› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Maria Kosecka: To nie ja, to ONI

› bieżące ponad rok temu    3.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 31 ocen 47 / 96%
A A A
 fot. elblag.net

Sesja ujawniła, że władza nie tylko nie wie, co dzieje się w mieście i na co wydawane są pieniądze, ale atakuje wszystkich, którzy zadają jej pytania. Nie mówię już o pytaniach skomplikowanych i trudnych, ale podstawowych. Na żadne z nich nie ma odpowiedzi, poza jedną. Winni są poprzednicy – pisze radna Maria Kosecka (PO).

Pan Wilk podając 3,5 mln zł, które prezydent Nowaczyk wydał na promocję, zapomina albo chce zapomnieć, że kwota ta obejmowała całość działań aktywizujących elblążan do uczestnictwa w życiu sportowym i kulturalnym. Z tych pieniędzy korzystali sportowcy, kultura, osoby starsze i wiele innych. Wyglądało to na typowy zabieg stosowania „zasłony dymnej” próbując ukryć swój brak wiedzy, na co są wydawane pieniądze miasta, nasze pieniądze. Tak się dzieje, kiedy po prostu nie ma argumentów, by dyskutować o jakimkolwiek problemie czy sprawie. Jedyną metodą jest krzyk, atak.

Gdy nie ma przeciwnika, pan Wilk nie istnieje. Czy wciąż musimy wysłuchiwać uzasadnień jego złego zarządzania, które w infantylny sposób wtłaczają elblążanom, że wszystkiemu winni ONI. Na próżno szukać po półtora roku rządów czegoś, co wprowadzałoby w Elblągu nową jakość, dobrą jakość. Ciągłe insynuacje, oskarżenia, szukanie możliwości ataku na przeciwników. Tak naprawdę to chyba się już pogubił, kto tym przeciwnikiem naprawdę jest, bowiem nawet urzędnicy nie bardzo już wiedzą, co mają robić, mówić, pisać. Działają pod presją i pod dyktando. Nie ma miejsca na kreatywność i wnoszenie świeżego pomysłu do zatęchłych już notatek szefa, notatek rodem z PRL-u.

Obecny prezydent odnosząc się do radnych ciągle używa tych samych określeń, a czemu nie mówiliście tak czy owak, gdy rządził Słonina lub Nowaczyk. Ano, dlatego, że wówczas dokładnie to samo mówił Wilk, jako opozycja. To, co obecnie dziwi prezydenta Wilka, bardzo cieszyło Wilka - radnego opozycji. Czy zatem wszystko zależy od miejsca siedzenia? Czas dać Elblągowi szansę na normalność, normalność ponad partyjną etykietą. Wszyscy ludzie, którym Elbląg prawdziwie leży na sercu muszą działać razem ku poprawie obecnej sytuacji naszego miasta.

Maria Kosecka

 

