły po stronie bezpartyjnego kandydata, powiększyło się o Jadwigę Król, reprezentującą Kongres Kobiet i Cezarego Balbuzę, przewodniczącego Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. Czy to wystarczy, by odnieść sukces w nadchodzących wyborach?

Konferencja Witolda Wróblewskiego, która odbyła się dziś w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Rybackiej, obfitowała w niespodzianki. Pierwszą z nich było to, że Jadwiga Król z Kongresu Kobiet udzieliła poparcia kandydatowi na prezydenta, startującemu z własnego komitetu, drugą niespodzianką było poparcie Cezarego Balbuzy, reprezentującego EKO, który również opowiedział się za kandydaturą Wróblewskiego.

Tłumacząc zorganizowanie konferencji, na której obecni byli przedstawiciele niemal wszystkich partii i organizacji, wspierających Wróblewskiego (zabrakło przedstawiciela PSL), kandydat na prezydenta powiedział: - Chcę podkreślić, że w swojej kampanii wyborczej wielokrotnie podkreślałem, że będę współpracował z każdym, kto chce działać dla dobra naszego miasta i wskazywałem kierunki, w których miasto może upatrywać swój rozwój.

Podkreślano, że wszystkie organizacje, których przedstawiciele byli obecni na dzisiejszym spotkaniu, znalazły wspólne cele, które będą chciały realizować. Mówiąc o programie wyborczym Jerzego Wilka, Witold Wróblewski zauważył: - Trudno to nazwać programem. To zaledwie półtorej strony punktów, które nie są niczym więcej tylko punktami, pozbawionymi konkretów, dotyczących kierunków rozwoju naszego miasta.

Jadwiga Król w swoim wystąpieniu podkreślała, że gdyby nie wsparcie Witolda Wróblewskiego, nie byłaby możliwa poprawa warunków bytowych osób niepełnosprawnych, potrzebujących opieki na co dzień. Mówiła, że uwaga środowisk politycznych skupiona jest na rozmowach o zatrudnieniu, drogach czy mostach, ale nie można również zapominać o człowieku, potrzebującym pomocy. Przekonywała, że Witold Wróblewski zawsze znalazł czas, by pomóc rozwiązać problemy, z którymi się do niego zwracano.

Dlaczego Cezary Balbuza zdecydował się poprzeć członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w staraniach o fotel prezydenta miasta? Wymienił w zasadzie kilka powodów: otwartość Wróblewskiego na pomysły pozostałych komitetów wyborczych, jego bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, bardzo dobre kontakty kandydata na prezydenta z władzami wojewódzkimi czy jego otwartość na współpracę z organami pozarządowymi.

Janusz Nowak już po raz kolejny podkreślił, że program wyborczy Witolda Wróblewskiego i SLD jest spójny pod wieloma względami. Wspólnym mianownikiem obydwu programów jest, jak zauważył przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wrażliwość na sprawy społeczne, troska o najmłodszych elblążan i wysoki poziom wykształcenia dzieci i młodzieży, dbanie o lokalnych rodzimych przedsiębiorców ale i tych z zewnątrz oraz uwzględnienie spraw, istotnych z punktu widzenia poprawy jakości usług medycznych w naszym mieście.

Jerzy Wcisła, reprezentujący Platformę Obywatelską, zwrócił uwagę na to, że wielokrotnie zarzucano poprzednim władzom samorządowym, że to z ich winy miasto jest zadłużone. Dowodził także, że zadłużenie było konieczne, bo zaowocowało ponda 700 milionami zł w inwestycjach. Odniósł się również do kwestii rozwoju portu elbląskiego: - Jerzy Wilk jedynie mówił o warunkach rozwoju portu, ale to my stwarzamy realne warunki jego rozwoju.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie, Witold Wróblewski dziękował tym wszystkim partiom i organizacjom, które dostrzegły w jego programie wyborczym wiele zalet. W jego wypowiedzi nie zabrakło również komentarza odnośnie działań Jerzego Wilka: - Pan Jerzy Wilk przekazuje nieprawdziwe informacje, manipuluje faktami i wydaje mi się, że celowo wprowadza mieszkańców w błąd – zwrócił uwagę kandydat na prezydenta, podając za przykład kwestię kontraktu terytorialnego, który kandydat z ramienia PiS skrytykował.

