› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Opinie. Janusz Nowak kontra Jerzy Wilk. Radni pokazali siłę

› bieżące ponad rok temu    4.10.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 36 ocen 28 / 86%
A A A
 fot. elblag.net

Przewodniczący Rady Miasta Janusz Nowak dość wyraźnie pokazał, że choć prezydent Jerzy Wilk rządzi Urzędem Miejskim, to na sali obrad podczas sesji, realną władzę mają radni. Prezydent zaś jest jedynie organem wykonawczym woli Rady Miasta.

Radni miejscy wielokrotnie wskazywali, że prezydent Jerzy Wilk ich lekceważy. Czy to nie zapraszając na ważne konferencje, nie informując ich o spotkaniach z przedstawicielami miast partnerskich czy w końcu przygotowując projekty uchwał w ważnych sprawach, bez konsultacji z radnymi.

Do tej pory były to głównie słowne, często medialne przepychanki. Tym razem przewodniczący Rady Miasta – Janusz Nowak (SLD) dał prezydentowi Wilkowi wyraźnie do zrozumienia „kto tu rządzi”.

Już na samym początku sesji, Nowak szybko rozprawił się z Mariuszem Lewandowskim, który uzbrojony w megafon próbował zabrać głos w sprawie projektu statutu miasta. Nowak nie udzielił mu głosu i nie dał się sprowokować do dyskusji na ten temat. W efekcie Mariusz Lewandowski wyszedł z sali. Później było jeszcze ciekawiej.

Janusz Nowak dość szybko dał do zrozumienia prezydentowi Wilkowi, że łatwo nie będzie. Pierwszy starciem była kwestia 150 tys. zł, które prezydent chciał przeznaczyć na promocję miasta. Ponieważ prezydent Wilk nie potrafił wyjaśnić, na co miasto chce te środki konkretnie przeznaczyć (przedstawiono w sumie trzy wersje celowości wydatkowania pieniędzy), radni dość szybko, na przerwie, przyjęli swoje stanowisko:

Radni PO, SLD i KWWW nie wyrażają zgody na ograniczanie praw radnych do kontrolowania, opiniowania, oraz wnoszenia uwag do projektów uchwał przedkładanych przez Prezydenta do procedowania Radzie Miasta.

Odbieramy to, po raz kolejny, jako przejaw braku chęci konstruktywnej i rzeczowej współpracy Prezydenta z większością Radnych, szkodzący interesom Elbląga. Jest to tym bardziej szkodliwe, że dotyczy środków finansowych będących zainteresowaniem Elblążan.

Uważamy, że zapis zwiększający budżet promocji o 150 tys. zł powinien zostać przeanalizowany przez Komisję Rewizyjną w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

W konsekwencji radni odesłali prezydencki projekt dofinansowania Biura Prezydenta Miasta kwotą 150 tys. zł do zbadania przez komisję rewizyjną.

Janusz Nowak dynamicznie prowadził obrady sesji. Nie pozwolił również na stanowienie złego prawa. Kiedy miał wątpliwości co do zapisów projektów uchwał, nie wahał się angażować radcę prawnego Urzędu Miejskiego. Praktycznie wyłączył aktywność prezydenta miasta, sprowadzając go do roli organu wykonawczego. Kulturalnie ale stanowczo.

Ponownie dał do zrozumienia prezydentowi Wilkowi, że nie pozwoli na zaskakiwanie radnych, kiedy okazało się, że miasto chce wydać 35 tys. zł na organizację Dni Papieskich. Ponownie prezydent Jerzy Wilk musiał tłumaczyć się radnym na sesji z tej decyzji.

Być może ta stanowczość i aktywność radnych podyktowana była już kampanią wyborczą. Jednak faktem jest, że nasi przedstawiciele w Radzie Miasta dość już mieli lekceważenia Rady przez prezydenta Jerzego Wilka. Dobitnie pokazali, że to Rada Miasta jest organem stanowiącym prawo, które prezydent miasta musi wykonać.

