› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Witold Strzelec: Jerzy Wilk manipuluje faktami

› bieżące ponad rok temu    16.09.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 33 ocen 47 / 53%
A A A
 fot. elblag.net

W związku z opublikowaną przez media relacją z konferencji prasowej prezydenta Wilka chcę zdementować nieprawdziwe informacje podawane przez p. Wilka, a dotyczące mojej osoby. Ze zdziwieniem przeczytałem o wysokości wynagrodzenia jakie uzyskiwałem jako doradca prezydenta, zwłaszcza że moje dochody są już od kilku lat publikowane w formie oświadczenia majątkowego – pisze Witold Strzelec, radny Sejmiku Wojewódzkiego (PO).

Nieprawdą jest, że moja praca jako doradcy Prezydenta Nowaczyka „obciążyła” budżet miasta kwotą 347 tys. Informuję, że moje wynagrodzenie roczne jako doradcy prezydenta wynosiło ok. 56 tys. brutto. I taka kwota obciążała bezpośrednio budżet miasta, a nie kwota podawana przez pana Wilka. O efektach mojej pracy pan Wilk był informowany jeszcze jako radny miejski pismem z dnia 04.04.2013 r., w której zwracał się do Prezydenta Nowaczyka w tej sprawie. Oszczędności dla budżetu miasta w związku z pełnioną przez mnie funkcją wyniosły ok. 3 mln pln. Konkretne efekty to: mniejsze koszty energii elektrycznej dla miasta - oszczędność ok. 2mln zł, mniejsze koszty ubezpieczenia majątku miasta o 400 tys. zł, brak opłat za przelewy i rachunki bankowe – oszczędność 244 tys. zł., oraz uzyskanie niskooprocentowanego kredytu w rachunku bieżącym ok. 1% w skali roku, wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych obligacji miejskich. Kopia pisma w załączeniu.

Nieprawdą jest również, że pełniłem funkcję inżyniera kontraktu. Informuję, że pełniłem funkcję pełnomocnika ds. realizacji projektu (Measure Authorising Officer – MAO) dla projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap I – Miasto Elbląg”. Zakres zadań był inny niż doradcy, a wynagrodzenie z tego tytułu nie obciążało miasta, ponieważ było finansowane z funduszy unijnych. Projekt wygaśnie do końca 2014 roku. Nie było to żadne nowoutworzone stanowisko, a prace na nim kontynowałem po odejściu z tego stanowiska Pan Witolda Wróblewskiego. Objąłem funkcję ponieważ posiadam stosowny certyfikat Ministerstwa Środowiska, który jest wymagany na tym stanowisku. Podobną funkcję pełniłem w jednej ze spółek miejskich do 31.12.2012 r., a umowa wygasła w związku zakończeniem projektu unijnego. W załączeniu przesyłam stosowne certyfikaty Ministerstwa Środowiska. Nie jest prawdą, że rezygnacja z doradcy i wiceprezydenta da oszczędności dla budżetu miasta w wysokości 1,6 mln pln, o czym informowano na konferencji prasowej.

Informuję, że szacowane oszczędności z tytułu niezatrudniania doradców i wiceprezydenta przez obecnego prezydenta nie mogą wynieść jak podaje prezydent 1,6 mln pln w ciągu 5 lat, ponieważ roczne wynagrodzenie doradcy to była kwota 56 tys. brutto, a pozostałe wydatki nie obciążały budżetu. Dodam również, że w czasie kadencji Prezydenta Nowaczyka nie było sekretarza miasta. Pokazywanie przez Prezydenta Wilka oszczędności w wyniku redukcji jednego z etatów wiceprezydentów, a jednocześnie zapowiedź powołania sekretarza z pensją podobną do wiceprezydenta jest medialną manipulacją i jest oczywiste, że żadnych oszczędności nie będzie.

Na zakończenie przypomnę tylko, że mimo składanych szumnie i medialnie obietnic przez kandydata na prezydenta Jerzego Wilka dotyczących zasadniczego obniżenia pensji prezydenckiej, faktycznie wynagrodzenie Prezydenta Jerzego Wilka obniżono zaledwie o 300 PLN brutto, i wynosi ono obecnie 12.030 PLN (słownie: dwanaście tysięcy trzydzieści złotych) miesięcznie. W porównywalnym okresie wraz z 13 – takim wynagrodzenie Prezydenta Jerzego Wilka obciąży budżet miasta kwotą 566.382 PLN.

