› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Prezydent Wilk krytykuje rząd podczas obchodów 17 września

› bieżące ponad rok temu    18.09.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 26 ocen 15 / 60%
A A A
 fot. nadesłane

Jerzy Wilk najwyraźniej wykorzystuje każdą sytuację do prowadzonej już kampanii wyborczej. Podczas uroczystości obchodów rocznicy napaści Armii Czerwonej na Polskę, prezydent Elbląga skrytykował w przemówieniu polski rząd.

Była młodzież, kombatanci, samorządowcy, parlamentarzyści. Niestety w ten ważny dla nas dzień, podczas podniosłej atmosfery tej bolesnej dla nas rocznicy, prezydent Jerzy Wilk nie potrafił wznieść się ponad podziały polityczne.

Skrytykował polski rząd, wskazując, że winą dotychczas rządzących polityków stała się ekonomiczna emigracja polskich obywateli.

- W tę trudną rocznicę pojawia się jeszcze jedna refleksja. W ciągu ostatnich kilku lat około dwa miliony Polaków zostało zmuszonych do opuszczenia kraju ze względów ekonomicznych. Zostali skazani na swoistą zsyłkę za chlebem, za normalnym życiem dla siebie i swoich bliskich. Trzeba zrobić wszystko, by mogli powrócić – mówił prezydent Jerzy Wilk. - A ci co tak szczycą się wolnością od 25 lat, żyją jakby w oderwaniu od rzeczywistości, zachowują się tak jakby nie dostrzegali poważnych problemów polskich rodzin, nie dostrzegali, że kosztem przemian ostatniego ćwierćwiecza w polityce europejskiej zagubiono gdzieś korzenie cywilizacji, że doprowadzono do upadku kluczowych dziedzin polskiego przemysłu na rzecz wzmocnienia gospodarki zachodnich państw. Korzystając ze wspólnych środków europejskich, do czego mamy pełne prawo, trzeba też o tym pamiętać.
 

