› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tchórzliwe posunięcie PO dowodem na brak wizji rozwoju Elbląga

› bieżące ponad rok temu    4.09.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 43 ocen 38 / 39%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

We wtorek Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskich struktur PO oświadczył, że partia ta nie wystawi swojego kandydata na urząd prezydenta Elbląga, poprze za to Witolda Wróblewskiego - polityka, który był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezydenta Henryka Słoniny (za jego kadencji pełnił funkcję wiceprezydenta) tak krytykowanego przez Platformę Obywatelską w kampanii wyborczej w 2010 roku.

Obecnie Witold Wróblewski jest członkiem Zarządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, a w ostatnich wyborach samorządowych popierany był przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak więc należy odczytywać posunięcie Platformy Obywatelskiej? Czy nagle zaczęła ona dostrzegać zalety byłego wiceprezydenta? Chodzi jedynie o kalkulację i chęć pozyskania stanowisk.

Skompromitowaną na krajowej scenie politycznej Platformę Obywatelską najwidoczniej trawi konflikt interesów. Na elbląskiej giełdzie nazwisk kandydatów partii Donalda Tuska pojawiały się takie osoby jak Jerzy Wcisła, Elżbieta Gelert, Grażyna Kluge czy Henryk Gawroński. Decyzja o nieubieganiu się o fotel prezydenta żadnego z wyżej wymienionych polityków traktować można po pierwsze jako przejaw słabości elbląskich struktur partii oraz brak oferty programowej dla mieszkańców Elbląga.

Od kilka miesięcy z ust polityków Platformy padały słowa, że zamierzają oni odbudować zaufanie społeczne elblążan, a na jednej z konferencji prasowych wskazywali, że zamierzają w wyborach samorządowych wystawić kandydata z ramienia partii, a nie popierać Witolda Wróblewskiego.

- Nadal bierzemy pod uwagę trzech ewentualnych kandydatów na urząd prezydenta miasta. Jednak są to kandydaci Platformy Obywatelskiej. Jedną z kandydatur jest oczywiście Elżbieta Gelert – mówił jednemu z elbląskich portali przewodniczący elbląskich struktur PO Jerzy Wcisła.

Jeden z członków PO mówił portalowi ponadto, że współpraca z klubem radnych KWW Wróblewskiego nie układa się dobrze i wiele razy radni tego Komitetu głosowali zgodnie z radnymi PiS i prezydentem miasta.

- Nie ma praktycznie żadnej współpracy z nimi. Nie ma również w elbląskiej PO woli, aby poprzeć Witolda Wróblewskiego. Platforma chce odzyskać władzę w mieście i to dzięki kandydatowi PO, nie komuś innemu. Nie poprzemy kandydata tylko dlatego, aby odsunąć PiS od władzy wmieście – mówi jeden z działaczy tej partii w mieście.

Tymczasem władze PO po klęsce w ubiegłorocznym referendum oraz spadku notowań partii w skali kraju uznały, że jedyną metodą na odbudowanie poparcia społecznego jest „matematyka” i pozyskanie ewentualnych stanowisk. Udzielając poparcia Witoldowi Wróblewskiemu Jerzy Wcisła i Elżbieta Gelert liczą chyba na skumulowanie głosów części wyborców SLD, KWW Wróblewskiego, PO oraz PSL-u.

Przypomnijmy, że działania Witolda Wróblewskiego jako wiceprezydenta Elbląga zostały ocenione surowo także przez wyborców cztery lata temu. Efekty prezydentury Henryka Słoniny, za którą współodpowiedzialność ponosi obecny kandydat popierany przez PO, widzimy do dziś. Zaniedbana infrastruktura sportowa, stadion miejski oraz zamknięty miejski basen to konsekwencje zaniechań właśnie poprzednich władz. Kolejny przykład - budowa hali Centrum Sportowo - Biznesowego, która została tak zaprojektowana i zatwierdzona przez władze, że nie spełnia wymogów międzynarodowej federacji piłki ręcznej. Konsekwencją tych decyzji jest niemożność rozgrywania istotnych z punktu widzenia promocji miasta wielu imprez jak chociażby mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Trzeba także wspomnieć o nietrafionych projektach, choćby tym związanym z inkubatorem przedsiębiorczości, którego powstanie generowało jedynie koszty, a jednocześnie nie spełniało swojej podstawowej funkcji: przyciągania inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy. Dopiero decyzja prezydenta Jerzego Wilka o przeniesieniu inkubatora do Elbląskiego Parku Technologicznego przyniosła oczekiwane rezultaty i przyciągnęła tych, którzy rozpoczynają prowadzenie własnych działalności.