I na koniec refleksja osobista. Zadziwia mnie obecna nadaktywność Prezydenta Jerzego Wilka w obszarze finansów samorządowych, bo jako wieloletni radny rady miasta oraz jej wiceprzewodniczący takowej nie wykazywał, a uczestniczył w konstruowaniu budżetów miejskich, więc znał doskonale stan kasy miasta. Co więcej, głosował za inwestycjami poprzedników, które teraz nagle krytykuje. Dodatkowo rezygnuje z wielomilionowych dotacji ze środków unijnych, które wypracował Prezydent Nowaczyk. Z pełną świadomością obiecywał Elblążanom podczas kampanii referendalnej i wyborczej nowe inwestycje, takie jak baseny na każdym osiedlu itd. … Panie Prezydencie Wilk skoro tak zależało Panu na tym, żeby ”wyp… tych z platformy” (cytat z Pana wypowiedzi) to proszę rozwiązywać problemy, a nie wyliczać kto ile zarobił za swoją pracę.

Witold Strzelec
 

+ 25 głosów: 47 (53%) 22 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (33)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ociekający ryj
ponad rok temu ocena: 0%  33
Czy on jest spokrewniony z posłem Kaliszem?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AmoneXar
ponad rok temu ocena: 63%  32
Aj, Panie Strzelec, a Pan nie manipulował nigdy faktami? Takie działanie nie jest obce polskiej scenie politycznej dlatego dziwi mnie Pana oburzenie...
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matteoo
ponad rok temu ocena: 80%  31
jak można manipulować faktami? Fakt to fakt i nic tego nie zmieni
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwo
ponad rok temu ocena: 83%  30
"1. 30% działaczy PO ma wykształcenie podstawowe./ 2. 19,8% Polaków ma wykształcenie podstawowe./ 3. "PO jest nowoczesną partią ludzi wykształconych." - ciekawe nie? Pamiętacie co ta "POstępowa" partia mówiła na temat elektoratu PiSu? :-)
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzys478935
ponad rok temu ocena: 0%  29
pseudonim ......... , co można więcej ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ julietta
ponad rok temu ocena: 80%  28
a to pan załatwil ten super bank citi handlowy w ktorym jest 3 pracownikow a reszta na L4 bo oddzial do zamkniecia? super oszczednosc,gratuluje pomyslu wybrac bank ktory obsluguje wszystkie jednostki budzetowe miasta z 2 kasjerami
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odeonia
ponad rok temu ocena: 83%  27
To ile godzin miała doba dla tego pana ? aż tyle funkcji ? ludzie nie mają pracy nawet po studiach, dla mnie jest to niezrozumiałe. A jaka to różnica czy pieniądze jakie pan brał to były z Miasta czy z funduszy unijnych. żeby dostać fundusze unijne trzeba mieć udział w kosztach - polskie złotówki.Jak to jest że samemu można sobie obejmować funkcję? - pisze pan "odszedł pan Wróblewski to ja objąłem" - to tak jak wszechmocny. LUDZIE NIE MAJA JEDYNEGO ZATRUDNIENIA.
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 88% 26
Wiesz - jest jak BÓG - w różnym miejscach w tym samym czasie :-) Taki transcendentalny Witek :-)
oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gaga
ponad rok temu ocena: 85%  25
tylko winni się tłumaczą
odpowiedz oceń komentarz 22 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 16%  24
A wszystko to ... bo pan Wilk ciągle jest w kampanii wyborczej.
odpowiedz oceń komentarz 3 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ simon
ponad rok temu ocena: 75%  23
A oto moja osobista refleksja na temat autora. Podziwiam Pana bo nie wiem w jaki sposób należycie wywiązywał się Pan ze swoich obowiązków pełniąc jednocześnie funkcję radnego sejmiku województwa, doradcy prezydenta, pełnomocnika ds. realizacji projektu w dwóch firmach?
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 75% 22
plus działaność :-)
~ yataman
ponad rok temu ocena: 54%  21
chyba tylko idiota i nieudacznik uwierzy POwcowi??? jakmim glupim trzeba byc i nie miec szacunku dla siebie aby glosowac i wierzyc okupantom i zlodzieja?
odpowiedz oceń komentarz 13 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AmoneXar
ponad rok temu ocena: 0% 20
O Losie, a jakim "... ta tarara" trzeba być, żeby wierzyć PiSowcom? Jedni i drudzy siebie wartych...
