› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wróblewski i Wilk spotkają się w drugiej turze wyborów

› bieżące ponad rok temu    16.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 44 ocen 35 / 60%
A A A

Nie sprawdziły się przedwyborcze sondaże, które wskazywały na wielkie zwycięstwo Jerzego Wilka, nawet w pierwszej turze głosowania. Potrzebna będzie dogrywka wyborcza, a według naszego sondażu, liderem w wyborach jest Witold Wróblewski (KWW Wróblewskiego, PO, PSL).

Sondaże przeprowadzone przez Homo Homini i pracownię Marcina Palade dawały wysokie zwycięstwo Jerzemu Wilkowi (PiS). Nie wierzyliśmy takim wynikom. Dlatego postanowiliśmy sami sprawdzić, jak głosują elblążanie w dniu wyborów.

Nasz sondaż, przeprowadzony metodą exit poll jest wiarygodny, przeprowadzony na wysokiej próbie 966 mieszkańców Elbląga, którzy oddali głos w tych wyborach. Byliśmy obecni pod pięcioma lokalami wyborczymi, zlokalizowanymi w różnych częściach miasta. Przebadaliśmy szeroki przedział wiekowy głosujących, w różnych godzinach. Wyniki już Państwo znacie.

Oczywiście, są to tylko badania sondażowe i musimy poczekać na oficjalne wyniki, które zaprezentuje Miejska Komisja Wyborcza. Jednak ten sondaż wskazuje na dwie rzeczy. Po pierwsze pryska mit o wysokim poparciu społeczeństwa Elbląga dla prezydentury Jerzego Wilka. Nie ma mowy o wysokim zwycięstwie kandydata PiS, ani o rozstrzygnięciu w pierwszej turze.

Po drugie – aby wyłonić prezydenta miasta, potrzebna będzie druga tura wyborcza, a do niej Witold Wróblewski przystępuje w roli faworyta tych wyborów.

Pytani przez nas elblążanie wskazywali na dwa ciekawe spostrzeżenia: Witold Wróblewski, jest kandydatem, który łączy elblążan i zapewnia fachową wiedzę w zarządzaniu miastem. Jeśli zaś chodzi o Jerzego Wilka, podkreślano, że dzieli On elblążan, na lepszych i gorszych. Przez ten okres prezydentury nie pokazał niczego, co może być dobrym prognostykiem dla naszego miasta.

Teraz przed nami jeszcze 14 dniowa kampania wyborcza. Do urn pójdziemy 30 listopada br. Kandydaci powinni nie tylko mobilizować swój elektorat, ale także prowadzić rozmowy z kontrkandydatami o poparciu w drugiej turze.

 

