› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

PSL popiera Wróblewskiego i mówi o zadłużeniu miasta

› bieżące ponad rok temu    5.09.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 11 ocen 8 / 75%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Znów dziennikarze elbląskich mediów są wykorzystywani do darmowej reklamy poszczególnych kandydatów. Dziś, po raz pierwszy w tej kampanii wyborczej, można było się spotkać z taką konferencją u Witolda Wróblewskiego.

Konferencja zorganizowana przez Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczęła się punktualnie. Pierwsze 20-30 minut mogliśmy posłuchać o wspaniałym kandydacie na prezydenta – Witoldzie Wróblewskim. Kilkukrotnie podkreślano jego liczne zasługi jako wicemarszałka. Dzięki analizie i ocenie jego pracy, PSL zdecydowało się poprzeć jego kandydaturę na prezydenta Elbląga.

Podczas konferencji zauważono również, że lata 2014-2020 to zupełnie nowa, ale ostatnia perspektywa finansowa z Unii Europejskiej. 1 mld 700 mln euro to ostatnie pieniądze, jakie otrzyma Polska. Po tym okresie to my będziemy musieli wpłacać do kasy unijnej, a nie z niej brać.

Wróblewski zapytał wprost: „czy sytuacja miasta uległa przez ostatni czas poprawie?”. Przypomniał, że aby skorzystać z funduszy unijnych miasto zawsze musi wyłożyć pieniądze jako wkład własny. Bez dobrej kondycji finansowej Elbląg nie będzie w stanie pobrać jakichkolwiek środków z UE.

Kandydat na prezydenta dodał, że „dochodzą do niego głosy, iż miasto ma brak płynności finansowej”.

Na pytanie o środki własne, o pozyskiwanie inwestorów odpowiedział to, co odpowiada każdy kandydat na prezydenta Elbląga.

Ściągnięcie inwestorów to priorytetowy punkt w moim programie wyborczym.

A konkretów? Nadal brak.

+ 6 głosów: 8 (75%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Z.K.
ponad rok temu ocena: 0%  11
Do -Patriota lokalny - nie wiesz o czym piszesz! Przez kilkanaście lat Słoniny dług wzrósł do 100 mln., a pieniądze które wygenerowały dług były przeznaczane na inwestycje. Wilk, a przedtem Nowaczyk doprowadzili do wzrostu długu o kolejne ponad 200 mln. To są dane urzędowe i dostępne dla wszystkich. Także nie wprowadzaj ludzi w błąd. A jak jesteś patriotą lokalnym, to tym bardziej się zainteresuj.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patriota lokalny
ponad rok temu ocena: 14%  10
Przecież To Wróblewski wraz ze Słoniną do tego zadłużenia doprowadzili ? Teraz chcą nim obciążyć prezydenta Wilka ? Żenada . Obecny prezydent nie ma alternatywy w tych wyborach .
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 45%  9
Wróblewski juz tyle czasu rzadzil u boku Sloniny czyli mial juz swoje 5 minut i nic nie zrobil plus patrzac co zlego narobila PO to musze napisac ze Wróblewski to jest kontynuacja rzadów Słoniny i PO czyli rzadów co zniszczyly to miasto a teraz ta sama ekipa sie laczy zeby byc w korycie zalosne wrecz to jest i przyklad braku honoru
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k394875
ponad rok temu ocena: 38%  8
a kto je zadłużył, jak nie Słonina z Wróblewskim i Nowaczyk ??????????????
odpowiedz oceń komentarz 5 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bbb
ponad rok temu ocena: 0% 7
Przez kilkanaście lat Słoniny dług wzrósł do 100 mln., a pieniądze które wygenerowały dług były przeznaczane na inwestycje. Wilk, a przedtem Nowaczyk doprowadzili do wzrostu długu o kolejne ponad 200 mln. To są dane urzędowe i dostępne dla wszystkich.
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 38%  6
Koalicja antypisowska zawiązana PO, PSL i SLD będą punktować na wszelkie możliwe sposoby tę kandydaturę. Tyle że prezydent Wilk rządzi rok i ma więcej efektów niż wszyscy Ci Panowie do kupy wzięci rządząc przez te wszystkie lata.
odpowiedz oceń komentarz 5 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pamparadej
ponad rok temu ocena: 60% 5
O 1 rok za długo, Po tym co robił przez ostatnie 20 lat w RM można się było spodziewać że nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Wybrany przez niewielu wyborców, w większości głosujących dzięki kampanii prowadzonych na terenie elbląskich parafii! Każdy będzie lepszy od Wilka nawet Szwed!
~ Konik Garbusek
ponad rok temu ocena: 29%  4
a myślą aż im czachy dymią
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zbyszek
ponad rok temu ocena: 33% 3
jaki nick taki komentarz...debilny
~ i to by było na tyle
ponad rok temu ocena: 36%  2
to przecie Wróblewski do spółki ze Słoniną zadłużył Elbląg ale facet ma tupet
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
ponad rok temu ocena: 33% 1
ie wiesz o czym piszesz! Przez kilkanaście lat Słoniny dług wzrósł do 100 mln., a pieniądze które wygenerowały dług były przeznaczane na inwestycje. Wilk, a przedtem Nowaczyk doprowadzili do wzrostu długu o kolejne ponad 200 mln. To są dane urzędowe i dostępne dla wszystkich. Także nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zainteresuj się najpierw a później coś pisz.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.