› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Obywatelski Elbląg chce oszczędzić 250 tys. zł

› bieżące ponad rok temu    9.10.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 32 ocen 23 / 9%
A A A
 fot. elblag.net

Chociaż zbierali podpisy pod przeprowadzeniem referendum w sprawie przyłączenia Elbląga do Pomorza i likwidacji Straży Miejskiej, to od tego działania odstąpili. Powód oficjalny? Chęć oszczędzenia miastu kosztów związanych z organizacją referendum.

Referendum to dość kosztowna sprawa dla budżetu każdej gminy. Ubiegłoroczne głosowanie w sprawie odwołania prezydenta miasta i radnych to wydatek rzędu 234 tys. zł. Kolejny taki koszt mógłby pojawić się w tym roku, gdyby Obywatelski Elbląg zakończył sukcesem swoją akcję. Jednak pozytywnego finału nie było.

Do Urzędu Miejskiego w Elblągu nie dostarczono wymaganych 10 tysięcy podpisów mieszkańców, aby wszcząć procedurę referendalną.

- Wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie wpłynął do Urzędu 4 sierpnia br. Od tego momentu organizator ma 60 dni na dostarczenie 10 tysięcy podpisów. Do dnia dzisiejszego te podpisy do nas nie wpłynęły – informuje Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta.

Czy działaczom Obywatelskiego Elbląga, którzy w ubiegłym roku doprowadzili do referendum w sprawie odwołania władz miasta, teraz nie udało się przeprowadzić takiej akcji ? Nie udało nam się skontaktować z Kazimierzem Falkiewiczem, pełnomocnikiem tego komitetu, jednak rozmawialiśmy z osobą związaną blisko z Obywatelskim Elblągiem.

Jak się okazuje, wystarczająca ilość podpisów do przeprowadzenia referendum zebrano. Jednak podjęto decyzję o wycofaniu się na razie z tego pomysłu.

- Kazimierz Falkiewicz przekazał podczas koncertu Edmundowi Szwedowi zebrane podpisy, a ten zapowiedział, że jak zostanie prezydentem to zlikwiduje Straż Miejską i będzie się starał o Elbląg w pomorskim. Jeden i drugi mówił, że nie chcą narażać miasta na dodatkowe 250 tys. kosztów, związanych z organizacją referendum. Od ludzi dostali gromkie brawa. Może dlatego podpisy nie trafiły do Urzędu Miejskiego – mówi nam działacz Obywatelskiego Elbląga.

