› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

To będzie ciężka kampania dla Platformy Obywatelskiej

› bieżące ponad rok temu    17.09.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 24 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Decyzja elbląskiej Platformy Obywatelskiej o poparciu Witolda Wróblewskiego w walce o prezydenturę może mieć bardzo negatywne skutki nie tylko dla samej partii ale również dla prowadzonej kampanii wyborczej. Platformie w tym momencie zabraknie lidera.

Wszyscy pamiętamy ostatnie wybory parlamentarne, gdzie wobec słabych notowań Platformy, premier Donald Tusk wsiadł w autobus i rozpoczął objazd po Polsce. W konsekwencji odpowiednich posunięć strategów wyborczych i osobistego zaangażowania Tuska, PO tamte wybory wygrała.

Brak lidera

Obecne wybory samorządowe będą inne, niż te sprzed roku. Tym razem nie mamy co liczyć na najazd liderów partii politycznych na Elbląga. W naszym mieście działacze partyjni muszą sami wziąć na swoje barki ciężar kierowania kampanią wyborczą. Dlatego dla każdej formacji, która startuje w wyborach, kandydat na prezydenta miasta jest głównym liderem kampanii wyborczej. Głównie wokół niego skupia się większość działań wyborczych. To On jest twarzą całej kampanii i lokomotywą wyborczą.

Czy można się spodziewać, że Witold Wróblewski będzie takim motorem napędowym dla lokalnej Platformy? PO traci również możliwość zabrania swojego głosu w debatach kandydatów na prezydenta miasta. Wiadomo bowiem też, że media skupiają się właśnie na tych osobach. Kampania poszczególnych radnych jest często rozproszona po poszczególnych okręgach wyborczych, nie skupiona w jedną całość, powiązaną osobą lidera – kandydata na prezydenta miasta.

Witold Wróblewski jest bowiem związany z własnym komitetem wyborczym oraz popierany głównie przez Polskie Stronnictwo Ludowe. PO traci więc okazję na wykreowanie własnego lidera w Elblągu. Czyli takiej osoby, która teraz być może sukcesu wyborczego nie osiągnie. Jednak zacznie budować swój wizerunek, co może zaprocentować za cztery bądź osiem lat.

Dwa razy więcej pracy

Stąd też liderzy PO i kandydaci na radnych tej partii mogą zniknąć w natłoku kandydatów na prezydentów miasta. Bo to bowiem wokół nich będzie się skupiała cała najbliższa kampania wyborcza i zainteresowanie mediów. Platforma będzie musiała więc jakoś ułożyć się z Witoldem Wróblewskim, aby stał się On także twarzą PO w tych wyborach.

Kandydatów na radnych Platformy czeka niemal syzyfowy wysiłek, aby zaistnieć w tej kampanii wyborczej, przebić się do mediów i wzbudzić zainteresowanie dziennikarzy. Speców od marketingu politycznego w PO czeka więc nie lada wyzwanie.

Konkurencja polityczna będzie bowiem organizowała wydarzenia medialne głównie w oparciu o osobę kandydata na prezydenta miasta, który będzie twarzą list wyborczych i to On będzie głównie walczył o istnienie w mediach. PO takiego atutu mieć nie będzie.

