› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Oświadczenie Edmunda Szweda dotyczące publikacji w gazecie portEl.pl

› bieżące ponad rok temu    28.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 78 ocen 43 / 42%
A A A

W ubiegłą sobotę w siedzibie firmy Pujan przy ul. Fabrycznej odbyła się konferencja Edmunda Szweda, kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Elbląg wraz z jego zagranicznymi gośćmi, którymi okazali się niemieccy inwestorzy, chcący budować w naszym mieście aquapark. Rafał Gruchalski, redaktor naczelny gazety internetowej portEl.pl w swoim artykule zawarł informacje, których nie sprawdził, które uderzały w godność niemieckich gości. W związku z zaistniałą sytuacją Edmund Szwed wydaje w tej sprawie oświadczenie.

„Oświadczenie Edmunda Szweda dotyczące publikacji w gazecie portEl.pl”

„Po sobotniej konferencji Pan redaktor naczelny, gazety internetowej portEl.pl Rafał Gruchalski napisał paszkwil, mający na celu powstrzymać inwestorów z Niemiec przed angażowaniem się w rozwój gospodarczy Elbląga. Pan redaktor wykazał wyjątkową nierzetelność. Zastanawiam się jakim powodami, pisząc ten artykuł, kierował się redaktor portEl.pl – Rafał Gruchalski?

Czy strach przed zmianą, która dzięki mieszkańcom Elbląga może dokonać się 16 listopada 2014 roku powoduje, że wiele osób, związanych z poprzednią władzą robi wszystko by wykpić, zniszczyć i obrzucić błotem wizerunek, dzisiaj jedynego kandydata na Prezydenta Elbląga nie związanego z dotychczas zarządzającymi miastem, od przeszło 20 lat przedstawicieli różnych partii politycznych.

Przypomnieć należy, że pan redaktor Gruchalski był Dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej, za czasów odwołanego w referendum prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Praca tego departamentu, była jedną z głównych przyczyn skutecznego referendum, w którym odwołano władze miasta i Radę Miejską w Elblągu.

Dlaczego artykuł portEL.pl to paszkwil?

Otóż, redaktor portEl.pl stawia pytania: „Co to za firmy? Próbowaliśmy sprawdzić, kim są niemieccy inwestorzy. Na stronach internetowych Zech Bau i Zech Group nie znaleźliśmy żadnej informacji o tym, jakie stanowiska w koncernie lub firmach z nimi powiązanych zajmują Marcel Harms, Richard Rogers i Norbert Segieth. Zapytaliśmy o to mailowo biuro prasowe koncernu, czekamy na odpowiedź.” - pisze Rafał Gruchalski.

Podsumowując zamieszcza Pan redaktor Gruchalski informację: - W 2002 roku działalność firmy badała komisja śledcza powołana przez parlament Bremy. Chodziło o aferę korupcyjną dotyczącą budowy w latach 90. stadionu i innych obiektów publicznych bez ogłaszania przetargów. Wszystkie postępowania przeciwko Kurtowi Zech, szefowi firmy, zostały umorzone.

Pan Redaktor portEl.pl Rafał Gruchalski, nie mając pełnych informacji o koncernie i jego przedstawicielach, którzy jako goście brali udział w konferencji zorganizowanej w dniu 25.10.2014 przeze mnie jako kandydata na prezydenta Elbląga i Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Elbląg pisze tak tekst i konstruuje, aby wywołał lawinę komentarzy.

Czy tak skonstruowany tekst można uznać za rzetelny przekaz dziennikarski?

Jest to typowy paszkwil ze względu na konstrukcję, treść artykułu oraz czas w którym został wyemitowany. Zamieszczony w trakcie kampanii wyborczej, ma nie tylko za zadanie podważyć wiarygodność i zdyskredytować występujących na konferencji, zaproszonych przeze mnie gości z Niemiec, ale przede wszystkim mnie samego, jako kandydata na Prezydenta Miasta Elbląg.

Jest to klasyczny paszkwil zbudowany na autorskiej tezie Pana Redaktora – portEl.pl, który ma wywołać negatywne komentarze.

