› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Maria Kosecka wystąpiła z Klubu Radnych PO. Będzie radną niezależną

› bieżące ponad rok temu    19.12.2014
Informacja prasowa
komentarzy 32 ocen 40 / 78%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Jestem radną Rady Miejskiej już piątą kadencję. W ciągu całego okresu pełnienia tej funkcji działałam na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, w tym związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Moje inicjatywy zyskały uznanie społeczeństwa, o czym świadczą wyniki ostatnich wyborów samorządowych.

Nie należę do żadnej partii i nie jestem zainteresowana działalnością partyjną. Niestety takie zjawisko zaczęło dominować w Klubie, którego dotąd byłam członkiem, dlatego rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna.

Wyznaję w swoim postępowaniu zasadę czynienia z władzy instrumentu umożliwiającego wpływanie na poprawę bytu mieszkańców. Władza taka musi być sprawowana z pokorą i w interesie ludzi, a nie dla samej władzy i podziału „łupów”. Z takim podejściem się nie godzę i wręcz czuję obrzydzenie. Piastowane funkcje i stanowiska muszą być tylko i wyłącznie środkiem do realizacji programów i celów zakładających poprawę bytu obywateli. Jesteśmy przecież ich mandatariuszami i nie możemy wykorzystywać powierzonej nam misji do zaspokajania własnych aspiracji i potrzeb materialnych. Nie może również być tak, że w systemie demokratycznym liderzy partyjni zawłaszczają dla siebie całą decyzyjność, pomijając zdanie pozostałych. Mamy wówczas do czynienia nie z grupą, czy też klubem, ale autokratycznym partyjniactwem, na który nie mogę przystać.

Silne poparcie otrzymane od społeczeństwa jest wystarczającym mandatem do należytego wypełniania obowiązków radnej i jestem przekonana, że pomimo braku przynależności klubowej znajdzie należyte uznanie i wsparcie samorządowych władz miasta.

Kandydując z listy Platformy oczekiwałam innego stylu rządzenia w partii, zwłaszcza szerokiej i swobodnej debaty, gdzie każdy głos się liczy, bo przede wszystkim liczy się dobro mieszkańców Elbląga. A przede wszystkim oczekiwałam mechanizmów, które by zdecydowanie hamowały wyniesione z socjalizmu skłonności roszczeniowe a promowały ciężko pracujących, aktywnych i zaradnych.

Zapewne pojawią się zarzuty, że otrzymałam mandat dzięki logo PO, jednak uważam za zasadne zauważyć, że na osiągnięty wynik zapracowałam przede wszystkim własną pracą, nie tylko w okresie kampanii wyborczej, ale pracą dla dobra mieszkańców na co dzień. Wspaniały wynik, który osiągnęliśmy w okręgu nr 2 (przypomnę tylko, że pokonaliśmy naszego głównego konkurenta PiS) możliwy był do osiągnięcia dzięki ogromnej pracy zespołowej. Jako lider tego zespołu czuję się w obowiązki zapewnić wszystkich, że nasze zamierzenia są nadal aktualne i stawiam swoją osobę do dyspozycji w ich realizacji. Deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi w sprawach ważnych dla elblążan oraz zapraszam do współdziałania również osoby spoza rady.

