› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kto na Prezydenta z Kongresu Nowej Prawicy?

› bieżące ponad rok temu    24.09.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 30 ocen 121 / 97%
A A A
zdjęcie poglądowe, stanowi ilustrację do artykułuzdjęcie poglądowe, stanowi ilustrację do artykułu fot. Konrad Kacprzak

Poszczególne partie odsłaniają karty i prezentują swoich kandydatów na urząd prezydenta Elbląga. A co z Nową Prawicą? Ponownie Adrian Meger czy może... Michał Szydlarski?

Podczas wyjątkowo agresywnej kampanii na linii Platforma – Prawo i Sprawiedliwość rzadko kto zwraca uwagę na Edmunda Szweda czy też Kongres Nowej Prawicy. Może się jednak okazać, że, tak jak w przypadku wyborów do Europarlamentu, czarnym koniem wyborów w Elblągu może się okazać partia Janusza Korwin-Mikke. Wszystko zależy jednej decyzji: na kogo zdecyduje się postawić Nowa Prawica?

Pierwszą myśl to oczywiście prezes Nowej Prawicy w Elblągu – Adrian Meger. Według nieoficjalnych informacji to właśnie on ponownie będzie ubiegał się o głosy wyborców.

Michał Szydlarski to również przedstawiciel elbląskiej Nowej Prawicy. To człowiek, który nie boi się swojego zdania, który w jasny i klarowny sposób opisuje aktualnie rządzących (używając zwrotów typu „świnie przy korycie”). 10 kwietnia opublikował autorskie video pod nazwą „Nie bądź politycznym DEBILEM”. Od tej daty serwis Youtube zliczył prawie 21 tysięcy odsłon tego materiału.

Warto więc się zastanowić czy Michał Szydlarski nie byłby lepszym kandydatem Nowej Prawicy w walce o fotel prezydenta. Wprowadziłoby to swoisty powiew świeżości w elbląskie struktury tej partii.

Oficjalnie kandydat Nowej Prawicy zostanie zaprezentowany na początku października.