+ 21 głosów: 35 (60%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (44)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 100%  44
Podajcie w końcu wyniki z 62 okręgów wyborczych. Lubie jasne sytuacje, a nie takie gdybanie.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oburzony
ponad rok temu ocena: 67%  43
Kosciół elblaski pokazał swoją "apolityczność" jak nigdy dotąd - żenada. Niech nie maja pretensji że ludzie przestają chodzic do koscioła. Ja bede chodził bo jestem praktykującym wierzącym ale mysle że skończe z dawaniem datków na jakis czas.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 50% 42
KK w sumie rzeczy i tak dostaje masę kasy - śluby, chrzciny, zorganizowane święto Pierwszej Komunii Św, pogrzeby, różne ceremonie a raz do roku chodzą po mieszkaniach i biorą koperty. Dodatkowo otrzymują od Rzymu dofinansowania. A wybory w KK to hańba moim zdaniem. Tyle się mówi o oddzieleniu KK od państwa.
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 100%  41
W zasadzie wynik podobny, tylko, że odwrotnie :-) Wilk 37 %; Wróblewski 31 % :-)
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rew
ponad rok temu ocena: 100%  40
Na tym portalu też usuwają niestety komentarze
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
ponad rok temu ocena: 88%  39
Wilk ma min. 11 % więcej niż w Waszym sondażu, to na psi uj robić sondaż-? Lepiej iść do wróżki!
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblażanin
ponad rok temu ocena: 77%  38
Jak miło ze nie ma juz tego sztucznego usmiechu na niebieskim tle :)
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Debilowski
ponad rok temu ocena: 79%  37
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu płaczę uuuuuuuuuuuuuuuuu druga moja miłość (Szwed) przegrała wybory. Kiedyś kochałem Wilka. Bezgranicznie. Teraz pokochałem Szweda. Równie bezgranicznie. Ale chyba tom swojom miłościom przynoszem pecha tym , których kocham. Bo ludzie za krótko poznawali Szweda. On chciał zrobić z Elblonga disco polo a ludzie go nie wybrali.....uuuuuuuuuuuuuuuu I kiełbas pod Światowidem już wiencej nie bendzie...uuuuuuuuuu Niczego nie bendzie....... Ale JA bende dalej pisać .... pisał ?..... no mówić bende moje mondre myśli.
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BBKing
ponad rok temu ocena: 100% 36
Stara miłość nie rdzewieje, myślę że ten o którym piszesz jak taka stara prostytutka daje każdemu żeby zrobić szum na około siebie i zbić kapitał polityczny. Myśle, że teraz Mariuszek zacznie od nowa bez wazeliny wchodzić w zad Panu Wilkowi!
~ Wilk do lasu
ponad rok temu ocena: 60%  35
ojejku jak pięknie :)
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 38%  34
A ja wiedziałam,że tak będzie panu Wilkowi dziękujemy.Pozdrawiam Klechów ilu wiernych ubędzie?
odpowiedz oceń komentarz 6 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MŁODY I SMUTNY
ponad rok temu ocena: 40%  33
Tylko nie oni.Elbląg zacofany .Znowu zmarnowane twarze ludzi szarowizna TAK EMERYCI MYSLICIE ZE DOSTANIECIE 20 ZL WIECEJ DO PORTFELA HAHAHA TAKA PRAWDA NIC NIE DOSTANIECIE . TAKA PRAWDA
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ L.
ponad rok temu ocena: 73%  32
Jeśli tak faktycznie będzie, to szkoda czasu i pieniędzy na drugą turę. Wybór między dżumą a cholerą. Do kata z takim wyborem, i do kata z tym całym miastem.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 68%  31
Panie Pszczółkowski, dość szybko zmienia Pan front. Jeszcze kilka dni temu nie dawał Pan Panu Wilkowi żadnych szans i podniecał się opluwaniem przez e24.
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin Pszczółkowski
ponad rok temu ocena: 27% 30
To kłamstwo. Nigdzie nie napisałem, że prezydent Wilk jest bez szans. Kłamstwem jest także to, że sondaż nie jest wiarygodny. Próba 966 wyborców głosujących jest wiarygodna sondażowo. Przypomnę, że Marcin Palade zrobił sondaż na próbie około 500 elblążan, tam wskazał na miażdżące zwycięstwo prezydenta.
oceń komentarz 4 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 92% 29
Panie Pszczółkowski, czyli ten przedwyborczy był kłamstwem i był sztucznie nakręcony?
oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
ponad rok temu ocena: 100% 28
Pan Palande nie robil sondazu face to face :-) wiele osób nie powie wam prawdy wiedzac z kim trzymacie. Po prostu powiedza to, co chce ankieter usłyszeć ;-)
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 100% 27
http://wybory2014.elblag.net/a... To dla przypomnienia dla Elblag.net :)
~ R.M.
ponad rok temu ocena: 100%  26
Panie redaktorze , o której będą informacje z elbląskiej PKW?
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 71%  25
Czy redakcja może podać informacje na temat współpracy z "Elblag 24"
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 53% 24
jakiej współpracy? My nikogo z konferencji nie wypraszamy. Powołujemy się na artykuły każdej gazety w mieście. Gdzie ta współpraca, jako wydawca nic o niej nie wiem.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 83% 23
