› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wielka szansa dla Elbląga. PO, PSL i Witold Wróblewski rozpoczęli kampanię

› bieżące ponad rok temu    11.10.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 85 ocen 52 / 65%
A A A
 fot. Artur Borkowski

To było mocne rozpoczęcie kampanii wyborczej przez Platformę Obywatelską, KWW Wróblewskiego, PSL i samego kandydata na prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego. Jako goście – znani politycy z rządu, Sejmu oraz europarlamentu. I konkretna deklaracja wsparcia dla Wróblewskiego, jako prezydenta miasta i dla Elbląga.

Rozpoczęli oficjalnie. Razem. Jak mówią, po raz pierwszy w historii samorządu, trzy formacje zjednoczyły się wokół wspólnego celu i wspólnego kandydata na prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego. Dziś, w atrium Hotelu Arbiter, odbyła konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, KWW Wróblewskiego i PSL. Goście – ministrowie rządu, posłowie, europosłowie, marszałek województwa.

Mocne wsparcie

Do Elbląga zjechała praktycznie pierwsza liga polskiej polityki. Cezary Grabarczyk – minister sprawiedliwości, Piotr Żuchowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Urszula Pasławska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu, Barbara Kudrycka – europoseł PO, Elżbieta Gelert – poseł PO, Stanisław Żelichowski – poseł PSL, Jacek Protas – marszałek województwa.

Wszyscy zadeklarowali wsparcie dla Witolda Wróblewskiego, jako kandydata oraz ewentualnego prezydenta miasta.

Konwencję otworzył Wróblewski, który stwierdził, że po raz pierwszy w dziejach samorządu, trzy ugrupowania łączą siły, idąc razem, wspólnie dla Elbląga. Ponad podziałami politycznymi oraz własnymi ambicjami.

- Elbląg, to nasza wspólna sprawa – mówił Witold Wróblewski. – Ta formuła jest otwarta dla wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego miasta. Elbląg należy dźwignąć z tej zapaści. Zrobimy to razem.

Jerzy Wcisła, szef PO zapewniał, że utworzona właśnie lokalna koalicja PO- KWW Wróblewskiego i PSL ma program dla miasta nie na rok, czy cztery lata, ale co najmniej na dwie kadencje. Stwierdził, że dla dobra naszego miasta potrzebne jest myślenie długofalowe.

- Ta koalicja udowadnia, że możemy działać dla dobra Elbląga ponad podziałami politycznymi – mówił Wcisła. – Mamy najlepszego kandydata na prezydenta i najlepszy program dla miasta. Mówię to z całą stanowczością i przekonaniem. Jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze miasto nie na cztery, ale na osiem lat. Elbląg to nasza wspólna sprawa.

Wielka szansa dla Elbląga

Minister Cezary Grabarczyk pozytywnie wyrażał się o Witoldzie Wróblewskim oraz zapewniał, że ten prezydent Elbląga będzie miał silne wsparcie rządu koalicyjnego premier Ewy Kopacz.

- To, że tu, na sali mamy posłów, europosłów, marszałka województwa świadczy o jednym. Ten prezydent miasta, Witold Wróblewski będzie miał silne wsparcie w polskim rządzie, Sejmie, europarlamencie i władzach województwa – deklarował Grabarczyk. – Witold Wróblewski to wielka szansa na wsparcie elbląskich projektów, dążeń, planów przez te instytucje i ich przedstawicieli. Nie możecie tej szansy zmarnować. Możecie liczyć na mnie, na polski rząd, nasz parlament i Parlament Europejski. Sprawy Elbląga będą dla nas ważne.

Poseł PSL Stanisław Żelichowski chwalił Wróblewskiego, jako świetnego wiceprezydenta oraz członka zarządu województwa. - Sprawdził się na każdym polu, gdzie działał – mówił poseł Ludowców.

Marszałek Jacek Protas podkreślał, że Wróblewski świetnie poradził sobie na trudnym odcinku, jakim jest zarządzanie infrastrukturą wojewódzką.

- To świetny fachowiec. Mam do niego wielkie zaufanie i szacunek. Takiego prezydenta to miasto teraz potrzebuje – mówił Jacek Protas. – Elbląg to miasto o wielkim potencjale rozwojowym. Witold ten rozwój gwarantuje. To szansa dla Elbląga. Wykorzystajmy to!

Barbara Kudrycka zapewniała, że Wróblewski ma wsparcie Europejskiej Partii Ludowej – największej partii Parlamentu Europejskiego, w której skład wchodzą również europosłowie PO i PSL. - Cele osiąga się działając wspólnie, z różnymi organami władzy – rządem, województwem czy Parlamentem Europejskim. My, cele Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu pomożemy zrealizować – zapewniała Kudrycka.

