› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

SLD ma 60 kandydatów do Sejmiku

› bieżące ponad rok temu    5.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 9 / 56%
A A A
 fot. elblag.net

Warmińsko-mazurskie SLD zarejestrowało w piątek listy kandydatów do sejmiku województwa. Oprócz znanych w regionie działaczy na listach znalazł się na m.in. były siatkarz i komentator sportowy Włodzimierz Nalazek.

Szef regionalnego SLD Władysław Mańkut poinformował, że na listach komitetu SLD Lewica Razem do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego znalazło się 60 kandydatów: 30 kobiet i 30 mężczyzn.

Listę w okręgu olsztyńskim otwiera sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD Marcin Kulasek. Na co dzień jest on pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tego okręgu kandyduje też były siatkarz i komentator sportowy Włodzimierz Nalazek oraz szefowa Rady Organizacji Pozarządowych Monika Falej.

W okręgu elbląskim kandydatem nr 1 do sejmiku jest szef regionalnego SLD i dotychczasowy radny sejmiku - Władysław Mańkut. W okręgu obejmującym m.in. Ostródę, Iławę i Nowe Miasto Lubawskie pierwsze miejsce na liście otrzymał b. poseł i b. działacz samorządowy Jan Antochowski. Obecnie zajmuje się on m.in. inwestycjami w energetykę odnawialną. Listę SLD do sejmiku z okręgu mazurskiego otwiera dotychczasowy radny i b. senator Wiesław Pietrzak. W okręgu tzw. południowym, obejmującym m.in. Szczytno, pierwsze miejsce przypadło związanemu z Giżyckiem Wiesławowi Kowalskiemu.

źródło: PAP
 

+ 5 głosów: 9 (56%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  5
Janusz i Władysław tak trzymać warto stawiać na młodych - na poważnie spie-przajcie
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czerwona zaraza
ponad rok temu ocena: 50%  4
Piskowe dziady umoczone we wszystkich możliwych przekrętach w Elblągu. Czerwone miasto- kiedyś to głosowało na nich całe wojsko,dziś już go nie ma i nadal głosują. Kto? Ile jest jeszcze tych aparatczyków na stołkach. Marni ludzie którzy wyznają ideały morderców strzelających prawdziwym polakom w potylicę. Stawiam na młodych i uczciwych-dziady precz! Nie powiem mocniej.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antykomunista
ponad rok temu ocena: 50%  3
kiedy pozbędziemy się tej czerwonej zarazy
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mila
ponad rok temu ocena: 78%  2
Najbardziej normalni, a jeszcze dziś czytałam, że pan Miller i SLD będzie dążyło do decentralizacji urzędów warszawskich, to całkiem to mi " pasuje"- tak trzymać. W wielu krajach tak jest np. w USA w Niemczech, to tylko u Nas tak jest, w Warszawie to prawie sami urzędnicy,niektórzy to już pogubili się w rachubie ilu to tych urzędników jest - ostatnimi czasy przybyło około 100 tysięcy - ile Nas to kosztuje?.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elly
ponad rok temu ocena: 100%  1
WŁADYSŁAW!!!!! Mańkut jest Władysław.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.