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawy Sektor PO
ponad rok temu ocena: 50%  24
Całe szczęście że pani poseł Gelert się zreflektowała i poparła pana Cezarego Balbuzę - patrz zdjęcie obok. Jesteśmy uratowani - mamy wybór, bo na Wróblewskiego nigdy
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzidka
ponad rok temu ocena: 33% 23
Prawy Sektorze PO Balbuzy nie poparli. Chyba masz złe informacje!! GŁOSUJĘ NA WITOLDA WRÓBLEWSKIEGO!!!!!
~ def
ponad rok temu ocena: 0%  22
Moim zdaniem PO nie wystawiając swojego kandydata w tych wyborach pokazuje, że obecnie nie posiada odpowiedniego człowieka na to stanowisko i nie wypychają nikogo siłą na świecznik. Turlej- ciekawa propozycja, ale ten młody człowiek musi się jeszcze wiele nauczyć. Elblążanie nie mogą sobie pozwolić na prezydenta, który po objęciu stanowiska uczy się przez pół kadencji jak zarządzać miastem.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 25% 21
Dla kogo propozycja kandydatury Pana Turleja jest ciekawa ? Ktoś kto w sytuacji upadku miasta ekonomicznego miasta zajmuje się nadawaniem nazw wagonom tramwajowym jest ciekawą kandydaturą na Prezydenta ? Przepraszam jest Pan piromanem czy ma skłonności samobójcze ?
~ Wwf
ponad rok temu ocena: 11%  20
Głosowałem ostatnio na PO, ale po tym numerze z Wróblewskim nie pozostaje mi nic innego jak poprzeć KNP
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty KNP
ponad rok temu ocena: 0% 19
Ale Wróblewski nie jest z PO, ma POPARCIE PO i PSL. To może teraz zagłosujesz na Wróblewskiego skoro na niego nie głosowałeś??
~ Zawiedziony wyborca PO
ponad rok temu ocena: 27%  18
Tak wyjdą na Wroblewskim jak na Nowaczyku. trzeba bylo postawić na Czyżyka lub kogoś młodego choćby Turleja a popierać faceta który jest przed emerytura i nie otworzy się na żadne nowe rzeczy, będzie jak kń w okularach zawsze ą samą drogądreptał. Nie nie zagłosuje na PO - pozostaje mi tylko EKO
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzysiek
ponad rok temu ocena: 33% 17
Ciekawy jestem jak młoda osoba bez jakiejkolwiek wiedzy da sobie radę z miastem w takiej sytuacji jak Elbląg. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest Wróblewski! Zna się na rzeczy i ma duże doświadczenie! Bardzo dobrze sprawdził się jako Wicemarszałek więc nie obrażaj go Nowaczykiem bo z kolei z niego nikt i nigdzie nie był zadowolony. Dziękuję Pozdrawiam
~ powiec
ponad rok temu ocena: 27%  16
Sytuacja może być jeszcze ciekawsza, bo tak jak rozmawiam ze znajomymi którzy tak jak ja dotąd głosowali na PO, to nikt nie chce głosowac na Wróbla! Wygląda na to, że spora część wyborców PO może zagłosować na Balbuzę lub w ogóle olać wybory! Ale z tego co słysze w rozmowach sporo jednak elektoratu PO pójdzie głosowac na EKO i Balbuzę bo mają fajne pomysły i nie ma w ich szeregach psycholi, komuchów, moherów ani recydywistów!
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 15
Święta racja to ich rodziny są poszykiwane listami gończymi,,,, Propaganda polityczna za pomocą młotka słabo się sprzedaje. Jakim trzeba być głupcem żeby stosować tak głupi manewr ?
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 0%  14
http://www.youtube.com/watch?v...
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 27%  13
Pan Wróblewski nie jest żadnym kontrkandydatem dla obecnie urzędującego prezydenta. Swoje 5 minut już miał będąc najbliższym współpracownikiem Henryka Słoniny w ratuszu. Elblążanie odwołali tych ludzi w 2010 r.
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ paula
ponad rok temu ocena: 33% 12
Drogi Bizonie, nie odwolali, odwołali jedynie Nowaczyka, który to wygrał te wybory. Faktycznie jesli wg. Ciebie to był lepszy wybór to życzę powodzenia w dalszych wyborach życiowych. Ja głosuję na Wróblewskiego to jedyny dobry kandydat. Obecnie urzędujący prezydent nawet nie podjął żadnej decyzji, a jeszcze bardziej zadłużył miasto. Ja głosuję na Wróblewskiego to jedyny dobry kandydat!!!!
~ yataman
ponad rok temu ocena: 36%  11
drodzy wyborcy! POparcie dla wroblewskiego to misterny plan tych POplecznikow ze zdjecia. Wroblewski ma byc takim koniem trojanskim na ktorego grzbiecie cichaczem wjada do ratusza skompromitowani czlonkowie PO. w tym ten z lewej stron zdjecia jako wiceprezydent . Gdyby statowal samemu to niemialby na to szans. Sprytne zagranie ale nie znami te numery wcisla. Ciekawe ilu elblan nabierze ie na ten odgrzewany kotlet.? Elblag potrzebuje rozwoju a wroblewski juz byl i nie sprawdzil sie. Wiec po co go znowy wpychaja na sile wyborcom?
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marta
ponad rok temu ocena: 0% 10
Drogi Yatamanie, nie będzie żadnym koniem trojańskim. Ma SWÓJ program wyborczy jak i nie jest w partii PO. Myślisz że przechytrzyłeś wszystkich ale jesteś w błędzie, Wróblewski nie był prezydentem więc nie wiesz czy by się sprawdził w tej roli. Rok temu startował SAM i był na 3 miejscu, więc może sprawdz swoje informacje bo są niekompletne!!!!!
~ Es
ponad rok temu ocena: 0% 9
Yataman - Wróblewski sie nie sprawdził? A wszystkie projekty unijne za Słoniny, a nadzór i inwestycje w województwie?. Kilkaset milionów euro. Jak taki człowiek "się nie sprawdził" to kto sie sprawdził?
~ k8946
ponad rok temu ocena: 43%  8
jaka kampania, przecież PO w Elblągu skapitulowało na rzecz Wróbla
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 29%  7
Czyli potrzebuja Pisu bo po i wroblewski rzadzili dluzej i nic nie zrobili nawet mi nic konkretnego nie napisali
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 33% 6
Z tego co mi się wydaje to był WICEprezydentem? To chyba nie on rządził. A tak poza tym to poczytaj sobie co za kadencji prezydenta Słoniny działo się w mieście. Bo jakoś za rządu PISU NIC sie w mieście nie dzieje.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 57%  5
Nie ciężka, ale odpowiedzialna kampania. Chodzi o to aby ostatnie 17 miesięczne "rządy" p. Wilka były jak zły sen. Mieszkańcy Elbląga zasługują na przewidywalne i odpowiedzialne władze w Urzędzie Miasta.
odpowiedz oceń komentarz 8 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TaSol
ponad rok temu ocena: 67%  4
Trochę dziwna sytuacja. Ciekawe co z tego eksperymentu wyjdzie?
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 60%  3
w dużych miastach ma... ale w Eg nie bo to nie jest duże miasto tylko za dupie na którym nic niema
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ King
ponad rok temu ocena: 54%  2
Moim zdaniem to jest obciach ze partia rzadzaca nie ma w duzym miescie kandydata wstyd normalnie
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bnm
ponad rok temu ocena: 33% 1
Bo poparli jedynego słusznego! Po co było wystawiać kogoś kto się nie nadaje??
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.