› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Platforma nie wystawi własnego kandydata. Poprze Witolda Wróblewskiego

› bieżące ponad rok temu    2.09.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 20 ocen 20 / 55%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Dziś elbląska Platforma Obywatelska zdecydowała, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie wystawi własnego kandydata na prezydenta miasta. Poprze natomiast w walce o urząd prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, który startuje z własnego komitetu wyborczego.

Kiedy portal elblag24.pl podawał informację, że Platforma Obywatelska zdecydowała się nie wystawiać własnego kandydata, ale poprzeć właśnie Witolda Wróblewskiego, mało kto w to wierzył. Nawet działacze PO zaprzeczali takim informacjom, wskazując, że kandydatem partii na prezydenta miasta będzie członek Platformy.

Dziś jednak podjęli decyzję, że nie wystawią własnego kandydata na prezydenta miasta.

- To nie jest tak, że nie mamy własnych, mocnych kandydatów. Takich mamy i moglibyśmy ich wystawić w wyborach – mówił Jerzy Wcisła, przewodniczący PO w Elblągu. – Długo o tym rozmawialiśmy i podjęliśmy decyzję o tym, że jednak poprzemy Witolda Wróblewskiego, kandydata technicznego na prezydenta. Człowieka o dużych kompetencjach, który znany jest ze swojej mrówczej pracy dla samorządu. Dziś Elbląg potrzebuje prezydenta, który nie będzie kojarzył się tylko z jedną opcją polityczną. Prezydenta, który podejmie wysiłek na rzecz uzdrowienia sytuacji w naszym mieście.

Obecna na konferencji, Elżbieta Gelert dodała, że Platforma Obywatelska nie chce, aby kolejne wybory samorządowe przekształciły się w zażartą walkę między PO i PiS w mieście. Dlatego zdecydowano, aby połączyć siły z Witoldem Wróblewskim.

- Chcemy, aby Elbląg miał najlepszego prezydenta, zainteresowanego problemami miasta, a nie problemami własnej partii politycznej – stwierdziła Gelert.

Dlaczego teraz Elżbieta Gelert nie startuje w wyborach?

- Teraz są inne czasy i inne wyzwania niż rok temu – odpowiedziała poseł PO.

Witold Wróblewski dziękował Platformie Obywatelskiej za poparcie i deklarował ścisłą współpracę z PO w samorządzie miejskim. Dodał, że z Platformą współpracuje już od czterech lat, i jest to dobra i merytoryczna współpraca.

- Najważniejszym celem jest jak najszybsze przygotowanie miasta do ostatniej perspektywy finansowania unijnego – mówił Wróblewski. – Musimy pozyskać środki na rozwój miasta.

Jerzy Wcisła zadeklarował, że Platforma Obywatelska będzie teraz ściśle współpracowała z KWW Witolda Wróblewskiego. Wykluczył jednak stworzenie wspólnej listy obu komitetów do Rady Miasta.

- Mam nadzieję, że po wyborach Platforma Obywatelska i komitet wyborczy Wróblewskiego razem stworzą koalicję rządzącą w mieście, która będzie wspierała prezydenta Witolda Wróblewskiego – dodał Jerzy Wcisła.

Jak udało nam się ustalić, dzisiejsza decyzja o udzieleniu poparcia Witoldowi Wróblewskiemu nie była łatwa dla rady powiatowej Platformy Obywatelskiej. Część działaczy chciała wystawić kandydata – członka PO. Większość w głosowaniu zdecydowała jednak, że partia poprze Wróblewskiego.

- W partii mamy demokrację. Decyduje większość – mówi nam jeden z działaczy elbląskiej PO.

Teraz tą decyzję elbląskiej partii musi jeszcze zatwierdzić zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z konferencji.