Poseł Elżbieta Gelert obiecała, że włączy się w kampanię wyborczą koalicji oraz Witolda Wróblewskiego. - Czas rozmów, dyskusji minął. Teraz jest czas działania. Apeluję do osób, które mnie zawsze popierały, apeluję do elektoratu Platformy Obywatelskiej o jak najszersze poparcie dla Witolda Wróblewskiego – mówiła poseł Gelert. – Elbląg to nasza wspólna sprawa.

Programy wyborcze – gospodarka, rozwój Elbląga

Witold Wróblewski przedstawił założenia swojego programu wyborczego, który opiera się głównie na sześciu filarach: konkurencyjnej gospodarce, stabilizacji budżetu miasta, bezpieczeństwa elbląskich rodzin, elbląskim obszarze funkcjonalnym, zasobach naturalnych miasta i regionu oraz dziedzictwie kulturowym. Kandydat na prezydenta miasta chce mocniej wykorzystać możliwości Modrzewiny, Wyspy Spichrzów, Starego Miasta oraz powrócić do koncepcji stworzenia w mieście Europarku.

- Mój program wyborczy będę wdrażał z poparciem Platformy Obywatelskiej, PSL oraz KWW Wróblewskiego –zadeklarował kandydat na prezydenta miasta.

Program PO dla miasta w skrócie prezentował Jerzy Wcisła. Platforma chce skutecznie sięgnąć po środki unijne, postawić na rozwój gospodarki, turystyki i rekreacji, wspierać lokalne firmy, organizacje pozarządowe oraz uczynić z Elbląga lidera subregionu elbląskiego, gdzie mieszka ponad 300 tys. ludzi.

- Musimy uczynić Elbląg stolicą oraz liderem naszego subregionu, który obejmuje 300 tys. mieszkańców. Nasze miasto musi na ten obszar oddziaływać gospodarczo i społecznie. Musimy być bliżej ludzi i ich spraw, wykorzystując potężny kapitał, który drzemie w elblążanach i lokalnych przedsiębiorstwach – mówił Jerzy Wcisła. – Chcemy słuchać elblążan i pomagać w rozwiązywaniu ich spraw i pomysłów.

Konwencja zakończyła się prezentacją liderów list wyborczych Platformy Obywatelskiej oraz KWW Wróblewskiego.

