› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wróblewski 55% - Wilk 44%. Wstępne wyniki wyborów

› bieżące ponad rok temu    30.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 42 ocen 39 / 82%
A A A
 fot. elblag.net

Wstępne wyniki zapewne wielu zadowolą, innych z kolei mogą zasmucić. Według szacunkowych danych z ponad 40 komisji wyborczych Witold Wróblewski zdobywa 55% głosów, natomiast Jerzy Wilk - 44%. Czy ta tendencja utrzyma się do dnia jutrzeszego? Czas pokaże...

Wygląda na to, że poparcie, jakiego udzielili Witoldowi Wróblewskiemu przedstawiele takich ugrupowań jak Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej czy Elbląska Koalicja Obywatelska, przyniosło mu zwycięstwo. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych wyników wyborów. Na ile można wierzyć tym naprędce poczynionym podliczeniom? Co chwilę z kolejnych okręgów wyborczych napływają mniej lub bardziej radosne wieści.

Członkowie sztabu Witolda Wróblewskiego co rusz odbierają telefony z gratulacjami dla ich kandydata lub sms-y z danymi z kolejnych komisji. Na bardziej wiarygodne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, może się bowiem okazać, że dzisiejsza radość jest przedwczesna. Wówczas łzy szczęścia mogą się zamienić we łzy smutku...

AKTUALIZACJA

Według nowych danych, jakie pozyskaliśmy, wstępnie podliczono już głosy we wszystkich komisjach wyborczych. Stosunek procentowy poparcia Witolda Wróblewskiego i Jerzego Wilka zmienił się nieznacznie i w dalszym ciągu utrzymuje się na poziomie, o którym pisaliśmy wcześniej: 55,22% dla Wróblewskiego i 44,78% dla Wilka. 