+ 2 głosów: 23 (9%) 21 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ vicedyrektro24
ponad rok temu 32
A z jakiej racji Falkiewicz oddaej dane osobowe ludzi bioracych udzial w kwestii referendum. To był ostatni ich wyskok z referendum. Zerowe zaufanie, a Falkiewicz na okresowe badania psychiatryczne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 100%  31
Iście jak faryzeusze . Teraz dbaja o kase miasta, poprzednio nie. Jaka jest róznica? I wtedy i teraz chcieli polepszyc los elblążan. A może panowie Falkiiewicz i Lewandowski są antyreklamą dla jakiegokolwiek przesięwzięcia. Najlepsze co mogą zrobic dla Elbląga, to nie pisać, nie działać, nie męczyc oczu czytelników swoimi zdjeciami, i zając sie normalną pracą - pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Debilowski
ponad rok temu ocena: 100% 30
zapomniałeś dodać do tego zestawu Kuchejdę
~ Mariusz Debilowski
ponad rok temu ocena: 100%  29
hahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahaha Panie Falkiewicz. Rozbawił mnie Pan do łez. Popłakałem się ze śmiechu. Dziękuję. A może chce Pan na kawałek etatu zostać moim nadwornym pajacem-rozśmieszaczem ?
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
ponad rok temu ocena: 100%  28
Ferdek pomyślał i ,..... wymyślił hehehhe
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty wwm
ponad rok temu ocena: 0%  27
Cel to Elbląg w pomorskim. Brawo Edek i Kazik
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob
ponad rok temu ocena: 100%  26
z nieh przestana zaslaniac swoja porazke dobrymi checiami bo to jest zalosne
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cezar
ponad rok temu ocena: 100%  25
A co na to prokuratura - nie mozna kilu tysiecy podpisów przekazac komuś czy wyrzucic do kosza
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wesoły Korwinista
ponad rok temu ocena: 100%  24
Dlatego KNP was wyśmiało gdy na jednym wniosku zamieściliście dwa pytania. Jeden telefon do prawnika i śmiech w słuchawce. Straż miejską trzeba zlikwidować, ale takim partactwem tylko zniechęciliście ludzi do wszelkich inicjatyw obywatelskich. A może o to chodziło?
odpowiedz oceń komentarz 20 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 23
A kto konretnie ? Nie pamiętam aby Pan Megier coś takiego powiedział czy napisał ale zawsze mogę go zapytać nie mnie jednak nie wydaje mi się żeby zechciał się ośmieszyć takimi głupotami jak te które czytam w tym poście,,,,
oceń komentarz 0 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ treser psów
ponad rok temu ocena: 100% 22
Lewy znowu urwałeś mi się z łańcucha. Do nogi i do budy ! Nie szczekaj już bo znów nie dostaniesz nic do żarcia i zdechniesz jak bezpański pies.
~ lalo
ponad rok temu ocena: 100%  21
już żałuję że nie chcieli przeprowadzić ze 4 Referendów. Zaoszczędzilibyśmy około miliona złotych.
odpowiedz oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wwwwww
ponad rok temu ocena: 100%  20
zawsze cwoki chca sie wypromowac falkiewicz i spolka zoo
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 100%  19
Chcieli darmową reklamę, to ją mają. Chcieli się odegrać na p. Wilku, to dopieli swego. Ale czkawka nie chce ustąpić?
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 100%  18
Pitu pitu Falkiewicz do kitu.Czas odejść i nie robić z ludzi głupców.
odpowiedz oceń komentarz 14 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Komisarza Wyborczego
ponad rok temu ocena: 100%  17
Zarządaj, Komisarzu list z podpisami , by je potem komisyjnie znisczyć . Tk bedzie sprawiedliwie. Przy okazji sprawdzić, czy sobie danych nie spisali prywatnie? Nie chcą oddać list, zawiadomić prokuraturę.
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co z podpisami
ponad rok temu ocena: 100%  16
Wszystkie podpisy powinny zostać złożone do komisarza wyborczego lub publicznie zniszczone. TO SĄ DANE OSOBOWE!!!!
odpowiedz oceń komentarz 21 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MArian
ponad rok temu ocena: 100% 15
U Pana Szweda są bezpieczne jak w szwajcarskim banku? hmhmhmhm dokładnie tak, jak pisze - to są ścisłe dane osobowe! Jak można je sobie oddać jakiemuś kandydatowi na prezydenta?! SKANDAL!!!
oceń komentarz 17 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Moniawww
ponad rok temu 14
No właśnie, widać, że mamy tu sprawę dla GIODO. Ktoś powinien najpierw rozeznać się w obowiązujących przepisach albo chociaż iść na odpowiednie szkolenie, takie jakie robią tu: [url]http://coach-inc.pl/[/url]. Bo mam wrażenie, że politycy myślą, że prawo ich nie obowiązuje i wszystko im wolno. A prawda jest taka, że takie rzeczy są pod ochroną i jeśli coś wycieknie, to można ich pozwać. O ile oczywiście jakiś sąd skarze polityka, w co raczej wątpię. Ale spokojnie, gdyby to ktoś z nas nie przestrzegał takich procedur, to z pewnością już miałby na głowie kontrolę i takie kary, że by się nie pozbierał
