› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Niszczą bannery i plakaty! STOP nienawiści. Radni PO podsumowali kampanię

› bieżące ponad rok temu    13.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 13 ocen 46 / 48%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Byli już radni PO stwierdzili, że nadszedł czas podsumowań. Podczas konferencji kandydaci na reelekcję do Rady Miejskiej narzekali na niszczenie plakatów i bannerów wyborczych oraz ograniczanie im możliwości rozmieszczania materiałów kampanijnych. - Wiele komitetów rozmieszczało plakaty w miejscach niedozwolonych (słupy energetyczne). Dlaczego nikt nic z tym nie robił? - narzekała Maria Kosecka.

O programie wyborczym i swoją oceną kampanii podzielili się: Małgorzata Adamowicz, Maria Kosecka, Antoni Czyżyk, Henryk Gawroński, Michał Missan, Edward Stasiuk i Robert Turlej.

- Staraliśmy się ciężko pracować i być konstruktywną opozycją w tej niespełna 1,5 rocznej Radzie Miejskiej, popierającą projekty dobre dla mieszkańców, a krytykując te, uznawane przez nas za szkodliwe – oznajmiła Małgorzata Adamowicz. - Mimo wzajemnych surowych ocen, apelowałbym o mniej wzajemnej nienawiści – zwracała się do mieszkańców Maria Kosecka. - Jak można nazwać niszczenie kilkudziesięciu materiałów wyborczych Roberta Turleja rozmieszczonych na terenie miasta? Dlaczego niszczy się nasze plakaty wyborcze i bannery? Zresztą nie tylko nasze. Wszyscy byli zgodni, że należy pogodzić się z faktem istnienia różnych poglądów i uszanować to.

Starania o prawdę historyczną i... elbląskie ulice

Startujący w wyborach poddali ocenie to, co udało się, a czego nie w ostatnich latach pracy w Radzie - w kadencji 2010-2013 i 2013-2014. Ubiegający się o reelekcję radni pochwalili się, że byli autorami 40 proc. spośród 283 interpelacji. Wymieniono programy, którymi się zajmowali m.in.: na rzecz osób starszych 2014 – 2020; na rzecz równego statusu osób z niepełnosprawnościami i zapobiegania niepełnosprawności czy Kartę Dużej Rodziny.

Antoni Czyżyk odnotował, że to dzięki jego interpelacji upamiętniono rocznicę 777-lecia Elbląga. Czyżyk wspomniał o swoich pracach, dzięki którym w Elblągu przybyła ul. Ofiar Elbląskich oraz rondo pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z kolei Kosecka zwracała uwagę, na swoje starania o upamiętnienie zasłużonych mieszkańców m.in. przez umieszczanie ich nazwisk na elbląskich tramwajach. - Dążyłam też, jako radna do usunięcia pomnika zbrodniarza komunistycznego, Jana Krasickiego.

Sporo miejsca poświęcono sytuacji komunikacyjnej w mieście. Radni zaznaczyli, że wielu pomysłów nie udało im się zrealizować z powodu przerwania kadencji i wyboru nowych władz. Chodziło o poprawę stanu ul. Łęczyckiej, doprowadzenie do budowy chodnika przy ul. Browarnej (chodnik SLD, Komitet W. Wróblewskiego). Do problematyki „ulicznej” nawiązał też Robert Turlej, wspominając o ul. Daszyńskiego, której remont jego zdaniem, nie odbył się z powodu odejścia od tego pomysłu nowych władz. - Jako niegospodarność oceniam decyzję obozu rządzącego miastem o remoncie ulic w dobrym stanie. Chodzi o ulice Sienkiewicza i Orzeszkowej, zamiast remontów odcinków przyległych do ulic Częstochowskiej i Szucha – ocenił Edward Stasiuk.


Nie zawsze prezydent Wilk winny

Michał Missan skupił się za to na tematyce Szpitala Miejskiego i budowie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Podobno na przeszkodzie tego ostatniego stoją już tylko... decyzje prezydenta miasta i wojewody warmińsko-mazurskiego. Edward Stasiuk zarzucił prezydentowi Jerzemu Wilkowi bagatelizowanie kwestii konieczności dotowania klubów sportowych z kasy miejskiej. Według relacji radnego, prezydent miał oznajmić, że do funkcjonowania klubów wystarczą jedynie dotacje... unijne.

- Tymczasem jedynie Klub Sportowy „Atak” otrzymuje dofinansowanie unijne, pozwalające na funkcjonowanie – mówił były radny.

Dziennikarze pytali o najważniejsze inwestycje sportowe. Stwierdzono, że należy opracować strategie rozwoju sportu w Elblągu, bo nie można jednoznacznie określić co jest ważniejsze: lekkoatletyka, łyżwiarstwo szybkie czy piłka nożna? Trzeba określić priorytety inwestycyjne ich kolejność i możliwości realizacji.

