› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nieprawidłowości były ale oficjalnych protestów nie ma

› bieżące ponad rok temu    18.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. elblag.net

Jak informuje Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, nadal nie ma pełnych i oficjalnych wyników wyborów samorządowych w Elblągu. Część komisji wyborczych nadal pracuje. Do KBW, mimo doniesień medialnych o nieprawidłowościach, nadal też nie wpłynęły jeszcze oficjalne protesty wyborcze.

Komisarz wyborczy w Elblągu nadal nie może podać pełnych i oficjalnych wyników wyborów samorządowych w naszym mieście. Na razie więc wszystkie informacje są podawane na podstawie wyników szacunkowych z komisji wyborczych. Jak dowiedzieliśmy się w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, nadal nie ma oficjalnych wyników wyborów. Część komisji nadal jeszcze pracuje.

W optymistycznym wariancie, wyniki głosowania zostaną podane dziś po południu.

Tymczasem w elbląskich mediach pojawiły się informacje o nieprawidłowościach w kilku obwodowych komisjach wyborczych podczas niedzielnego głosowania. Niektóre urny nie miały odpowiedniej ilości plomb. W niektórych lokalach wyborczych było więcej lub mniej kart do głosowania niż wyborców. W jednym z lokali natomiast brakowało w kartach do głosowania listy Platformy Obywatelskiej.

Jak informuje Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, żadnych, oficjalnych protestów na piśmie do tej pory nie odnotowano. Natomiast w niedzielę, podczas głosowania, odebrano kilka powiadomień telefonicznych o nieprawidłowościach.

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ antydno
ponad rok temu ocena: 60%  1
Ciekawe dlaczego brakowało listy platformy? Ponadto karty były poskładane tak skomplikowanie by karta PISu była na wierzchu. Czemu nie prezydencka? Jarek ciągle narzeka że są sfałszowania. Czy jak wygrał to też są? Żal.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.