Maria Kosecka
Radna niezależna

+ 31 głosów: 40 (78%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nie dajmy się zwariować
ponad rok temu ocena: 40%  32
Obchodzi mnie to tyle, co zeszłoroczny śnieg. Informacja, sensacja roku. Synek mojego kolegi wstąpił do muchomorków, ale nie wie czy tam zostanie, bo w krasnalach czuł się lepiej
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do odpowiedz
ponad rok temu ocena: 60%  31
Zdrowych i wesołych świat ,a w roku 2015 więcej optymizmu ,wyrozumiałości i szacunku do drugiego człowieka.Myślę ,że powielane kłamstwa i insynuacje powinien Pan też wyeliminować - wtedy dni będą inne ,bardziej ciekawe ,radosne i kolorowe .Dobroć i szacunek nikomu jeszcze nie zaszkodziła
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 0%  30
http://wpolityce.pl/gospodarka...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ buc
ponad rok temu ocena: 13%  29
Maria awaria. To takie polskie.
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ER
ponad rok temu ocena: 50%  28
Dlaczego nie była taka odważna przed wyborami ?
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odowiedż jest prosta.
ponad rok temu ocena: 43% 27
Dom za coś trzeba skonczyć budować, nie? Kasa, kasa, kasa . Tylko to blondynce chodzi PO głowie. Żadne tam sprawy Elbląga i mieszkanców, tylko własny interes.
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 75% 26
nie była odważna? Po czym to poznałeś? Obserwowałeś z krzaków? Proszę o uczciwą odpowiedź, umieram z ciekawości.
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 40% 25
Co dom ma wspólnego z przedwyborczą odwagą, nawet jeśli jest w budowie?
~ powiec
ponad rok temu ocena: 14%  24
Te "turban" pislamski hejterze, żeby głosować na PIS totrzeba być zaczadzonym smoleńską mgłą analfabetą ekonomicznym, który wierzy we wszystkie kłamstwa pislmaskiej sekty z jej wiecznie przegranym guru jarkaczem!;)
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 25% 23
ty tepy lemingu. tylko leming potrafi przypisac do PISu każdego kto nie popiera PO. gardze toba lemingu
~ turban
ponad rok temu ocena: 50%  22
czy radek zdradek sikorski zostanie skazany wsadzony do wiezienia i zapłaci 16 mlz zl kary za te walki z rozliczaniem wyjazdow sluzbowych? czy sprawa zostanie zamieciona pod dywan? kim sa ułomy glosujace na PO? czy charakteryzuje ich "murzynskosc" jak to mowi radek zdradek? glosowanie na PO to brak szacunku dla samego siebie. I totalny debilizm
odpowiedz oceń komentarz 8 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do elko
ponad rok temu ocena: 50%  21
Do Elko ,zebyś się nie zdziwił .Zawsze miała poparcie - bo na to pracuje się latami .Trzeba mieć odwagę i chęć działania .Cenię ją ,że nie boi się prezentować swoich poglądów ,cenię za wyrazistość i za uczciwość .Więc przestań - nagonka zorganizowana nic tu nie pomoże
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ politicface
ponad rok temu ocena: 60%  20
Prawda jest taka, że tak uprawiana polityka na kazdym szczeblu samorzadu psuje wartosci demokratycznego i uczciwego panstwa. Jest duzo racji w tym, że politycy i partie w lokalnych strukturach sprzedaja się i zabiegaja tylko o stołki i swoją własną d...ę, a nie o polepszenie dobrobytu mieszkancow. Aby zaszly zmiany potrzebna jest swoista rewolucja i bunt, zwlaszcza mlodego pokolenia bądź czas aby te pokolenie po prostu poszlo na fotel przed telewizorem na rencie czy emeryturze
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elko
ponad rok temu ocena: 44%  19
Zdobyła mandat z będąc w PO. Teraz nie pasuje. Moim zdaniem uczciwie byłoby się jednocześnie zrzec pełnionej funkcji w Radzie i złożyć mandat. W przyszłych wyborach Pani Radnej życzę powodzenia, jako niezależny kandydat raczej szóstej kadencji nie spędzi w Radzie.
odpowiedz oceń komentarz 8 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 31% 18
Do rady wybierają nie partyjniacy, lecz elblążanie. to raczej Kosecka przyniosła sukces PO, gdy okazało się, że ma drugi wynik, jesli idzie o liczbę głosów podczas wyborów samorządowych.
~ Aka
ponad rok temu ocena: 33%  17
Kosecka zachowała się jak szczury co uciekają z tonącego okrętu , ucieka z PO bo widzi ze w Elblągu tonie dlatego Wróblewski tak długo zwleka z wyborem drugiego wiceprezyenta , Kosecka pokazała teraz ze jest bezideową koniunkturalistką ( chorągiewką )
odpowiedz oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 71% 16