+ 45 głosów: 47 (96%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (31)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  31
Pani Jolanto obawiam się że jest Pani w błędzie. Ludzie w znacznej mierze są idiotami i idą za głosem stada a nie rozsądku. To się nazwa modą trendem lub owczym pędem . Pani Kosecka jest tego przykładem dobitnym - sama prowadząc jedną z komisji dała dowód jaka jest wobec innych a dziś wytyka innym co sama zasiała i wypielęgnowała....
odpowiedz oceń komentarz 0 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sekundnik
ponad rok temu ocena: 100% 30
Buhahahahaha wszyscy są idiotami oprócz Lewandowskiego! Buhahahahahahaah. Lewandowski zalicza siebie do mędrca nie zważając jak oceniają go Elblążanie!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 29
Może nie wszyscy ale ty się do owego mało zacnego grona zaliczasz. Ja przeczytałem kilka ustaw na co Pani ... jak widać z jej nagrania nie miała ani czasu ani ochoty. Oceny paru klakierów jakoś mnie nie przekonują drogi głupcze
~ org
ponad rok temu ocena: 100%  28
Popieram Wróblewskiego. Czas na niezależnego Prezydenta
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolanta Ł
ponad rok temu ocena: 100%  27
Ludzie nie są idiotami za jakich ich uważacie. Swoje widzą i wiedzą. Czytają między wierszami i wśród swoich znajomych zgadzamy się, że kandydatura Wilka nie jest interesująca na prezydenta. Całokształt jego twórczości, choć krótkiej do imponującej nie należy i widać brak pomysłów na przyszłość. Ode mnie głosu nie dostanie.
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 29%  26
Do pop KONKRETY poproszę . Z czego wynika merytoryczne nieprzygotowanie prezydenta . Ja myślę raczej że to ty NIE jesteś merytorycznie przygotowany do podjęcia dyskusji . Takich ludków jak twoja osoba w internecie jest więcej plujących jadem i ziejących nienawiścią do człowieka który przerasta was o głowę. Za miesiąc skończycie ujadać .
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 13%  25
Wilk ma takie argumenty ze ma inwestorow np z Norwegii , wyremontowane drogi , basen w budowie , obnizki czynszów biletow i smieci , brak podwyzek za wode i scieki , oraz poparxie innych frakcji politycznych jak np Gowin czy Solidarna Polska a pani Kosecka i PO nie ma nikogo nawet nie maja kogo wystawic na kandydata na prezydenta a ponoc Kosecka jest taka wspanial az smiac sie chce bo to jest kabaret PO i Wróblewskiego bo jest z ludzmi co zniszczyli Słonine
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pop
ponad rok temu ocena: 80%  24
Głosowałem na Wilka, ale dziś widzę, że to kompletna miernota bez merytorycznego przygotowania. Potrafi się tylko chwalić i narzekać a tu trzeba się wziąć do roboty.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do radnej
ponad rok temu ocena: 75%  23
do pani radnej Koseckiej - proszę o interwencję w sprawie bezdomnych na starówce - prpszę ich przygarnąć
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
ponad rok temu ocena: 88%  22
Wilk nie ma żadnych argumentów wobec swojej bezradności i niekompetencji. Na wszystkie merytoryczne uwagi odpowiada w stylu "a u was biją murzynów" Czas na normalność. Popieram Wróblewskiego
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 20%  21
Mina Pani radnej na zdjęciu mówi wszystko o jej osobowości. Zacietrzewienie plus ogrom kompleksów wynikających z tego że jej formacja polityczny straciła w mieście władzę i już jej nie odzyska. Niestety opozycja w Elblągu jest w chwili obecnej słaba a to że mają bojówki internetowe niczego nie zmienia. Głosuję na Wilka doświadczonego samorządowca. PO wara od Elbląga.
odpowiedz oceń komentarz 2 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gracha
ponad rok temu ocena: 8%  20
pani Kosecka taka oddana miastu a gdzie była wcześniej za swojego guru pana Nowaczyka którego w gminie mieli dość potem w znienawidzonym przez elblag olsztynie patrzyła tylko aby utrzymać miękki fotel oraz ile wpływa na kąto pewnie dużo krzyczeć mało robic aby były wpływy na kąto co miesiąc
odpowiedz oceń komentarz 1 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 19%  19
Ta jasne a brak osiagniec inwestorow to nie jest klamstwo plus egzotyczne wycieczki Nowaczyka
odpowiedz oceń komentarz 3 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KIng
ponad rok temu ocena: 25%  18
Ale przecież to rząd PO od 7 lat zwala wszystko na PIS ze to ich wina jest ze jest w Polsce taki kryzys to as ich słowa Ale zgadzam się z Terminator skoro PO jest takie wspaniale z pania Kosecka na czele to niech wystartuje w wyborach a nie szczeka caly czas bo tak jest wygodniej nawet jak nie ma zadnych podstaw
odpowiedz oceń komentarz 4 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bryza
