› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Michał Szydlarski pyta: dlaczego nie głosujecie na młodych ludzi?

› bieżące ponad rok temu    5.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 25 ocen 134 / 83%
A A A

16 listopada w Wyborach Samorządowych wybieramy ludzi, którzy będą zarządzać przedsiębiorstwem o nazwie Elbląg. Ludzie ci będą musieli ze sobą współpracować, negocjować i wypracowywać wspólne stanowisko. Mam nadzieję, że zobaczymy tam zupełnie nowe standardy jakości, bowiem dziś gdy patrzę na obraz Rady Miasta to załamuję ręce.

Wypełniają ją osoby w podeszłym wieku, tak mocno przesiąknięte swoimi uprzedzeniami, że nie potrafią wzbić się ponad partyjne klamry interesu. Miasto i mieszkańcy cierpią przez ludzi pochłoniętych partyjnymi wojenkami i rozmaitymi układami, które zbiegają się w miejscu obsadzenia danego stołka. W Ratuszu nie ma zupełnie klimatu do wypracowania spraw interesu publicznego. Codziennie czytamy artykuły podszyte nienawiścią, jeden partyjniak drugiemu podkłada świnię, potem inny się rewanżuje i tak bez końca. Procesy, kłamstwa i kneblowanie dziennikarzy jest na porządku dziennym. Większość przechodzi obok zupełnie biernie. Ludzie pochłonięci swoimi sprawami oddają swój los w ręce ludzi nastawionych na własne interesy. Patologia stała się normą i wyznacznikiem uprawiania polityki. Przypatrzcie się scenie politycznej naszego miasta. Tam nie ma ludzi młodych. Mamy dwóch panów w wieku uchodzącym za kreatywny i rzeczywiście te osoby często są jedynymi rozsądnymi głosami w debacie.

Czy ktoś to widzi?

Kiedy ludzie dali sobie wmówić, że jedyną słuszną drogę stanowią elity polityczne? One mają monopol na mądrość, fachowość, przemyślane inwestycje poparte 25 letnim doświadczeniem? Przyglądam się ministerstwom. Kto w jakim resorcie. Pełna kompromitacja. Widzę Panią Premier tańczącą na czerwonym dywanie z kanclerz Niemiec, podpisany pakiet klimatyczny, rozsypujące się pociągi „Pendolino”, zjazdy i bramki na autostradach, gazo-port, stan naszej armii, zakup broni pięć razy drożej. Takich przykładów można mnożyć bez opamiętania. Każda inwestycja w tym kraju jest kilka razy droższa niż identyczna za granicą, a wykonana jest w zupełnie amatorski sposób. To jest standard elit obowiązujący już od 25 lat. Chcę się do Was zwrócić. Nie obchodzi mnie czy ktoś głosuje na PO,PIS, SLD,PSL czy inny egzotyczny komitet. Jego sprawa, choć dla mnie mało zrozumiała. Każdy ma prawo decydowania o swoich przekonaniach.

Dlaczego dyskryminujecie młodych ludzi? 
Dlaczego nie głosujecie na młodych ludzi? 

Przecież oni też są na tych samych listach, które popieracie. Są umiejscowieni na dalszych pozycjach przez partyjniaków i wyjadaczy. Nie mieli szansy na jedynkę czy dwójkę. Nie są ujęci w pajęczynie wewnętrznego finansowania poprzez stołki. Nie posiadając środków są niewidoczni, nie mają szansy na swoją prezentację i promocję. Młode osoby, obojętnie jakie maja przekonania polityczne niosą ze sobą przyszłość i nadzieję na nową jakość w polityce. Nie są jeszcze skrępowani układami i przeżarci partyjnym zepsuciem. To wasi wnukowie, synowie, sąsiedzi z ulicy i klatki obok, naprawdę wolicie wybierać grubego staruszka który od 20 lat żyje z polityki i kolesiostwa? 

