› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

PO i Witold Wróblewski zachęcają do udziału w wyborach

› bieżące ponad rok temu    13.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 16 ocen 18 / 67%
A A A
 fot. Marcin Pszczółkowski

Kampania wyborcza, a przynajmniej jej pierwsza tura, zmierza do finiszu. Kandydaci Platformy Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego spotkali się z dziennikarzami, aby zachęcić wszystkich elblążan do udziału w niedzielnych wyborach.

Platforma Obywatelska i KWW Witolda Wróblewskiego idą razem, zgodnie do tych wyborów, tworząc wspólną koalicję wyborczą. Dziś, na konferencji prasowej, obecni byli liderzy obu ugrupowań oraz Witold Wróblewski i poseł Elżbieta Gelert.

- Według wszelkich danych, jakie do nas docierają, spotkamy się jeszcze z Państwem, ponieważ wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie w pierwszej turze się nie rozstrzygną – mówił Jerzy Wcisła, szef PO w Elblągu.

Dobra współpraca dla Elbląga

Witold Wróblewski, wspólny kandydat na prezydenta Platformy Obywatelskiej, PSL i KWW Witolda Wróblewskiego wskazał, że bardzo ważne są oba hasła wyborcze: „Razem dla Elbląga” oraz „Elbląg – Wspólna Sprawa”.

- To nie jest pusty slogan. Chcę łączyć wszystkich elblążan wokół naszej wspólnej sprawy, jaką jest Elbląg – mówił Wróblewski.

Wróblewski podkreślał, że pracując w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego, od lat współpracuje z Platformą Obywatelską.

- To jest bardzo dobra współpraca dla naszego regionu i województwa – dodał Wróblewski. – Elbląg teraz stoi przed bardzo dużą szansą. Przed nami ostatnia, tak hojna finansowo perspektywa środków finansowych z Unii Europejskiej. Mamy dobry program wyborczy dla miasta, potrafimy skutecznie pozyskiwać środki unijne na rozwój naszego miasta. Mam doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami inwestycyjnymi.

Witold Wróblewski najlepszym kandydatem wśród startujących Jerzy Wcisła podkreślał, że nie ma żadnych wątpliwości, iż spośród obecnych kandydatów na prezydenta miasta, Witold Wróblewski jest do tego stanowiska najlepiej przygotowany.

- Nikt z obecnych kandydatów na prezydenta miasta nie ma tak olbrzymiego doświadczenia w kierowaniu samorządem oraz pozyskiwaniem środków finansowych na inwestycje, jak Witold Wróblewski – przekonywał Wcisła. – To jest odpowiedni człowiek na ten trudny czas dla Elbląga.

Razem dla Elbląga, to znaczy Razem z Elblążanami

Platforma Obywatelska chce również wprowadzić w przyszłej kadencji samorządu mechanizmy, które pozwolą jeszcze w większym stopniu decydować mieszkańcom o naszym mieście.

- Prezydent nie powinien tylko słuchać mieszkańców, ale też działać na ich rzecz i zgodnie z ich oczekiwaniami. To mieszkańcy są nadrzędną władzą w Elblągu – mówił Wcisła.

Dlatego PO chce utworzenia specjalnej komisji Rady Miasta, która będzie się zajmowała wpływającymi od mieszkańców wnioskami. Ma również pojawić się platforma „naprawmy to”.

- Taki system działa już w 12 miastach. Do tej pory w ten sposób załatwiono 10 tysięcy spraw, z 24 tysięcy, które do samorządu kierowali mieszkańcy. W Dąbrowie Górniczej w ciągu roku zgłoszono tysiąc spraw. Większość załatwiono w krótkim czasie. To ogromny kapitał społeczny, drzemiący w naszych mieszkańcach. I my ten kapitał obudzimy. A „przy okazji” uwolnimy mieszkańców od wielu, często drobnych problemów, których ani prezydent ani radni nie zauważą – mówił Wcisła.

Platforma chce też postawić na konsultacje społeczne ważnych dla miasta spraw. Te konsultacje mają jednak odbywać się na jasnych i przejrzystych zasadach, mają być również ogólnie dostępne dla mieszkańców. PO zapowiada także stałe rozwijanie Budżetu Obywatelskiego.

- Wyciągnęliśmy wnioski z referendum. Popełnionych już błędów nie powtórzymy – zapowiada Jerzy Wcisła. – Nie dzielimy mieszkańców pod kątem zamożności czy wyznawanej religii. Dla nas każdy mieszkaniec jest równie ważny.

Elżbieta Gelert popiera Wróblewskiego i zachęca do głosowania

Poseł Elżbieta Gelert, kandydatka PO na prezydenta miasta w poprzednich wyborach, komplementowała Witolda Wróblewskiego i prosiła o oddanie głosu na tego kandydata.

- Witold Wróblewski jest człowiekiem porozumienia i kompromisu, spokojny i rzeczowy. Nie daje się prowokować zaczepkom politycznym. Łączy nas, elblążan, i nie tworzy podziałów między mieszkańcami – mówiła Gelert. – Podjęliśmy dobrą decyzję o poparciu Witolda Wróblewskiego, ponieważ Elbląg to nasza wspólna sprawa i musimy działać razem dla Elbląga.

Elżbieta Gelert zaapelowała do mieszkańców o udział w wyborach. Podkreśliła, że każdy głos, każdego elblążanina jest ważny dla dobra miasta.

- Z tych pojedynczych głosów tworzy się bowiem wola naszego społeczeństwa – dodała Gelert.

