› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pozew w trybie wyborczym. EKO przeciwko elblag24

› bieżące ponad rok temu    17.10.2014
Paweł Makowski
komentarzy 36 ocen 64 / 84%
A A A
 fot. Paweł Makowski

11 października na portalu elblag24.pl pojawił się artykuł insynuujący, że Elbląska Koalicja Obywatelska otrzymuje fundusze na kampanię wyborczą od Jerzego Wilka. Uznając to za potwarz, członkowie EKO postanowili wystosować pozew w trybie wyborczym wobec redaktora naczelnego rzeczonego portalu.

Dziś (17 października), na konferencji Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, jej członkowie odnieśli się do artykułu z portalu elblag24.pl i do postępowania sądowego w tej sprawie.

Jeden z dziennikarzy wspomnianego serwisu zarzuca Cezaremu Balbuzie brak uczciwości w działalności gospodarczej: „(...) czy uczciwe jest wobec innych prywatnych przedsiębiorców i elblążan, wsparcie w kwocie blisko 3 milionów złotych, jakie prezydent miasta Jerzy Wilk zapewnia prywatnej szkole Balbuzy?”.

Dalej czytamy, że miasto dofinansowało Centrum Nauki „ŻAK” kwotą 2.5 mln złotych, przy czym autor określa Jerzego Wilka w tekście jako „dobrego wujka”, który sponsoruje wyżej wymienioną szkołę.

Największym jednak zarzutem pod adresem EKO jest to, że „Elbląski Komitet Obywatelski, (…) tak naprawdę jest tworem celowym, i wbrew „obywatelskości” w nazwie polityczno- partyjnym, stworzonym przy udziale władz miasta i działającym na ich korzyść”.

Do powyższych zarzutów ustosunkował się Stefan Rembelski, który powiedział: - Nie będziemy się odnosić do treści artykułu, ale mogę powiedzieć, że postawione w nim zarzuty nie znajdują swojego potwierdzenia w rzeczywistości.

Cezary Balbuza dodał: - Całą sprawę szczegółowo skomentujemy po zapadnięciu wyroku.