+ 14 głosów: 17 (82%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (23)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 33%  23
  Myślałem że Cezary Balbuza jest bardziej rozsądnym kandydatem. Za poparcie bandy czworga, od dzisiaj nie mam już dobrego zdania o tym kandydacie EKO.
  odpowiedz oceń komentarz 1 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fa
  ponad rok temu ocena: 71%  22
  Z dwojga złego stawiam na Wróblewskiego, który w przeciwieństwie do Wilka nie jest średniowiecznym rycerzem z zakutym łbem -- jest człowiekiem otwartym na inne środowiska i projekty. Elbląg będzie rządzony z Elbląga przez elblążan, anie z Torunia i Warszawy. Nie mam zaufania do tych co modlą si pod figurą a diabła mają za skórą - oni nie wybaczają nikomu z wyjątkiem swoich. Dzisiaj gdy Rada Miasta zdominowana jest przez pisowskie kółko różańcowe, pomysły w stylu Kubusia Puchatka bez majtek to będzie pikuś + obciachowa reklama na świat cały. Im się wydaje że z pomocą proboszcza i biskupa da się ograć wszystkich a za swoje świętokradztwo można się u Pana Boga wykupić dając na tacę i Radio Maryja.
  odpowiedz oceń komentarz 5 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ niezdecydowany
  ponad rok temu ocena: 43%  21
  Facet jednak ma klasę... nie boi się trudnych pytań i odpowiada rzeczowo. Nie atakuje i nie leje wody tak jak Wilk. Nie wiem na kogo zagłosuje... ale chyba wybiorę Wróbla. Przeraża mnie polityka PIS i Pan Wilk jako dyktator na najbliższe 4 lata. Przez rok zwiększył zadłużenie miasta o 40 mln... to przez kolejne 4 lata nie kontrolowany przez nikogo.... 160? 200? 300 milionów długu zrobi? Wróblewski jak wygra to będzie kontrolowany przez radnych opozycji.
  odpowiedz oceń komentarz 3 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ takie tam
  ponad rok temu ocena: 50%  20
  kongres kobiet to przybudówka sld i palikota
  odpowiedz oceń komentarz 4 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pampi - ZAWADA
  ponad rok temu ocena: 46%  19
  "Pierwszą z nich było to, że Jadwiga Król z Kongresu Kobiet " nie było im po drodze z SLD Razem ale z SLD i Wróblewskim to ...już dobrze ??? Żenada .
  odpowiedz oceń komentarz 6 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cześć
  ponad rok temu ocena: 30%  18
  Co za brednie "bezpartyjny kandydat"? Ściema dla idiotów oglądających TVN. Przecież jest w PSL. A nadto popierają go pełowce i urbanoidy.
  odpowiedz oceń komentarz 3 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 43%  17
  o prosze elblaska sitwa aparatczykow na zdjeciu. ludzie ktorzy boja sie utraty wladzy i utraty swoich prywatnych interesow ktore wypracowywali przez lata obsadzaja swoich kolesi. a balbyza to totalna kompromitacja. zobaczcie jego teledysk tam leci cos takiego" time to say goodbye ,wilkowi,wroblowi ,nowakowi,,, " wiec co ten łotr robi teraz u boku nowaka i wrobla? wstyd! zwykly aparatczyk bez honoru. glosy oddane na niego okazaly sie zmarnowane bo to jedna i ta sama klika, nie od dzis wiadomo ze eko to przystawka PO.
  odpowiedz oceń komentarz 6 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 55%  16
  Popierają bo program Wróblewskiego jest nastawiony na rozwój Elbląga i uwzględnia potrzeby każdego mieszkańca. A Wilk przede wszystkim nastawiony jest na rządzenie emocjami. Na prezydenta Elbląga wybieramy Witolda Wróblewskiego.
  odpowiedz oceń komentarz 6 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 43%  15
  Wilk po raz kolejny /3/ unika debat tym razem 27.11 Radio Olsztyn...... słucham elblążan ? http://ro.com.pl/radiowa-debat...