Pragnę zacytować jeden z wielu, typowych komentarzy, które zostały zamieszczone po wyemitowaniu artykułu „no właśnie, trochę dziwni Ci inwestorzy, którzy chcieli zainwestować " w ciemno" tyle kasy bez szans na zwrot z inwestycji. Chyba że to takie sprytne przejmowanie nieruchomości przez osoby, które mają "sentyment" do naszych ziem.”

Ja, jako kandydat Edmund Szwed na urząd Prezydenta oświadczam, że na przekór takim próbom, uruchomię Mieszkaniowy Program Budownictwa Komunalnego i zbuduję w Elblągu stadion - wielofunkcyjny we współpracy z firmą Zech Bau.

Pan redaktor portEl Rafał Gruchalski od pewnego momentu, w trwającej kampanii wyborczej, z upodobaniem akceptuje negatywne komentarze, oszczerstwa i pomówienia pod adresem mojej osoby.

Nie posiłkując się dalszymi tego rodzaju cytatami, jednoznacznie chcę zaznaczyć, iż zamierzony artykułem cel, to podważenie mojej wiarygodności, uczciwości, jako Edmunda Szweda. Być może do części czytelników przemawia osobiście, mam jednak świadomość, że mojej godności nikt nie jest w stanie mi odebrać, jedynie ja sam mogę to uczynić!

Jakie kroki w stosunku do gazety internetowej portEl.pl podejmą zaproszeni przeze mnie goście, jeszcze nie wiem. Zostali oni opisani przez Pana Redaktora jako podejrzane indywidua. Wiem jednak, że nie pozostawią oni tego bez ustosunkowania się do tej wręcz haniebnej postawy redaktora Rafała Gruchalskiego.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż treść artykułu godzi nie tylko w niemieckich inwestorów, ale przede wszystkim w moje dobre imię, jako kandydata na prezydenta i KWW Obywatelski Elbląg, od portEl.pl, zażądamy w najbliższym czasie zamieszczenia artykułu, w którym zawarte zostanie sprostowanie oraz przeprosiny skierowane bezpośrednio do osób, których nazwiska pojawiły się w treści artykuły oraz innych form satysfakcji.

W przypadku niedopełnienia przez gazetę internetową portEl.pl naszego żądania złożymy do Sądu pozew w trybie wyborczym”.

Edmund Szwed Kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Elbląg

 