~ siuda
ponad rok temu ocena: 100%  13
ze śmiechu z krzesła spadłam
odpowiedz oceń komentarz 25 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 96%  12
Cwaniaczki od początku wiedzieli, ze to referendum będzie nieważne ale robili z ludzi idiotów byle tylko zarobić punkty na kamapnię wyborczą!!! Gdzie są te podpisy i co z nimi teraz zrobicie krętacze?
odpowiedz oceń komentarz 22 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenon kolka
ponad rok temu ocena: 96%  11
ludzie tam podali swoje dane osobowe więc gdzie będą one przechowywane.
odpowiedz oceń komentarz 27 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ psychiatra
ponad rok temu ocena: 100% 10
Lewy będzie je przechowywał. Teraz nie będzie musiał szukać ludzi robiących sobie z niego bekę po ich IP bo będzie miał ich dane personalne. Kuźwa ten psychol zasypie teraz sądy pozwami !!! :-D
oceń komentarz 18 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Moniawww
ponad rok temu 9
No właśnie, widać, że mamy tu sprawę dla GIODO. Ktoś powinien najpierw rozeznać się w obowiązujących przepisach albo chociaż iść na odpowiednie szkolenie, takie jakie robią tu: http://coach-inc.pl/.... Bo mam wrażenie, że politycy myślą, że prawo ich nie obowiązuje i wszystko im wolno. A prawda jest taka, że takie rzeczy są pod ochroną i jeśli coś wycieknie, to można ich pozwać. O ile oczywiście jakiś sąd skarze polityka, w co raczej wątpię. Ale spokojnie, gdyby to ktoś z nas nie przestrzegał takich procedur, to z pewnością już miałby na głowie kontrolę i takie kary, że by się nie pozbierał.
~ brednie
ponad rok temu ocena: 97%  8
Brednie Panie Falkiewicz
odpowiedz oceń komentarz 32 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok Igor
ponad rok temu ocena: 93%  7
Jeszcze jedno gdyby złożono do komisarza wymagane 10 000 podpisów zostałyby by one zweryfikowane to wówczas jeśli pełnomocnik powiedziałby, że rezygnują bo nie prawdą jest, że referendum nawet jak przejdzie będzie wiążące i zmieni przynależność Elbląga do Województwa Pomorskiego to może uwierzyłbym. Jednak dziś wiem, że nie zebrano podpisów bo Elblążanie nie są kretynami i już nie wierzą awanturnictwu politycznemu. Inna sprawa gdzie dziś są dokumenty z danymi osobowymi tysięcy Elblążan? Czy nie jest to sprawa dla prokuratora? Oczekuję odpowiedzi od omnibusa elbląskiego wszech wiedzącego i wszystkich obrażającego.
odpowiedz oceń komentarz 25 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ psychiatra
ponad rok temu ocena: 100% 6
Omnibus elbląski nie ma teraz czasu gdyż teraz przechodzi okresowe badania psychiatryczne. Jak wszyscy zauważyliśmy rokowania na wyjście z tej choroby ma zerowe ale chodzi o to żeby jego stan psychiczny się nie pogłębiał dlatego musi sobie cyklicznie robić badania w zakładzie dla obłąkanych.
oceń komentarz 14 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fa
ponad rok temu ocena: 96%  5
Brzydko tak kłamać już na początku kampanii - jeśli macie te podpisy to je pokażcie, publicznie policzymy. Mogliście złożyć komisarzowi a po przeliczeniu wniosek wycofać. Małe krętactwa od tego się zaczyna, jesteście z tego znani, z pomawiania, obrażania i zwyczajnego chamstwa. Wystarczyło powiedzieć - przepraszamy nie udało się zabrać ale do tego trzeba mieć klasę. Tak Szwed wygra wybory jak wy zebraliście podpisy. Manipulowanie ludźmi jest największą obrzydliwością jakiej sie można dopuścić.
odpowiedz oceń komentarz 26 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rafal
ponad rok temu ocena: 96%  4
Tragedia.Robia ludziom wode z mozgu.
odpowiedz oceń komentarz 22 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok Igor
ponad rok temu ocena: 96%  3
Kompromitacja! Same kłamstwa! To kiedy mówili oni prawdę? Mieszkańcy Elbląga, którzy podpisali się pod referendum w dobrej wierze zostali oszukani przekazując swoje dane osobowe nieodpowiedzialnym osobom? To oni wszech wiedzący podjęli w kilka osób decyzję czy zrezygnować z referendum za kilka tysięcy osób? Elblążanie takiego chcecie prezydenta i radnych z Obywatelskiego Elbląga?! Same manipulacje jeszcze nie tak dawno mówiono, że koszta niewielkie to i tamto a dziś co ? Panie miej nas w opiece przed takim prezydentem i radnymi!!!
odpowiedz oceń komentarz 25 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mówiłem Wam, że nie dacie rady z tym referendum. Nie słuchaliście!
ponad rok temu ocena: 100%  2
Mariusz za mocno w z tym referendum mieszał i wyszło jak wyszło.
odpowiedz oceń komentarz 25 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pil
ponad rok temu ocena: 97%  1
taa jasne
odpowiedz oceń komentarz 29 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.