› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pozarządowcy na debacie z kandydatami

› bieżące ponad rok temu    12.11.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 8 ocen 11 / 36%
A A A
 fot. elblag.net

Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych reprezentująca elbląski sektor pozarządowy zaprosiła siedmiu kandydatów na prezydenta Elbląga na debatę przedwyborczą. Spotkanie odbędzie się 12. listopada o godz. 17.00 w Hotelu Elbląg.

Organizacje skupiają najbardziej aktywnych społecznie i obywatelsko elblążan, działają najczęściej na rzecz najsłabszych elblążan, stąd tematem debaty będą przede wszystkim sprawy społeczne i obywatelskie naszego miasta.

Każdy kandydat otrzymał trzy pytania, na które odpowie podczas debaty:

1. Jak kandydaci zamierzają współpracować z organizacjami, aby wykorzystać ich potencjał do rozwoju Elbląga, także w kontekście tworzenia przez organizacje nowych miejsc pracy?

2. Jak kandydaci planują zlecanie zadań publicznych organizacjom pozarządowym?

3. W jaki sposób kandydaci zamierzają tworzyć warunki do społecznej aktywności elblążan?

Ponadto sami uczestnicy debaty będą mogli zadać pytania dotyczące spraw sektora pozarządowego, działalności społecznej i obywatelskiej, partycypacji publicznej itp.

Debatę prowadzić będą Mira Stankiewicz z Radia Olsztyn oraz Małgorzata Woźna z TV Obywatelskiej ESWIP. Debata jest otwarta. Organizatorzy zapraszają elbląskie organizacje pozarządowe (300), zainteresowanych mieszkańców oraz media.

Arkadiusz Jachimowicz

+ 4 głosów: 11 (36%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  8
Szczególnie mocno na rzecz najuboższych działał Pan Jachimowicz nazywając referendum z 14 kwietnia napadem na legalną władze . Za owe miliony dotacji bezcelowych można sobie tak działać i działąć i działać bez końca .
odpowiedz oceń komentarz 0 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ atleta
ponad rok temu ocena: 100% 7
Lewnadowska ludzie ktorych oszukalas chca teraz toba wytrzec podloge wiec skoncz z tym referendum
~ LEWANDOWSKI WON
ponad rok temu ocena: 100% 6
Referendum kompletnie nic ie zmieniło jeśli chodzi o osoby które zarządzają miastem obecnie. Moim zdaniem, z resztą nie tylko moim, jest gorzej niż przed referendum, a referendum dało tylko interes pewnym politycznym środowiskom od Palikota i samemu PiSowi. Można było zaoszczędzić kasę i poczekać do końca kadencji Nowaczyka, a później go rozliczyć. No cóż rozgłos był ważniejszy, a dzieki temu wydarzeniu i wczesniejszym wyborom Elbląg ośmieszony. Tzw. "zamienił stryjek siekierkę na kijek"!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 12%  5
Spokojnie będziemy i nie zabraknie niewygodnych pytań,,, Megafon też się znajdzie tak że o mikrofon z nikim bić się nie będzie trzeba,,,,,
odpowiedz oceń komentarz 3 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 95% 4
Panie Lewandowski, ponieważ pracuję proszę w moim imieniu zadać pytanie Panu Szwedowi o jego papierowe firmy? A potem proszę to opisać na forum :)
oceń komentarz 21 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 3
Pozostawię to Panu. Ja wolę zaptać dlaczego Pan Wróblewski finsnsuje milionamu naszych złotówek swoich kolegów w tym tych z ESWIP-u . Prywatne pieniądze Pana Szweda interesują nie interesują mnie wcale ale pieniądze publiczne rozrzucane po kolesiach i ich firmach - owszem . Kiedy Pan Szwed zostanie prezydentem bedę sprawdzał każdą jego firmę i każdą transakcję z kazdym samorządem tak jak tę oficyny "OKO" Państwa Wcisł-ów z marszałkiem Pomorza . Mam w tym wprawę i sobie radzę....
oceń komentarz 0 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ młody
ponad rok temu ocena: 40% 2
ESWIP - Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - jest to stowarzyszenie, które ma wiele fajnych projektów i inicjatyw - przyczynia się do rozwoju miasta i aktywizuje mieszkańców - przykładem mogą być konsultacje (19.11.14) w ramach projektu Elbląg Konsultuje.
~ kazik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Jak zwykle. Nic nie robić a zarobić. Potencjał myśli !
odpowiedz oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.