W Elblągu mamy młode osoby na listach komitetów wystawionych w wyborach. Głosujcie na kogo chcecie, ale wybierzcie przyszłość. Trwajcie w swoich przekonaniach, ale posuwajcie się naprzód. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami, wujkami i ciotkami o osobach, które są na listach wyborczych . Przecież one wyznają takie same wartości jak ten polityczny dinozaur na pierwszym miejscu z listy. Niczego i nikogo nie zdradzacie, oprócz tego, że wybieracie przyszłość. To my, Młodzi, spędzimy tu jeszcze 50-60 lat swego życia wychowując swoje dzieci i zmagając się z trudami życia w Polsce. Niestety dzisiejsza większość tego zdyscyplinowanego elektoratu będzie już dawno po tamtej stronie. To właśnie NAM przyjdzie posprzątać ten cały bałagan na jaki od 25 lat pozwalacie.

Dlaczego więc nie przyspieszycie tych zmian?

Czy naprawdę musimy czekać, aż śmierć rozwiąże problem ludzi wiecznie głosujących na tych samych liderów? Brzmi to okropnie, ale taka jest prawda. 16 listopada zatrzymajcie się przy listach ma moment. Popatrzcie na nazwiska. To jest Elbląg. Nasza mała Ojczyzna. Chcemy decydować o sobie.