Materiał płatny, sfinansowany przez KWW Obywatelski Elbląg

+ 18 głosów: 43 (42%) 25 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (78)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Szwed do Niemiec
ponad rok temu ocena: 85%  78
Błagam niekt nikt na niego nie głosuje bo jak Elblągiem ma rządzić Szwed Kuchejda i Borys to ja się wyprowadzam a oni całe miasto sprzedadzą
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z hamburga
ponad rok temu ocena: 71%  77
sprawdzilam i niestety ta firma buduje ale tego typu tz. baseny nie budowala jeszcze, sprawdzalam na ich oficjalnej stronie gdzie mozna zobaczyc co zbudowali, a do takiej budowy jednak chyba by sie przydalo, zeby chociaz 1 tego typu obiekt zbudowali
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wefewf
ponad rok temu ocena: 87%  76
Hahahah Niemieccy inwestorzy. Pewnie znowu wziął jakiś statystów.
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kozak
ponad rok temu ocena: 71% 75
Fabuła niczym z filmu "Wkręceni".
~ :)
ponad rok temu ocena: 67%  74
musi byc dobrze:)
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yataman
ponad rok temu ocena: 92%  73
ciagle sie zastanawialem kim jest szwed i skad on jest. po obejzeniu materialu na portelu wiem ze szwed jest furiatem ktory uciekl z gorki we fromborku. Jak on sie wogole zachowywal na tym materiale? darl jape na gruchalskiego nie dal mu dojsc do glosu i jeszcze sie czepil jego matki? ba! powiedzial ze ewentualna przegrana w wyborach bedzie wina gruchalskiego! to sa chyba jakies jaja ?
odpowiedz oceń komentarz 22 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 88%  72
"Materiał płatny, sfinansowany przez KWW Obywatelski Elbląg" - i wszystko jasne
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 14%  71
Portel, najbardziej stronniczy, zero obiektywizmu i cenzura wypowiedzi, moderują wszystko co im jest nie na rękę, albo mamy swobodę wypowiedzi albo nie i w takim wypadku należy się podziękować portelowi.
odpowiedz oceń komentarz 3 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezrzeszony
ponad rok temu ocena: 11%  70
Wypowiem się o elbląskiej gazecie internetowej odnośnie wyborów bo tam tchórze oczywiście zablokowali komentarz. portEl to ..... propagandowa. Nie interesuje mnie ani PIS ani jakiś Szwed ale przyp[omnę wyborcom. Pamiętacie jak blokowali informacje o Lewandowskim i jego machlojach w ZBK? Jak bronili urzędu Nowaczyka, Wcisły i reszty sitwy ? Jak nie dopuszczali informacji o referendum ? Jacy byli przeciwni wyborom ? Jakie kłody rzucali żeby to wszystko się odbyło ? portEl jest tak stronniczy w Elblągu jak ruskie gazety Putina w Moskwie. Nigdy portEl nie był obiektywny tylko podporządkowany Pe Ło.
odpowiedz oceń komentarz 3 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
ponad rok temu ocena: 83% 69
Tym bardziej kandydat na prezydenta powinien być rzeczowy, merytoryczny i ostrożny w dbaniu o swój wizerunek. Tutaj można rzec: jaka piękna katastrofa - zero instynktu samozachowawczego! Przecież to jest materiał, który kandydat sam przesłał jako formę promocji swojej osoby, więc co ma do tego portel?
oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zażenowany_wyborca
ponad rok temu ocena: 89% 68
na prawdę brak słów. jak można taką szopkę robić, będąc kandydatem na prezydenta. i jak taka osoba może mówić o godności czy honorze.
oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezależny
ponad rok temu ocena: 10%  67
Ja jestem bardziej skłonny zaufać temu Szwedowi niż Wróblewskiemu - kandydatowi PO / PSL (partii, które moim zdaniem doprowadziły do zniszczenia Stoczni Gdynia) po którym wiem czego mogę się spodziewać (czegoś bardzo złego krótko mówiąc). Gruchalski był zatrudniony na bardzo wysokim stanowisku za czasów Grzegorza Nowaczyka. To już wystarczy. To go moim zdaniem dyskredytuje jako niezależnego dziennikarza.
odpowiedz oceń komentarz 2 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ decs
ponad rok temu ocena: 58% 66
Ani jeden ani drugi.
~ to chyba przebija wszystko
ponad rok temu ocena: 71%  65
https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 89%  64
