› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

PKW podaje frekwencję: 14,5 procenta głosowało

› bieżące ponad rok temu    16.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. elblag.net

Od godz. 7 rano trwają w Polsce wybory samorządowe. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji. Do godziny 12 wyniosła ona 4 220 017, co stanowi 14,59 proc. uprawnionych do głosowania. PKW podała też, że przed lokalem we Włocławku kupowane były głosy.

W porównaniu z wyborami w 2010 roku, frekwencja jest wyższa. Cztery lata temu frekwencja na godzinę 10 wyniosła 5,2 proc.

Dziś największa frekwencja była w Małopolsce - 18,55 proc., na Podkarpaciu – 17,96 proc. oraz w woj. podlaskim 17,56 proc. Najniższa frekwencja w województwie dolnośląskim 11,55 proc.

- Otwarto wszystkie 27 435 lokali wyborczych; policja zgłosiła, że w czasie ciszy wyborczej doszło do 137 incydentów - poinformował członek PKW sędzia Włodzimierz Ryms.

W Rzeszowie frekwencja była największa i wyniosła 14,45 proc. Niewiele niższa była również w Olsztynie i Białymstoku. Najniższą frekwencję odnotowano w Gdańsku, gdzie do urn poszło 8,06 proc. uprawnionych.

Przed lokalem we Włocławku kupowane były głosy. Policja zatrzymała dwie osoby, przy których znaleziono wizytówki z imionami i nazwiskami kandydatów na radnych.

Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30 mln wyborców; głosowanie odbędzie się w ponad 27 tys. lokali wyborczych.

Po zakończeniu głosowania stacje TVP1, TVN24 i Polsat podadzą szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego.

Elblag.net poda szacunkowe dane dotyczące głosowania na urząd prezydenta miasta, oparte na badaniu exit poll tuż po godz. 21.00.

PKW w noc powyborczą przedstawi pierwsze cząstkowe nieoficjalne wyniki głosowania w całym kraju, w tym wyniki procentowe do rad wszystkich szczebli, według komitetów wyborczych o zasięgu krajowym, oraz wyniki rywalizacji na urząd prezydenta w 18 największych miastach.

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta - 30 listopada - odbędzie się tam, gdzie w niedzielnym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów.

źródło: onet.pl

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ruler
ponad rok temu 1
nie mówi się "procenta", mówi się procent. Po polsku "do stu"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.