+ 11 głosów: 20 (55%) 9 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (20)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0%  20
  Decyzja wymuszona sytuacją. Ale tym razem odium tej decyzji spadnei na kandydatów na Radnych. Już nie mogę się doczekać kiedy zapytam Pana Wcisłe i..... ma pochowanych po swoich biurkach
  odpowiedz oceń komentarz 0 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bizon
  ponad rok temu ocena: 17%  19
  Platforma poparła człowieka którego w 2010 roku skazała na bezrobocie i wyjazd z miasta. W tamtych czasach nie był on do niczego potrzebny Nowaczykowi. Teraz jest wychwalany pod niebiosa. Obłuda i cynizm. Zagłosuję na Wilka !
  odpowiedz oceń komentarz 1 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dobra decyzja
  ponad rok temu ocena: 50%  18
  A mnie się to podoba. Mam dość partyjniactwa w mieście. Stawiania interesu partii ponad interes miasta. Na szczeblu lokalnym trzeba wybierać ludzi, którzy swoimi kompetencjami, zaangażowaniem, doświadczeniem, umiejętnością współpracy gwarantują jakiś przyzwoity poziom rządzenia. W tym momencie najlepszy jest Wróblewski. Brawa dla Platformy, że to dostrzegła.
  odpowiedz oceń komentarz 3 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 53%  17
  Platforma tonie bul bul bul :)
  odpowiedz oceń komentarz 8 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zaxon
  ponad rok temu ocena: 56%  16
  Mam nadzieję, że mieszkańcy nie zapomnieli o zmarnowanych pieniądzach na Modrzewinie, o hali sportowej przy grunwaldzkiej nie spełniającej wymogów, o pieniądzach wydanych na elewacje i bezsensowne ronda zamiast na aktywizację zawodową i inwestycje, o wstrzemięźliwości władz na budowy supermarketów, galerii handlowych itp za czasów Słoniny i Wróblewskiego. To głównie za czasów tych Panów, Słoniny i WRÓBLEWSKIEGO Elbląg zaczął się cofać w rozwoju !!!
  odpowiedz oceń komentarz 9 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sundio
  ponad rok temu ocena: 72%  15
  To jest doskonaly przyklad jak Po jest rozbite ze partia rzadzaca w kraju nie moze kandydata wystawic wstyd
  odpowiedz oceń komentarz 13 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 29%  14
  Komentarz niezgodny z regulaminem
  odpowiedz oceń komentarz 2 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ przyjezdny
  ponad rok temu ocena: 50%  13
  ten osobnik w środku to kto?
  odpowiedz oceń komentarz 5 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 44%  12
  PO zawsze jest przynajmniej o jeden krok przed PiS-em.
  odpowiedz oceń komentarz 8 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ R.M.
  ponad rok temu ocena: 68%  11
  Ten Pan już miał szansę. PO zapomniała jak wytykała błędy P. Słoninie i jego współpracownikom. Pozdrawiam.
  odpowiedz oceń komentarz 13 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wwwr
  ponad rok temu ocena: 73%  10
  Poparłbym jakiegokolwiek kandydata PO. Pana Witolda Wróblewskiego nie poprę. Szkoda zmarnowanej szansy PO
  odpowiedz oceń komentarz 11 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ powiec
  ponad rok temu ocena: 47%  9
  No to Wilku pakój się już masz PO wyborach!;)
  odpowiedz oceń komentarz 9 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Referendysta
  ponad rok temu ocena: 47%  8
  Mafia - termin określa zorganizowaną grupę przestępczą o hierarchijnych strukturach, działającą według własnego kodeksu moralnego. Nazwa i korzenie pierwszych organizacji pochodzą z Sycylii (La Cosa Nostra - wł. Wspólna Sprawa). Wspólna Sprawa w Elblągu. Odważnie. Tak szczerze przed wyborami. Podziwiam.
  odpowiedz oceń komentarz 7 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 74%  7
  zauwazcie drodzy wyborcy ze te swinie zmieniaja sie przy korycie i za jakis czas znowu wracaja te same swinie do tego samego koryta! to jest zalosne. przeciez tych troje ze zdjecia juz zadzilo wroblewski dostal buta razem z dziadkiem slonina a wcisla zostal wydalony w referendum. pytam sie wiec co ci ludzie maja do zaoferowania skoro juz widzielismy ich w akacji i wiem ze sa marni,nieskuteczni i niekompetentni? ten wodniak rozdupcyl pochylnie cud architektoniczny regionu i nie zanosi sie na szybkie ukonczenie remontu gdyz wiele elementow zostalo rozkradzionych. a wrobel to byle jakosc miliony wywalone na modrzewine ktora jest wtopa tego stulecia, za niski i za waski most unijny bez chodnikow, za niska hala widowiskowa to zaslugi miedzyinnymi tego pana. zastanowcie sie wyborcy kogo wybieracie!
  odpowiedz oceń komentarz 14 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KlakierPiSu
  ponad rok temu ocena: 46%  6
  Każdy, powtarzam każdy będzie lepszy od PiSu nie zależnie z jakiej jest opcji politycznej i skąd się wywodzi. Tak jak i każdy będzie lepszy od Wilka, nawet Mariusz Lewandowski czy Kazimierz Falkiewicz. W każdym razie, ja, znakomita większość mojej rodziny i moich znajomych będzie głosowała przeciwko PiSowskiej: obłudzie, zakłamaniu, chamstwu, niekompetencji, działaniu w interesie własnym (partyjnym i prywatnym) a nie miasta i jego mieszkańców, nepotyzmowi, klapkom na oczach i ślepej wierze w to co mówi Rydzyk i inni księża w parafiach, podziałowi na Polaków gorszych (tych z PO) i lepszych (tych z PiSu), nawoływaniu do nienawiści i wielu wielu innym negatywnym cechom!
  odpowiedz oceń komentarz 13 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 57% 5
  spokojniue glupcze kto tu sieje nienawisc? a kto mowil o dorzynaniu watach? a niesiolowski to do kogo sieje jadem jak jakis jaszczur? a kto nazywa pisiorem kazdego kto nie popiera rzadow i nierzadow tuska i calej tej mafi zwanej PO? kazdy kto ma inne zdania i nie popiera obludy i kolesiostwa jest nazywany pisiorem.
  ~ Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 20% 4
  Hehe jak bym czytał o działaniu PO właśnie ;)
  ~ Tsyk
  ponad rok temu ocena: 50% 3
  To prawda turban pisze o PiSie, tylko bardzo delikatnie, bo ich jad wylewa się żółcią!
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Platforma jest totalnie słaba i rozbita nie ma niczego do zaoferowania elblążanom dlatego nie wystawia kandydata. Wróblewski to człowiek Słoniny popierany przez PSL i PO farbowany lis. Słaba kandydatura !
  odpowiedz oceń komentarz 22 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pisior
  ponad rok temu ocena: 63%  1
  Platforma się rozpada, w tak dużym mieście nie wystawią swojego kandydata, czyli prawdziwe były plotki o rozłamie wewnętrznym w elbląskiej PO
  odpowiedz oceń komentarz 22 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.