› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

SLD podsumowuje kampanię wyborczą i dziękuje kontrkandydatom

› bieżące ponad rok temu    13.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 9 ocen 21 / 71%
A A A
 fot. Paweł Makowski

Dziś w siedzibie elbląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ul. Robotniczej 26 odbyła się konferencja, podsumowująca zmierzającą ku końcowi kampanię wyborczą. Nie było ataków na kontrkandydatów, nie było zarzutów, były za to podziękowania.

Podsumowując kończącą się kampanię wyborczą, Janusz Nowak, kandydat na prezydenta z ramienia SLD, stwierdził: - Kampania była merytoryczna. Wszystkie komitety wyborcze przedstawiły swoje programy, które będą analizowane przez mieszkańców, oddających swój głos w lokalach wyborczych. (…) Chciałbym podziękować tym, którzy organizowali debaty, bowiem dały one mieszkańcom możliwość nie tylko zapoznania się z programami, ale przede wszystkim przyjrzenia się samym kandydatom. To pozwoliło im wyrobić pogląd, na kogo ostatecznie zagłosować. Chcę również podziękować za kampanię fair play prawie wszystkim komitetom wyborczym i mam nadzieję, że kolejne wybory upłyną w podobnej atmosferze.

Przewodniczący elbląskiego SLD stwierdził w dalszej części konferencji: - Owszem, miasto jest zadłużone na 340 milionów złotych, ale większość pieniędzy została spożytkowana w sposób racjonalny i pożyteczny dla miasta. Co prawda można by było wskazać inwestycje, które niekoniecznie były potrzebne w tamtym czasie, ale generalnie środki były spożytkowane na poprawę funkcjonowania miasta i przygotowania terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców.

Pojawiła się również kwestia pozyskiwania inwestorów. Zdaniem Janusza Nowaka wiele zależy od przedstawicieli SLD w parlamencie. Uważa on, że bez systemu podatkowego, który będzie przyjazny dla przedsiębiorców, nowi inwestorzy nie przyjadą do Elbląga. Kandydat na prezydenta odpierał również zarzuty, że mamy do czynienia z przerostem zatrudnienia w elbląskich urzędach. - Zapominamy o jednym. Co prawda zatrudnienie jest wyższe, ale nowi urzędnicy to ludzie kompetentni, którym powierzono ważne zadania.

Ważnym punktem konferencji było stwierdzenie, że politykom SLD udało się w trakcie kampanii zaprezentować trzy priorytety wyborcze: pogląd, że Elbląg powinien powrócić do świetności miasta przemysłowego, dążenie do tego, by rozwinąć port elbląski, który jest swoistym oknem na świat i szansą na dynamiczny rozwój miasta oraz trzeci ważny element - stworzenie Regionalnego Centrum Praktycznej Nauki Zawodu.

Kandydat na radnego, Sławomir Malinowski, stwierdził w dalszej części konferencji, odnosząc się do dofinansowania z Unii Europejskiej, że nie chodzi o to, by tylko i wyłącznie czerpać z puli środków, ale trzeba to robić mądrze i umieć zaplanować wydatki. Mówił również o tym, że samorząd elbląski powinien zmienić swoją filozofię rządzenia. - Powinien promować ludzi, którzy w sposób aktywny wspierają nasze miasto. Dotychczas było tak, że to ludzie bierni byli promowani.

Również kandydujący na radnego z ramienia SLD Michał Glock, zwrócił uwagę na to, jak istotne są relacje polsko-rosyjskie. - Nie powinniśmy na nie patrzeć przez pryzmat państw, ale przez pryzmat naszych regionów. Spójrzmy na kontakty elbląsko-kaliningradzkie, a nie polsko-rosyjskie. My, elblążanie, musimy być pragmatyczni. Nie możemy zostawiać obecnej sytuacji jej własnemu biegowi. (…) Powinniśmy starać się promować Elbląg w Kaliningradzie realnie, a nie tylko przy pomocy kilku ulotek, zostawianych tu i ówdzie. (…) Z czasem może dojść do zaistnienia rzadkiego zjawiska, zwanego regionalizacją. Wówczas stosunki polsko-rosyjskie pozostaną tylko oficjalne, ale kontakty regionalne będą się prężnie rozwijać.

Kończąc dzisiejszą konferencję, Janusz Nowak odrzekł: - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych na kadencję 2014-2018 ze wszystkich komitetów wyborczych jak również moim kontrkandydatom. Chcę również podziękować mieszkańcom za wyrozumiałość szczególnie w tych ostatnich dniach i zachęcić wszystkich do pójścia 16 listopada do urn wyborczych i zagłosowania na swoich faworytów. Mamy nadzieję, że również my znajdziemy się wśród nich.

+ 15 głosów: 21 (71%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do tzw. szefa sld
ponad rok temu ocena: 0%  9
Kończ waść , wstydu oszczędź.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Widz
ponad rok temu ocena: 25%  8
Bardzo proszę wszystkich pączków i podobnych mu egzemplarzy by nie głosowali na SLD bo przyniosą lewicy wstyd! A Wam Panowie powodzenia w wyborach.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Seba
ponad rok temu ocena: 36%  7
Kandydaci z SLD wypowiadają sie ładnie i kulturalnie. I za to duży plus panowie. I merytorycznie. Dlatego nie rozumiem takiego chamstwa i nienawiści jak u tego paczki. Staram sie nie używać brzydkich słów ale powiem: paczko jesteś tempym bydlakiem nie ubliżając bydlątkom.
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alojz ale nie lewak
ponad rok temu ocena: 86%  6
dyr Paczko kretynów nie sieją ale gdzie jest hodowla takich jak ty bezmózgowców? Jak ci się nie podoba w Elblągu to wy......laj gnoju i nie psuj powietrza żłobie.
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wniosek
ponad rok temu ocena: 68%  5
Pełna kultura, brawo SLD.
odpowiedz oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ogórek
ponad rok temu ocena: 63%  4
Oj biedni ci krytykanci. Nic niecrobic, tylko chcieć wszystkiego najlepiej za darmoche, na krzywy ryj i do wszystkich mieć pretensje. Cały sens życia tych wydłużonych przewodów pokarmowych. A teraz sie obrażacie bo nie sadzę ze nadczymkolwiek sie zastanowicie.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mgr Fryz
ponad rok temu ocena: 75%  3
Dyr. Paczko na twoja przypadłość psychiczną to już nie ma lekarstwa. A jak tam u ciebie kolego ze stolcem? I jeszcze jedno analfabeto, po DYR nie stawia się kropki. Zapamiętasz, czy raz jeszcze napisać?
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dyr.Paczko
ponad rok temu ocena: 12% 2
Ze mnie taki dyrektor jak z ciebie kapitalista. Postaw sobie swym urzędowym długopisem kropkę na czole LEWAKU. I do Faraona już mówiłem…won
oceń komentarz 2 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dyr.Paczko
ponad rok temu ocena: 35%  1
Malinowski wróciłeś do swego łona komuny. Mego szacunku juz nie masz. Jedź tropić swe mumie.
odpowiedz oceń komentarz 9 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.