  odpowiedz oceń komentarz 3 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zen
  ponad rok temu ocena: 36%  14
  Nigdy nie poprę tego z kim trzyma Wcisła. Brakuje jeszcze tylko Lewusa z ZBK
  odpowiedz oceń komentarz 4 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 38%  13
  Gratuluję i cieszę się Pani Król.
  odpowiedz oceń komentarz 3 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ursus
  ponad rok temu ocena: 25%  12
  trzeba byc debilem zeby glosowac na wrobla. on juz byl i sie nie sprawdzil. za nim stoi cala sitwa z tym aparatczykiem ,karierowiczem i czlowiekiem odpowiedziialnym za zniszczenie pochylni jurkiem motorowka.jak zaglosujecie na wrobla to caly elblag bedzie wygladal tak jak park dolinka,amfiteatr i ten caly basen
  odpowiedz oceń komentarz 3 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elbląg to nie Wilkowyje
  ponad rok temu ocena: 55%  11
  Tak trzymać! Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i do głosowania na pana Wróblewskiego. Razem uchronimy Elbląg przed PIS-em.
  odpowiedz oceń komentarz 6 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobi
  ponad rok temu ocena: 31%  10
  Kazdy z ukladu laczy sie z Wróblewskim bo boja sie zmian , lepszych zmian dla obywatela ze strony Pisu bo wtedu podupadna ich interesy
  odpowiedz oceń komentarz 4 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ R.M.
  ponad rok temu ocena: 50%  9
  Teoretyzując, co by było jakby powtórzono wybory i frekwencja byłaby o wiele wyższa i PiS sromotnie by przegrał? Znowu powtórka? Panowie z E24 i Pan Panie L. nie chciałbym takich kolegów, którzy jak dobrze to dobrze, a jak źle to dyktafon za pazuchę i heja nagrywać, to świadczy o Was o Waszej dwulicowości, strach mieć Was za znajomych. Pozdrawiam.
  odpowiedz oceń komentarz 2 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Murina
  ponad rok temu ocena: 54%  8
  Fantastyczna wiadomość. Kobiety wiedzą, co robią.
  odpowiedz oceń komentarz 7 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 57%  7
  Wróblewski to najlepsze rozwiązanie........ Elbląg napadły Wilki
  odpowiedz oceń komentarz 8 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jestem za
  ponad rok temu ocena: 60%  6
  Brawo pani Jadwigo i panie Cezary! Elblążanie powinni się zjednoczyć i nie dopuścić do monopolu władzy PIS-u. Chcemy, by Elbląg zaczął się rozwijać!
  odpowiedz oceń komentarz 9 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ informacja
  ponad rok temu ocena: 40% 5
  Elbląg już się "rozwijał" pod okiem Wróblewskiego przez 12 lat i wyszła z tego d-pa i kamieni kupa
  ~ któryś na liście Wilka
  ponad rok temu ocena: 60%  4
  Jeśli szwedowcy chcą mieć chociażby połowiczny sukces to powinni zrobić wszystko aby Wilk przegrał w przeciwnym razie jego "czarna lista" wydłuży się.....
  odpowiedz oceń komentarz 6 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 61%  3
  Postawcie na P.Wróblewskiego w STS i idźcie na wybory, tylko szybko bo stawka spada
  odpowiedz oceń komentarz 11 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 60%  2
  Ja teź popieram.
  odpowiedz oceń komentarz 12 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ POPIERAM
  ponad rok temu ocena: 61%  1
  Cieszę się, że poparcie dla pana Witolda Wróblewskiego rośnie! Nie można dopuścić, by cała władza znalazła się w rękach PISu - to byłby koniec!
  odpowiedz oceń komentarz 14 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.