Niemieccy "przedsiębiorcy mogą zażądać 100 mln euro i tylko od niego zależy co z tym zrobi. :-D Panie Rafale daj mu na piwo bo widać, że go suszy a on za to przekona Niemców aby odstąpili od żądania 100 mln euro za ten paszkwil. :-D
odpowiedz oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oddam swoje
ponad rok temu ocena: 86%  63
A czy przypadkiem to ten pan jakiś leków nie bierze?
odpowiedz oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dfgb
ponad rok temu ocena: 86% 62
Chyba właśnie-nie bierze.....
oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ blacharz
ponad rok temu ocena: 85%  61
On chyba ma coś z deklem?!
odpowiedz oceń komentarz 17 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 84% 60
Pewnie sztanga mu w młodości przygniotła grdykę i miał niedotlenienie mózgu. :-D
oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
ponad rok temu ocena: 86%  59
"Godność niemieckich gości" - czy samo to, że ktoś jest "gościem" z Niemiec predysponuje go do wyższej godności. Czy my Polacy zawsze na klęczkach i do funkcji szmaty do podłogi musimy siebie sprowadzać?! Merytoryczne pytania godzą w czyjąś godność (pomijając wątek niemiecki- bo to jest po prostu żenada!)?
odpowiedz oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
ponad rok temu ocena: 90%  58
Studium przypadku: Jak koncertowo można pogrzebać swoje szanse (i nie mam na myśli koncertu disco polo), strzelić sobie w kolano i w serce za jednym zamachem... Kto dziś pisze oświadczenia?!!! Jeszcze takie KO(s)MICZNE?!!! Czy nie Pan żadnego doradcy medialnego? Doradcy od wizerunku i komunikacji?! Porozmawia Pan z Rafałem Gruchalskim - to świetny specjalista, wierzę, że da Panu wiele mądrych wskazówek na przyszłość.
odpowiedz oceń komentarz 18 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rth
ponad rok temu ocena: 83% 57
Ten pan własnie ma doradców przeciez-jest produktem sąsiedniego portalu internetowego.Jaki portal,taki poziom kandydata.No,ale disco polo jest!
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miał szansę - stracił ją
ponad rok temu ocena: 84%  56
I właśnie tak przegrywa się wybory. Już po marzeniu bycia Prezydentem.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 89% 55
Źle piszesz. Od początku wiedział, że nie ma żadnych szans ale dopiero teraz to w pełni do niego dotarło więc się wkur..ł na maksa. :-D A wiadomo, że wieśniak a zarazem furiat czy prędzej czy później zawsze pokaże, że jest wieśniakiem i furiatem !!! :-D
oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kozak
ponad rok temu ocena: 91%  54
Po 1 Edmund Szwed nie ma dobrego imienia więc nie można w nie ugodzić, po 2 nie jest wiarygodny więc nic nie zostało podważone, po 3 Szwed nie ma godności próbując oszukać Elblążan po 4 Ci inwestorzy to śmiech na sali więc niech się cieszy że to rzetelna gazeta opisała bo taki Elblag24 by z nich gangsterów zrobił po 5 paszkwilami napchana jest cała kampania Edmunda Szweda!!! Pozdrawiam rozsądnych i kumatych.
odpowiedz oceń komentarz 21 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klik
ponad rok temu ocena: 90%  53
Panie Szwed za często pan mówisz o sobie - ja jako kandydat na prezydenta. To stwierdzenie może szybko się zmienić na, ... ja jako były.
odpowiedz oceń komentarz 18 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kandydat porażka
ponad rok temu ocena: 88%  52
Tutaj jest znacznie lepsze nagranie http://www.portel.pl/artykul.p...
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bicykler
ponad rok temu ocena: 89% 51
Dobre, jakbym oglądał film "Rejs" :)))))))))))))))))))))))))))))))) "Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. Yyyy... Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko, ale... Przedstawiam państwu nowego naszego kolegę, który razem z nami będzie płynął. Sądzę, że... Yyyy... Będzie się zajmował: rozrywką, kulturą, sztuką. Yyyy... Sądzę, że współpraca razem z nim - bardzo dobrze państwu wypadnie. Życzę powodzenia. Dzień dobry państwu. Chciałem powiedzmy opowiedzieć o sobie troszeczkę i zainteresować was swoimi... Swoją poezją, która w zasadzie jest jakoś... Yyyy... Jakimś czynnikiem, który po prostu pozwala mi na... Poznanie ludzi, wejście w ich prywatne troski ich życie..." itd. :))))) porównajcie, ale ubaw!
oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 89% 50
Po obejrzeniu tego nagrania śmiem twierdzić, że to jest poważny kandydat nie na Prezydenta Elbląga lecz na materiał poglądowy na wykłady dla studentów psychologii i psychiatrii. Przy nim Lewatywa to pikuś ! :-D Gdyby takie coś zostało Prezydentem Elbląga to: "Ratuj się kto może" Wszyscy komentujący zostaliby pozamykani bo krytycznie to coś komentują tylko przestępcy. :-D A byłaby to duża ilość ludzi gdyż nie da się takiego furiata komentować niekrytycznie. Na wolności zapewne zostałby Mariuszek, SBK oraz podobni im przydupasy ! :-D
oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 87% 49
Po obejrzeniu tego nagrania śmiem twierdzić, że to jest poważny kandydat nie na Prezydenta Elbląga lecz na materiał poglądowy na wykłady dla studentów psychologii i psychiatrii. Przy nim Lewatywa to pikuś ! :-D Gdyby takie coś zostało Prezydentem Elbląga to: "Ratuj się kto może" Wszyscy komentujący zostaliby pozamykani bo krytycznie to coś komentują tylko przestępcy. :-D A byłaby to duża ilość ludzi gdyż nie da się takiego furiata komentować niekrytycznie. Na wolności zapewne zostałby Mariuszek, SBK oraz podobni im przydupasy ! :-D
oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nikt
ponad rok temu ocena: 90%  48
NA portelu jest dużo lepszy filmik :)) TO JEST PRZYPADEK DLA PSYCHIATRY
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddd
ponad rok temu ocena: 75% 47
Jestem psychologiem i jak to oglądam-czuję się dziwnie znajomo...jak u siebie w robocie....
~ EdiJoke
ponad rok temu ocena: 85%  46
panie Ryszardzie to klasyczny paszkwil był ze względu na konstrukcje! :-)))))
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
ponad rok temu ocena: 90%  45
Obstawiam wynik wyborczy kandydata - 1,5 % głosów na prezydenta miasta, 2,5 % głosów do rady miasta. Jak Wy uważacie?
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bicykler
ponad rok temu ocena: 91% 44
Tworki, Kocborowo, Frombork - wszyscy za Szwedem!
oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Maria Rakieta
ponad rok temu ocena: 87% 43
Coooooooooo !!! 1,5 % na prezydenta a 2,5 % na radnego ?! W tak wysokie poparcie elblążan to ten pajac chyba nawet nie wierzy ! Czyżby w Elblągu było tak dużo patologii ? Moim zdaniem oprócz głosów od elbląskiej patologii chętnej na darmową co jakiś czas kiełbasę przeznaczoną dla schroniska dla zwierząt, ale której Sanepid nie zezwolił przekazać schronisku więc rozdano ją ludziom na pl. Jagiellończyka dostanie od mądrych elblążan solidnego kopniaka w miejsce gdzie rzadko słońce dochodzi.:-D
oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edward
ponad rok temu ocena: 91%  42
Co za koleś...maskra. Dobrze ze red. Gruchalski miał kawę bo inaczej by nie dotrwał konca tego belkotu...To prędzej on powinien przeprosić redaktora, ze zajął mu bez sensu tyle czasu...i nam takze.
odpowiedz oceń komentarz 21 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 89%  41
Szwed zapomniał jak zaprzyjaźniony z nim /wspierający kampanię/ portal e24 traktuje innych kandydatów........... specjaliści od łamania prawa !!!!
odpowiedz oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dociekliwa
ponad rok temu ocena: 90%  40
Jakie masz pan wykształcenie Panie Szwed?
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ p.
ponad rok temu ocena: 0% 39
umiesz czytać, to poczytaj w ulotce. Jest napisane wyraźnie. A ty jakie masz?
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 89%  38
Pan Rafał to solidny dziennikarz- o bardzo wysokiej kulturze osobistej, świetnym warsztacie i dość dużym dystansie dobrym poczuciu rzeczywistości. Pan Rafał odszedł z UM gdyż nie zgadzał się z tym co tam robiono. Szacunek- proszę robić swoje, " z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby".......... tak trzymać nie dajmy się ogłupić.
odpowiedz oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POrtel to brukowiec Polityczny
