› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przekop znów kluczowy w kampanii wyborczej

› wybory 2014 ponad rok temu    4.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 13 ocen 4 / 25%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Podczas konferencji prasowej prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz prezes Polski Razem Jarosław Gowin poruszyli temat przekopu Mierzei Wiślanej. Jerzy Wilk odniósł się do expose premier Ewy Kopacz, która mówiła w nim o rozwoju portów lecz nie wspomniała o kluczowej inwestycji dla regionu jaką jest właśnie budowa kanału żeglugowego.

Jerzy Wilk wymienił także korzyści jakie wiążą się z realizacją tej inwestycji.

- Bardzo uważnie słuchałem expose pani premier, mowa w nim była o rozwoju portów, jednak zaniepokojony jestem tym, że nie wspomniała w nim o kluczowej inwestycji dla naszego regionu ale i kraju, a mianowicie o budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Poprzedni rząd uznał tę inwestycję za ważną, nie wiemy zatem czy obecny rząd zamierza tę inwestycję realizować – podkreślał prezydent Jerzy Wilk. - Realizacja tej inwestycji to są wymierne korzyści . To zostało wyliczone nie przez Prezydenta Miasta Elbląga tylko przez specjalistyczne agendy rządu, że przy budowie i przy obsłudze będzie pracować 2,5 tys. ludzi. Ktoś będzie tworzył śluzę i kanał żeglugowy. Musi go zbudować, a później obsługiwać, i ta śluza to jest ogromne przedsięwzięcie inżynieryjne, które należy wykonać - zaznaczył Jerzy Wilk.

To nie tylko miejsca pracy ale korzyści dla okolicznych marin

W realizacji inwestycji Jerzy Wilk widzi także szansę rozwoju dla okolicznych marin. - Odżyją wszystkie mariny począwszy od Elbląga, ale mamy też mariny we Fromborku, Tolkmicku, Braniewie. Tam będziemy przyjmować żeglarzy, którzy przypłyną z krajów skandynawskich czy z Niemiec. Nie mogą teraz przypłynąć, bo by musieli uzyskać wizę od Rosjan – mówi Wilk.

Zapytanie do Pani premier

Jarosław Gowin także podkreślał, jak duże znaczenie ma ta inwestycja dla całego regionu, także dla Elbląga. - W przyszłym tygodniu złożę pani premier Ewie Kopacz zapytanie w tej sprawie – zapowiedział. - Będziemy ten projekt kontynuowali po wyborach parlamentarnych.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ olo
ponad rok temu ocena: 100%  13
A ten znowu snuje marzenia o turystyce. Marzy o dochodach których nie będzie. Zamiast zająć się rozwojem przemysłu i iść w tym kierunku to wymyśla pseudo atrakcje turystyczne które każdy ma w nosie.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nikifor
ponad rok temu ocena: 100%  12
POLITYKIERZY WON!
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mila
ponad rok temu ocena: 100%  11
A Ci dalej swoje, przecież było spotkanie w Warszawie jeszcze za czasów Tuska, sprawa wyjaśniona, to po co to klepać. Wystarczy, ze My mieszkańcy Elbląga klepiemy biedę.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 100%  10
Osobiście kupię szpadel i dam panu Gowinowi niech zaczyna kopać.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 13%  9
a basen , remont drog , inwestorzy , obnizki smieci czynszów i bieletow oraz brak podwyzki za wode i scieki , karta wielkiej rodziny sie nie liczy tak ? a czego dokonali jego poprzednicy w 1 rok ?
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  8
Jesli wilk sadzi ze na przekopie zbuduje sobie kampanie i elektorat to się myli. Panie Wilk przez ten rok nic Pan nie zrobil wiec to Pana koniec.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 100%  7
Jeżeli dla kogoś w kampanii samorządowej głównym punktem programu jest przekop, to oznacza że ten ktoś nie ma programu, a wyborców ma za idiotów!!! Ile razy trzeba tłumaczyć, że przekop leży w gestii Rządu a nie Prezydenta Elbląga?!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 13%  6
Ale jesli sie postaramy to ten przekop i port bedzie wczesniej czy pozniej bo PIS chcociaz próbuje to zrobic a jak pamietam slowa Sikorskiego ponad rok temu ze nie ma sensu tego robic bo Rosja sie nie zgodzi to czym my jestesmy ? wedlug obecnego rzadu kolonia ? kondominium ?
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert Turlej
ponad rok temu ocena: 100%  5
Bądźmy realistami przekop nie nastąpi w przeciągu najbliższych 2-3 lat. Potrzeba czasu, aby ta inwestycji została zrealizowana. W chwili obecnej nastawianie się tylko na jeden temat (przekop) to zwykłe bicie piany. Zacznijmy mówić o konkretnych planach możliwych do realizacji "od ręki"
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 100% 4
czyli jakich?
~ Snake
ponad rok temu ocena: 75%  3
Déjà vu...
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 33%  2
Ten przekop jest nasza jedyna nadzieja na lepsza przyszlosc bo da miejsce pracy inwestorow oraz niezaleznosc od Rosji co to jest najwazniejsze kazde miasto co ma port i dostep do morza nie jest biedne to czysta logika
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 80%  1
P. Wilk potrafi jedynie krytykować innych, a nie zajmuje się sprawami do których został zatrudniony na 17 miesięczny kontrakt. Tylko Elbląga Żal.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.