› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Witold Wróblewski: „Powinniśmy dyskutować o rozwoju miasta”

› bieżące ponad rok temu    21.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 52 ocen 21 / 81%
A A A
 fot. Paweł Makowski

Dzisiejsza konferencja Witolda Wróblewskiego była krótka, ale treściwa. Kandydat na prezydenta zaznaczył, że zabiegał o to spotkanie, by wyjaśnić pewne kwestie odnośnie kontraktu terytorialnego. Naturalną koleją rzeczy, w związku ze zbliżającą się II turą wyborów, były również odniesienia do planów na najbliższe kilka dni.

Konferencja KWW Witolda Wróblewskiego odbyła się dziś w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Rybackiej. Spotkanie było krótkie, ale pełne konkretów. Na początku podniesiono kwestię kontraktu terytorialnego. Witold Wróblewski wyraźnie zaznaczył: - Nie jest prawdą, że Elbląg stracił na zadaniach portowych, zapisanych w kontrakcie. Są to przedsięwzięcia niezwykle ważne dla regionu.

Kandydat na prezydenta zaznaczał, że w swojej dotychczasowej kampanii wielokrotnie starał się kierować uwagę ludzi na to, że jeśli chodzi o Regionalny Program Operacyjny, jakiekolwiek dotacje przysługiwały Olsztynowi, nie zaś Elblągowi, w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych. - To ja zadbałem, by Elbląg również otrzymał środki w wysokości 36 mln zł z przeznaczeniem na cel, jakim były zintegrowane inwestycje terytorialne. - przekonywał.

Pytany o to, do kiedy należy sporządzić komplet dokumentów, dotyczących inwestycji, które znajdują się na liście warunkowej wspomnianego kontraktu terytorialnego, Witold Wróblewski odpowiedział: - Ten czas nie jest dokładnie określony. Oczywistą rzeczą jest to, że im szybciej dany projekt będzie przygotowany, tym szybciej miasto otrzyma na niego środki. Jeśli jednak zaistnieje obawa, że konkretne zadanie nie będzie mogło zostać zrealizowane, wówczas zostanie ono zdjęte z listy.

Kiedy padło pytanie m. in. o plany na nadchodzące dni, związane z kampanią wyborczą, kandydat na prezydenta stwierdził: - Program na najbliższe dni przewiduje wiele spotkań z mieszkańcami, jak również kilka debat w mediach. To będzie stanowić podstawę działań w nadchodzącym tygodniu. (…) Prowadzę rozmowy z przedstawicielami innych komitetów wyborczych odnośnie współpracy w sytuacji, gdybym został prezydentem miasta. Zostało jeszcze trochę czasu, by przekonywać inne komitety, aby wsparły moją kandydaturę.

Padło również pytanie o to, jak Witold Wróblewski wyobraża sobie współpracę z innymi ugrupowaniami w Radzie Miejskiej, wiadomo bowiem, że jego komitet wyborczy otrzymał tylko jeden mandat, podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość otrzymało ich aż trzynaście. Wskazywano na to, że kandydata na prezydenta prawdopodobnie poprze Janusz Nowak z SLD.

- Jeszcze przed rozpoczęciem wyborów Platforma Obywatelska zapewniła mnie, że będziemy współpracować i wsparła moją kandydaturę, więc to, że mój komitet będzie miał tylko jeden mandat o niczym nie przesądza. Myślę, że wynik rozmów z innymi komitetami będzie korzystny, ale jeśli chodzi o Sojusz Lewicy Demokratycznej to jest jeszcze za wcześnie, żeby jednoznacznie stwierdzić o poparciu tego komitetu. (…) Gdyby wybory zakończyły się po myśli pana Jerzego Wilka, to w zasadzie cała moc decyzyjna spoczywałaby w rękach jednej partii, co nigdy wcześniej w Elblągu nie miał miejsca - mówił Wróblewski.

Kończąc swoje wystąpienie, Witold Wróblewski zwrócił uwagę na to, że szczególnie teraz należałoby dyskutować przede wszystkim o przyszłości i rozwoju miasta, a nie tylko i wyłącznie o barwach politycznych.