+ 32 głosów: 39 (82%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (42)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bikini
ponad rok temu ocena: 71%  42
Czekamy na komentarz Lewandowskiego! Potwierdza się koniec jego krótkiej i burzliwej kariery krzykacza i zadymiarza na elbląskiej scenie politycznej ! :)))))))))))
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marzyciel
ponad rok temu ocena: 0%  41
Elblag powinien zainwestowac w wyksztalcenie mlodych,niepowiazanych politycznie kandydatow na kierownicze stanowiska miasta.Elb.Koal.Obywatelska powinna zalozyc monitorowany fundusz,ktory przeznaczony bylby dla konkretnych,dobrze sie zapowiadajacych mlodych ludzi,znajacych sie na problemach miasta i okolic.Mysle,ze po paru latach Elblag z takimi ludzmi moglby odbic sie od dna(czytaj:terazniejszosci)
odpowiedz oceń komentarz 0 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leon 1936
ponad rok temu ocena: 18%  40
Wczoraj był mróz Mohery zostały w domach , wszystko przez niedogrzane kościoły ! Brawo Wróblewski . Co na to Prezes ? Prezes dostał szału !!! Czy P Wilk wróci dalej klepać szczotki ?
odpowiedz oceń komentarz 2 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 29% 39
Mohery wszystkie, które znam głosowały ba Wróblewskiego. Młodzi na Wilka
~ epic
ponad rok temu ocena: 25% 38
Marta śnij dalej, kto jak kto ale młodzież na pis nie głosuje... chyba że jakaś ... upośledzona
~ anty"kaszpirowski"
ponad rok temu ocena: 75%  37
uwaga elblążanie-na naszych forach grasuje wizjoner-wszystko wiedzący najlepiej i wszystkich pouczający-turban-dziwne żę sam nie startował w wyborach-naszą przyszłość poznalibyśmy już po 1-wszym dniu jego "urzędowania"
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ młodyelblążanin
ponad rok temu ocena: 45%  36
Brawo,brawo,brawo kto głosuje na człowieka,ktory ma 1 czlonka ze swojego ugrupowania w radzie miejskiej?????? Bezmyślność ludzka, teraz i tak PIS będzie robiło wszystko na odwrót . 13 PiS a reszta 12 jeżeli koalicje . Czy to doprowadzi do poprawy warunków w naszym mieście??? Według mnie powinni wystawić kogoś innego, kto ma perspektywy , biznesplan bardzo dobry na prowadzenie miasta (niestety nie mogliśmy doświadczyć tego). Ludzie czy my na prawdę musimy iść w zaparte i głosować na tych samych ludzi? Czy tak trudno zrozumieć, że każdy z nich zadłuża miasto? Wiem,że mogę się spodziewać negatywnych odpowiedzi, ale ja jako młody elblążanin,który śledzi na bierząco sprawy polityczne chciałbym uświadomić nam wszystkim co robimy dla poprawy warunków życia w naszym mieście. Czy moglibyśmy żyć jak np. w Gdańsku lub na zachodzie? Tak moglibyśmy jeżeli nasi reprezentanci w tym przypadku prezydent i rada miasta miała biznesplan i wiedzieliby jak spowodować by do Elbląga wróciła młodzież oraz żyło się lepiej. Nie można łatwo oddawać pieniędzy na rozwój Olsztyna,ponieważ to pokazuje słabość naszego miasta. Jesteśmy zdolną młodzieżą a więc ja w imieniu młodych ludzi proszę o poprawę jakości życia w Elblągu. Młodzież jest ostoją państwa!!! Polsce potrzebna jest nowa,młoda krew, a nie pokomunistyczni ludzie( z całym szacunkiem do starszych ludzi),którzy co wybory są wybierani. To jest smutne co się dzieje :( Ludzie zginęli za wolnośc, za niepodległość, później w 1989 koniec komunizmu wolne wybory , mamy 25 lat wolności i co? Kto rządzi? ciągle ci sami ludzie wybierani przez nas nieświadomych . Proszę o zrozumienie oraz o połączenie wspolnych sił i zacznijmy działać na korzyść miasta naszego.
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karabasz
ponad rok temu ocena: 33% 35
Z PISem nikt rozsadny koalicji nie utworzy. Bedzie to rzad opozycyjny. W brew pozorom w radzie jest kilka osob, ktore startowaly z list PIS ale sa dalecy od ich polityki. Nastepne wybory juz za 4 lata, chyba ze sie nie dogadaja wtedy referendum w sprawie odwolania wszystkich zalatwi Lewandowski.
~ pedal
ponad rok temu ocena: 63%  34
brawo moja droga komuno po rewolucjii nareszcie wrocilas ... po latach nieudacznikow rzadzacych miastem ... tesknilismy za toba .... brawo panie witoldzie caly elblag za panem stoi... gratuluje
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ann
ponad rok temu ocena: 56%  33
Staliśmy nad przepaścią, a teraz zrobiliśmy zdecydowany krok naprzód :-) i dobrze- czasem trzeba popełnić samobójstwo...