 

+ 24 głosów: 28 (86%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (36)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mlla
ponad rok temu ocena: 80%  36
A kto odpowie za upadek Szpitala Miejskiego, pan Wilk obiecywał i co?
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 50%  35
Panie Januszu Nowak dla mnie to żeś Pan "zrobił teatrzyk " , jednego aktora . Przed wyborami i tyle . Ale to moje zdanie.
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ryj
ponad rok temu ocena: 20%  34
platfusy pchają się do koryta,przez pół wieku nic nie zrobili tylko Polske rozwalili i rozkradli MAJĄTEK NARODOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maja23lata
ponad rok temu ocena: 47%  33
Zidiocenie Lewego osiągneło apogeum.
odpowiedz oceń komentarz 8 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mila
ponad rok temu ocena: 80%  32
Ja już się pogubiłam, bo które to jest to 150 tys.? , czy Miasto innymi kwotami nie operuje. Kiedyś radni chcieli z gazetki przekierować środki na inną działalność i też było to 150 tys.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wk...,ny
ponad rok temu ocena: 23%  31
Nowak zeby nie PIS to w dupie byś był nie przewodniczącym rady - na pohybel komuchom sprzedajnym ,szmatom co niszczyli Polskę przez pół wieku a dalej chcą być przy korycie a powinni się powiesić jak by mieli honor kacapskie pachołki lumpen proletariat!!!!!!!!!! a teraz oligarchowie na krwi ludu uwłaszczeni!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klasa I gimnazjum
ponad rok temu ocena: 85%  30
http://portalwiedzy.onet.pl/52... Lewatywa w młodości. TO NAS ROZWALIŁO :-D :-D :-D
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyLewandowski
ponad rok temu ocena: 100%  29
do Lewandowski-- Nie wstydź się swojej pseudo-poezji-Ty jesteś autorem tego tekstu ...tu jest jeden z wielu linków do poezji którą głosisz pod nickiem MariuSSz44 http://www.youtube.com/user/Ma... ...proszę Cię wyjaśnij mi sens Twojego komentarza: .." i to na sali Rady pokazałem dobitnie ustami samego Janusza Nowaka ..." Jak Ty to robisz ? Pokazujesz dobitnie ustami samego radnego Janusza Nowaka ? Czyimi ustami jeszcze potrafisz dobitnie pokazywać ? Cuda, cuda, cuda czynisz chłopie.
odpowiedz oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ my
ponad rok temu ocena: 100%  28
Lewandowski spróbuj się leczyć. Przecież niczym nie ryzykujesz. Stan Twojej choroby osiągnął już apogeum więc nawet gdyby kuracja ustawiania Twoich jeszcze istniejących klepek w ceberku nie powiodła się to i tak głupszy już nie będziesz. A może się uda i jeszcze przez pozostały czas Twojej egzystencji na tym świecie ludzie będą Cię traktować jak człowieka rozumnego a nie jak człekokształtnego idiotę.
odpowiedz oceń komentarz 18 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adrian
ponad rok temu ocena: 96%  27
Jak wygladalaby demokracja gdyby kazdy chory umyslowo mieszkaniec z megafonem wyglaszal swoje racje na radzie miejskiej. Co by nie mowic o Nowaku to facet potrafi sie zachowac i zna sie na tym co robi. Dobrze, ze radni zaczeli zwracac uwage na trwonienie publicznych pieniedzy przez miasto. Swoja droga chyba tylko Nowak przestrzegal przed pustymi obietnicami wyborczymi, bo miejska kasa jest pusta.
odpowiedz oceń komentarz 23 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 4% 26
Rozumiem że nie ma Pan nic do powiedzenia na Radzie Miasta i jest Pan zadowolony z tego co widać za oknami ? Doskonałe pigułki Pan zażywa - to coś z dopalaczy czy może jednak bracia mocno chemiczni ?
oceń komentarz 1 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
ponad rok temu ocena: 100% 25
Ale jak się okazuje pan Lewandowski jest przewidujący, przewidział że nie dostanie mikrofonu. zalecam zimne okłady na glowę p. Lewandowski, nie każdy kto ma siłę (czyt. megafon) ma racje.
oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 7% 24
Racja nie zależy od siły głosu ale ponieważ komuniści mają zaniki słuchu gdy ktoś ich krytykuje pozwoliłem sobie ubytki skompensować Panu zaś zalecam uruchomienie funkcji myślenie bo wydaje się że nie działa.