+ 9 głosów: 15 (60%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 100%  26
Drogi Panie Marcinie czy zatem za to, że Panu Premierowi Tuskowi udało się wygonić z kraju młodych i wykształconych należy się nagroda ? Zarzuca Pan krytykę sam ja stosując.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pis
ponad rok temu ocena: 70%  25
nasz prezydent nie zlikwidował straży miejskiej bo będą bronic willi jak już sobie wybuduje .powinien oddać co nie jego i oddać na wojsko!
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marecki
ponad rok temu ocena: 67%  24
Ale p.prezydentowi i sz.malzonce zyje sie dobrze...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pa pa panie Wilk
ponad rok temu ocena: 77%  23
po co się wqrwiać ? Iść do urn i odsunąć to tałatajstwo pisowskie. Mobilizujcie już teraz krewnych i znajomych i będzie po sprawie. Rządzili Polską . Nie zrobili nic. Platformiarze wybudowali przynajmniej trochę dróg i cały czas coś budują. Może nie są idealni ale wiem to na pewno, że w rządzeniu są100 razy lepsi od pisu. Pis potrafi tylko obiecywać. W tym jest najlepszy.
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inc
ponad rok temu ocena: 85%  22
....ten to potrafi poszedł do elsinu swietowac gdzie przez tyle lat zrobil masakrę... teraz znowu wszystko wina tuska...//// to nie kampania panie wolf to obchody/// ot polityka pisu
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 100%  21
Ciekawe jakby wszyscy teraz wrocili?Jakie byłoby bezrobocie?CIEKAWE?Mam paru znajomych którzy juz zapowiedzieli,że tu nie wrócą,mają już tam dzieci chodzące do szkół,przedszkoli.
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lobo51
ponad rok temu ocena: 84%  20
A co zrobił pan Prezydent żeby z Elbląga ludzie nie wyjeżdżali ?
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rafal
ponad rok temu ocena: 94%  19
Niech sobie krytykuje i obrzuca obelgami typu ,,wszy i gnidy" ale na Boga troche kultury!!!To jest uroczystosc poswiecona ofiarom wojny.Takie wystapienia i list otwarty do mediow moze sobie robic i wysylac codziennie.Jego prawo i jego wola ale na Boga niech zamilknie nad grobami wszystkich poleglych.Niech uczci ich smierc z powaga i nalezytym szacunkiem.Czy nikt tego pana prezydenta nie nauczyl kultury???
odpowiedz oceń komentarz 15 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mila
ponad rok temu ocena: 83%  18
A na obchodach "Sierpnia" też było żenujące, nie można było tego słuchać.
odpowiedz oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 17%  17
Zeby ktos tu wrocil to jest potrzebna pelna kadencja a nie rok wiec trzeba dac prezydentowi szanse
odpowiedz oceń komentarz 4 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 74%  16
Wstydzę się ,że mamy takiego Prezydenta .Jest to człowiek z ogromnymi kompleksami - tchórzliwy i niewiarygodny - wszystko co robi to tylko by dorwać się do koryta .Media krajowe powinny się dowiedzieć co ten człowiek wyczynia
odpowiedz oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mertas
ponad rok temu ocena: 76%  15
A ile wróciło do Elbląga od kiedy on rządzi? To tak dla tych popleczników, którzy uważają że ten temat w tym dniu jest tak ważny.
odpowiedz oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pixel
ponad rok temu ocena: 83%  14
Podczas takiej uroczystości od prezydenta miasta wymagałbym jednak powagi. Dzień 17 września jest ważny dla wszystkich Polaków, nie należy tego dnia upolityczniać! Pan Wilk się po prostu skompromitował.
odpowiedz oceń komentarz 20 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oburzony
ponad rok temu ocena: 87%  13
To już nawet trudno określić słowami. Jak można się tak zachować ? Oczywiście można, gdy tylko potrafi się krytykować,a niczego innego nie nauczono.Żal miasta i ludzi pod takim przywództwem. Żenada
odpowiedz oceń komentarz 20 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 29%  12
Bo nie trzeba nic tlumaczyc bo to oczywiste o co chodzi choc i tak znajda sie bezczelni
odpowiedz oceń komentarz 5 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 23%  11
Nie ma bardziej zaklamanej i szowinistycznej parti bez zasad moralnych jak Po i koniec tematu
odpowiedz oceń komentarz 7 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mertas
ponad rok temu ocena: 69% 10
To są przykłądy że niestety jest i to jeszcze gorsza.
oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aisza Kediv
ponad rok temu ocena: 83%  9
Jak prezio Kłamczyński każe, tak poddany Wilk musi robić, czyli krytykować, krytykować. Sukces boli opozycję, bo cały świat mówi o tym, że to sukces, ale tacy jak Elblążanin - J. Dudek nigdy tego nie pojmie rozumkiem swoim. Pozdrawiam a Panu Marcinowi Pszczółkowskiemu życzę wszystkiego dobrego.
odpowiedz oceń komentarz 25 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 19%  8
Bardzo dobrze że przy okazji uroczystości prezydent mówi o tego typu problemach. Jest wielką tragedią że obecny rząd wypchnął tyle młodych osób za granicę nie oferując młodym ludziom absolwentom szkół żadnego zintegrowanego programu aktywizacji zawodowej. Emigracja w dobie otwartego rynku pracy powinna być wyborem a nie koniecznością.
odpowiedz oceń komentarz 5 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 15%  7
Pan Wilk po prostu mowi prawde i pokazuje ze ma charakter bo zastal elblag drewniany a zbudowal murowany
odpowiedz oceń komentarz 4 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 83%  6
Prezydent Wilk jak każdy z PIS-u wszystkich krytykuje a siebie nie.
odpowiedz oceń komentarz 20 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 89%  5
P. Wilk nie zajmuje się sprawami wynikającymi z podpisanego kontraktu w okresie 17 miesięcy, bo każdy problem go przerasta. Dlatego jako wzorowy PiS-owiec szuka układów i winnych własnej niemocy. I nieważna jest okoliczność. Tylko Elbląga Żal.
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin-J. Dudek
ponad rok temu ocena: 22%  4
Panie Pszczółkowski, wiem żę za rządów PO Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca. Chociaż raz napisałby Pan coś rzetelnie o opozycji, a nie tylko plucie jadem na osoby mające inne poglądy niż Pan. Dobrze że Pan jest w stanie wznieść się ponad podziały polityczne, smutne to że źdżbło trawy w oku innych Pan widzi, a belki w swoim oku nie. Dzięki takim dziennikarzom jak Pan Polakom wciska się że Polak został Prezydentem Europy, tylko że takiego stanowiska w Unii Europejskiej nie ma. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 8 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to ja panu odpowiem panie dudek
ponad rok temu ocena: 67% 3
Rzetelnie o opozycji ? Proszę bardzo ! Oto efekt waszych rządów: koalicja z Lepperem ! Intrygi i poszukiwania nieistniejących układów. Blamaż Kamińskiego i Agenta Tomka w CBA. Wybudowaliście 7 km autostrad ! Skłóciliście Polskę ze wszystkimi sąsiadami w zamian za sojusz z Gruzją. Dzięki wam Rosja podniosła Polsce ceny ropy i gazu do niebotycznego poziomu. Nie zgadzaliście się na mały ruch graniczny z Rosją. Wiecie ile milionów zostawiają oni w Polsce ? Minister waszego rządu w więzieniu. Aresztowania niewinnych ludzi. Chce pan więcej panie Dudek ? AAAAAAAAA Macie sukcesy. Nazwaliście swój własny elektorat "ciemnym ludem". Obiecaliście mu trzy miliony mieszkań, milion dwieście tysięcy nowych miejsc pracy. Ciemny lud to kupił i dlatego Kaczyński, Maciarewicz, Hofman, Fotyga, Brudziński i inni pieniacze zasiadają w Sejmie. To wasz największy sukces, bo was nie interesuje dobro Polski i Polaków a tylko i wyłącznie władza i stołki. Za wszelką cenęi po trupach.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 100% 2
~ to ja panu odpowiem panie dudek No cóż zawsze można zachować się na zasadzie nic nie widziałem, nic nie łyszałem i nic nie mówiłem. Szanowna osobo, oczywiśćie za PO Polska to kraj mlekiem, szkoda że starym i zsiadłym, oraz miodem szkoda że sztucznym płynąca. Mi nie podoba się Polska w której każdy przy władzy może nauszać prawo i konstytucję na własne potrzeby. latego skwituję to słowami J. Piłsudskiego " Naród wspaniały, tylko ludzie k.... " Pozdrawiam wszystkich pseudo polityków i naprawiaczy wszystkiego którzy poza głupawymi wpisami osiągneli null :)
~ Wykształcony Elblążanin
ponad rok temu ocena: 100% 1
Ale ty jesteś ograniczony chłopie. Weź się zapisz do PIS o ile już nie przynależysz. Moze jaką książkę kup. AA.aaa może już masz książkę. To weź się naucz czytać. Tacy właśnie pseudoElblążanie wybierają prezydentów jak Wilk
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.