› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

SLD prezentuje liderów list wyborczych

› wybory 2014 ponad rok temu    6.10.2014
Paweł Makowski
komentarzy 16 ocen 24 / 38%
A A A
 fot. Paweł Makowski

"Tyle władzy samorządowej, ile jest konieczne, tyle udziału mieszkańców w sprawowaniu władzy, ile to możliwe"- takie było motto konferencji elbląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. SLD zaprezentował także swoich liderów list wyborczych.

Janusz Nowak, kandydat SLD na prezydenta miasta, na konferencji prasowej w Hotelu Młyn, zaprezentował cele partii na nadchodzące lata oraz liderów pięciu okręgów wyborczych. Wcześniej pochwalił się, że wszystkie listy wyborcze, zgłoszone odpowiednim władzom, zostały zakceptowane.

Zanim jednak zebrani mogli poznać plany SLD w kwestii poprawienia sytuacji w Elblągu, głos zabrała Małgorzata Sowicka. -Jestem państwu winna wyjaśnienie- mówiła.- Członkowie Forum Równych Szans i Praw Kobiet nie będą kandydować z list wyborczych Sojuszu. Powodem takiego stanu rzeczy jest brak porozumienia w kwestii niektórych punktów programu wyborczego partii.- dokończyła, po czym opuściła salę.

Dalsza część spotkania przebiegła bez zakłóceń. Zgromadzeni mogli się m. in dowiedzieć, że SLD chce położyć szczególny nacisk na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. W tym celu planuje cykliczną organizację spartakiad i rozbudowę systemu ścieżek rowerowych. Ważnym punktem programu Sojuszu była również kwestia dostosowanie przestrzeni miejskiej dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja Straży Miejskiej, co ma się przyczynić do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na elbląskich osiedlach.

Swoistym powiewem świeżości jest to, że spośród 50 osób na listach wyborczych SLD, 24 to osoby nie zrzeszone w  żadnej partii politycznej. -To znak, że SLD otwiera się na ludzi, którym zależy na dobru naszego miasta, bez względu na poglądy polityczne- mówił Janusz Nowak.

Wspomnianą na początku piątkę wspaniałych otwierała "jedynka" z okręgu nr 1- Wojciech Grzegorz Rudnicki, w okręgu nr 2 pierwsza lokata przypadła Ryszardowi Klimowi. Jako trzeciego prowadzący przedstawił Henryka Horbaczewskiego, który został "jedynką" kolejnego okręgu. Na szczycie listy w okręgu nr 4 znajduje się Ewa Urszula Białkowska. Piątkę kandydatów zamykała, jak sam o sobie powiedział prowadzący, "moja skromna osoba".

Konferencja przebiegła sprawnie, mimo iż jej treść prezentowana była zebranym w formie czytanego wykładu. Dużo emocji wzbudził punkt programu, obejmujący tzw. subsydiowane miejsca pracy. Według prowadzącego ma to być sposób na wypłatę zasiłków osobom bezrobotnym w zamian za prace na rzecz miasta, nie zaś wyłącznie dlatego, że im się to należy.

+ 9 głosów: 24 (38%) 15 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xyz
ponad rok temu ocena: 100%  16
Rudnicki - fałszywy laluś, gorszej mendy już nie ma w Elblągu
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
ponad rok temu ocena: 100%  15
JEŚLI TO PRAWDA, A NIE WIERZĘ, TO BARDZO ŹLE ŚWIADCZYŁOBY O SLD- DALEJ STAWIA NA STARYCH
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek
ponad rok temu ocena: 57%  14
Pani Małgorzata konkurowała o "jedynkę" z Panem Klimem, ostatecznie zdecydowało losowanie, w którym wygrał Klim. O różnicach programowych to bajki gdyby dostała "jedynkę" nie było by " różnic programowych jej organizacji z SLD.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małgorzata Sowicka
ponad rok temu ocena: 40%  13
Moje oświadczenie zostało zapowiedziane przez Janusza Nowaka, zatem w porozumieniu. Przykro,że redakcja przedstawiła je jako zakłócenie. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia.
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małgorzata Sowicka
ponad rok temu ocena: 25%  12
Moje oświadczenie zapowiedziane zostało przez Janusza Nowaka. Zatem w porozumieniu. I przykre,że redakcja przedstawiła to jako zakłócenie. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia.
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 33%  11
Styl kampanii imponujący - a miejsce dla Elblążan jak rozumiem za drzwiami hotelu - niech se hołota postoi jak się "czerwona szlachta " przy stoliku bawi.... Trzydzieści lat od czasów Urbana a metody "komunikacji" te same - per noga .
odpowiedz oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 100% 10
Głupek
~ inc
ponad rok temu ocena: 100%  9
bialkowska nie zaprosila kolegi janka palikota?to wlasnie polityka powiał jesienny wiatr i polityczne chorągiewki zmieniają kierunek heheh
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To mi się podoba
ponad rok temu ocena: 100%  8
Jest lekarz w składzie więc mogą otworzyć odział geriatryczny
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 79%  7
Głosowanie na SLD to strata głosu, ci ludzie siedzą i pierdzą w stołki i nic nie wnoszą nowego pod obrady, żadnych nowych pomysłów na rozwój miasta!
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pampi - Zawada
ponad rok temu ocena: 58%  6
"Wspomnianą na początku piątkę wspaniałych otwierała "jedynka" z okręgu nr 1- Wojciech Grzegorz Rudnicki " a to dlatego tak często można było go spotkać na Zawadzie ? Lider SLD w "Stowarzyszeniu" ?? Stąd te podziękowania dla mieszkańców ?? Chyba Komuś coś tu zupełnie się pomyliło ... i to nie jestem ja.
odpowiedz oceń komentarz 7 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
ponad rok temu ocena: 73%  5
A Rudnicki rozliczył się z ulotek na Zawadzie?
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ver
ponad rok temu ocena: 6%  4
Pani Ewa nigdy nie należała do RP.
odpowiedz oceń komentarz 1 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciuś
ponad rok temu ocena: 93% 3
Co krótka pamięć a kto startował na prezydenta z Ruchu Palikota w zeszłorocznych wyborach ? No chyba nie krasnoludki...
oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok Igor
ponad rok temu ocena: 95%  2
Białkowska ? KOMPROMITACJA!!!!
odpowiedz oceń komentarz 18 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciuś
ponad rok temu ocena: 92%  1
Białkowska od Paligłupa ale obciach dla sld
odpowiedz oceń komentarz 22 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.