+ 34 głosów: 52 (65%) 18 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (85)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ propozycja
  ponad rok temu ocena: 50%  85
  Głosujmy na Wróblewskiego i radnych z PO, ale takich którzy nie będą biernie przytakiwać i układać się, ale takich którzy będą wspierać i kontrolować. PO ma długą ławkę, jest w czym wybierać. Wybierzmy samorządowców, którzy poprą mądre decyzje Wróblewskiego, a sprzeciwią się tym złym, jeżeli takie się pojawią. .
  odpowiedz oceń komentarz 5 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Filfak
  ponad rok temu ocena: 33% 84
  To jak gaszenie pożaru benzyną.
  ~ mój głos
  ponad rok temu ocena: 17%  83
  tylko bezpartyjny i nieuwikłany w degradacje Elbląga
  odpowiedz oceń komentarz 1 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Apel do elblążan
  ponad rok temu ocena: 47%  82
  głosujcie mądrze i rozważnie bo ważą się losy miasta. Wybór Wilka grozi zacofaniem na lata i brakiem rozwoju, to pogrąży całkowicie nasze miasto. Zaufajmy profesjonalistom, osobom wykształconym i znającym się na rzeczy. Nie da się wyleczyć sytuacji jak ręką odjął, tylko działania długofalowe dla działaczy z wyobraźnią i zaangażowaniem mogą zmienić perspektywy. Liczę, że uda się PO wyprowadzić to miasto na prostą. Nie chcę się stąd wyprowadzać...
  odpowiedz oceń komentarz 8 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ilios
  ponad rok temu ocena: 45% 81
  no wlasanie jak rzadzilo PO z grzesiem na czele to musielismy sie z rodzina wyprowadzic. Takze oszolomie przestan oglupias wyborcow bo PO to zaraza ktora trzeba zlikwidowac, a wybor zarazy na rzadzenie tym miastem tylko je dobije. Wiem ze wy karierowicze,pociotki i kolesie chcecie sie dorwac do koryta dla samej zasady. PO nie ma nic do zaoferowania elblazanom oprocz jadowitej radnej kosekiej i innych chipokrytow ktorzy juz nie pamietaja co robili przed 14 kwietnia 2013
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 64%  80
  Komentarz niezgodny z regulaminem. Ostrzeżenie od redakcji!
  odpowiedz oceń komentarz 7 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Molibden
  ponad rok temu ocena: 79% 79
  Już dawno powinniście zakneblować usta tej propagującej jad i nienawiść szczekaczce, dając mu bana! Lewandowski to taki elbląski Rydzyk, naucza moralności dając przykłady jak nie powinno się postępować!
  oceń komentarz 11 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pick
  ponad rok temu ocena: 50%  78
  Witold Wróblewski ma poparcie PO i PSL, tych partii które nam zabrały jednostkę rakietową i przeniosły do Gołdapi, tych partii które od zarania optowały przeciw przekopowi Mierzeji (blokując rozwój Elbląga i gmin nadzalewowych), tych partii które blokują elbląskiemu portowi odprawy fito-sanitarne (ograniczając rozwój naszego portu !) !!! Jestem elblążaninem i chcę dobra tego miasta i jego okolic i nie mogę głosować na wrogów naszego miasta. Deprecjacja Elbląga dokonywana przez koalicję PO - PSL powinna być definitywnie zastopowana !!!
  odpowiedz oceń komentarz 6 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ janek
  ponad rok temu ocena: 46%  77
  to przede wszystkim wielka szansa na powrót starych układów , niestety
  odpowiedz oceń komentarz 6 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 36%  76
  Oni sa spaleni kww i po
  odpowiedz oceń komentarz 8 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zdecydowany
  ponad rok temu ocena: 60%  75
  wystarczy już niepewności. na tej sali ze zdjęć są ludzie przy których Elbląg może rozkwitać. Wiedzą o co chodzi. Dla mnie nie ma wątpliwości. Tylko Wróblewski i PO
  odpowiedz oceń komentarz 12 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kalafior
  ponad rok temu ocena: 67% 74
  Przysłowie mówi, że tylko głupiec nie ma wątpliwości.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 26% 73
  Za ich czasów rozkwitała korupcja nepotyzm i bezrobocie. Nie o takie kwiatki chyba nam chodzi ?
  oceń komentarz 6 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~ popieram W.Wróblewskiego
  ponad rok temu ocena: 67% 72
  jedyny kandydat, który nie obiecuje, że zrobi z Elbląga Eldorado, bo zdaje sobie sprawę, że w obecnej sytuacji to niemożliwe. Najlepiej przygotowany merytorycznie i mający doświadczenie, a do tego poparcie osób ze struktur ponadlokalnych i ponadregionalnych, co jest ważne dla miasta przy realizowaniu jakichkolwiek inwestycji. Odnośnie zadłużenia Elbląga to za kadencji Pana Słoniny był on na poziomie 150 mln, a za kadencji następców został powiększony o 100%. Jeśli chodzi o inwestycje to następcy głównie dokończyli projekty, które były przygotowane za kadencji Pana Słoniny i Pana Wróblewskiego. W obliczu zbliżających się możliwości finansowania z nadchodzącej perspektywy finansowej, nie jest dobrze, że nie są jeszcze przygotowywane żadne projekty, bo likwidacja straży miejskiej czy darmowa komunikacja miejska to na prawdę mało istotne sprawy w obliczu obecnej sytuacji Elbląga.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 8% 71