~ POzdro
ponad rok temu ocena: 73%  19
Strzelec wprowadza w błąd opinię publiczną świadomie przemilczając pewne fakty. Jako doradca zarobił w ciągu roku 56 tys.zł, ale miasto kosztowało to 100 tys zł - trzeba doliczyć składki na Fundusz Pracy, emerytalno-rentowe. To samo jeśli chodzi o zatrudnienie jako MAO - część wynagrodzenia wraz z pochodnymi wypłacało miasto.
odpowiedz oceń komentarz 22 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yankee
ponad rok temu ocena: 0% 18
@POzdro, jeśli autor pisze 56 tys. brutto to powyższe skladki o których piszesz są już ujęte w tej kwocie.
~ Anemik
ponad rok temu ocena: 25%  17
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anemik
ponad rok temu ocena: 82% 16
Niejasności niech wyjaśni NIK i CBA. Jeśłi "Witek koperta" nic nie ma za uszami, to kontroli bać się nie musi. I to jest komentarz "niezgodny z regulaminem"? Czemu była władza tak strasznie boi się kontroli z zewnątrz?
oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KSUT
ponad rok temu ocena: 42%  15
JIM-BIM SPADAJ NA DRZEWO I PRASUJ BANANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JimBim
ponad rok temu ocena: 25% 14
O , teraz KSUT jesteś ? Bardziej PSIKUT
~ jankos
ponad rok temu ocena: 24%  13
czas zrobić referendum i odwołać tego szkodnika, spiep...dziadu do elsinu!
odpowiedz oceń komentarz 8 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JimBim
ponad rok temu ocena: 25% 12
Zdecyduj się na nick. Albo jankos, albo hermes
~ kara
ponad rok temu ocena: 75%  11
Za złodzieja możesz beknąć- uważaj co piszeszKWINTO ZNASZ PRZEPISY
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WitekTAK
ponad rok temu ocena: 0%  10
Brawo Witek
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POpaprany Kowboj
ponad rok temu ocena: 77%  9
Królem manipulacji jestem Ja, a nie Wilk. Tak powinien brzmieć tytuł artykułu.
odpowiedz oceń komentarz 27 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rev
ponad rok temu ocena: 69%  8
Taki Officer MAO.
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIKT
ponad rok temu ocena: 54%  7
PASZOŁ WON . PLATFUSY ,TYLKO SZKODZICIE KRAJU, WILK TO UCZCIWY CZŁOWIEK, ZŁOTYCH KART NIE POSIADA,PRACUJE UCZCIWIE. WARA WAM PLATFUSY NA CZELE Z MEDIAMI ZAKŁAMANYMI,
odpowiedz oceń komentarz 26 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JimBim
ponad rok temu ocena: 29% 6
Kwinto nie musisz się podpisywac jak NIKT. Po prostu jesteś nikim...
oceń komentarz 4 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KWINTO
ponad rok temu ocena: 51%  5
WARA OD WILKA OSZUŚCI ZŁODZIEJE I MANIPULANCI ,Z DALA NA KILOMETR
odpowiedz oceń komentarz 26 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ celowe
ponad rok temu ocena: 31%  4
Wilk wprowadza celowo społeczeństwo w bład,prowadzi nagonkę medialną,brak wiedzy i kompetencji jest poważnym zagrożeniem dla naszego miasta ale także eskalowanie napięc-polityka PIS to stek kłamstw i oszczerstw
odpowiedz oceń komentarz 12 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inka
ponad rok temu ocena: 79%  3
"Objąłem to funkcję" - a z jokiej to wioski pan pochodzisz ino? ;-) - nie ubliżam ludziom ze wsi- szanuję i cenię za ciężką pracę na naszą, mieszczuchów rzecz :-)
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hermes
ponad rok temu ocena: 38%  2
Bardzo dobrze Strzelec. Ktoś w końcu Wilkowi powiedział prawdę w oczy. On kłamie, kręci, manipuluje ale nie pracuje dla miasta, nic nie robi, tylko jątrzy. Najgorszy prezydent w historii tego miasta. Zamiast obgadywać innych weź się leniu do roboty! Naobiecywałeś to pracuj a nie jęczysz jak baba.
odpowiedz oceń komentarz 22 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blokowisko
ponad rok temu ocena: 77%  1
Jak oni to robią? Wcisła, Kluge i Strzelec, z deszczu pod rynnę, ludzie im wszystkim wystawili czerwoną kartkę, a oni już znaleźli następne stołki za publiczną kasę? Weźcie się w koncu do roboty a nie ściemniacie na naszym wikcie!
odpowiedz oceń komentarz 46 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.