› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Prezydent Wilk opuszcza kolejną debatę. Nie miał czasu dla Radia Olsztyn

› bieżące ponad rok temu    13.11.2014
komentarzy 25 ocen 48 / 96%
A A A

Radio Olsztyn zorganizowało 13 listopada o godz. 12.00 debatę w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej przy ul. św. Ducha. Debata była otwarta dla mieszkańców. Każdy mógł przyjść i zadać pytanie. Podczas dyskusji byli obecni wszyscy kandydaci oprócz prezydenta Jerzego Wilka, który nie mógł w niej uczestniczyć z powodu... obowiązków służbowych.

W debacie uczestniczyli zatem: Cezary Balbuza (Elbląska Koalicja Obywatelska), Janusz Nowak (SLD Lewica Razem), Witold Wróblewski (KW Witolda Wróblewskiego), Robert Grabowski (Elblążanie Razem), Adrian Meger (KNP J. Korwina - Mikke) i Edmund Szwed (Obywatelski Elbląg).

Pretendenci do ratusza odpowiadali na pytania dotyczące zadłużenia miasta, problemu wyjazdów zarobkowych młodzieży za granicę. W dyskusji pojawiła się sprawa przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Co ciekawe nie dla wszystkich kandydatów przekop oznacza możliwości rozwoju Elbląga. Edmund Szwed stwierdził, że ta inwestycja jest niemożliwa do zrealizowania z powodu zbyt wielkiego skłócenia ugrupowań. Zaznaczył, że przekop może pochłonąć nawet 1 mld zł, a jego budowa 8 lat, co wymaga zgody ponad podziałami, której nie ma. Adrian Meger przyznał z kolei, że dla rozwoju portu elbląskiego, sam przekop nie jest jedynym impulsem do rozwoju.


Kandydaci do ratusza zastanawiali się w jaki sposób znaleźć oszczędności, by zasypać dziurę budżetową. Przy tym pytaniu ciekawa była uwaga Cezarego Balbuzy: - Oszczędności będą jeśli pojawi się więcej wpływów z podatku od osób fizycznych, a tych przybędzie tylko wtedy, gdy zacznie przybywać nowych miejsc pracy.


Podczas chwili poświęconej na autoprezentację, większość uczestników dyskusji zachęcała na oddawanie na siebie głosów i zachęcała do samego aktu głosowania. Jedynie Adrian Meger ostrzegł mieszkańców: - Jeżeli zagłosujecie na obecnie rządzących miastem, Elbląg stanie miastem emerytów, rencistów i służb mundurowych. Nie dopuśćmy, by stał się sypialnią Trójmiasta, jak chce obecny prezydent. Zamiast wyjeżdżać za granicę wybierzcie Nową Prawicę. Czasu na wypowiedź było mało, ale i tak po tych słowach nastąpiła znacząca pauza.

Wszyscy uczestnicy debaty, łącznie z publicznością i zaproszonymi dziennikarzami, żałowali, że podczas debaty Radia Olsztyn zabrakło prezydenta Jerzego Wilka. Monika Borzydyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego oraz sztabu wyborczego PiS w Elblągu dla portalu info.elblag.pl, tak tłumaczyła nieobecność prezydenta:

- Pan prezydent jest w Gimnazjum nr 2, trudno żeby pan prezydent zawsze w godzinach pracy mógł wziąć wolne, by uczestniczyć w innym spotkaniu. Równie ważne jest także spotkanie z dyrekcj szkoły i uczniami, a na debatę musiałby wziąć kolejny urlop.

Zobacz filmowy zapis debaty, przygotowany przez Elbląską Grupę Medialną.