+ 17 głosów: 21 (81%) 4 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (52)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 20%  52
  Napewno jest dozwolone pisanie komentarzy z jednego komputera przez kilka osób, wiec po co to? widzę ,że dużo tak ma.
  odpowiedz oceń komentarz 1 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 77%  51
  Podali wyniki , nie mamy nikogo z Elbląga w Sejmiku, a wygrywa PSL, dlatego najlepszym kandydatem na prezydenta będzie pan Wróblewski, głosujmy na Wróblewskiego, tylko On może ugrać kasę dla naszego miasta..
  odpowiedz oceń komentarz 10 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 13%  50
  Prezydent bez zaplecza to nie prezydent. Głosuję na Wilka !
  odpowiedz oceń komentarz 2 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqq
  ponad rok temu ocena: 78%  49
  do kkk - lepiej mnieć jednego Rambo, niż 13 rezerwistów!
  odpowiedz oceń komentarz 7 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 88%  48
  Jeszcze raz Wam napiszę. Miasto na początku zadłużył pan Gburzyński i tak to cały czas się ciągnie . Nowi jak przyszli to już zaczęli się z tym borykać. NO ale pan Wilk za 1,5 roku rządzenia 40 mln. dołożył.Najgorsze jest to , że na 2015 zł założył plan mniejszy o prawie 50 milionów. To co Nas czeka, stagnacja. Tylko pan Wróblewski może to naprawić przy współpracy z Sejmikiem.
  odpowiedz oceń komentarz 14 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uczynna
  ponad rok temu ocena: 87%  47
  @ Papugo powinnaś wiedzieć , że wybory jeszcze się nie skończyły, a jak jesteś papuga to weź w dziobek i zawieś na jakimś drzewku, żeby w otoczeniu było ładnie. Pan Wróblewski wymaga szacunku bo to nasz przyszły prezydent.
  odpowiedz oceń komentarz 13 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Papuga
  ponad rok temu ocena: 10%  46
  Może niech Pan Wróblewski zacznie sprzątać ten syf po sobie,jego wizerunek leży sobie na ul.Mickiewicza i zaśmieca otoczenie..co jest???
  odpowiedz oceń komentarz 2 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblazani
  ponad rok temu ocena: 17%  45
  Pan Wroblewski w Hotelu Elblag, mowi ze jest oderwany od elblaskiej rzeczywistosci, a teraz juz wie co trzeba zrobic. Nasze miasto ma kilka chybionych inwestycji tego Pana. Pan Wroblewski udowodnil 1,5 roku temu ze ma Elblazan w d... Mieszkancy dali mu kredyt zaufania, a on ich olal, poszedl do Urzedu Marszalkowskiego bo tam lepiej placili. Dla tego Pana nie liczy sie Nasze miasto, tylko koniunkturalizm stolka. Dzieki temu co mowi wiem ze nie zalezy mu na moim miescie, albo ma problemy z matematya.
  odpowiedz oceń komentarz 3 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wert
  ponad rok temu ocena: 82%  44
  Jestem z innego miasta niz Elblag, ale bylem ciekawy kto wygra. Mam pytanie czy przekopal wam juz mierzeje PIS?
  odpowiedz oceń komentarz 18 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xya
  ponad rok temu ocena: 69%  43
  W Elblągu pan Wróblewski sprawdził się we wszystkich funkcjach jakie sprawował, to najlepszy kandydat na prezydenta.
  odpowiedz oceń komentarz 20 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 100% elblążanin
  ponad rok temu ocena: 74%  42
  Wilk Elsin utopił teraz czas na Elbląg
  odpowiedz oceń komentarz 20 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taka prawda
  ponad rok temu ocena: 72%  41
  To pan Wilk zadłużył Miasto przez rok na 40 milionów, a pan Wróblewski za swoich rządów średnio rocznie tylko 18 milionów, przestańcie pisać bzdury.
  odpowiedz oceń komentarz 23 9
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Witek
  ponad rok temu ocena: 25%  40
  Wróblewski nie sprawdził się jako Radny Rady Miejskiej, więc jak może być Prezydentem?