ponad rok temu ocena: 90%  17
Każdy, kto zajmuje się polityką, bierze również odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Zrzucanie winy na poprzedników jest bardzo wygodne, ale przecież za tych poprzedników pan Wilk jako radny także mógł konstruktywnie reagować... Narzekając na tych poprzedników, wystawia więc i sobie cenzurkę...
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oświecony przez Marię
ponad rok temu ocena: 84%  16
Gratuluję Pani Mario. Szczerze mówiąc dopiero teraz uzmysłowiłem sobie, że tak naprawdę Wilk NIC NIE ROBI, poza wskazywaniem winnych. Żadnych zapowiedzi nie zrealizował, żadnych żądań, które składał jako opozycjonista nie podjął! Ba, Wilk przecież staną w opozycji wobec siebie, podpisując się pod referendum w sprawie NIEREALIZOWANIA PRZEZ WILKA OBIETNIC WYBORCZYCH.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 21%  15
A czemu nie startuje bo ona i Po jest spalone i ludzie ich nie chca
odpowiedz oceń komentarz 6 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gn
ponad rok temu ocena: 100% 14
CHcą, chca,i to całkiem sporo osób,które mają trochę oleju w głowie, w odróżnieniu od innych.
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 29%  13
Ale jakos to Po odsunieto od wladzy a skoro Kosecka jest taka dobra to niech kandyduje na prezydenta
odpowiedz oceń komentarz 6 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rafal
ponad rok temu ocena: 93% 12
Nie jakos tylko odsunieto PO przez pomowienia,klamstwa i manipulacje opinia publiczna.Redaktor elblag24 zostal skazany prawomocnymi wyrokami w sprawie pomowien i klamstw pisanych pod adresem uwczesnej wladzy.Jerzy Wilk skutecznie wspolpracowal z redaktorem elblag24.
oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 100% 11
Nie jakoś tylko poprzez kłamstwa podrzucane przez obecnego prezydenta, który za wszelka cenę dążył do usadowienia swojej osoby i swoich klakierów na stołkach w UM. To był jego jedyny cel, potem to już wszyscy zobaczyli co zrobił dla nas elblążan.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 91%  10
Ten pan Wilk na tym stanowisku to ogromna pomyłka, która nie powinna się wydarzyć.
odpowiedz oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do terminator
ponad rok temu ocena: 89%  9
Najwięcej wpadek i porażek ma J,Wilk .A Pani Maria jest dobrym samorządowcem - lubiana i ceniona przez różne środowiska .A obelgi i wulgaryzmy wobec niej - to typowa nagonka pisowska ,którzy nie mogą się pogodzić z jej wcześniejszą decyzją odsunięcia się od takich ludzi jak Wilk czy Krasulscy - wszystko jest do sprawdzenia
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 14%  8
Tak a Kosecka to wcielenie dobra co nic nie zrobila poza bez podstawnym atakowaniem zeby zaslonic porazki swoje
odpowiedz oceń komentarz 4 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 90%  7
Tak jak w bajce o czerwonym kapturku prawdziwego oblicza wilka nie da się ukryć. Prędzej czy później prawda zawsze zwycięży i żadne zabiegi Moni tego nie przykryją. Wilk jaki jest każdy widział - zagubiony, nieporadny, niedoinformowany, niedoświadczony, nieszczery....
odpowiedz oceń komentarz 28 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 19%  6
Ale oczywiscie Po nie chce wojny o elblag tylko chce z kazdym rzadzic cynizm do potegi
odpowiedz oceń komentarz 6 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wesołe miasteczko
ponad rok temu ocena: 93%  5
Zachowanie Wilka na sesji pokazało jaki on jest ,nerwy puszczają ,brak jasnych zwięzłych odpowiedzi ,gubi myśli i kręci jak najęty .Jego zastępca opuszcza sale obrad i idzie na pisowską konferencje .Pani rzecznik pisze do mediów jako sztab PIS i Rzecznik Prasowy .Co ten Wilk uczynił z tego urzędu .Wesołe miasteczko jak na Nowowiejsjiej
odpowiedz oceń komentarz 28 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 5%  4
Dlatego koniec popierania partii,czas poprzeć kandydata bezpartyjnego czyli Edmunda Szweda.On napewno zmieni nasze Miasto na lepsze.
odpowiedz oceń komentarz 1 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 91%  3
Pani Mario bardzo trafne spostrzeżenie, nam nie wolno o tym mówić ale Pani może i dobrze. Czujemy się jak przed stanem wojennym, za przeproszeniem morda w kubeł, itp.
odpowiedz oceń komentarz 31 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 93%  2
Pan Prezydent jak każdy z PIS-u uważa że tylko On i więcej nikt potrafi.
odpowiedz oceń komentarz 25 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zarcik prowadzącego
ponad rok temu ocena: 17%  1
Tak, zacznę działać. Słusznie pisze autorka. Zaczynam juz dzis. Biorę sprawy w swoje ręce i bede na Panią głosował.........ŻARTOWAŁEM HAHAAAA
odpowiedz oceń komentarz 3 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.