Podczas dwóch mijających kadencji w latach 2002-2010 władze miasta doprowadziły do zadłużenia Szpitala Miejskiego oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Odcięto komunikacyjnie mieszkańców Zawodzia od reszty miasta poprzez jednoczesną budowę dwóch mostów na rzece Elbląg. Przypomnijmy że decyzją ówczesnych władz zaniechano budowę tymczasowego mostu pontonowego, który rozładowałby korki na ul. Warszawskiej i moście Unii Europejskiej oraz zmniejszyłby paraliż drogowy w tej części miasta.

Witold Wróblewski jest długoletnim samorządowcem natomiast jego skuteczność wyborcy ocenili w 2010 r. nie przedłużając kadencji prezydentowi Henrykowi Słoninie. Należy wyrazić nadzieję, że zdrowy rozsądek wyborców i troska o dobro wspólne spowoduje, że projekt polityczny jaki serwuje nam Platforma Obywatelska pt. wspieramy „niezależnego” kandydata, liczymy głosy i wprowadzamy ludzi związanych z odwołanymi w wyniku referendum władzami miasta, nie dojdzie do skutku.

Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu

 

+ 15 głosów: 38 (39%) 23 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (43)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przem
ponad rok temu ocena: 67%  43
artykuł tendencyjny, jako mieszkaniec tegomiasta i przedsiębiorca stwierdzam, że zarówno poprzedni jak i obecny prezydent nie zrobili nic aby młodzi ludzie chcieli zostać w tym mieście, tak wieszano psy na panu Słoninie a czas pokazał, że od kiedy on nie rządzi w mieście to panuje tu totalny chaos. Zarówno PO jak i PiS pokazało co potrafi, mam nadzieję, że w tych wyborach znajdzie się ktoś godny zaufania, jak na razie słabo to widzę.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 14% 42
Drogi Przemku panowie Słonina i Wróblewski wprowadzili Elbląg na boczny tor - spokój grabaża wcale mi się nie podoba. Sposób sprawowania władzu przez Pana Słoninę to pełna autokracja - co prawda bez bizancujm Platformy ale bez pomysłu i efektów. Sejmikowanie Pana Wróblewskiego to nistety konfidencja z Olsztynem i sprzedaż interesów Elbląga . Jeśli ktoś chce popierać konfidentów okupanta - jego rzecz.
~ v1
ponad rok temu ocena: 75%  41
Czytam komentarze Pana ML zarzucajace każdemu oponentowi brak rozumu, kultury oraz niski poziom wiedzy społeczno-poltycznej i widze jakby opisywał poziom samego siebie. Chyba nnie pomogła zimna kapiel przed brama basenu miejskiego a przygarnięcia psa nie było efektem empatii. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 40
Z durniami nadal polemizować nie zamierzam więc proszę moją osobę i wpisy pozostawić bez komentarza .
~ v1
ponad rok temu ocena: 60% 39
Przestanę komentować jak Pan wykaże odrobinę kultury i nie będzie obrażał ludzi.Niech energię skieruje Pan na walke z otyłością. Pozdrawiam
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 38
Dureń szukający szacunku dla swojej durnowatości jakoś nie bardzo mi imponuje. Moją nadwagę proszę zostawić w spokoju - głupota to schorzenie gorsze od nadwagi. Pies jakiego przygarnąłem przerasta Pana intelektualnie . Proponuję Panu emigrację na bazludną wyspę co spowoduje skokowy wzrost średniego poziomu inteligencji w Polsce. Apeluję do Pana patriotyzmu - leć Pan gdzieś daleko....
~ elo
ponad rok temu ocena: 60% 37
Mariusz - v1 ma rację. Jesteś otyły, zrób coś z tym - dieta, ćwiczenia fizyczne. Ponadto ubierasz się jak lump, jeśli działasz publicznie, zadbaj trochę o swój ubiór. Radzę też lepszego fryzjera, popracuj też nad wadą swojej wymowy. No i na koniec, pisz poprawnie po polsku. Kaleczysz strasznie polszczyznę. Ponadto w swoich wypowiedziach postaraj się nie gubić wątku logicznego. Reasumując, spore braki w wyglądzie oraz w umiejętności logicznej wypowiedzi.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 36