+ 46 głosów: 48 (96%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 22
ponad rok temu ocena: 50%  25
-Z RADIEM olsztyn ? - TEŻ BYM NIE POSZEDŁ ...
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 75%  24
prezydent pracuje i nie zawsze ma czas. Nie jeżdzi po Dubajach ,Chinach itd i na różne jałowe gadki -szmatki nie traci czasu,i kitu ludziom nie wciska jak niektórzy z kandydatów.Ani jak POpaprańcy przez 7 lat
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arbuz
ponad rok temu ocena: 100% 23
Masz rację Pan Wilk siedzi i cięzko pracuje, ale chyba tyłkiem, a nie głową. Liczy na to, że Elbląg sam zacznie się roziwjąc a Chińczycy i Arabowie sami zaczną inwestować swoje pieniądzę i budować firmy, gdy tylko przypadkiem się dowiedzą, że Pan Wilk jest Prezydentem Elbląga. Pan Wilk jest cudotwórcą doprowadził do upadłości ELSIN, MPO jest na skraju wyczerpania finansowego, miasto zadłużone o kolejne miliony chyli się ku upadkowi (co jest oczywistą oczywistością jeśli rządzi nim Pan Wilk), w rankingach miast najgorzej zarządzanych jesteśmy na 5 pozycji od końca. Nic tylko głosować na pracowitego Pana Wilka :)
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 75%  22
Nie mógł przybyć bo siedzi w kościele i się modli za grzechy oraz
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pastor
ponad rok temu ocena: 80%  21
Boi się niewygodnych pytań bo ostatnio media znalazły na prezesa trochę haków ;o
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 33%  20
Prezydent Wilk nie ma czasu bywać na każdej debacie. Była zorganizowana ona o godz. 12 a więc w godzinach pracy urzędu. Trochę obiektywności. W tym czasie gościł w gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej gdzie zakończone termomodernizację tej szkoły. To chyba lepiej że jest w pracy a nie na debacie która i tak niczego nowego nie wniesie.
odpowiedz oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha, Ha, Ha:)
ponad rok temu ocena: 83%  19
Zorientowali się , że prezydent Wilk, lubi spotykać sie w kościołach, więc zrobili wdebatę w kościele, a tu ZONK, prezio nie przyszedł, ha, ha:)
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ don
ponad rok temu 18
Kościół to może był przed wojną. Teraz radio zrobiło debatę u siebie mozna rzec... ;P
~ King
ponad rok temu ocena: 12%  17
Co do Wilka to rozumiem bo jest prezydentem miasta i wypelnia swoje obowiazki ale reszta co ma tyle wolnego czasu taka mala merytorycznosc daje jak np Szwed i Wroblewski ?
odpowiedz oceń komentarz 2 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 73%  16
Wpływy z podatków od osób fizycznych?! Przecież podatnicy, osoby prowadzące działalność, wiedzą jak podatków za dużo nie płacić: inwestują, biorą leasing, zaciągają kredyt. Pracownicy zatrudniani na najniższą krajową i od tej kwoty jest podatek odprowadzany. Jak na takie wpływy kandydaci będą liczyli to się przeliczą.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ don
ponad rok temu 15
Ale i tak ogólnie podatki, w tym do kasy miejskiej bedą wpływały, tylko jeśli więcej osób będzie miało robotę i je płaciło. Przed wojną Niemcy już robili wyliczenia, że nie opłaca im się upadek, żadnego z zakładów samochodowych i zbrojeniowych. Obliczyli, że wydaliby trzy razy tyle na pomoc społeczną... A u nas? Niech się wali i plajtują vide polskie stocznie. A potem się dziwią, że patologia chodzi po ulicach, chleje, leje i kradnie.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 91%  14
Bo w tym czasie odciął kawałek wstęgi w Gim 2. I taki jest właśnie "wkład pracy" tego p. Wilka. Bawi się naszym kosztem. Ten p. Wilk słucha i dba, ale o siebie.
odpowiedz oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yyyyyyyyyy
ponad rok temu ocena: 79%  13
Pan prezydent jest tępakiem i boi się merytorycznej dyskusji , tak jak i Słonina .
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
ponad rok temu ocena: 88%  12
Wypisz , wymaluj . Postępuje jak jego spowiednik PiS Jaruś .
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 86%  11