  odpowiedz oceń komentarz 9 27
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 31%  39
  Panie Wróblewski podczas ostatnich wyborów został Pan wybrany na radnego Rady Miejskiej i zrezygnował Pan z pełnienia tej funkcji. Jest Pan osobom, której drugi raz nie zaufamy!!! Będziemy głosować na Prezydenta WILKA, bo na nim można polegać.
  odpowiedz oceń komentarz 11 25
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkk
  ponad rok temu ocena: 18%  38
  Wróblewski to taki generał bez armii. Powinien honorowo zrezygnować z kandydowania dla dobra miasta.
  odpowiedz oceń komentarz 5 23
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 14%  37
  Pan Wróblewski przez osiem lat wiceprezydentowania już się narządził Elblągiem. Temu panu już dziękujemy.
  odpowiedz oceń komentarz 3 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k56
  ponad rok temu ocena: 19%  36
  ty i Słonina , Nowaczyk juz pokazliście co potraficie, głębokie dzieki , idz sobie i nie marnuj ludzkiej wiary
  odpowiedz oceń komentarz 4 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Terminator
  ponad rok temu ocena: 27%  35
  Wyboe Wroblewskiego to wybor starego ukladu ktory znszczyl to miasyo Słonina zadluzyl a PO dobilo to misto a teraz cu wszyscy ludzie sa pod jednym sztandarem dlatego powiem tylko jedno tyklo Jerzy Wilk moze wygrac te wybory
  odpowiedz oceń komentarz 7 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 22%  34
  Witek pakuj się do Olsztyna. Elblążanie chcą stabilizacji w samorządzie. Nie potrzebują wiecznych konfliktów.i negocjacji Co to za prezydent z jednym mandatem zaplecza ??? :) Głosuję na Wilka bo zapewni realizację programu bez potrzeby układania się z kimkolwiek.
  odpowiedz oceń komentarz 5 18
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jasio
  ponad rok temu ocena: 29%  33
  niech nie startuje i się podda to bez sensu rządzenie bez większosci to zguba dla Elblaga z jednym radnym
  odpowiedz oceń komentarz 8 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 31%  32
  wrobel z toba juz nikt nie chce o niczym dyskutowac, wystarczy popatrzec na co wraz z heńkiem zmarnowaliscie srodki unijne i ile bubli budowlanych popelniliscie. tak wiec spadaj do olsztyna, tam ci napewno beda wdzieczni za to ze im zalatwiles budowe lotniska w szymanach. elblazanie juz niekoniecznie, poniewaz i tak z podatkow elblazan bedzie szla kasa na ten nierentowny twor. 3 ml bedzie trzeba doplacac do tego lotniska co rok.
  odpowiedz oceń komentarz 10 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k345
  ponad rok temu ocena: 19% 31
  święte słowa, Wrobel, odleć
  oceń komentarz 4 17
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Berni
  ponad rok temu ocena: 68% 30
  Ciekawe ile miasto dopłaci do budowanego basenu przy Moniuszki. Bo w tej kwestii Wilk milczy jak grób. Wiemy że dotacja z Urzędu Marszałkowskiego kiedyś się skończy, a w miejskiej kasie pustka. Ciekaw jestem jak Elblązanie będą głosowali za 4 lata, kiedy kolejny raz żadna obietnica nie zostanie spełniona i znów wejdzie Komisarz, tym razem na nieco dłużej. A może historia zatoczy koło jak w ESINie i pan Wilk doprowadzi miasto do upadłości a później się mianuje likwidatorem. Rzeczywiście wyborcy PiSu mają się z czego cieszyć!
  oceń komentarz 13 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ciechan
  ponad rok temu ocena: 33%  29
  NIE dla skompromitowanej i zdegenerowanej PO i kolesi Słoniny. Głosuję na Wilka.
  odpowiedz oceń komentarz 11 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Terminator
  ponad rok temu ocena: 33%  28