+ 54 głosów: 64 (84%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (36)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kl
ponad rok temu ocena: 50%  36
I jaki wyrok zapadł? Będzie apelacja medialna Mariusza absolwenta szkoły pomaturalnej?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 35
To nie mój wyrok i nie ja składam apelacje....
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 11%  34
Droga samochwało jeden z moich dyplomów podpisał Pan Balbuza . Świadectwo dotyczyło szkoły pomaturalenej zachciej zatem go zapytać czy przyjmuje do klas pomaturalnych ludzi bez matury - pewnie ci odpowie. A jak bedziesz miała z tej matury średnią wyższą o więcej niż jedną notę / w skali 2 do 5 / to masz mój szacun.
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawski
ponad rok temu ocena: 75% 33
Panie Lewandowski z tego co się orientuję, to w Żaku nie ma szkół "pomaturalnych" tylko "policealne" czyli takie do których nie trzeba mieć matury;) A tak swoją drogą, nie uważa pan, że jako "absolwent Żaka" atakując dyrektora i szkołę sam pan siebie poniża?;)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 32
Prawda nie należy do kategorii poniża lub nie poniża - prawda jest lub jej nie ma i koniec. Co do tych szkół być może ale prosże o wzgląd na wiek za czasów mojej edulacji szkoły były chyba tylko pomaturalne ale kształciły na poziomoe chuba wyższym niż obecnie prywatne studia.
~ jurek w.
ponad rok temu ocena: 67%  31
Szwed udzielając poparcia Wilkowi w wyborach obiecał ujawnić źródła swojego finansowania. http://info.elblag.pl/1,31135,... Ktoś wie gdzie można je znaleźć?
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realusta
ponad rok temu ocena: 82%  30
Dobrze byloby, gdyby dziennikarze sprobowali poznac prawde na temat zrodla finansowania kampanii Szweda. Nie wierze, ze wydal setki tysiecy z wlasnych pieniedzy. Kto chce wsadzic go na stolek prezydencki i czego oczekuje w zamian?
odpowiedz oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 73%  29
Słuszne posunięcie, dość kłamstw, pomówień, gratuluję i trzymam kciuki.
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samochwala
ponad rok temu ocena: 83%  28
Pan Lewandowski zdał maturę!gratuluję, wyczyn to niebywały- w końcu ma Pan średnie wykształcenie, a na wyzsze się Pan nie wybiera? moze warto jak Pan taki inteligentny, mądrzejszy od nauczycieli i w ogóle, elekwentny człowiek, który wszystko wie, na wszystkim się zna etc. Specjalnie dla Pana, z dedykacją na dobry początek dnia: Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: "Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgrywus
ponad rok temu ocena: 75% 27
Nie wygłupiaj się dla Lewandowskiego jeszcze "specjalnych studiów" nie wymyślono!;) Z resztą czy ktoś widział jego świadectwo maturalne, może to tylko jego interpretacja skrzywionej rzeczywistosci?;) Poza tym Lewandowski kłamie bo znam ludzi którzy ostatniu w szkole Balbuzy zdali Maturę!
~ glik
ponad rok temu ocena: 0% 26
ostatnio? czyli poprawki ?
~ rektor
ponad rok temu ocena: 57% 25
Proponuję Lewandowskiemu zapisanie się na uczelnię we Fromborku. Gwarantuję, że byłby na tej uczelni prymusem.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 24
Przepraszam być może ktoś zdał - jeszcze nie sprawdzałem a opiram się na materiale prasowym Eg 24. Jeśli ktoś zdał to owego szczęśliwca przepraszam ale ilu ich było razem ? Dzięki za stary już jestem na szkoły ale ciebie dzieciaku jeszcze czegoś nauczyć mogę....
~ rektor
ponad rok temu ocena: 50% 23
Masz racje Lewandowski. Jednak powiem więcej. Jesteś nie tylko za stary na naukę ale też i za głupi. Ty nie powinieneś pobierać nauki na "uczelni" we Fromborku ale prowadzić wykłady dla pensjonariuszy przebywających na tej "uczelni" na temat debilizmu i idiotyzmu na swoim przykładzie.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 22
Dzięki za uznanie i proszę brać więcej tych zielony pigułek szczgólnie przed wykładami na Pana uczelni , Z oferty jednak nie skorzystam ale liczę na tytuł doktora z Pana podpisem rzecz jasna ,,,,
~ cogito
ponad rok temu ocena: 71%  21
Od dawna wiadomo, że elblag24 to szambo!
odpowiedz oceń komentarz 17 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcyś
ponad rok temu ocena: 75%  20
Nikomu nie mam zamiaru lukrowac.Ale ten EKO wydaje sie mysli realnie.Nawet o stadionie to sie wypwiadaja w miare rozsadnie.BUDOWAC na wet 5 LAT ALE TRYBUNY MUROWANE ale sam stadion a nie jakies korty,boiska do kosza i jeszcze kto wie co.