odpowiedz oceń komentarz 18 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kx
ponad rok temu ocena: 39%  32
Źle się stało, bo władza będzie teraz blokowana. Wilk i jego ludzie będą rzucali kłody pod nogi prezydenta Wróblewskiego. Każda decyzja będzie przechodziła z trudem lub będzie blokowana. Prawdopodobna przegrana sztabu Wilka nie oznacza, że PiS nie będzie miał dużego wpływu na miasto. Wręcz przeciwnie. Martwi, że miasto będzie niesprawnie funkcjonowało przy blokującęj się władzy wykonawczej i uchwalodawczej.
odpowiedz oceń komentarz 11 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 54%  31
to szykujcie się na POdwyzki wszystkiego, oprócz tego przybędzie parkomatow na każdej ulicy, stanie budowa nowej krytej pływalni i nadal będziecie stać jak za komuny raz na 3 miesiące za karnetami do jedynej zasyfialej pływalni w miescie,pracy jak nie było tak nie będzie. olsztyn wywiezie stad wszystko czego jeszcze nie wywiozl. Być może wywiozą nawet nasze tramwaje, biada temu miastu!
odpowiedz oceń komentarz 22 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ giyfh
ponad rok temu ocena: 59%  30
Smutne tylko ze czesc elblążan dala sie omamić oszolomom i zrobilo referendum.smutek,miasto zatrzymali sie na rok.
odpowiedz oceń komentarz 13 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brzenczaszczyszkiewiczowicz
ponad rok temu ocena: 58%  29
Wilku dawaj Kaczorka i będziem tramwajem se pomykać.Podziękowaliśmy Ci za likwidacje straży miejskiej DZIĘKUJEMY!!-PAMIĘTAMY
odpowiedz oceń komentarz 15 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tolo
ponad rok temu ocena: 58%  28
...radni z PiS mają większość w radzie - z czasem doprowadzą do sytuacji w której my elblążanie będziemy wieszać tzw "psy" na Panu Wróblewskim, w przypadku jego zwycięstwa. Miasto nasze się pogrąży w maraźmie, multum pracy i czapkowania dla nowego prezydenta. Obyśmy tego nie żałowali... Chciałbym się mylić.
odpowiedz oceń komentarz 14 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kx
ponad rok temu ocena: 25% 27
Teraz po i piw bedwsie w radzie heszczebardziej żreć i nic z tego dobrego nie wyjdzie dla nikogo. To już lepiej byki wybrać którego z kandydatów pierwszej tury poza szwedem
~ wygnaniec z miasta widmo
ponad rok temu ocena: 44%  26
Psy szczekaja ,a karawana leci dalej.. Juz bez niedouczonego wilka!! Koniec sekty nieudacznikow!!
odpowiedz oceń komentarz 14 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 52%  25
Czas przerejestrować firmę do Warszawy, siebie zameldować w W-wie, bo w elblążkowie kilku podatników na krzyż i Urząd Kontroli Skarbowej nawet po straganach z sałatą chodzi (w końcu CIT i PIT na chama trzeba ściągać z biedoty) -strach się bać, co będzie jak komuchy jeszcze oficjalnie do władzy powrócą!
odpowiedz oceń komentarz 13 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 50%  24
no to ladnie. glupi elblążanie wybrali nieudacznika. kto na wiceprezydenta? wcisla i slonina? powroit starej sitwy? i będzie im się zylo lepiej. zero zmian w epec, zero zmian w mosir. POzostaje ten sam marazm i niska jakość, Kolejne buble architektoniczne projektowane przez nieudacznikow, drogi dla rowerow z wysokimi krawężnikami i slupami po srodku, marnotrastwo pieniędzy unijnych na inwestycje nierentowne typu modrzewina, za niskie i za wąskie mosty. tandeta bylejekosc kolesiostwo i komuna. tylko miasta zal. bo dalej idzie po rwoni pochylej w przepasc
odpowiedz oceń komentarz 24 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 62% 23
Szwed, Wcisła i Nowak :-)
oceń komentarz 13 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bacha
ponad rok temu ocena: 81%  22
PO wykopali 15 miesiecy temu a teraz wrocili...brawo elblag...
odpowiedz oceń komentarz 29 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ya
ponad rok temu ocena: 46%  21
Ja głosowałem na Wróblewskiego ale tylko dlatego aby nie wygrał Wilk .
odpowiedz oceń komentarz 25 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ estetyk
ponad rok temu ocena: 75% 20
...obyś nie pluł sobie w brodę, widok to nie ładny...
oceń komentarz 18 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wnioseczek
ponad rok temu ocena: 29%  19
Brawo! panie Wróblewski dzis nazwę siebie zdrobniale!!
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogu- Miła