Michał Szydlarski 
Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy

Materiał sfinansowany ze środków KW Kongres Nowej Prawicy

+ 111 głosów: 134 (83%) 23 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ella
ponad rok temu ocena: 0%  25
Widzę, że bojówki KNP podbijają ilość + na rzecz tego artykułu i krytykują tych co mają odmienne zdanie, tak jak robiły to w przypadku sondażu przedwyborczego. Po weryfikacji głosów przez redakcję okazało się, że ich kandydat miał więcej nieważnych niż ważnych głosów =)....ach ta polityka
odpowiedz oceń komentarz 0 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inc
ponad rok temu ocena: 15%  24
spojrz w lustro i masz odpowiedz///
odpowiedz oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 23
Top model się odezwał
~ joojo
ponad rok temu ocena: 38%  22
Jakich młodych ma na myśli.Jak widzę młodych dziewiętnastolatków czy dwudziestoparolatków na liscie wyborczej to myślę sobie gdzie człowieku się pchasz.Nabierz troche doświadczenia życiowego ,uporządkuj swoje zycie a dopiero do polityki.
odpowiedz oceń komentarz 6 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirka
ponad rok temu ocena: 67% 21
On ma 37 lat i w pełni uporządkowane życie. Trollu.
~ AmoneXar
ponad rok temu ocena: 0% 20
@Mirka toż młody... :D
~ czaknoris
ponad rok temu ocena: 34%  19
KNP to największe oszołomy jakiś znam, szczyt hipokryzji, Korwin walczy z Unią biorąc od niej pieniądze. Ci będą tak samo, brzydzę się ale wezmę. Polityk (partyjniak) żyje z politykowania - do uczciwej pracy się nie weźmie.
odpowiedz oceń komentarz 10 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirka
ponad rok temu ocena: 81% 18
Mówisz o politykach z bandy czworga PO, PSL,SLD,PIS. Idealnie pasuje.Lepszy twój minister zegarek Nowak i cała reszta co udaje zatroskanych o swój portfel. Słaba przycinka. KNP nigdy nie rządziło więc jak można mówić takie dyrdymały. Wszyscy unioposłowie z KNP przeznaczają swe środki na oddziały w kraju. Na walkę z takimi oszołomami przyspawanymi do stołków. Jeszcze o kobietach powiedzcie i o tym jak spał w UE. Telewizyjne lemingi.
oceń komentarz 17 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 100% 17
albo chociaz poczytaj o programie wyborczym... a no tak, problemy z czytaniem :p
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 16
Widzisz Gifas, trolle wolą pluć jadem i mieszać z błotem bo nie potrafią zrozumieć kilku linijek tekstu pisanego.
~ monika3
ponad rok temu ocena: 79%  15
Uczciwy.prawdziwy i przystojny. Zaglosuje.
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szakal.
ponad rok temu ocena: 21%  14
na marginesie należy zapytać a Pan z partii? Noooo to wielki minus jeśli tak, bo ja głosuje na ludzi bezpartyjnych. Młodych i bezpartyjnych. Bez szyldów i znaczków partyjnych.
odpowiedz oceń komentarz 4 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirka
ponad rok temu ocena: 80% 13
Niestety prześledziłam wszystkie listy rzekomo obywatelskie i uśmiałam się. Są tak obywatelskie jak Platforma Obywatelska. Elbląg jest bardzo mały z ja znam sporo ludzi. Proszę nie robić ludziom wody z mózgu. KNP jest partią tylko z nazwy to chyba widzi każdy :)
oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 12
Partyjniacy są porozrzucani po tych niby obywatelskich czy pozapartyjnych frakcjach bo wiedzą, że od swoich to nie przekroczą 5 %. I to ma być bezpartyjne ?
oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szakal.
ponad rok temu ocena: 20%  11
Jestem ZA, też oddam głos na ludzi młodych, ale z Obywatelskiego Elbląga i BASTA
odpowiedz oceń komentarz 5 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 100% 10
A znasz program OE ?
oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 63%  9
Jak zwykle oddam swój głos na KNP
odpowiedz oceń komentarz 19 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 79%  8
Wyborcy wolą głosować na aparatczyków partyjnych którzy przed wyborami złożą jak najwięcej socjalistycznych obietnic.
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirka
ponad rok temu ocena: 95% 7
Szwed podobno mówił że da 2 tysiące miejsc pracy to już za chwilę PO mówi że da 2,200. Oni mają młodych ludzi za durniów.Kogo oni chcą mamić. To nie ten elektorat łykający wszystko z TV. Zmiana w radzie musi nastąpić.
oceń komentarz 21 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 89% 6
wystarczy jakbym nie musial placic zusow srusow itd dla panstwa to z checia bym firme zalozyl a ubezpieczyl sie wykupujac se jakies ubezpieczenie jakbym potrzebowal >.> ba nawet moze bym kogos zaatrudnil ;d jak nie zmienia prawa podatkowego to choy a nie miejsca pracy beda w bananalandzie
~ Maciuś88
ponad rok temu ocena: 86%  5
To do młodych należy przyszłość, i to oni będą mieli wpływ w jakiej rzeczywistości będą żyć, starym partyjniakom mówię nie, stawiam na młodych a młdzi to KNP
odpowiedz oceń komentarz 18 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirka
ponad rok temu ocena: 88%  4
Nie gadajcie głupot i popatrzcie na ludzi w polityce. Święta racja. Ludzie młodzi mają zupełnie inną mentalność. Popieram w pełni choć głosuje na innego młodego chłopaka. Zmiany muszą nastąpić jednak łatwo tego nie dokonacie. Stara gwardia nie odda łatwo stołków. Będą wam mówić że wolą starych złodziei niż nową jakość. Polacy.
odpowiedz oceń komentarz 22 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wer
ponad rok temu ocena: 70%  3
trzeba powiedzieć STOP samorządowym dinozaurom - KNP ma mój głos!
odpowiedz oceń komentarz 21 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 31%  2
bo młodzi jak i starzy tylko patrzą na to żeby kasy nachapać się. A jak mam głosować na starego z PO i młodego z Nowej Prawicy, to wybieram jednak starego z PO a nawet PiS
odpowiedz oceń komentarz 9 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ junior
ponad rok temu ocena: 28%  1
Młody to ni oznacza, że z KNP - Sam lider JKM jest bardzo młody ma niewiele ponad 20 lat do setki. Młodzi ludzie są we wszystkich konitetach więc proszę nie uprawiać propagandy jedynie słusznej partii.
odpowiedz oceń komentarz 8 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.