+ 117 głosów: 121 (97%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mlodyelblazanin
ponad rok temu ocena: 23%  30
Nie wiem, dlaczego, ale czytając ten artykuł, nie mogłem się w żaden sposób skupić na jego merytorycznym przesłaniu (choć i po głębszej analizie nic szczególnego nie można z niego wynieść), bo styl, w jakim pisze redaktor jest kompletnie niezdarny. Mógłbym go porównać do umiejętności średniej jakości licealisty, który dopiero co przyszedł do nowej szkoły po ukończeniu Gimnazjum. To samo świadczy o partii i obojętnie jakim kandydacie na prezydenta z ramienia KNP - jaki redaktor, taki poziom popieranej przez niego partii.
odpowiedz oceń komentarz 6 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 15%  29
Powiedział prawdę nieswiadomy co powiedział. Jego prezes Korwin Mike poszedł do Brukseli po szmal dla siebie, a nie po to żeby zrobic coś dla Polski. Czekamy jak zaprosi Putina.
odpowiedz oceń komentarz 4 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 82% 28
Jeśli dalej oczekujesz czegoś po PE, że europosłowie podejmą jakąś decyzję w sprawie Polski to śnij dalej. JKM powtarzał to milion razy ale jak widać lepiej nie słuchać i nie czytać a potem marudzić. W Brukseli czyli w PE nie da się NICZEGO załatwić dla Polski. On tam pojechał by pokazać czym naprawdę jest ten cały euro parlament. Czyli tak właściwie niczym stworzonym za kasę z podatków.
~ Nieobecny
ponad rok temu ocena: 24%  27
Wystawcie ich oczywiście , ale na targ niewolników a nie na stołek prezydenta! Wiceprezes KNP w Elblągu to świetny kandydat, na KOMENDANTA Straży Miejskiej w Elblągu :)
odpowiedz oceń komentarz 5 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie tak
ponad rok temu ocena: 15%  26
Oczekuje od osób publicznych, np. tych którzy zajmują się polityką przynajmniej minimum kultury. Mój język świadczy o mnie. Nie lubię, gdy się innych nazywa świniami.
odpowiedz oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 94% 25
Ale o co ci chodzi ? świnie to są obecnie przy korycie (czyt. koryto z podatków)
oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cywil
ponad rok temu ocena: 27%  24
Kongres Nierobów i Populistów - tylko chory na umyśle może na coś takiego głosować. Trwa pęd do koryta i każdy posuwa się do różnych sposobów osiągnięcia zamierzonego celu - do żarcia! Kolejni populiści właśnie opuścili bloki i biegną. Ktoś taki jak ten osobnik w nagraniu, czy Meger przypominają młodych faszystów, z resztą poglądy i ideały mają zbliżone do dyktatorskich. Głosować na nich mogą ci którzy tęsknią za komuną i powrotem do łask wielkiej Rosji!
odpowiedz oceń komentarz 10 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 69% 23
Odezwał się kurde prawilny człowiek. Jeśli przeszkadza ci nowa prawica to załóż własną partię i działaj. KNP nie obiecuje jak inne ale mówi prawdę. Może prawda cię boli co ? faszystowskie poglądy, śmiechu warte. Kawa na ławę a nie słodkie farmazony z PO czy PiS.
~ G.R
ponad rok temu ocena: 83%  22
Ci młodzi ludzie mają mój głos. Wszysko mnie juz zawiodło i rozczarowało. Są autentyczni. Nawet wielkie afery nic nie zmieniają w tym kraju. Trzeba mówić o nich i ich wspierać. Pamiętajcie wszystkie ataki to wyraz strachu i tego jak ich rozliczycie. Ja na was liczę. Macie mój głos i mojej żony też.
odpowiedz oceń komentarz 29 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Karmel Mleko
ponad rok temu ocena: 19%  21
Niech Pan Szydlarski odwróci się za siebie, obierze kierunek północny i płynie do krainy, w której bedzie mógł sprawdzić swoje teorie. Na elblążanach niech "debilizmów" nie testuje.
odpowiedz oceń komentarz 7 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 85% 20
Jak przez wiele lat Janusz Korwin Mikke mówił że oderwanie się Krymu od Ukrainy jest kwestią czasu, to też lewactwo się z niego śmiało i mówili że gada głupoty. A dziś scenariusz się realizuje.
oceń komentarz 29 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 82% 19
Teorie, które uważasz za śmieszne są wprowadzane na świecie w kilku krajach. Debil to ten co głosuje na beton polityczny a potem mówi papa.
~ v1
ponad rok temu ocena: 25% 18
do No Name...jakie oderwanie sie Krymu? Znasz historię? Czytałeś o aneksji (przyłączeniu) Austrii w marcu 1938r. JKM nie tylko gada głupoty ale zachowuje sie jak prostak. ichigo ..wymień "te państwa" a może JKM był w nich doradcą i reformatorem - żenada. I właśnie tacy jak wy flustraci, młodzieńcy w wieku buntowniczym głosują na Kongres Nieudaczników Politycznych. Trzymajcie się .....:)
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 88% 17
Proszę bardzo : Australia, Islandia, gdzieś w USA miasto obniżyło podatki - efekt to 50 000 miejsc pracy. Węgry, Hong Kong. Tam są albo dopiero obniżają podatki w celu walki z bezrobociem.
~ @wCzewonym
ponad rok temu ocena: 81%  16
Nowa Prawica to ostatnia najdzieja dla Elbląga.
odpowiedz oceń komentarz 35 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wer
ponad rok temu ocena: 86%  15
Zagłosuję na KNP, niezależnie kto będzie ich kandydatem, bo mam dość tych leśnych dziadków. Adrian Meger często wypowiada się o sprawach lokalnych, natomiast Michał Szydlarski porusza na swoim blogu raczej kwestie globalne, dlatego stawiałbym na p. Megera.