  To również jeden z dwóch kandydatów którzy pokazali co potrafią - jak sobie Pan Wróblewski poradził proponuję zapytać setek Elblązań za granicą . Zakopali nas panowie politycy w piasku i wykopują tylko zapraszając do urn.......
  oceń komentarz 1 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jack Black
  ponad rok temu ocena: 57%  70
  Od razu widać profesjonalny start kampanii. Udział znakomitych gości pokazuje, że Elbląg to wspólna sprawa. Podoba mi sie to podejście, bo razem można więcej. Oby Wróblewski to wygral razem z PO.
  odpowiedz oceń komentarz 12 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 13% 69
  Zyczysz nam kolejnych 300 000 000 długu wydanego na wycieczki rauty i konferencje włodaży ? Szalonyś.....
  oceń komentarz 3 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jolanta Ł
  ponad rok temu ocena: 65%  68
  PIS nie ma kompletnie wizji na rozwiązanie sytuacji miasta. Poparcie dla Wróblewskiego pokazuje, że ponad partyjnymi interesami chcą wspólnie działać na rzecz Elbląga. Kandydatura Wróblewskiego jest jedyną możliwą opcją na zmiany. Wsparcie i udział POwców w jego rządach pobudzi Elbląg. Zdecydowanie Wilk nie ma pomysłu dla miasta.
  odpowiedz oceń komentarz 11 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sikus
  ponad rok temu ocena: 16%  67
  Jaka szansa, jak nie wie czy startuje w Ełku czy w Elblągu?
  odpowiedz oceń komentarz 3 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pieprzenie bzdur a nie szansa dla miasta.
  ponad rok temu ocena: 38%  66
  Od ponad lat politycy różnych maści, skutecznie zdegradowali Elbląg, miasto robotnicze z zakładami pracy, doprowadzaąc je do ruiny. Dziś nawet na Śląsku ludzie nie mają zielonego pojęcia, że jest takie miasto jak Elbląg. A gdy zapytać o Żuławy...to już brak słów, niestety. Podziękujmy partyjniakom politykierom różnych obcji już listopada przy urnie. Wy nawt nie wiecie, gdzie jesteście. prof. Barbara Kudrycka mówiła o "EŁKU".
  odpowiedz oceń komentarz 9 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ disco relax
  ponad rok temu ocena: 73% 65
  oj Szwed, przestań pieprzyć. Zrobisz z Elbląga Nowy Jork robiąc koncerty disco polo i targi antyków? Kasa Pujana nie wystarczy na pokrycie Twoich obietnic. Zwłaszcza, że przeinwestował na Fabrycznej i zamiast okien sprzedaje tam podłogi. Z Ciebie to też biznesman. Ze Szwajcarii - HAHAHA! Może przypomnisz sobie swoje hendele z ruskimi? Spadaj do Szwecji
  oceń komentarz 16 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kurtka podszyta wiatrem.
  ponad rok temu ocena: 45% 64
  Ty @diskorelaks tego nie napisał,tumanie,PAN Szwed.
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 71%  63
  do ~ Arczibar - człowieku zastanów się o czym mówisz. Słonina kończąc kadencję zostawił Elbląg ze 100mln zł długu. Miasto miało duży margines kapitału na inwestycje. Pech chciał, że światowy kryzys zahamował inwestycje. Dziś Prezydent Wilk z dużym zadowoleniem (czyżby z myślą-moja zasługa) otwiera zakłady na modrzewinie. Centrum Rekreacji Wodnej to projekt przygotowany jeszcze przez ekipę Słoniny a wykorzystany przez Wilka. No a fabryka Wójcika to fabryka Wójcika.
  odpowiedz oceń komentarz 12 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Terminator
  ponad rok temu ocena: 69% 62
  Jaki kryzys przeciez ponoc w polsce nigdy nie bylo kryzysu sam Tusk ciagle gadal ze Polska jest zielona wyspa wiec za czasow Słoniny Elblag powiien miec rozkwit jak reszta swiata byla na dnie
  ~ Wilk Melepeta
  ponad rok temu ocena: 67% 61
  słonina 100 mln w 12 lat? obecnie dług to 320 mln. a Wilk nie robiąc NIC zadłużył miasto na kolejne 70 mln w półtora roku. 100 mln w zamian za zmiany w porównaniu do 70 mln w zamian za lansowanie się w telewizji elblaskiej i wydawanie gazetek i przecinanie wstęg.
  ~ Vladmir Putin
  ponad rok temu ocena: 69%  60
  Wszyscy mieszkańcy naszego miasta 16 listopada idą oddać głos na Witka Wróblewskiego.Nie będzie nami rządziła miernota z Elsinu.
  odpowiedz oceń komentarz 20 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 19%  59
  Witold Wróblewski wspólne z prezydentem Słoniną zadłużyli i przeinwestowali miasto nie tworząc przy tym nowych miejsc pracy. Efekt to 17% rejestrowanego bezrobocia i beznadzieja finansowa już pracujących . 1,5 roczne rządy Jerzego Wilka to nowe fabryki na modrzewinie, Centrum Rekreacji Wodnej, nowa fabryka mebli Wójcik i kooperujący Extom. Mało kto wie o tym że Centrum Rekreacji Wodnej da 25 nowych miejsc pracy. Widać efekty tej prezydentury zagłosuje na Jerzego Wilka.
  odpowiedz oceń komentarz 6 25
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ głosujmy mądrze
  ponad rok temu ocena: 71% 58