+ 12 głosów: 18 (67%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (16)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ~~~
  ponad rok temu ocena: 0%  16
  Cisza wyborcza - komentarz ocenzurowany.
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obiektywny
  ponad rok temu ocena: 14%  15
  tak pójdziemy głosować!!! żeby pogonić was zaprzańców i aferzystów kłamiecie rano,kłamiecie w południe ,kłamiecie wieczorem i w nocy tez przez 7 lat a PSL dłuzej
  odpowiedz oceń komentarz 1 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 22%  14
  Obiektywnie to Ci Panowie doprowadzili budżet miasta do takiego stanu w jakim jest obecnie . Na pewno na nich nie zagłosuję. Co do wiarygodności tej ekipy Elblążanie wypowiedzieli się 14 kwietni 2013 r. podczas referendum. Zagłosuje na Jerzego Wilka bo pokazał że przez kilkanaście miesięcy można wiele zrobić dla zwykłego mieszkańca.
  odpowiedz oceń komentarz 2 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ londyn
  ponad rok temu ocena: 25% 13
  to daj przykłady samodzielnej pracy i pomysłów Wilka, bo ja sobie jakoś nie mogę przypomnieć. Dokończył to co zaprojektował Słonina a zaczął realizację Nowaczyk. Dla zwykłego mieszkańca cóż takiego się dobrego zadziało? - kosztem wszystkich mieszkańców? żeby opluwać trzeba było zrobić BO który by potwierdził te wszystkie zarzuty. Tylko co ten Wilk robił tyle lat w Radzie Miasta ostatnio chyba jako wiceprzewodniczący, wcześniej przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Przecież to Rada jest organem uchwałodawczym a prezydent wykonawczym. O wszystkim wiedział - czyż nie?
  ~ saaaasssss
  ponad rok temu ocena: 43%  12
  zabierzcie tego Wcisłe.!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 3 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ takaaaa prawdaaaaaaaa
  ponad rok temu ocena: 60%  11
  Tobie turban już dziękujemy - jesteś miernym ujadliwym pełnym nienawiści człowiekiem - won
  odpowiedz oceń komentarz 6 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 25%  10
  ci ze zdjecia przyczynili sie do ucieczki mlodych ludzi z tego miasta, ci ze zdjecia przyczynili sie do tych bubli architektonicznych na nowobudowanych skrzyzowaniach, kretynskich znakow drogowych,kretynskich sygnalizacji, wadliwych mostow zwodzonych, ogromnego bezrobocia i zlojenia elblaga przez olsztyn, zadluzyli miasto, podniesli podatki, podniesli ceny biletow i sam donek tusk powiedzial ze takze by ich odwolal. oni juz byli i nic dobrego z tego nie wyniklo wiec temu panstwu juz podziekujemy. won!!
  odpowiedz oceń komentarz 3 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wer
  ponad rok temu ocena: 13% 9
  Won rowniez ze Szwedem. Tylko KNP!
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 60% 8
  KNP- dalo dupy wystawiajac megera, wiec prawdopodobnie dostanie baty , nawet od szweda. Trzeba bylo wystawic lepszego kandydata, no chyba ze tam w KNP nie ma nikogo lepszego? To juz KNP mialoby wieksze szanse wystawiajac tego goscia co wstawial filmiki na youtubie nie pamietam jego nazwiska ale mysle ze bylby lepszym kandydatem niz meger. A tak to knp bedzie musialo oblizac sie smakiem na kolejne lata na ktore ulomne pospulstwo wybierze kolejnego miernego partyjniaka albo stary odgrzewany kotlet. Ja sie pytam kto zaakceptowal tego kandydata i gdzie byl w tym czasie korwin ze na to pozwolil?
  ~ Witek , nie pier...
  ponad rok temu ocena: 13%  7
  Każda kampania wyborcza jest okazją do wyprania nielegalnej kasy.I to robią mafie. Piorą kasę uzyskaną z przestępstw, właśnie w partiach, a wybory , to taka wielka pralka do wyprania lewej kasyhttp://wybory2014.elblag.net/…/samonapedzajace-sie-koryto-c…
  odpowiedz oceń komentarz 1 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 56%  6
  Wróblewski- lekarstwem na obecną sytuację Elbląga
  odpowiedz oceń komentarz 5 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 27%  5
  Mi sie podoba ten tekst PO i Wróblewski czyli PO jest wazniejnsze od KWW super to juz wiadomo kto ma wygrac wybory Wilk
  odpowiedz oceń komentarz 3 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taka prawda
  ponad rok temu ocena: 43%  4
  Kandydaci na radnych z PO opłacają kampanię z własnych pieniędzy. To można sprawdzić w Państwowej Komisji Wyborczej.
  odpowiedz oceń komentarz 3 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Kandydaci na radnych z listy PO w środowiskach w których działają odnoszą sukcesy. Więc zapowiadane przez nich zmiany w zarządzaniu naszym miastem będą realizowane i rozwiazywane z korzyścią dla mieszkańców.
  odpowiedz oceń komentarz 5 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ noPO,PIS,SLD,SZWED
  ponad rok temu ocena: 19%  2
  Na tych ludzi to patrzeć nie mogę! Tylko świeżość w EKO i Elblążanie Razem!
  odpowiedz oceń komentarz 3 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Samonapędzajace koryto
  ponad rok temu ocena: 45%  1
  Zachęcają też do wpłaty na konto?? Ile poszło kasy w tym roku??
  odpowiedz oceń komentarz 5 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.