ponad rok temu ocena: 19%  37
A taki był dobry "Grucha", gdy byłe redaktorkiem w Telewizji Elbląskiej i co? Partyjniacy go kupili , sprzedał się za garść srebrników :) Nawet mojego rtykułu z cyklu "Teraz ja", dotyczący pomysłu Kolei nadzalewowej nie zamieścił.Napisał to, oto przyczyna:, cytuje :-"Dzień Dobry, Szanowny Panie, Pana stanowisko już zostało opublikowane w jednym z komentarzy przy artykule, więc nie będziemy go ponownie publikować.Z pozdrowieniami (...)"Ot i cała prawda o POrtelu , gazetka, Portal POlityczny w usługach PO.
odpowiedz oceń komentarz 5 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gogogo
ponad rok temu ocena: 83%  36
W portalu elblag24 niestety,blokuje sie zamieszczanie niewygodnych komentarzy ,wiec tutaj się wypowiem- niestety,pan kandydat Szwed jest skończony w Elblągu...Miłośnikom disco polo dziękujemy!
odpowiedz oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zarafff
ponad rok temu ocena: 89%  35
"Ja jako kandydat Edmund Szewd" jest śmieszny!Może w mieście potrzeba takich komediantów-oczywiście nie jako prezia, o,nie.Panie Szwedzie,"jajakokandydacie"- po pierwsze-wielki pana błąd to związanie się z elblag24.Drugie-że pan nie podaje zadnych danych na swój temat,trzeci- disco polo i kiełbasa, czwarty-traktowanie elblążan jak bandy kretynów.Reasumując- zero szans. Niech pan szybko zerwie z Sebastianem b-k, bo w tym mieście nie ma on szacunku,oj nie ma....
odpowiedz oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kpk
ponad rok temu ocena: 88%  34
Niepotrzebnie czytał to oświadczenie, w dodatku nerwowo i nieudolnie. Gdyby mówił i streścił to co napisał, może wypadłby lepiej, chociaż czułby się jeszcze bardziej niepewnie. Jego ruchy i gesty podczas czytania miały wzmocnić efekt. Dobrze, że ten film się ukazał (choć chciałbym obejrzeć jego dalszy ciąg), bo teraz widać kogo ten człowiek naprawdę reprezentuje i być może uświadomi elblążanom, z kim mogliby mieć do czynienia gdyby go wybrali. W każdym razie "moja osoba" nie będzie na niego głosować.
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kupers
ponad rok temu ocena: 88%  33
panie edmundzie - celowo z małej - kto mieczem wojuje od miecza ginie
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 87%  32
Panie Szwed, no cóż, trafił Pan na "rasowego" profesjonalistę pracującą w elbląskich mediach . I wyszło... szydło z wora ! Niestety cały Elbląg to nie dziennikarze hobbyści , było się takiej potyczki spodziewać . Rozkręca się Pan " zbuduję w Elblągu stadion " mam 100 % , że owszem powstanie on , tak czy owak . Ale nie za Pana kadencji , gdyż nie będzie Pan Prezydentem miasta Elbląga . Co Pan chce jeszcze wybudować byle być wybranym ??? : )
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
ponad rok temu ocena: 90%  31
Antypatyczny człowiek nie wzbudzający zaufania. Nawet jeżeli publikacja w portel.pl go oburzyła, to występując do Elblążan, których w niedalekiej przyszłości chce przecież reprezentować, powinien być opanowany, spokojny i ciepły. Jest arogancki, butny i jak ktoś napisał niżej - sprawia wrażenie nieogarniętego :-( Nie chcę, żeby był prezydentem Elbląga!
odpowiedz oceń komentarz 37 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
ponad rok temu ocena: 88% 30
Będzie pisał oświadczenie na wszystkie niewygodne pytania zadana przez media i przez mieszkańców. Następnie przed kamerami, tonem nieznoszącym sprzeciwu - będzie je odczytywał. Kamera, akcja start: reżyser, scenarzysta, aktor i widownia w jednym.
oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ślimak
ponad rok temu ocena: 95%  29
Kompromitacja! Panie Rafale szacun!
odpowiedz oceń komentarz 36 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 89%  28
No Żart stulecia Panie Szwed. Nie potrafi pan wyjaśnić prostej sprawy prezesowania w " czterech firmach" a teraz Pan ma czelność czegoś żądać. Też szukałem informacji o tych Panach i nic nie ma. A niby czemu miałaby w Elblągu budować firma z Niemiec, a nie z Elbląga. To kto ma na tym zarobić Niemiecka firma czy Elblążanie. Panie Szwed niech Pan przestanie słuchać SBK. Myślę że proces wyborczy macie przegrany. Pozdrawiam ozięble.