Ten tonący okręt czego jest metaforą?
~ Aka
ponad rok temu ocena: 20% 15
To chyba oczywiste że chodzi o PO bo wiadomo że nigdy już nie zdobędzie władzy w Elblągu wszyscy są już umoczeni
~ powiec
ponad rok temu ocena: 38%  14
No to PO Koseckiej!;) Maryska zrobiłaś największą głupotę w swoim życiu. Czy ty kobieto nie widzisz, że ludzie głosują na partie nie na ludzi? Zobacz Szweda który wydał na kampanię kilkaset tysięcy zł, zobacz na EKO które miało najsensowniejszy program dla Elbląga i co im z tego jak wyborcy w większości wolą siedzieć w domach?! Na wybory chodzą w 90% elektoraty partyjne, a reszta ma na to wywalone!!! Żegnaj Maryśka!;)
odpowiedz oceń komentarz 8 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 71%  13
Odważna decyzja, ale to jest Pani znak rozpoznawczy nigdy nie boi się Pani mówić głośno tego co myśli i to się ceni. Pokazała Pani teraz, że najważniejsze jest działanie, ale nie otrzymanie stołka przez układy i układziki. Popieram Panią w 100%. Powodzenia
odpowiedz oceń komentarz 17 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wenia
ponad rok temu ocena: 70%  12
I to mi sie podoba. Jak zawsze szczera, odważna. Nie ważne z jakiej listy i z jakiej pozycji będzie Pani startowała ja swój głos oddaje zawsze na Panią! Oby tak dalej i trzym kciuki za dalsze działania.
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 70%  11
Decyzja bardzo odważna i pokazująca dużą niezależność i siłę Pani Koseckiej. Uważam, że tylko na tym zyska bo ile można świecić oczami za wpadki "koleżanek i kolegów". Lokomotywa z PO odjechała, ciekawe do kogo teraz podłączą wagoniki. Kosecka już nie będzie nabijała punktów.
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ romek
ponad rok temu ocena: 80%  10
Ciekawe kto teraz będzie zabierał w PO głos na sesjach.
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podatnik
ponad rok temu ocena: 75%  9
Zawsze głosowałam na PO wybierając lepsze zło ,niestety ta partia nie ma na uwadze dobro obywateli tylko skok na stołki i kase-niestety.W Polsce to już taka tradycja,smutna tradycja.
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do tak nam dopomóż
ponad rok temu ocena: 60%  8
Z tego co wiem Pani Maria startowała z różnych miejsc ,z piątego ,czwartego - zawsze osiągała dobre wyniki .Powód jest jeden - odważna ,konkretna ,pracowita i nie sprzedajna .Więc nie mąć tak nam dopomóż .Proponuję zacząć oceniać innych radnych ,działaczy - zobaczymy jak ci pójdzie
odpowiedz oceń komentarz 18 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 74%  7
Cenie ludzi, którzy zawsze są sobą. Napewno większość z Nas miałaby takie samo zdanie i bez względu czy nazywałaby się pani Kosecka, czy nie.
odpowiedz oceń komentarz 20 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak nam dopomóż Roger Guerreiro
ponad rok temu ocena: 50%  6
Kompromitacji końca nie widać..... Jest powiedzenie baba z wozu koniom lżej.....i niech tak zostanie. A w przyszłych wyborach samorządowych zobaczymy, czy ta pani taka pracowita znajdzie gdzieś miejsce w komitecie i ile dostanie głosów na przykład z 6 pozycji?!
odpowiedz oceń komentarz 17 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak nam dopomóż Roger Guerreiro
ponad rok temu ocena: 67% 5
Jeszcze jedno. Po odejściu Pszczółkowskiego na drugi dzień po II turze wyborów samorządowych gazeta i redakcja jedzie w dół! Ogarnij się człowieku, który to zamieścił zwłaszcza wymyślił tytuł! Kosecka nie była nigdy członkiem PO a więc i nie mogła wystąpić z PO!!!!
oceń komentarz 29 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eliza
ponad rok temu ocena: 69% 4
To fakt, gazeta ta mocno podupadła po odejściu redaktora naczelnego. Właściwie nie mam tu już za bardzo co czytać. Szkoda.
oceń komentarz 24 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 30% 3
może więc zastąpisz tę panią w samorządzie? Z pewnością zastępstwo będzie urocze.
~ rozmaryn
ponad rok temu ocena: 36% 2
może więc zastąpisz tę panią w samorządzie? Z pewnością zastępstwo będzie urocze.
~ Ona
ponad rok temu ocena: 43% 1
tak nam dopomóż Roger Guerrerio* - chyba nie było Cie na kilku lekcjach WOS-u.....nie trzeba być członkiem partii , żeby być w KLUBIE RADNYCH lub KLUBIE POSELSKIM no ale żeby to wiedzieć trzeba mieć wiedzę....- więc zanim coś napiszesz poczytaj, zapytaj dowiedz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.