  Centrum Rekreacji Wodnej to dla Pana Wilka prezent od ekipy Pana Słoniny, bo to za ich kadencji ten projekt został przygotowany, a teraz Pan Wilk może wykorzystać tę inwestycję i chwalić się nią jako swoją inicjatywą.
  ~ Grabary Cezarczyk
  ponad rok temu ocena: 43%  57
  Śmieszne toto i żałosne zarazem.
  odpowiedz oceń komentarz 12 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sundio
  ponad rok temu ocena: 25%  56
  Czlowiek co tak czesto zmienia swoje poglady jest dla mnie nie wiarygodny mam na mysli Wroblewski
  odpowiedz oceń komentarz 6 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ srundio
  ponad rok temu ocena: 44% 55
  uzasadnij swoją opinię? dlaczego zmienił poglądy? przecież to nie on wstąpił do platformy tylko jes przez nią popierany. stoi na czele komitetu obywatelskiego. w twój kochany wilk? też nie zaczął od PiS. Wróbel nigdy nie był w SLD, PSL czy PO.
  ~ belfer
  ponad rok temu ocena: 73% 54
  niewiarygodny piszemy razem. PIS-owcu. Do szkoły poziom 4 klasy podstawówki
  ~ Terminator
  ponad rok temu ocena: 36%  53
  Trzeba byc naprawde chorym czlowiekiem zeby zagllosowac na koalicje co przez 12 lat zadluzyla miasto a nastepnie przez 2.5 roku je rozkradla mam na mysli KWW i PO a teraz zlodzieje łacza siw w kupe zeby po prostu rzadzic i dokonczyc robote
  odpowiedz oceń komentarz 10 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ po studiach
  ponad rok temu ocena: 65%  52
  Miasto zadłużył pan Gburzyński - to chyba to samo ugrupowanie co pan Wilk, a pan Wróblewski bardzo dobrze przygotował podwaliny pod zakłady produkcyjne, co teraz dadzą ludziom pracę. Pan Słonina i pan Wróblewski działali rozwojowo- fakt, ze za tym idą pieniądze, ale na cel rozwoju Elbląga. Teraz będziemy zadłużeni za basen, a skąd elblążanie wezmą pieniądze, żeby skorzystać z tego basenu.Dla Elbląga potrzebny jest dalej pan Wróblewski, ten człowiek ma wizję rozwoju Elbląga.
  odpowiedz oceń komentarz 13 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 17% 51
  Wizja Pana Wróblewskiego widoczna jest w CSB i na Modrzewinie - bezużyteczne pomniku ludzkiej bezmyśności i kasa utopiona bez sensu w deficytowe inwestycje . Potrzebniejszy jest Basen niż CSB czy Ciepłe Lodowisko ale o tym nikt nie myślał przez całe lata. Słabe masz te studia koleżko.
  oceń komentarz 5 24
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bizon
  ponad rok temu ocena: 33%  50
  Współny dług , wspólna sprawa . Tak powinno brzmieć hasło kandydata Wróblewskiego. Głosuje na Wilka .Widać efekt tej prezydentury obniżki oplat komunalnych, karta dużej rodziny, Centrum Rekreacji Wodnej nowi inwestorzy na modrzewinie i nowa fabryka mebli Wójcik. Prezydent który głośno lobbuje za rozpoczęciem budowy kanału żeglugowego przez mierzeję.
  odpowiedz oceń komentarz 9 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Życzliwy elblązanin
  ponad rok temu ocena: 23%  49
  Jesteśmy po konwencji PO - PSL - Wróblewski, gdzie pokazano program powszechnej szczęśliwości bez żadnych konkretnych rozwiązań więc właściwie nie ma o czym rozmawiać, bo kto nie chciałby być młody, piękny i bogaty. Tylko dwa komitety pokazują projekty szczegółowych rozwiązań. Są to SLD i EKO - ich propozycje są realne. Jest wiec o czym rozmawiać - spotkajcie się państwo i rozmawiajcie , debatujcie co i kiedy jest realne. Po jednej i drugiej stronie są ludzie racjonalni, wiec i rozmowa bedzie godna i na poziomie. Na takiej debacie zyskają elblążanie ale też i państwa komitety. Jeśli tego nie zrobicie z własnej woli, to pozostanie wam tylko udział w jednej debacie prezydenckiej - po minucie - a tam w debacie na hasła, z populistami z PO, PSL, KNP i Sweda, przegracie z kretesem.
  odpowiedz oceń komentarz 6 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edward Pukin
  ponad rok temu ocena: 15%  48
  Pycha i obłuda rządzących nami z Olsztyna (PO i PSL), nie ma granic. Aby przemilczeć zadłużanie Elbląga przez PO, które powieliło niegospodarność poprzedników, to miejscowi politycy z PO wykombinowali, by do Elbląga przybył były rządowy minister od nieudolności (czytaj wpis "turban"), dziś od sprawiedliwości, który mami nas rządową mamoną. A wszystko po to, by ponownie przejąć Elbląg w posiadanie. PO wspiera Wróblewskiego, rzekomo porządnego gospodarza ( wpis "Fa"), który zapałał miłością do PSL Z tej formacji wspiera go facet z Działdowa, który ponad ćwierć wieku siedzi na rządowych posadach a także sam marszałek województwa z Lidzbarka (wpis:hhedsa), który jest pewny, że zostanie dalej marszałkiem. A niby kasa dla Elbląga - jako wyborczy szantaż, potwierdza tylko arogancję władz z Olsztyna. Nadmienię, że we władzach województwa są i byli reprezentanci PO oraz PSL i co? I nic. Mam przekonanie, że Elblążanie czuja, o co tu chodzi i nie dadzą się ponownie omamić.
  odpowiedz oceń komentarz 7 39
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 33% 47