Chesz ze mnie zrobić polityka ? Zdurnłeś... Wymowy nie poprawię bez neurochirurga a reszta oczywiście do poprawy. Może trochę zrzucę ale bez pośpiechu....
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 67%  35
Ci którzy zagłosują na Witolda Wróblewskiego poprą stary sldowski układ rządzący miastem przez dwie kadencje przy okazji wprowadzą ludzi z PO do ratusza.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ generał ferreira
ponad rok temu ocena: 60%  34
Głosując na Wróblewskiego głosujecie na Słoninę
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Areczek
ponad rok temu ocena: 61%  33
czasem trzeba zrobić krok do tyłu, by potem wykonać dwa na przód. Stawaim na Wroblewskiego
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urnochód
ponad rok temu ocena: 81%  32
Monika gratuluję trafnej i wnikliwej analizy ale jednak....Przypominam, że twój pracodawca Wilk w 2010 roku poparł Henryka Słoninę, a więc docenił i Witolda Wróblewskiego jako wice prezydenta oceniając ich wcześniejszą pracę bardzo wysoko. Do tego stopnia, że udzielił poparcie Słoninie w II turze !!! Jest więc Wilk ostatnią osobą, która ma prawo krytykować Słoninę oraz wszystkie jego inwestycje trafione i te nie trafione, a zwłaszcza te które jak jajko kukułcze zostały pozostawione do zrealizowania przez Nowaczyka i o parodio za które został odwołany. Stanowisko "młodych pislamistów" jest politycznym arcydziełem socjotechniki dokonującej gwałtu na inteligencji normalnych obywateli Elblaga temu ma to służyć aby spełniły się słowa "...idę na 5 nie na rok.."?
odpowiedz oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 5% 31
Kolejny dowód jak jesteś głupi,,,, arcydzieła socjotechniki nie widać. Połaczenie PO z PSL to tylko sutek łaczenia się w walce o synekury zagrożone działaniami Wolnego Elbląga - gdyby nie niezależni obywatele i referendum dalej miałbyć pieści pochwalne na czesć Grzesia Witka i Tomaszka. Bicie piany w szklance wody.
oceń komentarz 1 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urnochód
ponad rok temu ocena: 86% 30
Wole być głupi i zdrowy na ciele i umyśle niż głupi i chory!
oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 29
Więc się lecz a nie produkuj swoje wizje w błękicie,,,,
~ Ave_Cezar
ponad rok temu ocena: 71%  28
Jeśli PO jest tchórzliwe, to jak nazwać podanie do dymisją rządu Jarosława Kaczyńskiego, który zwykła mawiać, że gdy jego śp brat zostanie prezydentem, to on nigdy nie bedzie premierem. Obłuda i fałsz oraz nawoływanie do nienawiści i wylewający sie jad sięgnął zenitu!
odpowiedz oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 27
Nie przesadzaj do zenitu jeszcze daleko....
oceń komentarz 0 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 24%  26
Platforma Obywatelska w Elblągu za wszelką cenę chce odsunąć Jerzego Wilka od władzy. Poświęciła nawet swojego kandydata aby skumulować elektoraty kilku partii politycznych. To się nazywa determinacja :) Fakt jest taki że Jerzy Wilk jest dobrym gospodarzem miasta i nie ma z kim przegrać .
odpowiedz oceń komentarz 6 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 8% 25
Ale obawiem się że praegra...
oceń komentarz 1 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ YA
ponad rok temu ocena: 72%  24
Czy PiS rozróżnia wybory samorządowe od parlamentarnych? Otóż w wyborach samorządowych wybieramy ludzi nie kierując się przynależnością partyjną (obecnie mamy partyjniaka) tylko tak zwanym interesem terytorialnym . Do szkoły PiSowcy - elementarze są za darmo!
odpowiedz oceń komentarz 13 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 28%  23
To prosze wymienic sukcesy PO w Elblagu pana Wcisly , Koseckiej itp ? co do pana Wilka to wiem ze zrobil obnizki , brak podwyzek inwestorzy z normegii , basen w budowie , karta rodziny a co ma PO do pochwalenia sie pytam ogolnie juz o to 4 raz i nie ma odpowiedzi nawet u obroncow PO prosze grzecznie o odpowiedz a juz bardziej konkretnie nie da sie spytac a jesli nie bedzie tutaj tej odpowiedzi to moja teza sie zgadza ze panowie lub panie dzialaja tylko dla interesu czyli bez ideowo w zlej sprawie