oceń komentarz 1 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 27%  23
Tak jest w calej polsce a nawet w Sejmie bo to sejm ma najwazniejsz glos i moze nawet podwazyc blokade prezydenta a to jest chory sysytem bo w kazdym silnym kraju prezydent ma najwiecej do powiedzenia jedyna Lewica w tym miescie jest SLD nie oszukujmy sie KWW sie sprzedal wspolpracujac z PO
odpowiedz oceń komentarz 4 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  22
Drogi anty " SLD = KGB " i to właśnie należało pokazać i to na sali Rady pokazałem dobitnie ustami samego Janusza Nowaka . A co do reszty to niczego komentować nie muszę a skoro nie rozumiesz o co chodzi to zwróć się z pytaniem do autorów teksów tych piosenek. Ja się głupkom za korepetytorkę nie najmuję. I już
odpowiedz oceń komentarz 0 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klasa I gimnazjum
ponad rok temu ocena: 100% 21
Weź Ty człowieku strzel sobie barana w betonową ścianę, podmyj sobie ptaszka i spier...aj w Bieszczady. Tam przynajmniej będziesz mógł głosić swoje dywagacje zwierzętom a one na pewno Cię wysłuchają i z racji, że mają więcej rozumu niż Ty nic Ci nie zrobią bo instynkt im nie pozwoli ruszyć gówna. A tak na marginesie to pewnie jak się urodziłeś to położna szturchała Cię patykiem bo brzydziła się dotknąć gówna i uszkodziła Ci komórki mózgowe a teraz są tego naoczne skutki !
oceń komentarz 16 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 20
Miło poznać Pana życiorys. Mogę liczyć na ciąg dalszy ?
oceń komentarz 0 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klasa I gimnazjum
ponad rok temu ocena: 100% 19
Na ciąg dalszy możesz liczyć jednak go nie będzie gdyż z gównem nie polemizujemy !!!!!!!!!!!!!!!!! :-D
oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 18
Pocieszające liczę zatem na milczenie bo to co masz dzieciaczku w głowie wylewa cie się przez usta i śmierdzi,,,,
~ kozak
ponad rok temu ocena: 100% 17
https://www.youtube.com/watch?... Ziomek brzmi znajomo? To chyba o tobie maly czlowieczku ta nutka? "W kalendarz kopnął na serce Kiedyś ściął się wreszcie, Że zmarnował życie Będąc wciąż małym człowieczkiem" !!! Od dzis Mariusz Lewandowski = Mały Człowieczek
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu 16
Kozaczku - zmień podeszwę bo to coś kłapie,,,, Dla ciebie może mnie nie być więc mnie nie czytaj i nie komentuj a twoje życie będzie bardziej kolorowe wśród takich "gigantów" myśli jak ty,,,,
~ Maria
ponad rok temu ocena: 6%  15
"Nie powiedziała (Kopacz) też nic o większym dynamizmie rozwojowym, a jedyną ku temu drogą jest zmniejszenie bezrobocia i inwestycje. PiS bardziej stawia na rozwój, PO – na przystosowanie się do biedy". - prof. Staniszkis
odpowiedz oceń komentarz 1 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 88%  14
Czujność pana Missana w sprawie przepchniecia tychże 150.000 zł przez p. Wilka, pokazała jakim niekompetentnym pracownikiem jest p. Wilk.
odpowiedz oceń komentarz 21 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I TO TYLE
ponad rok temu ocena: 17%  13
SLD=KGB
odpowiedz oceń komentarz 3 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyLewandowski
ponad rok temu ocena: 100%  12
do Lewandowski...poczytaj kilka razy swoje własne bzdurne wypociny: "..Zamykanie Sali Rady dla wypowiedzi Elblążan jest faktem publicznie przyznanym przez Przewodniczącego..(?????) ....nie ma elementarnej wiedzy o ustawie o dostępie do informacji publicznej..." Lewandowski czy wstałeś na kacu ? Z tym Hitlerem i Stalinem to pojechałeś po bandzie....Zostań radnym malkontencie i przestań bełkotać .....i jeszcze na tym forum pozwalają Ci pisać ? Lewandowski jaki napiszesz komentarz do własnej, publicznie prezentowanej poezji: "Pierdolona era techno i pojebało was wszystkich każdy faszysta to mocny gość a każdy pedał to padlina i nie pomoże ci żadna glina jak cie dopadnę wpierdole w grunt tak się objawia prawdziwy bunt,..... Proste jak kurwy wędrowniczki i już MariuSSz44