  A ja mam przekonanie ze ty juz szukales miejsca by ulokowac tylek na cieplej posadce prezydenta ale ludzie nie dali sie ci omamic na szczescie.
  ~ Świadek
  ponad rok temu ocena: 55%  46
  Każdy pełnoletni obywatel (źle się kojarzy) ma prawo do głosowania i może z niego skorzystać. Nie musi zabierać Babci dowodu tylko niech pomoże seniorce dotrzeć do lokalu wyborczego i spełnić swój obowiązek wyborczy. Ja i moja najbliższa rodzina zawsze uczestniczymy w wyborach i każdy głosuje na wybranego kandydata. Wynik jest sprawą ogólną. Przestańcie sobie ubliżać i namawiajcie najbliższych, żeby skorzystali z prawa wyborczego.
  odpowiedz oceń komentarz 6 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ powiec
  ponad rok temu ocena: 75%  45
  No to już PO Wilku!;) Czas przegonić pisowską watachę z Ratusza!;)
  odpowiedz oceń komentarz 36 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 31%  44
  Czy to ten sam Pan Wróblewski, co mieszkańców przychodzących do niego jako petenci traktował jak śmieci z pogardą do ich sytuacji życiowych. To naprawdę przegina buc na Prezydenta. Raz z SLD, potem KKW WRÓBLEWSKI a teraz PO - PSL. I znowu złote góry od PO dla miasta Elbląga. Czy naprawdę PO i PSL traktuje Elblążan jako idiotów. Panowie przestańcie tratować wyborców jak idiotów !!!
  odpowiedz oceń komentarz 18 41
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 71%  43
  Przedstawiony program Platformy Obywatelskiej jest ukierunkowany na rozwój naszego miasta i jest ważne, że gwarancją jego realizacji są osoby z doświadczeniem i wiedzą. A takimi ludźmi są kandydaci na liście PO. A wybór pana Wróblewskiego na urząd prezydenta Elbląga tą gwarancję wzmocnią, a efekty będą widoczne już w 2015 roku.
  odpowiedz oceń komentarz 37 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 17% 42
  Kolejnym sukcesem tandemy będzie nie działające lodowisko za mała hala sportowa i za wielski sąd postawiony miedzy dwiema biedronkami ? A przepraszam pewnei jeszcze kolejen 600 000 000 do spłaty bo bilety lotnicze drogie a hotel bez 5 gwiazdek obraża takich "samorządowców" ......
  oceń komentarz 9 43
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antropolog
  ponad rok temu ocena: 88% 41
  Jeżeli w programie swoim zapiszą, że wyślą Lewego na przymusowe leczenie w zakładzie dla umysłowo chorych to zdobędą bardzo dużo głosów poparcia.
  oceń komentarz 15 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 40
  Pokaż gdzie kłamałem o ile potrafisz. Wróć na plotki do swojej norki póki się nie nauczysz że nigdy nie pisze nieprawdy a opinie mogę mieć wprost do twoich przeciwne bo to moje prawo i moja opinia.
  oceń komentarz 0 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 33% 39
  Popieram leczenie dla Lewatywy. Co do twoich racji Lewusie to powinny ci byc one zabrane tak jak to sie robi ludziom chorym umyslowo.
  ~ 100% Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 83%  38
  Widzę, że nie jaki Mariusz Lewandowski elbląski celebryta jest lekarstwem na nasze problemy....... on to potrafi........ tylko krytykować....... to robi się najłatwiej ....... loża szyderców........ świetne miejsce......... dla małych ludzi..........
  odpowiedz oceń komentarz 24 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 37
  Przepraszam a ile twoich propozycji wpisano do Strategii Elbląg 2020 plus ? Chętnie poczytam co mądrego zaproponowałeś Wielki Człowieku,,,,
  oceń komentarz 0 26
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karabasz
  ponad rok temu ocena: 91% 36
  A ile twoich? Ale takich prawdziwych, a nie wydumanych!
  oceń komentarz 20 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 35
  Sprawdź głupcze sam
  oceń komentarz 0 25
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karabasz
  ponad rok temu ocena: 88% 34
  Taka odpowiedź potwierdza tylko twoją głupotę, a nie moją! Przynosisz wstyd temu nazwisku, Robert pewnie żałuje, że szargasz jego dobre imię!
  oceń komentarz 15 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antropolog
  ponad rok temu ocena: 83% 33
  Tu się z Tobą 100% elblążaninie nie zgodzę. Lewandowski jest wielkim człowiekiem z małym ptaszkiem i z wielkim, łysym, pustym łbem.
  oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 32
  Opinie głubców pozostawiam im samym . Zapomnieliście już że nawet wulgaryzmy znam lepsze od was ? Bawcie się dalej waszymi małymi ptaszkami i wielkimi umysłami bo mi szkoda klawiatury na debilne testy rodem z 4 klasy podstawówki,,,,
  oceń komentarz 0 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ atleta
  ponad rok temu ocena: 0% 31
  Lewy ty nic lepiej nie wiesz, nie znasz od nikogo tutaj swołoczu
  ~ Adamo
  ponad rok temu ocena: 77%  30
  jak Widać jest to duże wsparcie dla kandydata na prezydenta. Ja tam na Wróblewskiego głosowałem poprzednio i tym razem tez bede głosował, mam nadzieję, że wykurzą Wilka i zaczną się porządne rządu w elblągu...