odpowiedz oceń komentarz 5 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 20% 22
Wcisłą z Wróblewskim to tylko wizualizacja sitwy i pokazanie jak wycina się przyszłośc miasta wracając do starych układów, Wilk nie zrozumiał gdzie była jego szansa i teraz za to zapląłci. Szkoda człowieka ale co zrobić ....
~ inc
ponad rok temu ocena: 67%  21
idzcie w pis dooooo//// a wasz prezydent?zbudowal stadion kibicom i odwolal straz miejska...nie mam pytan... to tez wina tuska?
odpowiedz oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 33% 20
Prezydent nic obiecywal ze zbuduje stadion zawsze byl za basenem a ponad to chcial zlikwidowac SM ale nie mial wiekszosci w radzie miejskiej a glownie PO jemu to zablokowalo czyli ma pan Racje to czesciowo jest Wina Tuska
oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 74%  19
Zamiast atakować inną partię i jej wybór, lepiej się weźcie za miasto i jego problemy. Spójrzcie na PiS - ilu tam psychicznie chorych ludzi - Kaczyński, Pawłowicz, Macierewicz. Co wy nam chcecie zgotować dom wariatów w Polsce?
odpowiedz oceń komentarz 17 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 78%  18
Jak mi wiadomo, to PO obecnie ma 31% poparcie, a więc i szykuje się następne zwycięstwo. W tym przypadku chodzi o pełną odpowiedzialność za Elblag, a nie o "bitwę". Taka jest rzeczywistość. A o co chodzi PiS-owi, to można odczytać w tym artykule - znaleźli sobie nowego wroga.
odpowiedz oceń komentarz 21 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty_nedza
ponad rok temu ocena: 72%  17
Żenujący artykuł , powielający w kółko to samo od ponad roku. Zamiast ciagłego ujadania prponowałbym wymienic sukcesy. Podobno klęska finansów wkrótce nas czeka. PO wygrało w mieście w ostatnich wyborach z 10 % przewagą. To swiadczy jak nedzne sa wasze rzady w mieście.
odpowiedz oceń komentarz 18 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 9% 16
A to były jakieś wybory po przerganej Pani Gelert ? Masz kolego na myśli europarlament w którym PO straciło prawie połowę posłów ? No to wielki sukcec ale po takim kolejnym nie bedzie już komu brać dotacji budrzetowej....
oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty_nedza
ponad rok temu ocena: 33% 15
Po 7 latach rządów z 25 na 19. I to za ten "zamach" tak spadło. Panie Mariuszu matematyka się kłania. Jaki efekt miał Jarek po jednym roku rządów? Pamiętasz?
~ NoName
ponad rok temu ocena: 73%  14
e trzyma się razem
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborcaeg
ponad rok temu ocena: 71%  13
Po piąte: że mosty zdewastowane, zniszczone, nic nie zrobiono, jak są - też źle. A przecież to promocja, most został wykorzystany w reklamie ogólnopolskiej!!! Po szóste: „Witold Wróblewski jest długoletnim samorządowcem” – i to jest prawda, a to znaczy, że społeczeństwo obdarza zaufaniem p. Wróblewskiego, i widzi jego skuteczność!!!
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborcaeg
ponad rok temu ocena: 67%  12
Po trzecie – „budowa hali Centrum Sportowo – Biznesowego” – ale jest i wiele, bardzo wiele imprez odbywa się na hali, a mogło jej niebyć, i wtedy też byłoby narzekanie. Po czwarte: „nietrafionych projektach, choćby tym związanym z inkubatorem przedsiębiorczości (…) Dopiero decyzja prezydenta Jerzego Wilka o przeniesieniu inkubatora do Elbląskiego Parku Technologicznego przyniosła oczekiwane rezultaty…” - to jednak Park Technologiczny przydał się!!!!!!!! Po piąte: „budowa dwóch mostów na rzece Elbląg” – ale gdyby jej nie było, narzekałby autor, że mosty
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 33% 11