odpowiedz oceń komentarz 18 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 9% 19
EKO nie myśłi realnie bo nie szuka rozwiązań problemu a problem nie na co kase wydac ale skąd ją brać .
oceń komentarz 2 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ axc c
ponad rok temu ocena: 81%  18
Jakiś wielki żal przemawia przez wpis pana Mariusza....panie Mariuszu,głowa do góry-można zdac dziś maturę np w CKU, spokojnie!
odpowiedz oceń komentarz 17 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 5% 17
Maturę zdałęm pewnie przez Pana urodzinami a średniej jaką miałem życzę każdemu abiturientowi . Gdyby nie dodatkowy w postaci geografii gospodarczej to pewnie niejeden z wykadowców Żaka miałby mi czego zazdrościć....
oceń komentarz 1 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ atleta
ponad rok temu ocena: 75% 16
Mariuszku dziecino nie ma czego ci zazdroscic. No chyba ze mowisz o swoim zmarnowanym zyciu ale nie ma tu takich masochistow.
~ studentka
ponad rok temu ocena: 50% 15
To, że zdałeś maturę analfabeto widać, słychać i czuć. Oj jak bardzo czuć ! Ucz się capie ucz bo nauka do potęgi klucz !!!!!!!!!!!!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 17% 14
Podziwiam kulturę studentek ,,,, A co szanowna Pani studiuje i gdzie ? Stawiam na łacinę podwórkową lub stosunki przypadkowe niskopłatne w którejś ze szkół prywatnych .....
~ studentka
ponad rok temu ocena: 33% 13
Co ja studiuję to ch.. Ciebie stary capie powinno interesować. Jak nie wiesz jak wygląda imbecyl i analfabeta to zobacz sobie w lustrze !!!!!!!!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 12
Liczyłem na Pani zdjecie - z pewnością bowiem stanowi Pani wzór taktu i kultury,,, Pozdrawiam i życzę poworotu do rozumu.
~ sasza
ponad rok temu ocena: 64%  11
Panie Wróblewski zawiódł mnie PAN i dlatego nie będę twoim wyborcą.
odpowiedz oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jako obywatel i podatnik
ponad rok temu ocena: 86%  10
Ja wolałbym wyjaśnienie, czy to prawda, że miasto finansuje czy nie, a jeśli prawda to w jakiej kwocie. Jeśli nie to słuszne EKO ma zamiary.
odpowiedz oceń komentarz 25 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasaki
ponad rok temu ocena: 70% 9
Pomyśl, jeśli to szkoła, nieważne, że prywatna, to należy jej się subwencja i koniec. To tylko przypuszczenie, ale być może tak było w tym przypadku, a ktoś to sobie przekuł w jakieś prezenty.
oceń komentarz 16 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 20% 8
Subwencja dla szkoły kórej żaden absolwent nie zdał matury ? OCI..AŁEŚ CHŁOPIE ?
oceń komentarz 8 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasaki
ponad rok temu ocena: 80% 7
Subwencje nie są uzależnione od pozytywnego wyniku matur. Ocipieć nie musiałam, bo cipę mam od urodzenia i bardzo sobie ten fakt chwalę :). Ale tobie by się przydał porządny dopływ estrogenu.
oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13% 6
Skoro pochwala Pani placenie szkole która nie uczy to wpadnę do Paniu po zapłatę za to że nie wymalowąłem Pani mieskzania czy nie sprzedałem Pani samochodu. Proszę wybaczyć za ten tekst o c..e ale nik ma Pani męski ....
oceń komentarz 2 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasaki tak bardzo żeńska
ponad rok temu ocena: 83% 5
Szanowny Panie, niegdzie nie napisałam, że to pochwalam lub nie. Stwierdzam tylko, że tak jest. Nie ja stanowię prawo. Te zasady obowiązują WSZYSTKIE szkoły, nie tylko tę jedną, więc jej atakowanie jest co najmniej niesprawiedliwe.
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13% 4
Głupie prawo to nie prawo - proponuję poczytać koncepcje prawodawcze filozofów z okresu Rewolucji Francuskiej . I nie jest prawdą że nie stanowi Pani prawa - naród stanowi władzę nadrzędną i może sprawować ją bezpośrednio na przykład w drodze referendum.
oceń komentarz 2 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zszokowana
ponad rok temu ocena: 67% 3
Mariusz to prawda, że się ogłaszasz proponując swoje usługi na stronkach gejowskich ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 17% 2
Dokładnie taka sama jak to że ty...............................
~ Areczek
ponad rok temu ocena: 75%  1
Bardz dobrze. Kto sie musi wziasc za tego brukowca elblag24.
odpowiedz oceń komentarz 38 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.