  odpowiedz oceń komentarz 23 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 21% 29
  Super a te 300 000 000 długo to spłacisz sam czy wraz z Panem Witoldem ? Przecież to wasza wspólna sprawa....
  oceń komentarz 7 26
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wybierać mądrze
  ponad rok temu ocena: 63%  28
  A zwolennicy PiS jak te papugi powtarzają wyuczoną lekcję. Wolę już te sympatyczne twarze obecne na konwencji. Naprawdę można wybrać sensowne osoby. Ludzi pozytywnych, z zasadami, skromnych i mądrych. Jak poszukacie na tych listach, to znajdziecie.
  odpowiedz oceń komentarz 22 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 15%  27
  Apele na nic się nie zdadzą - Pan Wróblewski tio powrót starych układów i starego stylu to życie ponad stan i zakopywanie niewygodnych faktów w piasku za domem. Za wiele tych trupów już z szaf wypadło i widac to na kazdej ulicy Elblaga. Szalejące bezrobocie to wina SLD i PO a PiS sobie z tym probloemem nie poradził i nie poradzi bez oderwania Elbląga od Olsztyna i jego "Wspólnej Sprawy" bo to sprawa kleszczy żywiących się krwią Elblaga i trujących jego krew od lat.
  odpowiedz oceń komentarz 6 33
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wuj
  ponad rok temu ocena: 90% 26
  Kogo obchodzi twoje zdanie i twoja opinia?Wszyscy wiedzą, że najpierw robiłeś dla Wilka, a teraz dla Szweda. Jesteś chłopie niewiarygodny. Idź lepiej złom pozbieraj, zrobisz coś pozytywnego nierobie, szkodniku i pasożycie społeczny.
  oceń komentarz 26 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pracownik
  ponad rok temu ocena: 79% 25
  a z elsin'u to ludzi sami się pozwalniali?? jakoś inny zakład pracy chronionej postęp słabo ale mimo wszystko jeszcze daje rade...
  oceń komentarz 19 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karabasz
  ponad rok temu ocena: 87% 24
  Bzdury Lewandowski piszesz, Elbląg ma szansę tylko konkurując z jednym równorzędnym miastem w warmińsko-mazurskim, niż z 5 w pomorskim. Potrzebny jest do tego dobry menedżer a nie urzędnik, jak obecny prezydent i jego poprzednicy oraz banda radnych z IQ poniżej przeciętnego, również od lat zasiadających na państwowych posadach. Zdawało się, że Nowaczyk był właściwym wyborem i wybrał właściwą drogą, niestety "wszy i nigdy" swoją kampanią nienawiści powróciły do tego co stare!
  oceń komentarz 20 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 23
  Wuju już masz swoją życiową drogę - nie trać zatem czasu na czytanie niroba szkodnika i pasożyta. Elsin też daje radę drogi pracowniku. Skoro drogi Karabaszy chcesz być dabrym wśród ostatnich to jedź na Borneo - kupisz sobie namiot za 100 zł z karimatą za 60 do tego latarkę i radio tranzystorowe i będziesz najbogatszym " szejkiem " w wiosce....
  oceń komentarz 0 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karabasz
  ponad rok temu ocena: 89% 22
  Choroba nienawiści i wylewania jadu jest zaraźliwa, być może niektórzy mogą uwierzyć w twoje wypociny i się nią zarazić, dlatego stoję na straży prawdy, a nie steku bredni nieudacznika, nieroba i niedojdy życiowej!
  oceń komentarz 16 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 21
  Leżysz we własnych wymiocinach i nawet o tym nie wiesz głupcze poczytując sobie za zaszczyt pokazywanie własnej głupoty ,,,,
  oceń komentarz 0 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karabasz
  ponad rok temu ocena: 89% 20
  Sorry Mariusz, ale głupota to twoje imię. Nie wierzysz? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś! Chyba, że twoja frustracja nie pozwala tobie racjonalnie myśleć!
  oceń komentarz 16 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Napoleon
  ponad rok temu ocena: 88% 19
  Hej Mariusz. Byłeś w zeszłym tygodniu we Fromborku czy jedziesz w następnym ?
  oceń komentarz 15 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fa
  ponad rok temu ocena: 36%  18
  Dzisiaj do Elbląga przyjechała cała armia magików by nam powiedzieć że czarne to białe a kandydat do świetny fachowiec. Zapomnieli tylko, że zztandarowa inwestycja Wróblewskiego to przystanek tramwajowy naprzeciw Urzędu Miasta i zardzewiałe tory po których nic nie jeździ przez cztery lata a kredyt spłacają elblążanie. Teraz gdyby chcieć połączyć te tory z ulicą 12 Lutego, to trzeba rozkopać w ty roku oddane do użytku skrzyżowanie przy Feniksie by położyć tory - kilka milionów znowu w błoto. Czy tak robi dobry gospodarz miasta, czy to są te szczególne kwalifikacje byłego wiceprezydenta do marnowania publicznych pieniędzy, które predysponują go do urzędu prezydenta? takich bubli jest na koncie tego kandydat wiele - brak tu miejsca by o nich pisać. Zanim wyborco oddasz głos zastanów się - z tej mąki chleba dla Elbląga nie będzie.
  odpowiedz oceń komentarz 12 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sielanka