Taki zapier***** że nie ma czasu na robotę...biedny ten orezydent na nic nie ma czasu
odpowiedz oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głosuję na Cezarego Balbuzę!
ponad rok temu ocena: 33%  10
Człowieku "słuchający elblążan" bez zrozumienia, Cezary Balbuza wskazał sprawy, które są najistotniejsze dla Elbląga - wiadomo na czym chciałby się skupić, a więc na szukaniu i ściąganiu do Elbląga nowych inwestorów i na wsparciu przedsiębiorczości lokalnej. To jedyna droga, by miasto zaczęło się rozwijać! Niestety poprzednicy byli w tych działaniach bardzo nieudolni, potrafili tylko zadłużać miasto. Potrzebny jest Prezydent, któremu nie zabraknie determinacji i menedżerskich umiejętności - czyli Cezary Balbuza!
odpowiedz oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyklenty
ponad rok temu ocena: 83% 9
Powiem więcej. Elblągowi nie jest potrzebny prezydent, tylko MANAGER! A Pan Balbuza co by o nim nie mówić z biznesem w sektorze prywatnym miał i ma do czynienia w przeciwieństwie do większości kandydujących! Ktoś kto działa w sektorze prywatnym ma swoje ścieżki i wie gdzie uderzyć i z kim rozmawiać, ale przede wszystkim wie jak rozmawiać! Sądząc po tych debatach, jako inwestor do stołu nie usiadł bym z żadnym z konkurentów Pana Balbuzy bo najzwyklej w świecie, albo nie mają pojęcia o biznesie, albo bujają w obłokach, albo mają problemy z komunikacją!
~ słucham elblązan
ponad rok temu ocena: 53%  8
Cezary Balbuza wyraża oczywistość oczywistą: - "Oszczędności będą jeśli pojawi się więcej wpływów z podatku od osób fizycznych, a tych przybędzie tylko wtedy, gdy zacznie przybywać nowych miejsc pracy". Będzie ciepło, gdy przyjdzie lato, a jak nie przyjdzie, będzie zimno. Teoretycznie - masło, maślane. Praktycznie nie ma pan pomysłu. Dlaczego zatem szkoli pan a nie buduje zakładów pracy? Pojawi się "więcej wpływów", a "tych przybędzie", gdy "zacznie przybywać nowych miejsc pracy". Dobrze, że kampania się kończy.
odpowiedz oceń komentarz 10 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyklenty
ponad rok temu ocena: 60% 7
Prowadzi taką działalność jaka przynosi mu zyski i pozwala zatrudniać nauczycieli, nie ważne w jaki sposób, ale to chyba za trudne dla ciebie, bo i ta twoja logika jest kiepska. Skoro Pan Wilk nie umiał ściągnąć inwestorów bo ma kiepskie kontakty biznesowe (bo jakie kontakty mozna mieć po zakładzie pracy chronionej do tego kiepskie zarządzanym). Już Nowaczyk miał pojęcie i zrobił kilka kroków w przód wyjeżdżajac za granicę i promując miasto, ale to było za trudne dla zrozumienia dla uczestników referendum takich jak "słucham elblązan", bo dali się nabrać na populistyczne hasła Lewandowskiego i jego kolegów od Palikota o raz dla ludzi z PiSu, którzy też swoje wrzucili do tego pieca, wmawiając Elblążanom, że gorzej byc nie może, jak widac może być i to znacznie gorzej!
~ elbig
ponad rok temu ocena: 75%  6
Nie wiem czemu pan Wilk tak unika debat. Dla mnie on i Nowak najlepiej prezentowali się merytorycznie nt problemów miasta. Teraz to nie wygląda ładnie dla pana Wilka.
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 74%  5
A debatę zorganizowaną przez elblag.net to macie zamiar po wyborach opublikować?
odpowiedz oceń komentarz 23 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 42% 4
A masz chęć pomóc i posiedzieć ze mną do 2-3 w nocy, żeby ją poskładać? Zapraszam!
oceń komentarz 10 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 67% 3
a Ryś narzeka, nazywasz się "dziennikarzem" to pracuj
oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 50% 2
Ciekawe czytelniku czy w realnym świecie też byłbyś takim... nazwijmy to cwaniakiem. Bo w Internecie - pierwsza klasa!
~ qqłka
ponad rok temu ocena: 86% 1
A montaż będzie ukierunkowany na "właściwego" kandydata tak by wypadł najlepiej? Czy też montaż pokaże kogo nie lubicie? Wicie rozumicie jak się to robi. Małe zagrywki socjologiczne a'la TVN24? Jaki problem w tym by umieścić materiał 100% i napisać, że jest to surowizna?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.