  Wróblewski byl 8 lat wice prezydentem i od wielu lat byl w olsztynie i zajmowal sie funduszami i jak wyglada sytuacja od samego startu jak jestesmy w Uni Europejskiej to prawie wszystko przyjmuje Olsztyn a Wilkowo np jakos udalo sie wygrac fundusze na Centrum Wodne a konkurowal z calym wojewodztwem
  odpowiedz oceń komentarz 11 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ au
  ponad rok temu ocena: 52%  27
  Jak Wilk wygra będzie robił co chciał, jego 13 radnych przegłosuje wszystko. Nie będzie żadnej możliwości ingerowania. Wiecie co oznacza to dla miasta? wszędzie religia, kościelny dyktat . I tak przez 4 lata. Uciekać daleko stąd.
  odpowiedz oceń komentarz 17 16
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Franek
  ponad rok temu ocena: 65%  26
  Będę głosował na P.Wróblewskiego to kandydat który wie o czym mówi i nie obiecuje gruszek na wierzbie lecz ma trzeźwą ocenę rzeczywistości i kto jak nie on może pozyskać jakiekolwiek środki finansowe dla Elblaga. Zachęcam wszystkich do oddania swojego głosu na Pana Wróblewskiego.
  odpowiedz oceń komentarz 24 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ok
  ponad rok temu ocena: 58% 25
  Nigdy wiecej
  oceń komentarz 11 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ichigo
  ponad rok temu ocena: 67% 24
  Pan W. jaki ma program gospodarczy, skoro nie obiecuje gruszek na wierzbie ?
  oceń komentarz 12 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 33% 23
  franek bujaj sie . to olsztynski pacholek ,slugus protasa. niczego dla elblaga nie zalatwi predzej dla jakiejs podolsztynskiej wiochy, albo zalatwi tani gaz do podgrzewania term w lidzbarku warminskim
  oceń komentarz 7 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k345
  ponad rok temu ocena: 83% 22
  Franek, jak pijesz to nie pisz , bo głupoty wychodzą
  oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ plif
  ponad rok temu ocena: 67%  21
  Brawo panie Wróblewski-cały czas na pana głosuję.
  odpowiedz oceń komentarz 22 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 30% 20
  glosujesz na niego bo jestes tepym lemingiem. na PO tez ciagle glosujesz? h.d i kamieni kupa? tez uwazasz ze polski juz nie ma?a moze jestes zadowolony ze musisz tyrac do 67 roku zycia i raczej nie dostaniesz emerytury na tyle wysokiej aby sie leczyc na starosc?
  oceń komentarz 6 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k432
  ponad rok temu ocena: 20% 19
  załóż może fanklub ?
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 75%  18
  No pan Wilk to chyba niema o czym, już obniżył o 47 milionów wydatki na 2015 rok. Jeżeli ktoś może uratować nasze miasto to tylko pan Wróblewski.
  odpowiedz oceń komentarz 18 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 78%  17
  Ten p. Wilk zamiast zajmować się dobrem naszego miasta, to był i jest zajęty sobą. A tak w ogóle, czy ten p. Wilk kuma w sprawach o których mówi Wróblewski? Na składaniu obiecanek zapewne się zna jak nikt inny, czy nie tak p. Wilk?
  odpowiedz oceń komentarz 29 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 45 +
  ponad rok temu ocena: 66%  16
  Starczy już PiS ich wyznawców , demagogi i przekrętów!!!!!!!!!!! Potrzebny jest człowiek z wizją dla miasta młodych a nie z wizją na dom starców!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 21 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bob
  ponad rok temu ocena: 29%  15
  Mial 8 lat na rozwoj miasta a tak sie zna na funduszach ue ze olsztym wszystko zabiera
  odpowiedz oceń komentarz 9 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 62% 14
  przecież wsyztskie większe inwestycje to zasługa p.Słoniny i p.Wróblewskiego: -węzeł wschód -trasa UE -Hala Sportowa -Lodowisko -Tramwaje - Mosty zwodzone ... także warto przemyśleć...
  oceń komentarz 16 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Terminator