  ponad rok temu ocena: 34%  17
  Sztandarowa inwestycja tego pana to nowa siedziba Sądu Rejonowego w Elblągu. Stąd wizyta Ministra Sprawiedliwości. Sąd wciśnięty pomiędzy bloki Sielanki to poroniony pomysł tego pana odpowiedzialnego za Słoniny za gospodarkę nieruchomościami. Wszyscy mieszkańcy tej dzielnicy odczują to na własnej skórze jak przyjdzie nam zaparkować samochód. Powodzenia życzę też pracownikom i petentom Sądu. Trzeba być śmiesznym, żeby w tym panu widzieć wybitnego fachowca. Ta inwestycja w tym miejscu go dyskredytuje. Mieszkańcy Sielanki czas na rewanż. No pasarán ten pan i jego ekipa.,,Na drzewo" z takimi fachowcami albo do programu ,,Usterka"
  odpowiedz oceń komentarz 11 21
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 39%  16
  Gosc sprzedal Elblag biorac koalicje z PO z ludzmi co ich sam usunol ponad rok temu , z ludzmi co sa juz tak umoczeni ze nawet wlasnego kandydata nie wystawili bo nie maja nikogo i za co sie zgodzil za stołki ? za interesy prywatne ? bo to mnie zastanawia bo PO wiadomo ze sie do niego przykleilo bo chce byc przykorycie bo oni honoru nie maja
  odpowiedz oceń komentarz 9 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do otto
  ponad rok temu ocena: 75%  15
  otto chyba nie widzałes koncepcji europarku - jakie wypolbrukowanie? to koncepcja która wykorzystuje walory przyrodnicze tego terenu dając mieszkańcom wiele szans na aktywny wypoczynek? najpierw sprawdz a nie piszesz bzdury
  odpowiedz oceń komentarz 12 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 30%  14
  Oni wstydu nie maja zwlaszcza kww oby elektorat lewicowy sld wzielo bo wiadomo ze jest lewica a kww nie
  odpowiedz oceń komentarz 6 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 32%  13
  Gosc sprzedal siebie i lewice byl ze Słonina co go zniszczylo PO , rok temu byl za usunieciem PO a traz jest z nimi co usuneli jego przelozonego czy to jest etyczne ? czy chcemy takiego prezydenta co zmienia co rok zdanie i jest goloslowny bo to jest przyklad ze jego slowo nie ma zadnej wartosci
  odpowiedz oceń komentarz 9 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  ponad rok temu ocena: 15%  12
  - i na nowo lanie wody .... a ludziom robi się ...
  odpowiedz oceń komentarz 4 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ thumb.up!
  ponad rok temu ocena: 57%  11
  Jedyna poważna alternatywa dla dziadka od orzechów, który prowadzi to miasto w nicość. Za dużo informacji dla internetowych hejterów. PO możecie być spokojni o wynik wyborów.
  odpowiedz oceń komentarz 12 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewula
  ponad rok temu ocena: 27%  10
  Wielka szansa na dalsze niszczenie Elbląga, oj wielka, przez połączone siły Słoniny i Nowaczyka.
  odpowiedz oceń komentarz 7 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MJ
  ponad rok temu ocena: 74%  9
  Wróblewski jest dobrze przygotowany do tego żeby kierować miastem. Nie musi się tego uczyć jak inni, więc nie będzie marnował czasu na zapoznanie się z samorządem. Weźcie to pod uwagę 16 listopada
  odpowiedz oceń komentarz 25 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ R.M.
  ponad rok temu ocena: 30%  8
  Ten Pan miał swoją szansę będąc wickiem Pana Słoniny. PO tak najeżdżała na P. Słoninę i Jego sztab przez kilkanaście lat, a tych samych ludzi teraz popierają.
  odpowiedz oceń komentarz 8 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ondrej
  ponad rok temu ocena: 70%  7
  elblążanie mają przynajmniej wybór czy Wróblewski czy Wilk co daje szansę na sensowną frekwencję
  odpowiedz oceń komentarz 14 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ stefan
  ponad rok temu ocena: 73%  6
  Najlepsza kandydatura na Prezydenta Elbląga . Osoba najlepiej przygotowana pod względem merytorycznym do pełnienia tej funkcji.
  odpowiedz oceń komentarz 24 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 17%  5
  O towarzysz Henryk Słonina się ujawnił ! "Szansa dla Elbląga" - kpiny w "żywe oczy".
  odpowiedz oceń komentarz 4 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ otto
  ponad rok temu ocena: 13%  4
  Skoro ma być tak dobrze , to czemu nie , ale nie podoba mi się powrót do koncepcji Europarku , który ma niepotrzebnie ucywilizować i wybetonować i wypolbrukować tereny między Wyżynną , Pomnikiem , osiedlem Przy Młynie , Górą Chrobrego , ul. Kościuszki i zlikwidować prawie wszystkie ogrody dzialkowe w tym rejonie. Na takie zmiany i kolejne wyrzucanie naszych pieniędzy nie będzie zgody dzialkowców i mieszkańców wschodnich dzielnic Elbląga.
  odpowiedz oceń komentarz 2 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vladmir Putin
  ponad rok temu ocena: 69%  3
  Witold Wróblewski przyszły prezydent Elbląga.Już 16 listopada elblążanie odpoczną od Wilka.
  odpowiedz oceń komentarz 31 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.