odpowiedz oceń komentarz 19 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 4%  11
Panie Pszółkowski Mariusz Lewandowski wyraził protest przeciwko spychaniu Elblążan do roli klakierów i zrobił to dość zdecydowanie. Czy Janusz Nowak bardziej przypomina Hitlera czy Stalina każdy oceni sam podle własnej skali ocen. Zamykanie Sali Rady dla wypowiedzi Elblążan jest faktem publicznie przyznanym przez Przewodniczącego - skutki i oceny tego faktu pozostawiam osobą myślącym i przemyślenie tego tematu zapraszam i Pana. Jest Pan jednak w błędzie pisząc że Janusz Nowak pokazał kto tu rządzi ponieważ pokazał że nie ma podstawowej wiedzy w zakresie statutu miasta , nie ma elementarnej wiedzy o ustawie o dostępie do informacji publicznej oraz pokazał że toleruje i ukrywa łamanie prawa przez Jerzego Wcisłę pomijając sprawę podszycia się przez niego pod reprezentanta Miasta i ukrywa niekompetencję Marii Koseckiej. Czy warto głosować na kogoś kto wyżej sobie ceni kolesi i układy niż prawo przyzwoitość i demokrację - każdy z wyborców oceni sam podle własnej woli.
odpowiedz oceń komentarz 1 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ my
ponad rok temu ocena: 100% 10
Lewandowski a nie lepiej byłoby gdybyś napisał coś nam o kupkach jakie rano codziennie robisz zamiast pierd...ć farmazony niemające najmniejszego sensu ? Upośledzony umysłowo jesteś czy tylko na takiego się kreujesz ?
oceń komentarz 17 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hetman
ponad rok temu ocena: 94% 9
Takich ja pan nazywano kiedys slusznie warchołami. Tacy jak pan zrywali sejmy, robili Targowicę. Nie wiem, czyj pan interes reprezentujesz, ale na pewno nie działasz pan dla dobra Elbląga.
oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 8
Potem nazywano ich dedsydentami . Był taki który rwał sobie kaftan i byli tacy co kończyli w psychuszkach lub na dnie zalewu w worku z kamieniem. Kiedyś komuniści do ludzi protestujących wobec ich metod strzelali - dziś nawet nie mogą zamknąć im ust. Jak Pan zrozumiesz czyj interes reprezentuje i co jest w interesie Elbląga i Elblążan to porozmawiamy - na razie nie dorósł Pan do debaty ze mną.
oceń komentarz 0 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klasa I gimnazjum
ponad rok temu ocena: 100% 7
"dedsydentami" Dobry jesteś Lewatywa ! Dawaj więcej. Beka jest po wuju fest. :-D To "w psychuszkach" też jest zajebiste. :-D
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
ponad rok temu ocena: 100% 6
Panie Lewandowski, z całym szacunkiem ale ma Pan klapki na oczach pisząc o klakierach, a w druga stronę patrząc to też klakierzy a Pan to wódz klakierów PiSu. Raczy Pan to zauważyć.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 5
Panie Karolu klakier to ktoś kto klaszcze za grosiki. Jak klaszcze gdy się należy ale i dowalić komu nie należy potrafię. Panów z PIS-u znal ledwo paru i co najmniej zdawkowo a jak z nimi rozmawiam warto posłuchać na konferencjach - lekkiego życia ze mną nie mają więc proszę nie żartować...
~ Smerf
ponad rok temu ocena: 100% 4
Powiadasz Lewandowski, że za grosiki nie będziesz klakierem ? Czyli ma się rozumieć, że bierzesz zapłatę w naturze ? A jak lubisz, w pupę czy do buzi ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu 3
Sprawdź co masz we własnej bo poza "gównem" nic nie dostrzegam ani w głowie ani w ustach...
~ plif
ponad rok temu ocena: 84%  2
I bardzo dobrz postąpił pan Nowak.Pan Wilk panoszy się,rządzić nie umie-zadłuźa miasto,chwali się tym co było zrobione przez Jego poprzedników-a wykończone za Jego kadencji-bo taki był termin.Przez rok nic nie zrobił oprócz większego długu miasta .
odpowiedz oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dość obłudy
ponad rok temu ocena: 85%  1
Wilk to arogant -nie dość ,,,,,,,,,,,,,,że nie potrafi zarządzać miastem - to jeszcze wielce oburzony na radnych ,że zadają pytania - szybko się irytuje i podnosi głos .Gość ,który nie ma klasy .Dobrze ,że Przewodniczacy Rady ukrócił mu te zapedy
odpowiedz oceń komentarz 23 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.