ponad rok temu ocena: 46%  18
Musi zwyciężyć Wróblewski! a dlaczego? bo mam dosyć sekty kaczyńskiego!
odpowiedz oceń komentarz 21 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witamy w PRL-BIS
ponad rok temu ocena: 60%  17
Jeśli wygra towarzysz Wróblewski, to pieprze to miasto, nie robię więcej referendum, w dupie to mam. Jak Elblążaki tępaki myśleć nie potrafią samodzielnie. Wróblewski= podwyżki wszystkiego, zobaczycie. Skonczy się dla Was EL-dorado. Bo CZERWONE ŚWINIE u koryta muszą być napasione. Zapamiętajcie to sobie!!! DURNIE DO KWADRATU ! Jak można głosować na KOMUNISTÓW !? Nie wiecie, że na toarzysza Wróblewskiego są teczki w IPN?
odpowiedz oceń komentarz 24 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fytrej
ponad rok temu ocena: 38% 16
Tępak to ty raczej.kazdy myśli samodzielnie,i nie zycze sobie żeby taki ktoś jak ty dyktowal jak mam myslec i obrażam ludzi.Typowy pisior.
oceń komentarz 8 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 68%  15
A w Słupsku wygrał Biedroń! Ha Ha Ha - ludzie już po prostu jaja sobie robią z "polityki", a nie głosują :-)
odpowiedz oceń komentarz 21 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogu-niemiła
ponad rok temu ocena: 58% 14
Biedroń? jest bardzo odpowiedzialnym posłem,jego preferencje mnie nie interesują,a tak naprawde on jedyny walczy o demokracje
oceń komentarz 19 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ okrsl
ponad rok temu ocena: 29% 13
Rewelacja! Swietny czlowiek!
oceń komentarz 5 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin Pszczółkowski
ponad rok temu ocena: 46%  12
Dane z 43 komisji wskazują, że Witold Wróblewski z przewagą ponad 2000 głosów może już spokojnie przygotowywać się do objęcia funkcji prezydenta miasta. Elblążanie ocenili politykę prezydent Wilka, nie dając się nabrać na tanie sztuczki, kłamstwa i manipulacje. Zwyciężyła mądrość elblążan, którzy chcą rozwoju miasta, nie jego stagnacji. Panu Wróblewskiemu należy pogratulować. Pan Wilk prawdopodobnie będzie przewodniczącym Rady Miasta na otarcie łez.
odpowiedz oceń komentarz 28 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 70% 11
Mądrość?! HmHmHm... chyba raczej skrajna głupota i debilizm.
oceń komentarz 21 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 75% 10
"Pan Wilk prawdopodobnie będzie przewodniczącym Rady Miasta na otarcie łez" - Pan się bawi w rozdawanie kart?!
oceń komentarz 21 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 68% 9
Pycha kroczy przed UPADKIEM...
oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ g
ponad rok temu ocena: 74% 8
13 RADNYCH PIS - każdy pomysł Pana Wróblewskiego psu w d-pę Panie Pszczółkowski i to będzie stagnacja Elblga. ach jeszcze Pan Wcisla na wi+ce preyzdenta no i Pan Nowak cys pakowa manatki i ewakuowa sie z Elblaga. Marek masz racje skrajny debilizm
oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 80% 7
@Urzędnik - DOSKONAŁE! Się uśmiałem- ale pewnie właśnie taki cel tej "euforii wyborczej" :-)
~ Momo
ponad rok temu ocena: 67% 6
Tak złodzieje popierają złodziej zeby sami mogli kraść
oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kx
ponad rok temu ocena: 65% 5
Panie Pszczółkowski - PiS ma większość w radzie, a jak wiadomo prezydent zobowiązany jest wykonywać uchwały rady miejskiej- wszak jest władzą wykonawczą:-) także będzie sobie takim kwiatkiem u kożuszka, a Wasza euforia szybko zmieni się w jęki zawodu, kiedy okaże sie ze Pan Wróblewski nawet nie pamięta waszych imion:-) o Elblągu nie wspomnę - na nasze miasto to on ma totalnie wyrąbane...
oceń komentarz 15 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tru
ponad rok temu ocena: 71% 4
Pan marcin chyba do elblag24 przechodzi, bo elblag.net się go pozbyli
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tyg
ponad rok temu ocena: 43%  3
PiS do kopania mierzeji tak jak mówiliście przed wyborami. Wilk do łopaty !!!!!
odpowiedz oceń komentarz 13 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 41%  2
Wróblewski nie ma szans. Zwycięzcą jest JERZY WILK :-) Ale prze kilka chwil Wróbel może się pocieszyć :-)
odpowiedz oceń komentarz 13 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasiu
ponad rok temu ocena: 0% 1
no no, juz juz
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.