W tym miejscu przypomniano, że dzięki klubowi PO wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę stadionu. Jeden z dziennikarzy zapytał o to, co nie udało się, nie dlatego, że przeszkadzał prezydent Jerzy Wilk ze swoim obozem, ale dlatego, bo zwyczajnie nie wyszło. Kilku kandydatów przyznało, że nie wszystkiemu winny jest obecny prezydent:

- Realizacja rewitalizacji Parku Dolinka i amfiteatru nie doszła do skutku, ponieważ zwyczajnie zabrakło pieniędzy - przyznał Michał Missan. Z kolei Małgorzata Adamowicz oznajmiła, że jej interpelacje nt. połączenia i tworzenia spółki Zespół Szpitali Miejskich z jej strategią rozwoju, jako jednego podmiotu - pozostały bez echa. Podobnie, jak kwestia zgłoszona przez M. Kosecką dotyczącą zasad umieszczenia reklam w przestrzeni miejskiej. W tym miejscu była radna zaznaczyła, że przyczyną był również brak odpowiedniej ustawy sejmowej...

+ 22 głosów: 46 (48%) 24 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 50%  13
  Fajnie ,że radni podsumowali swoja kadencje - powodzenia
  odpowiedz oceń komentarz 2 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rozmaryn
  ponad rok temu ocena: 79%  12
  Sprawę najważniejszą poruszyła Maria Kosecka, mówiąc o żrącej niektórych elblążan nienawiści. Pozostali radni także wypowiadali się merytorycznie, zamiast wzbijać w niebo balony. Życzę im powodzenia w nadchodzących wyborach. Tylko kultura, powściągliwość i szacunek dla bliźniego uczyni Elbląg miejscem wygodnym do życia.
  odpowiedz oceń komentarz 11 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanin
  ponad rok temu ocena: 68%  11
  Znam te osoby i wiem, że są dobrymi radnymi i będę głosował na Panią Kosecka. Jest skuteczna, pracowita i dotrzymuje słowa. Wrażliwa na ludzkie problemy zawsze stara się pomóc. Dzięki jej wnioskom zaczęto remont Częstochowskiej, zrobiono oświetlenie na Fromborskiej, sygnalizację na Królewieckiej. To najlepsza radna.
  odpowiedz oceń komentarz 13 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 76%  10
  To jest zastanawiajace, że niszczone były plakaty PO. Czy więc nie jest zasadne, aby pan Wilk wydał oświadczenie że takie "argumenty programowe" są naganne.
  odpowiedz oceń komentarz 13 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PO zakłamane
  ponad rok temu ocena: 31%  9
  Mogę podesłać zdjęcia, jak kandydaci z PO zakleili całe słupy. Ale i tak ich nie zamieścicie. możemy też odklejać plakat po plakacie i się okaże kto kogo zakleił pierwszy.
  odpowiedz oceń komentarz 4 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ janek kowalski
  ponad rok temu ocena: 20%  8
  jasne, to że nie mają pomysłu na miasto to wina prezydenta i niszczenia plakatów
  odpowiedz oceń komentarz 2 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do yataman
  ponad rok temu ocena: 58%  7
  dobrze to nazwałeś. potrafisz tylko pluć jadem nienawiści.
  odpowiedz oceń komentarz 7 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Oklejacz
  ponad rok temu ocena: 54%  6
  Dokładnie inni widząc cały słup oklejony Kosecką nie mają skrupułów. To samo ze Szwedem i Polkowską. To są słupy dla wszystkich. Nie dziwcie się że was zaklejają jak wy robicie to samo. Nienawiść ludzi do PO to już inna bajka.
  odpowiedz oceń komentarz 7 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ yataman
  ponad rok temu ocena: 53%  5
  drodzy radni PO ,zrobcie sobie rachunek sumienia stancie przed lustrem i zapytajcie samych siebie czy dzialalilscie i dzialacie dla dobra miasta i jego mieszkancow i czy jest sens dalej pchac sie do koryta skoro pluja wam w twarz?
  odpowiedz oceń komentarz 10 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jestem za
  ponad rok temu ocena: 31%  4
  Brawo radni PO - ja i moja rodzina oraz przyjaciele będziemy na was głosować
  odpowiedz oceń komentarz 13 29
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PowerCom
  ponad rok temu ocena: 0% 3
  haHAha.... nie
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 63%  2
  Jak widac musieli sobie czyms zasluzyc skoro ludzie ich nie chca a i tak sie pchaja
  odpowiedz oceń komentarz 24 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żegnamy P O
  ponad rok temu ocena: 65%  1
  Szkoda że kandydaci nie uderzą sie we własną pierś jeśli chodzi o niszczenie materiałów wyborczych . Bo jak inaczej niż chamstwem nie nazwać obklejanie słupów ogłoszeniowych 15 plakatami i nie w wolnym miejscu tylko zaklejając kontrkandydatów z innych ugrupowań." P O trupach do celu" to powinno być hasło wyborcze tych państwa.
  odpowiedz oceń komentarz 22 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.