odpowiedz oceń komentarz 43 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 87%  14
Niech pan redaktor nie wciska kitu że przez agresywną kampanię Platformy i PiSu rzadko kto zwraca uwagę na inne partie. Takie kity to wciskają w platfusowej telewizji TVN24. Wyniki sondaży jasno pokazują że ludzie mają już dość tych oszustów i coraz większe poparcie zyskują partie spoza bandy czworga. Wyniki ostatnich wyborów też są tego najlepszym dowodem, gdyż mało znacząca partia KNP nagle urosła w siłę i stała się już niemal trzecią siłą polityczną w kraju.
odpowiedz oceń komentarz 46 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 85%  13
Wolę szczerość wypowiedzianą słowami pospolicie uważanymi za niecenzuralne niż hipokryzję ubarwioną poezją. Młody człowiek ale mówi jak jest !!! Tylko ludzie, którzy mają coś na sumieniu nie zgadzają się z jego stwierdzeniami.
odpowiedz oceń komentarz 40 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Solidarny
ponad rok temu ocena: 5%  12
Zwycięży elbląska prawica. Powodzenia Panie Prezydencie !
odpowiedz oceń komentarz 2 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 0%  11
Ja mam nadzieje, że wystawią panią Barbarę K., która przewyższa intelektem całą sitwę - każdego z osobna i razem wziętą!
odpowiedz oceń komentarz 0 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mlody z KNP
ponad rok temu ocena: 6% 10
Nie Barbarę K tylko Beatę K - no to jest kobitka na poziomie ładna wykształcona i wyższa o Megera
oceń komentarz 2 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 0% 9
jednak myślę, że Barbara K. jest NAJLEPSZA!!
oceń komentarz 0 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 17%  8
Ale maja tupet. Sami jeszcze od pampersow nie odskoczylia a daja innym wskazówki. Patrząc na Pana Janusza KM, jego bydlęce zachowanie i demagogie na poziomie PGR-u, nic dobrego dla Polski ani Elbląga zrobic nie mogą.
odpowiedz oceń komentarz 8 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trzymajmy się!
ponad rok temu ocena: 87% 7
Nie wiem czy jesteś płatnym agitatorem systemu pozwalającego na przemian wybierać te same gęby uwłaszczone na pieniądzach podatnika, czy tylko zwykłym ignorantem? Nie ważne... Poddałeś się papce medialnej, dającej Ci (i wielu innym) gotowe rozwiązania. Pokazują Ci JKM tak jak chcą by był postrzegany, bo jest zagrożeniem dla zawodowych polityków z po-pIs-sld-psl. Boisz się, systemu, w którym trzeba myśleć za siebie i zapewne dużo lepiej się czujesz kiedy to partie systemowe nakazują Ci jak masz myśleć i co robić. Poddałeś się neo-niewolnictwu, gdzie twoim panem są urzędnicy i politykierzy. Weź odpowiednią pigułkę bo nie wyjdziesz z tego unijnego matrixa. Życzę dużo samozaparcia w samodzielnym myśleniu, a nie powielaniu bzdur przygotowanych przez media uzależnione od zagranicznych wydawców i państwowych dotacji. Pozdrawiam serdecznie!
oceń komentarz 40 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 17% 6
Płatny agitator, neoniewolnictwo, politykierzy itd,itp same debilizmy!!!. Kolego ja przez swoje zycie ide z podniesionym czołem. Zdobyłem wykształcenie, mam dobrze płatna pracę, żone i córkę na studiach. Co roku wyjeżdzamy na wczasy , córka odbyła staże za granicą.To do czego doszedłem zawdzieczam sobie i zonie, która mnie wspierała i brała na barki obowiązki, których ja - pracując nie moglem wziąść. A takich ludzi jak Pan JKM, Meger i Szydlarski nazywam utopistami, bajarzami nie majacymi nic wspólnego z jakością, nowością i tak na prawdę nic poza negacja nie mają do zaoferowania. Pozdrawiam.Trzymaj sie :)
oceń komentarz 4 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 82% 5
~v1 - a świstak siedzi i zawija sreberka. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia jak tylko bluzgi to się nie odzywaj.
~ wybory2014
ponad rok temu ocena: 97%  4
To Wilk już bywa na każdej konferencji - obłuda nie zna granic .Kampania za pieniądze podatników .Rozliczymy
odpowiedz oceń komentarz 35 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vere
ponad rok temu ocena: 87%  3
Wprowadziłoby to swoisty powiew świeżości w elbląskie struktury tej partii. Jasne...
odpowiedz oceń komentarz 33 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konik na giegunach......
ponad rok temu ocena: 15%  2
Słyszałem że poprą Szweda........Paranoja!
odpowiedz oceń komentarz 7 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
ponad rok temu ocena: 5%  1
Prof. Andrzej Zybertowicz zaprasza na IV Elbląskie Forum Kulturoznawcze Data wydarzenia: 24.09 - 26.09.2014 W dniach 24-26 września 2014 r. Biblioteka Elbląska im. C. Norwida przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Elbląskim Towarzystwem Naukowym im. Jana Myliusa, Instytutem Socjologii UMK, Tygodnikiem POLITYKA i Prezydentem Miasta Elbląga organizuje IV Elbląskie Forum Kulturoznawcze, które odbędzie się pod hasłem „Jak nas widzą, jak się widzimy? Polska i Polacy: wyobrażenia, wizerunki, wizje”. Zapraszamy do udziału oraz oglądania transmisji w Internecie.
odpowiedz oceń komentarz 2 42
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.