super super:d a teraz zestaw czy hala sportu byznesu i wyczepistosci regionu potrafi na siebie zarobic czy musimy do niej dokladac:D
~ King
ponad rok temu ocena: 29%  10
czytam ze zrozumieniem obie strony od kilku miesiecy i napisze tak ludzi z Pisu dzialaja w dobrej sprawie poniewaz widze u nich konkretny plan na miasto oraz na polske i wiedze co najwaniejsze ideologie Polska a u przeciwnej barykadzie to widze albo frustratów albo partyjna opozycje gdzie wspiera swoich bo maja w tym interes a nie umieja mi odpowiedziec na proste pytanie co oni zrobili dobrego dla miasta ( chodzi tu o PO ) czyli sa dla zysku i dzialaja w zlej sprawie czyli jest dobro i zlo a dobro zawsze wygrywa a obiektywnie widze gdzie tu jest dobro co jest ciagle atakowane przez zlo i to zlo jeszcz wykorzystuje mlodych ludzi to brudnej roboty
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 67% 9
To podaj ten konkretny plan pisu. Jaki pis ma plan na miasto ? przepieprzenie wszystkich pieniędzy i zrobienie wszystko płatne ? Ile Ci płaci pis za pierniczenie takich glupot ?
~ King
ponad rok temu ocena: 22% 8
Ja nie jestem w Pisie ale mlodzi mnie wstepnie nakierowali jaki Pis ma plan i jak wizje na elblag i to jest wizja bardzo ambitna i ideowa co wymaga sporo pracy zreszta czesciowa ta wizje spelniaja ale prosze mnie nie atakowac tylko prosze odpowiedziec na moje pytanie bo napewno tu siedza mlodzi z PO i prosze nie obrazac mojej inteligencji ze jest inaczej a pytanie zadalem 4 razy i nic nawet nie umieja mi odpowiedziec i to jest dziwne z ich strony gdzie chwala swoich przelozonych a nie umieja ich dokonan opisac a to znaczy ze nie wierza w nich tylko sa dla interesu prosta dedukcja
~ karoles2
ponad rok temu ocena: 54%  7
to ma być partia polityczna nie wystawia swojego kandydata na prezydenta
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 11% 6
Oszusta Jerzego Wcisłę ? Pani Gelert ? Nawet Pan Gawroński byłby lepszy od Pana Wrólblewskiego bo czasem pokazuje że się na ekonomii zna. Niestety PO nie oczyściła się z szumowin i nadal bedzie dołowała .
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 32%  5
Panie Arnold Boczek a skąd Pan może wiedzieć kto napisał ten tekst ? Myśli Pan że inteligentni młodzi ludzie nie angażują się w działalność publiczną w Elblągu ? Tu się Pan myli... Skąd Pan ma taką wiedzę kto pisze komentarze na elbląskich portalach. Może to sfrustrowani mieszkańcy mający dość niekompetentnych i aroganckich rządów lewicy i PO w naszym mieście ? Jeżeli ktoś wyraża się krytycznie w stosunku do PO musi być członkiem PiS-u lub działaczem młodzieżówki ? Opamiętaj się Pan mamy demokrację i wolność słowa....
odpowiedz oceń komentarz 7 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 71%  4
Lepiej powiedzcie ilu z Was dostało pracę w Urzędzie Miejskim i spółkach miejskich. Wielu młodych pisowców widać teraz w Urzędzie, pracują tam?
odpowiedz oceń komentarz 20 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żal
ponad rok temu ocena: 25% 3
a ilu swoich ludzi zatrudnił Słonina i Nowaczyk. przynajmnie postawił Wilk na młodych - a nie na starych
oceń komentarz 4 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obłuda
ponad rok temu ocena: 78%  2
Zalety Wróblewskiego dostrzegał o wiele wcześniej Wilk ,który ściśle współpracował z Słoniną. Starzy wyżeracze PIS napuszczają młodych i przygotowują im stanowiska.I tak wam młodym nic nie skapnie
odpowiedz oceń komentarz 18 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arnold Boczek z pod Embląga
ponad rok temu ocena: 71%  1
Nikt z młodych w PiSie nie napisałby takiego tekstu. Oni mają problem z czytaniem ze zrozumieniem - wystarczy poczytać ich wpisy w postach, to nawet nie poziom kiepskiego komiksu. To napisała rzecznik Wilka - i nawet tafnie
odpowiedz oceń komentarz 22 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.