My jako mieszkańcy, mamy inne wrażenie. graliście do jednej bramki, może poczytajcie sobie swoje wypowiedzi w czasie wyborów. Albo prosze zapytac Pana Pszczółkowskiego :)
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 75% 22
niestety po wyczynach i wyrokach E24, zasłużyli tylko na wykluczenie ze środowiska dziennikarskiego, a z tego co wiem dalsze procesy w toku przeciwko E24, również te w trybie wyborczym.
~ Marcin Pszczółkowski
ponad rok temu ocena: 27%  21
Szanowni Państwo. Przede wszystkim nigdy nie napisaliśmy, że Jerzy Wilk nie ma żadnych szans w wyborach. Kwestionowaliśmy tylko wyniki sondażu Marcina Palade, według nas mocno zawyżone dla obecnego prezydenta miasta
odpowiedz oceń komentarz 7 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spidi
ponad rok temu ocena: 100% 20
No i po co ta ściema Panie redaktorze. Przecież od dawna wiadomo że popieracie Wróblewskiego i jesteście jego tubą medialną. Te wasze sondaże grubo naciągane właśnie zostały obalone, tak samo jak Wasza wiarygodność.
~ BBKing
ponad rok temu ocena: 100% 19
Odezwali się miłosierni katolicy po spowiedzi i komunii niedzielnej możecie się czuć rozgrzeszenie na wieki zakłamywać rzeczywistość i opluwać każdego, kto jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, choć po tych wyborach raczej powinniście zmienić nazwę na Obłudnicy i Grzesznicy!
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 100% 18
http://wybory2014.elblag.net/a... a to niby kto napisal? Pan Kuchejda?
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 70%  17
Redakcja jak chorągiewka, najpierw że Pan Wilk nie ma szans, a teraz że sondaże się nie potwierdził, ze Pan Wilk przejdzie w pierwszej turze. Sondaż który został podany, dotyczył niskiej frekfencji. Wy natomiast zaklinaliście rzeczywistość i okłamywaliście MIESZKAŃCÓW ELBLĄGA
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 31% 16
Wyniki sondażowe były przeprowadzane przez cały dzień. 966 głosów to promil przy całej ilości wyborców. Obecne wyniki pokazują jednak z bardzo dużym prawdopodobieństwem kogo będziemy mieli w II turze.
oceń komentarz 5 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 90% 15
To w koncu 6% czy 30%, Wasz sondaż przed wyborami był kłamstwemi i sztucznie nalkręcony?
~ 123
ponad rok temu ocena: 39%  14
Prezydent może być tylko jeden - Wróblewski. Tylko Wróblewski!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 15 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zorroz
ponad rok temu ocena: 60%  13
Ludzie na pewno nie wybrali tego nieudacznika, który przez tyle lat zatapiał nasz ELBLĄG. Wielka ściema. !!! Pobożne życzenie redaktorka naczelnego.
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzik
ponad rok temu ocena: 75%  12
hahah a ile ma król elblaskiego socjalu? w ostatnim sondazu na eg24 mial podobno 70%.
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzik
ponad rok temu ocena: 73%  11
hahah a ile ma król elblaskiego socjalu? w ostatnim sondazu na eg24 mial podobno 70%.
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yyy
ponad rok temu ocena: 73%  10
a jak pozostali kandydaci? cudak Szwed i ten koleś z Nowej prawicy
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawiedziony
ponad rok temu ocena: 76%  9
Nie chodze juz na wybory bo to nie ma sensu, jak zawsze wygrywają stare wyżeracze. Ludzie są naiwni i najwyraźniej podobają im się obecne rządy i te same mordy od lat na tych samych stołkach.. ehh..
odpowiedz oceń komentarz 19 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 13%  8
Chcieli byście co ...żeby było jak piszecie. A gdzie Sz.. tak lansowany. Te Wasze tezy są jak widać mierne.
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kamora
ponad rok temu ocena: 83%  7
Jest duże prawdopodobieństwo że tak będzie jak piszecie. A kto jest Największym przegranym? SZ.....? ha, ha ,ha
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ axn
ponad rok temu ocena: 43%  6
Wielkie G... a nie Wróblewski...
odpowiedz oceń komentarz 9 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ x
ponad rok temu ocena: 86%  5
Homo Homini to beznadziejna firma. Trzeba czekać raczej na oficjalne wyniki.
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 52%  4
Jestescie żałośni! Przecież według Was Wilk miał aromotnie przegrać!!! A teraz piszecie, że według sondaży miał wygrać?!!! U Was miał 6 %!!!!
odpowiedz oceń komentarz 12 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k75589
ponad rok temu ocena: 50% 3
PO płaci to się pisze K7449
~ labamba
ponad rok temu ocena: 46%  2
Brawo Witek idziemy po zwycięstwo !!!
odpowiedz oceń komentarz 13 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 100% 1
Czyli jednym słowem to nie są wybory tylko zawody sportowe, w których za pierwsze miejsce zawodnik zostaje prezydentem miasta.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.