odpowiedz oceń komentarz 34 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ministra
ponad rok temu ocena: 91%  27
Podziwiam spokój pana Gruchalskiego, który był w stanie wypić kawę w takich trudnych warunkach. Przecież od tego bełkotu nie tylko uszy, ale i szklanki pękają.
odpowiedz oceń komentarz 31 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla Szweda
ponad rok temu ocena: 89%  26
Szwed nie masz szans jesteś zwykłym oszołomem - elblążanie nie dadzą się nabrać na te twoje obietnice wyborcze .Jestem za Panem Rafałem .
odpowiedz oceń komentarz 39 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ deksapill
ponad rok temu ocena: 94%  25
Teatr: "Krakowiacy i Górale", w Elblągu zamieniono spektakl na "Komedianci i Elblążanie".
odpowiedz oceń komentarz 29 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ darek74
ponad rok temu ocena: 88%  24
"Ja, jako kandydat Edmund Szwed..." Dobre! Gość na filmie robi wrażenie niesympatycznego i nieogarniętego. Ma problemy nawet z przeczytaniem tekstu, który ponoć sam napisał. Nie dopuszcza nikogo do głosu. Nie wzbudza zaufania. Nie chciałbym, żeby został prezydentem.
odpowiedz oceń komentarz 36 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heheszki
ponad rok temu ocena: 92%  23
A gdzie reszta nagrania? :P
odpowiedz oceń komentarz 23 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ D.Marck
ponad rok temu ocena: 89%  22
Podziwiam Pana Rafała, że wytrzymał i nie tarzał się ze śmiechu :-) Przychodzi "kandydat" odczytać swoje stanowisko i... czytać nie potrafi :-) Weź tu człowieku poważnie traktuj to miasto... :-(
odpowiedz oceń komentarz 40 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na logikę
ponad rok temu ocena: 94%  21
Czekamy zatem naprzedstawienie innej firmy, aby udowodnić że wybór niemieckiego wykonawcy nie jest ustawiony
odpowiedz oceń komentarz 29 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony wyborca
ponad rok temu ocena: 89%  20
Artykuł i jakiś komentarz do niego, wyluzowany czytelnik przeczyta, pomyśli i da sobie spokój, ale kiedy polityk, jako adwersarz, grozi sądem i odwala kabaretowe nagranie w postaci oświadczenia, to traci dużo w oczach wyborców. Tym razem, to nie tylko jazda d..pą, przez kandydata na prezydenta, po bandzie (zresztą nie pierwszego), ale już po brzytwie. Pewnie będą spore rany.
odpowiedz oceń komentarz 34 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yahoo
ponad rok temu ocena: 87%  19
Co to jest za gazeta ten e-portal, którą kilka kilka razy wymienia Pan Szwed?
odpowiedz oceń komentarz 34 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ d.arck
ponad rok temu ocena: 94% 18
i Ryszard Gruchalski :-) Przecież to nie może chodzić o portel.pl i pana Rafała Gruchalskiego. W razie pozwu okaże się, że kandydat pomylił redakcje ;-)
oceń komentarz 29 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 94%  17
Kto to pisał? Kandydat? Literówka literówkę pogania...
odpowiedz oceń komentarz 31 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LCL
ponad rok temu ocena: 88%  16
Łapy precz o Rafała. To bardzo ok człowieka!!
odpowiedz oceń komentarz 30 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 93%  15
Bym zapomniał. Wie ktoś może co się dzieje z naszym profesorem od wszystkiego niejakim Lewym vel Lewatywa ? Ostatnio nigdzie się nie udziela. Może nie żyje albo pogorszyło się mu zdrowie a my nic o tym nie wiemy i nie składamy w komentarzach wyrazów współczucia.
odpowiedz oceń komentarz 28 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAJEMNICZY DYWAN
ponad rok temu ocena: 88% 14
Martwisz się? Lewy pozwy pisze na nas, wszak ma pełne wszystkie nasze dane Elblążan z listów referentalnych. Tonie w papierach i co jakiś czas głowę wynurzy spod sterty papierów, zachłyśnie się powietrzem i znów daje nura w stery papieru , dawaj , z zacięciem pozwy pisać :)
oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bicykler
ponad rok temu ocena: 85% 13
Nikt za nim nie tęskni. Nawet nikt po nim nie zapłacze :)
oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 90%  12
Ciekawe kto mu to napisał. Nawet nie potrafi dobrze tego przeczytać. Gdyby rozwiał wszelkie wątpliwości podczas konferencji - dał dojść do głosu dziennikarzom i rzeczowo odpowiadał na pytania - nikt nie musiałby snuć żadnych domysłów. Niestety również emitowany materiał pokazuje, że p. Szwed stworzony jest raczej do mówienia, a nie słuchania. Jeżeli nie chce wysłuchać argumentów swojego rozmówcy, to jak on biedny ma słuchać elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 27 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oberv
ponad rok temu ocena: 92% 11
A kto powiedział, że będzie ich słuchał?! To Elblążanie mają słuchać jego - wszak wie wszystko i najlepiej. A kto nie z nami, temu... hop hop hop ;-)
oceń komentarz 22 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 91%  10
P.S. Widząc takiego kandydata na prezydenta już mnie nawet nie zdziwi jak dowiem się, że gdzieś na prezydenta jakiegoś miasta startuje słynne coś zwące się "Rafalala"
odpowiedz oceń komentarz 30 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 91%  9
Po obejrzeniu zamieszczonego tu filmu stwierdzam, że do Elbląga przyjechał cyrk i przedstawiciel tegoż cyrku przeczytał jego reklamę zachęcając nas do odwiedzenia go.
odpowiedz oceń komentarz 32 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 91%  8
Rolą dziennikarza jest zadawać pytania. Pan Gruchalski takie pytania zadaje - ja uważam, że to plus dla portel. Czekamy wszyscy na odpowiedź firmy z Niemiec- jakie funkcje pełnią w niej ci panowie - i wszystko będzie super! Przecież Panu kandydatowi też powinno zależeć na tym, aby wszystko było przejrzyste i prawdziwe a nie kamuflowane. Prawda?
odpowiedz oceń komentarz 31 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasaki
ponad rok temu ocena: 94%  7
Uuu, czyżby szykował się pozew dziennikarza? Tak bym chyba zrobiła na miejscu RG. Ten tekst jak dla mnie rozbija bank i zdobywa tytuł "mistrzostwo tygodnia w strzelaniu kartoflem we własne kolana", a mamy dopiero wtorek.
odpowiedz oceń komentarz 30 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 94%  6
Najbardziej mi się podoba, że jest to MATERIAŁ PŁATNY - czyli zwykła reklama kandydata. Cel uświęca środki? :-)
odpowiedz oceń komentarz 32 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kmicic
ponad rok temu ocena: 92%  5
Pan Szwed chyba gdzieś w innej rzeczywistości jest. Może w swojej bajce razem z Lewandowskim?
odpowiedz oceń komentarz 33 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 94%  4
"Być może do części czytelników przemawia osobiście, mam jednak świadomość, że mojej godności nikt nie jest w stanie mi odebrać, jedynie ja sam mogę to uczynić!" Człowieku bredzisz jak potłuczony. Jaką godność Ty sam sobie możesz odebrać jak Ty żadnej godności nie masz bo już dawno sam ją sobie odebrałeś wygadując takie niedorzeczności !!! Czekamy na sprawę sądową wytoczoną przez Ciebie gazecie internetowej portEl. Będzie w Elblągu darmowy cyrk z kandydatem na prezydenta w roli głównej. Ubierz tylko garnitur w kratkę gdyż takowe najczęściej ubierają clowny.
odpowiedz oceń komentarz 33 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kar
ponad rok temu ocena: 93%  3
film któy sami dołożyli pogrąża go. znowu nie radzi sobie w mówieniu na żywo, czyta z kartki, przekręca nazwy i imiona. no śmieszny i małostkowy człowieczek.
odpowiedz oceń komentarz 40 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Steve
ponad rok temu ocena: 90%  2
Masz rację John ten facet nie tylko wygaduje pierduły dla ciemnego ludu on nawet ubiera się jak kabareciaż!;) Nie mogę się doczekać procesu sądowego, gdzie pan Gruchalski zdemaskuje resztę tego międzynarodowego zespołu kabaretovego!;)
odpowiedz oceń komentarz 45 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ johnny
ponad rok temu ocena: 92%  1
Buhahahahaha pan Szwed ma super poczucie humoru.Rozbawil mnie do lez.Zamiast startowac na krzeslo prezydenta miasta powinien zostac zawodowym kabareciarzem. :)
odpowiedz oceń komentarz 55 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.