  ponad rok temu ocena: 33% 13
  Hala sportowa to niewypal bo jest za krótka na turnieje sportowe nie spelnia wymogow a drogi i mosty to kazdy moze wybudowac no moze poza Nowaczykiem
  oceń komentarz 7 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 50% 12
  do wyborca: tepy lemingu! wszystko co wymieniles to kompromitacja wrobla- wezel wschod bez mozliwosci zjadu do rapsodi, hala-za niska do gry w siatkowke no chyba ze na siedzaco, lodowisko z jakims smiesznymi trybunami tylko po jednej stronie,trasa UE- zwaski most, bez chodnikow, bez sciezek rowerowych blokujacy wyzsze jednostki plywajace wiec i te mosty zwodzone nic nie daja bo blokada jest juz czesniej, dodatkowo te mosty co chwila trzeba naprawiac bo sie sypia. gdy skonczy sie na nie gwarancja to miasto bedzie musialo do nich doplacac. takze warto przemyslec bo nie warto wybierac na prezydenta fuszerkowicza i tandeciarza, nie w tak trudnych czasach.
  ~ Arczibar
  ponad rok temu ocena: 33%  11
  Wystarczy pojechać do Olsztyna i przekonać się na własne oczy jakie pieniądze przeznaczone są na inwestycje. W tym czasie my Elblążanie cieszymy się z każdego wyremontowanego chodnika, placu zabaw czy fontanny przy katedrze. Wracaj Pan Panie Wróblewski do Olsztyna i przestań mydlić oczy.
  odpowiedz oceń komentarz 10 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elblążanin
  ponad rok temu ocena: 29% 10
  Ekipa Pana Wilka również udowodniła że ma pojęcie o środkach unijnych. Negowanie kogokolwiek za poglądy polityczne jest żałosne. Chyba zapomnieliście że półtorej roku temu Pan Wórblewski tez został Radnym i dla ciepłej posadki w Urzędzie Marszałkowskkim olał elbllążan
  oceń komentarz 5 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 65%  9
  przynajmniej ma pojęcie o funduszach unijnych i inwestycjach - p.Wróblewski ma mój głos! p.Wilk stosująć taktykę swojego ugrupowania politycznego próbuje tylko oczernić i wzbudzić antypatię do swojego rywala - ludzie obudźcie się! Ci, którzy orientują się w środkach unijnych pewnie nieźle się uśmiali czytając wupowiedź p.Wilka - tabor tramwajowy z kontraktu terytorialnego :D no ręce opadają....
  odpowiedz oceń komentarz 22 12
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  ponad rok temu ocena: 33%  8
  Za czasów słoniny szanowałem gościa ,ale teraz to zwykły lis najpierw SLD teraz Po nic dla naszego miasta nie zrobił tylko kandyduje a pózniej ucieka jak szczur na lepsza posadkę ja głosuje na wilka
  odpowiedz oceń komentarz 12 24
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Arek
  ponad rok temu ocena: 76% 7
  Jezeli ucieka na lepsza posadke, to czemu wraca? Zastanow sie nad sowim kometarzem.
  oceń komentarz 22 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 28% 6
  Wraca dla posadki od lat marzy mu sie być prezydentem
  oceń komentarz 5 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TURBAN
  ponad rok temu ocena: 21% 5
  hej Arek: przeciez wrobel w 2013 roku zostal wybrany na radnego maista elblaga. dlaczego uciekl wtedy do olsztyna? i co przez ten czas zrobil w olsztynie dla elblaga? NIC!
  oceń komentarz 3 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k321
  ponad rok temu ocena: 0% 4
  nie obrażaj szczurów :)
  ~ johnny
  ponad rok temu ocena: 68%  3
  Brawo panie Wroblewski.Merytorycznie i na temat.Ma pan moj glos.
  odpowiedz oceń komentarz 23 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ k98765
  ponad rok temu ocena: 0% 2
  tylko twój
  oceń komentarz 0 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maro
  ponad rok temu ocena: 69%  1
  Brawo czas skonczyc z nieukiem Wilkiem...
  odpowiedz oceń komentarz 24 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.